Etiket: iç cephe boyası

İç ve Dış Cephe Boyama Hatalarıİç ve Dış Cephe Boyama Hataları

Boyama işi komik görünebilir başarısız geçmişe bakıldığında, hala size yinelemek için zaman ve para maliyeti getirir. Bu makalede, başkalarının hatalarından ders alabilmeniz için en yaygın boyama hatalarını ele alacağız.

1. Yağmurlu Günlerde İç Mekanınızı Boyamak

Bir iç cephe boya işi yaparken bile hava durumunu dikkate almak önemlidir. Yağmurlu havalarda iç duvarlarınızı boyamak iyi bir proje gibi görünse de, havalandırma amacıyla pencerelerinizi açmanız gerekecek ve yağmurlu bir günde pencereler açık olduğunda, alanınız çok daha nemli olacaktır. Ne yazık ki, ekstra nem, boyanın kuruma sürecini yavaşlatarak, görünümünü bozan kabarcıklara veya kabarcıklara neden olabilir. 

Bu nedenle, iç mekanda bile boya yaparken, güneşli bir günde minimum rüzgarla yapın. Boyanız kururken nemi düşük tutmak için havayı dolaştırmak için bir nem giderici veya birkaç fan kullanın.

2. Sıcak Havalarda Dış Cephenizi Boyamak

En uygun havayı seçmek, dışarıda boyama yaparken daha da önemlidir. Dış cephe boyasının bozulmasını önlemek için, ne pahasına olursa olsun aşırı hava koşullarından kaçınmak istersiniz. Doğrudan güneş ışığı altında veya yüksek ısıda, boya alttaki yüzeyden kalkma eğilimi göstererek kabarcıklara veya kabarcıklara neden olur. 38 derece’nin altındaki sıcaklıklarda bir gün seçin.

Ayrıca, doğrudan güneş ışığında bir yüzeyin sıcaklığı genellikle çok daha yüksek olduğundan, gölgeyi takip edin. 

Koyu bir renkle boya yapıyorsanız, daha koyu tonlar ısıyı yansıtmak yerine emdiği için ekstra dikkatli olmak isteyeceksiniz. Boyanın yansıtıcılığını görmek için boya çipinin arkasındaki ışık yansıtma değerine (LRV) bakın.

3. Astarı Atlamak

Dış cephe boya işleri, sert doğal unsurlara dayanmak için ek kalıcı güce ihtiyaç duyar, bu nedenle iyi bir astar kullanmak özellikle önemlidir. Kendin Yapçılar bazen zaman kazanmak için bu adımı atlarlar, doğrudan yüzeyde boyarlar. Bununla birlikte, bunu ahşap üzerinde yapmak soyulma ve çatlama ile sonuçlanabilir ve bunu sıva üzerinde yapmak kabarcıklara ve kabarcıklara neden olabilir.

Daha koyu bazın yeni tonu etkilememesini sağlamak için lekeleri kapatırken veya koyu renkten açık renge geçerken bir astar da önemlidir. Dış cephe boya işiniz için doğru astarı seçerken göz önünde bulundurulması gereken birkaç değişken vardır, bu nedenle yerel donanım mağazanızdaki uzmanlara danışın.

4. Yeterince Boya Almamak

Birçok insanın başarısız olduğu bir başka yaygın boya hatası, satın alınacak boya miktarını hafife almaktır. Yanlış ölçümler,  tüm yüzeylerini kaplamak için ihtiyaç duyduğu miktarı yanlış hesaplamasına neden olabilir. Bilmeden önce, yarım boyalı bir şifoniyer kalabilir.

Boyanın bitmesi, hırdavatçıya acil bir koşu yapılmasını gerektirir – ve sonuçta iki uyumsuz renkle karşılaşabilirsiniz. Bu durumdan kaçınmak için, boyayacağınız alanı dikkatlice ölçün ve size en yakın hırdavatçıdaki profesyonellerle hesaplamalarınızı kontrol edin. Ne hesaplarsanız yapın, rötuşlar için biraz fazladan satın alın.

5. En İyi Araçları Satın Almamak

Birçok boyacı sonunda bütçe ruloları ve fırçalar satın alır, ancak kaliteli bir boya işi yapmak için kaliteli boyalardan daha fazlasına ihtiyacınız olacak – kaliteli araçlara ihtiyacınız olacak. Ucuz araçlar, yüksek kaliteli yüzeylerin izleme, çizgiler, tüylenme ve fırça izlerini göstermesine neden olur. Doğru silindirlere ve fırçalara biraz daha fazla para harcamak, boya işinizin mükemmel görünmesini sağlayacaktır. Ayrıca, bir sonraki projeniz için ihtiyacınız olan her şeye sahip olacaksınız.

Ek olarak, boyadığınız yüzeye bağlı olarak uygun silindir kapağını seçmek isteyeceksiniz. Yüzey pürüzsüzse, kısa tüylü veya köpüklü bir örtü en uygunudur ve daha pürüzlü yüzeyler için orta tüylü bir rulo almak isteyeceksiniz. Uzun bir şekerleme silindiri, dokulu yüzeyler için en iyisidir.

Boyama bandında da eksik olmayın. Aslında, boyama projeniz için düşük kaliteli maskeleme bandı alırsanız, projeniz boyunca yapışmama ihtimali yüksektir – veya çıkarırken yüzeyde kalıntı bırakır. Boyacı’nın  bant  dışında, bu sorunların her ikisi önleyebilirsiniz. Bant toptan satışımızı satın aldığınızda, hem profesyonellerin her boyuttaki projelerde yaşadığı hayal kırıklıklarını atlayacaksınız.

6. Düz Çizgi Çekmemek

Belki de yeni başlayanlardan profesyonel bir boyacıya söylemenin en kolay yolu, çizgileri ne kadar düz boyadıklarıdır. Yeni başlayanlar genellikle süpürgeliklere veya tavanlara düz çizgiler çizerken sorun yaşarken, deneyimli boyacı ustaları her seferinde mükemmel düz çizgiler oluşturabilir.

Açılı bir fırça kullanmak da dahil olmak üzere daha düz çizgiler elde etmek için birçok ipucu vardır  , ancak en etkili araç, hemen hemen her yüzeyde düz çizgiler oluşturmak için kullanabileceğiniz boyacı bandıdır.

7. Tavana Çarpmak

Tavana yanlışlıkla çarpmak bazen zaman alan bir rötuş gerektirebilir. Ancak, duvarın tavanla birleştiği alanlara yatay olarak bant koyarak projeye başlarsanız bu durumdan tamamen kaçınabilirsiniz. Bu bant tamponu, yalnızca ruloyu duvarın üstüne doğru yuvarladığınızda bandı boyamanızı sağlayacaktır.

8. Zemine Çarpma

Yeni duvarlar boyuyorsanız ve süpürgelik kurulmamışsa, süpürgeliğin gideceği alt kısımda boyasız bir şerit bırakın. Zemine çok yakın boyarsanız, silindir kapağı duvara aktarılacak olan tiftik, kir ve saçı toplamaya başlayabilir. 

9. Yere Damlama

Zemininizi boya izlerinden ve dökülmelerden korumak için bir damla bez ve biraz da ressam bandına ihtiyacınız var. Bezi zemine bırakın ve bir ressamın bandıyla sabitleyin. Boya kuruduktan sonra bezi kolayca alabilirsiniz.

10. Doğru Parlaklığı Kullanmamak

Doğru parlaklığı kullanmıyorsanız, uygulama tekniğiniz kusursuz olsa bile projeniz hayal ettiğiniz gibi sonuçlanmayacaktır. İşiniz için doğru parlaklığı seçmek için aşağıdakileri aklınızda bulundurun:

  • Kusurlu yüzeylerde çok parlak boyalar kullanmayın:  Parlaklığı kusurlara daha fazla dikkat çekecektir. Parlak veya yarı parlak bir parlaklık kullanmak istiyorsanız, yüzeyin düzgün bir şekilde hazırlandığından ve mümkün olduğunca pürüzsüz olduğundan emin olmalısınız.
  • Birden fazla parlaklığı karıştırmayın:  Aynı renkte farklı parlaklıklar kullanıyorsanız, her iki kutunuzu da etiketleyin. İkisini karıştırmak kolay bir iştir ve boya kuruyana kadar bir hata yaptığınızı anlamayacaksınız.
11. Duvarlarınızı Temizlememek

Bir boya işini bitirilmesi, yalnızca duvarlarına yapışmış dalgalı alanlar veya toz parçacıkları olduğunu fark etmesi çok yaygındır.

Boyamaya başlamadan önce duvarlarınızı temizleyerek bu durumdan kolayca kurtulabilirsiniz. Duvarlarınızın üzerinden bir vakum geçirerek başlayın. Ardından duvarlarınızı bir bez ve sirkeli su ile yıkayın. Çözelti bir kova ılık su ve iki bardak sirke içermelidir. Süpürgelikleri ve köşeleri de yıkamayı unutmayın.

12. Yanlış Boya Fırçasını Kullanma

Kullandığınız boya fırçası, uyguladığınız boya türüne bağlıdır. Lateks boya kullanıyorsanız, sentetik kıllara sahip bir fırça alın. Alternatif olarak, yağ bazlı boya kullanırken en iyi seçeneğiniz doğal kıllı bir fırça olacaktır. Bu şekilde mükemmel bir bitiş elde edeceksiniz.

13. Boyacı’nın Boya Bandını Çok Uzun Süre Açık Bırakmak

İdeal olarak, boyamayı bitirdikten yaklaşık bir saat sonra bandı çıkarmalısınız. Bununla birlikte, çok uzun süre bırakırsanız ve boya bantla birlikte çıkmaya başlarsa, bir çözüm var – geri soyarak bandın kenarı boyunca bir tıraş bıçağıyla hafifçe çizin. Başka bir seçenek, yapıştırıcıyı gevşetecek bir fön makinesi ile ısıtmaktır. Ardından parmaklarınızla duvardan uzaklaştırın.

14. Boya Kutusunun Kapağını Kapalı Bırakmak

Boya kutunuzun kapağını çıkardığınızda hemen tekrar takmalısınız. Bunu yapmanın en belirgin nedeni, açık bir kapağın üzerine basılmasının kolay olmasıdır. Ayrıca boyanızın üzerine kapak koymak, boyayı temiz tutacak ve kurumasını önleyecektir. Ayrıca, birden fazla benzer renkle çalışıyorsanız, kapakları kutunuzun üzerinde tutmak renklerin karışma olasılığını azaltacaktır.

15. Evcil Hayvanlarınızı Kilitlemeyi Unutmak

Bir köpek ya da kedi, boya kutularını devirerek, duvarlara sürterek ve hatta boya fırçasını ağızlarıyla kaparak bir resim projesini alt üst edebilir. Evcil hayvanlarınız varsa, projeniz boyunca onları kilit altında tutun. Sonuç olarak, projenizi korurken onları güvende tutabilirsiniz.

Eğer bunları yapamayacaksınız boyayı kendiniz yapmaya asla kalkışmayın. Boyacı ustalarımız profesyoneldir ve hızlı kaliteli hizmet verir. Detaylı bilgi için 0216 449 94 01‘i hemen arayın.

Rate this post

İstanbul Ev Boyama Ustaları, Duvar Boyama, İç Duvar Boyası, İç Cephe Boyası, Ev boyası fiyatı, 2+1 ev boyama, 3+1 ucuz ev boyama ustası.

İstanbul Ev Boyamaİstanbul Ev Boyama

İstanbul Ev Boyama projeniz için bir iç mekan boyacı ustası tutmanız gerektiğini biliyorsunuz , ancak gerçekte ne için para ödüyorsunuz? Bir iç mekan boyacısı sizden biraz daha iyi ev boya yapabilen biri mi, yoksa ticaretin tüm püf noktalarını bilen çok yetenekli bir profesyonel mi? Yakında bunun ikincisi olduğunu öğreneceksiniz. İstanbul Ev Boyama ustasının size hangi görevlerde yardımcı olabileceğini, onları neden işe almanız gerektiğini ve bu proje için bir profesyonel boyacı tutarken nasıl tasarruf edebileceğinizi öğrenin.

İstanbul Ev Boyacısı Nedir?

Bazen bir İstanbul Ev Boyama ustası veya sadece bir boyacı olarak da adlandırılan bir iç cephe boyacı, boya ticaretinde yetenekli bir profesyoneldir.  İstanbul iç cephe Ev Boyama ustaları, boya ve duvar kağıdı gibi malzemeleri uygulayarak iç yüzeylerinizi hazırlar, korur ve dönüştürür.

İstanbul Ev Boyama Boyacısı Ne Yapar?

Duvara boyamaktan daha fazlası, bir İstanbul Ev Boyama ustasının proje görevleri oldukça kapsamlıdır. Bir boyacı, hangi prosedür ve tekniklerin kullanılması gerektiğini anlamak için boyanmakta olan yüzeyin durumunu inceleyecektir. Yüzeyde gerekli onarımları yapacaklar ve boyamadan veya duvar kağıdını kaplamadan önce duvarı hazırlayacaklar.

İstanbul Ev Boyama için  hazırlık çalışması miktarı çok fazladır ve bunun doğru yapıldığından emin olmak istersiniz. Düşen bezleri görmezden gelmek veya tavanı bantlamak gibi kendi projeniz üzerinde çalışırken köşeleri kestirmek kolaydır. Profesyonel bir İstanbul Ev Boyacısı, mekanı uygun şekilde hazırlamak için zaman alacaktır. Ayrıca boyamadan önce duvarlarınızda gerekli onarımları da yapacaklardır, bu da birçok kendinizin yapacağı bir projede gözden kaçırdığı çok önemli bir adımdır.

İstanbul Ev Boyacıları ayrıca odanız için mükemmel rengi seçmenize yardımcı olabilir ve kullanılacak en iyi boya türünü bilirler. Farklı boya türlerinin yüzeylere nasıl tepki vereceği konusunda çok bilgilidirler. Örneğin banyonuzda çok daha fazla nem olduğu için banyonuzda kullanılan boya koridorunuzda kullanılan boyadan farklı olmalıdır. Bir İstanbul Ev Boyama ustasına danışmadan, odanız için yanlış boyayı kullanıp yeniden boyamak zorunda kalabilirsiniz.

İstanbul Ev Boyama Ustalarının Lisansları Var Mı?

İstanbul’da, tüm İstanbul Ev Boyama ustalarının akredite bir ticaret okulundan sertifika almak için belirli kursları tamamlaması gerekir. Bunun üzerinde, bir boyacı ustası sertifikası ve / veya bir Boyacı olarak  Sertifikası idealdir. Firmaya bağlı olarak bazı boyacıların minimum 5-7 yıl iş tecrübesine sahip olması gerekmektedir. Profesyonelinizle  teklif ön görüşme yaparken, onlara okulları ve mesleki geçmişleri hakkında sorular sorabilirsiniz.

Neden İstanbul Ev Boya Ustası Tutmalıyım?

Bir İstanbul Ev Boyama ustasına yatırım yapmanın en büyük nedeni, eğitimli profesyoneller olmalarıdır. Gerekli ekstra işi yapacaklar çünkü bunu yapmak onların işi.

Ortalama bir insan basit bir odayı boyayarak iyi bir iş çıkarabilir, ancak muhtemelen zaman kazanmak için köşeleri keseceklerdir.

Bu, kendiniz yapmışsınız gibi görünen düzensiz veya dağınık bir boyama işine neden olabilir. Süreci baştan başlatmak zorunda kalabilirsiniz veya bir profesyoneli işe alabilirsiniz.

İlk seferinde bunu doğru yapmak için bir Profesyonel İstanbul Ev Boyama Ustasını işe alarak zamandan, paradan ve akıl sağlığınızdan tasarruf edeceğinizi söylediğimizde bize güvenin .

Artık neden bir İstanbul Ev Boyama ustası tutmanız gerektiğini bildiğinize göre, bunu nasıl doğru yapacağınızı bilmeniz gerekir.  Projeniz için en iyi boyacıyı nasıl işe alacağınızla ilgili ipuçlarını içeren bu makaleye göz atın . Fiyatlandırmanın nasıl çalıştığı ve ne ödemeyi bekleyebileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizi arayın. İlham aramak? 2020 iç mekan boya trendleri kılavuzumuzdan başka bir yere bakmayın .

Boyama projenizde ilerlemeye hazır olduğunuzda İstanbul Ev Boyama şirketimizden fiyat teklifi alarak başlayın . Proje ayrıntılarınızı girmek için aşağıdaki başlığa tıklamanız yeterlidir. Onları yakınınızdaki uygun profesyonellere göndereceğiz, böylece projenizi başlatabilirsiniz. Bir profesyonelin yardımıyla güzelce boyanmış bir evin tadını çıkarın.

Rate this post

Dış cephe boyası, küf, küf, solma, çatlama, ufalanmaya ve daha fazlasına direnirken sert hava koşullarından kurtulmak için yapılır. Boyacı.

İç Cephe ve Dış Cephe Boyası Arasındaki Fark Nedir?İç Cephe ve Dış Cephe Boyası Arasındaki Fark Nedir?

Yirmi yıl önce, “İç ve dış cephe boyası arasındaki fark nedir?” Sorusunu sorsaydınız. bu yanıtı almış olurdunuz: çok değil. Ancak şimdi, iki boya türü arasında daha geniş bir uçurum var ve bu uçurum iki ana şeye dayanıyor: hava koşulları ve yüksek uçucu bileşenler içeren boyalardır. İşte farkların özeti ve neden iç cephe ve dış cephe boyayı birbirinin yerine kullanmamalısınız.

İlk olarak, Temel Bilgiler

Bu tür boyalar arasındaki iki önemli fark, dayanıklılık ve gazdan arındırma ile ilgilidir. Dış cephe boyası soyulmadan havaya dayanmalıdır. Yaz güneşinden kış karına ve aradaki her şeye kadar bu boyanın bir numaralı kalitesi dayanıklılıktır.

Günlük yıpranma ve aşınmaya direnmeleri gerekse de, iç mekan boyalarının o kadar güçlü olması gerekmez. İç mekan boyalarında ayrıca daha düşük seviyede uçucu organik bileşikler bulunur. Bu kimyasallar gözleri, burnu ve boğazı tahriş edebilir, solunum problemlerine neden olabilir, organlarınıza ve merkezi sinir sisteminize zarar verebilir ve bazı durumlarda kansere neden olabilir. Bu yüzden onları evinizde istememeniz şaşırtıcı değil.

Boya Kimyasını Tanıyın

Boya hakkında biraz bilgi sahibi olmak, iç cephe ve dış cephe boyanın nasıl farklı olduğunu anlamanıza yardımcı olabilir. Boya, ahşaptan alçıpandan metale kadar çeşitli yüzeyleri kaplamak için yapılır. Temel tarifi çözücüler, pigmentler, reçineler ve katkı maddeleri içerir. Bu kimyasallar bir çözücü içinde yüzer, bu da boyayı ıslatır. Bir duvara yuvarladığınızda, çözücü buharlaşır ve katıları geride bırakır. Reçinenin yüzeye bağladığı pigment, rengi oluşturur. Katkı maddeleri, boyayı küflenmeye karşı dirençli, daha kolay temizlenebilir ve daha çabuk kurur hale getirebilir.

Latekse Karşı Yağ

Yağ bazlı boya alkid (bir tür reçine) veya yağ (genellikle keten tohumu) ile yapılır. Daha yüksek seviyelerde yüksek uçucu kimyasal bileşikler içerir ve yıllarca gaz çıkarabilir. Sonuç olarak, bazı eyaletler iç mekanlarda kullanımını yasaklıyor, bu da öncelikle dış mekanlarda, özellikle dış kaplama ve ahşap işçiliğinde olduğu anlamına geliyor.

Lateks, lateks (doğal veya sentetik) ve akrilik plastiğin bir kombinasyonudur. Hem sert hem de esnek olan bu suda çözünür kombinasyon, daha düşük uçucu kimyasal bileşik seviyelerine sahiptir. Artık hem iç hem de dış mekanlar için boyamanın vazgeçilmezi.

İç Cephe ve Dış Cephe Lateks

Daha önce bahsettiğimiz katkı maddelerini ve bağlayıcıları hatırlıyor musunuz? Kauçuğun (veya lateksin) yolla buluştuğu yer burasıdır. Dış cephe boyasındaki ağır hizmet katkı maddeleri ve bağlayıcılar, zorlu hava koşullarına dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Bu, iç lateksten daha kalın bir kaplama ile sonuçlanır.

Benzer şekilde, bu daha dayanıklı katkı maddelerine sahip olmayan iç lateks, 90 dereceye kadar ısı veya donma karı tutmaz. Renk solar, boya hızla bozulur ve kendinizi istediğinizden çok daha kısa sürede yeniden boyarken bulursunuz.

Boyanmış 100.000’den fazla duvarla, projeniz için en iyi boyayı ve ev boyacısını nasıl seçeceğimizi biliyoruz. Kapsamlı inceleme sürecimiz boyunca yerel ekipleri belirliyoruz, böylece sizin mecbur kalmazsınız. Bizim hakkımızda daha fazlasını öğrenin ev boyama hizmetleri bugün.

Rate this post

Tavan Boyası Renk Fikirleri ve Tavanı Yenilemek İçin İpuçları. İşte 2021 için yaklaşmakta olan en büyük tavan boyası renk trendleri boyacı.

TAVAN BOYASI RENK TRENDLERİTAVAN BOYASI RENK TRENDLERİ

Duvarları tasarlarken veya boyarken, insanlar genellikle bir odanın tavanını dikkate almazlar. Genellikle içeri girerler, dört duvarı boyarlar ve sonra tavana dokunmadan bırakırlar. Bir tavan renginin ekleyebileceği yaratıcılıktan yararlanmamak, bir alanı yeniden tasarlamak isteyen herkes için kaçırılmış bir fırsattır. Tavanınız yıllardır orada olan eski beyaz renkte kalmak zorunda değil! İşte her türden rengi ve kombinasyonu kullanan 2021 için yaklaşmakta olan en popüler tavan boyası renk trendlerinden bazıları.

Duvarlardan Daha Hafif

Bazen boyalı bir duvarın ihtiyaç duyduğu tek şey  , aynı renge yakın renklendirilmiş bir tavan  rengidir. Bu, pek çok kişinin bilmediği bir ipucudur, ancak bir odanın görünümünü tamamen değiştirebilir. Duvarları boyamak için koyu veya koyu bir renk seçilirse, aynı odanın tavanını boyamak için o rengin çok daha açık bir versiyonunu (ideal olarak aynı renk kartında) kullanmayı düşünün. Bunu yapmanın bir başka yolu da, duvarın boya renginin bir kısmını alıp düz beyaz bir boya kabına biraz serpiştirmektir.

Yine de, bu rengi yeniden yaratmaya çalışmak, resmi olarak mağaza raflarında olmadığı için zor olabilir. Proje tek seferlik bir şeyse, o zaman bu sorun olmayacak. Fikir başka bir yerde yeniden yaratılmaya çalışıyorsa, Kendinizin yaptığı  renkten vazgeçmeyi ve bunun yerine renk kartelasını daha açık bir renk kullanmayı düşünün. Her iki yöntem de odanızda neredeyse koordineli bir görünümü garanti eder.

Duvarlardan Daha Koyu

Tavanı   duvarlardan daha koyu boyamak gerçek bir açıklama yapar. Daha önce de belirtildiği gibi, tavanlar genellikle tasarım konusunda eğitim almamış olanlar tarafından fark edilmez. Ancak tavan renginin duvar renginden daha koyu olması dikkatleri otomatik olarak tavana çekecektir. Bu, odanın mimarisini vurgulamaya veya hatta odanın kişiliğine ve havasına katkıda bulunmaya yardımcı olabilir. Bu tarz, bir yatak odasındakinden daha fazla vurgulamak ve hayran olmak için daha fazla alanın olduğu oturma odalarında en iyi sonucu verebilir.

Vurgu Stili

Bu tarz, daha önce bahsedilen fikirlerin tam tersi, ancak önümüzdeki yıl için de aynı derecede trend oluyor. Vurgu tarzı tavanlar, odayı mükemmel bir yapboz parçası olarak tamamlamaya odaklanmalıdır. Tavan rengi bir odadaki her şeyden uzaklaşacak kadar farklı ve yoğun olmamalıdır. Derin siyah renkli bir tavan şeklinde iyi bir örnek bulunabilir. Bu renk, krem ​​renkli duvarlarla birlikte yumuşak bir görsel  kontrast sağlar.  Her iki renk de diğerini iptal etmez ve her ikisi de odanın mobilyaları için fon görevi görür.

Size Özel Bir Tarz

Unutmayın, odayı en çok kullanacak kişi muhtemelen siz veya evinizde yaşayan bir başkasıdır. Bir odanın kurulum şekli, bir kişinin çalışma veya çalışma performansını etkileyebilir. Alanın en iyi amaca hizmet etmesini sağlayan bir tavan ve duvar rengi dengesi bulun. Odada dinlenmek istiyorsanız, rahatlatıcı ruh hallerini teşvik eden yatıştırıcı renkler bulun. Oda çalışmak ve ders çalışmak için tasarlanmışsa, odaklanmayı ve yaratıcılığı teşvik eden ve teşvik eden renkler bulun. Bu renkler birbiriyle kontrast oluşturabilir, birbiriyle uyumlu olabilir veya birbirine tam vurgu renkleri olabilir.

Bu renk kombinasyonlarını bir araya getirmekte zorlanabileceğinizi düşünüyorsanız,  bizimle iletişime geçin ! Boya uzmanlarımız, insanların evleri için en iyi renkleri seçmelerine yardımcı olma konusunda geniş deneyime sahiptir.

Rate this post

Kuzeye Bakan Bir Oda İçin En İyi Boya Renkleri . Hafif boya renklerinde olduğu için alanınıza ağırlık vermeden sıcaklık katacak zengindir .

İç Cephe Boyası ( Kuzey Cephe)İç Cephe Boyası ( Kuzey Cephe)

Bir alan mükemmel bir şekilde dekore edilebilir ve güzelce boyanabilir, ancak seçilen duvar renkleri odanın pozlamasına bağlı olarak doğal ışığı tamamlamazsa, tüm atmosfer biraz rahatsız olabilir.

Doğal ışık, boya renklerinin görünümünü sadece odanın konumuna değil, aynı zamanda mevsime göre de etkiler.

Peki en iyi boya rengini seçerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Profesyonel boyacılar olarak her zaman müşterilerimize danışmak ve bu seçenekleri keşfetmek için zaman ayırıyoruz.

Alanınız kuzeye bakarken renk seçimlerinizi yaparken aklınızda bulundurmanız gereken bazı genel faktörler aşağıdadır:

Örneğin, kuzeye bakan odalar doğuya bakan odalara kıyasla yeterli ışık almaz. Bu boşlukları açık renkle boyamak atmosferi aydınlatacak olsa da, mutlaka en iyi çözüm değildir.

Örneğin İstanbul’un kuzeydeki ev bölgelerinde doğal ışığın özelliklerine karşı çıkmamayı ve dramatik ve samimi bir görünüm için zengin, daha koyu bir ton seçmeyi tavsiye ediyor. Dikkate alınması gereken bir başka faktör de, kuzeye bakan odalardaki ışığın daha soğuk tonlara sahip olma eğiliminde olmasıdır, bu da aşağıdaki seçimleri doğal “kuzey ışığı” kalitesini tamamlayıcı kılar.

Akılda tutulması gereken bir nokta, kuzeye bakan bir odada sıcak renklerin harika görünebileceğidir; ancak, doğu ve güneye bakan alanlarda muhtemelen çok yoğun görüneceklerdir. Boya etkisi, oda aydınlatmasının seçiminden de etkilenebilir ve profesyoneller olarak, mekanınızın atmosferini oluştururken tüm faktörleri göz önünde bulundurarak neyin doğru ve yeterli olduğunu seçmenize yardımcı olmak için tavsiyemizi sunuyoruz.

Biz, konut ve ticari müşteriler için profesyonel boyama hizmetleri sunan yerel bir şirketiz . 2005 yılından beri faaliyet gösteriyoruz ve büyümeye devam ediyoruz. Kuzey Virginia ve Maryland bölgesine gururla hizmet veriyoruz.

Bugün bir tahmin isteyin

Rate this post

Önce İç Cephe ve sonra Dış Cephe Boyası Sonra Yapılacaklar Listesini sizin için hazırladık. Boyacı Ustalarımız İstanbul'da ve KKTC'de hizmet.

Boyacı Ustası ListesiBoyacı Ustası Listesi

Bahar hemen köşeyi dönünce ve çoğu ev sahibi bahçe ve çevre düzenlemesi için sabırsızlanıyor. Saksı bitkilerinizi alıp işe koyulmak cazip gelebilir. Ancak, evinizin yeni bir dış cephe boyasına ihtiyacı varsa, dışarıda başka bir şey yapmadan önce bunu tamamlamalısınız.

Önemli Boya Projenizi Ertelemeyin

Dış cephe boyası söz konusu olduğunda ertelemek kötü bir fikirdir. Boya çok eskidiğinde, açıkta kalan ahşap, elementlere maruz kalma nedeniyle çürümeye başlayacaktır. Ek olarak, diğer birçok dış bileşen, boya koruması aşındığında zarar görebilir. Ne kadar uzun süre ertelerseniz, proje nihayet başlarken o kadar fazla onarım gerekecektir.

Önce Boya, İkinci Bahçe

Bir dış cephe boyası projesine çok iş gider. Ve biraz da bitkilerinizin bazılarının ayaklar altına alınması bekleniyor. Ek olarak, aşırı boya püskürtme, evi çevreleyen malçla sonuçlanabilir. Bu nedenle boyama projesi tamamlandıktan sonra bahçenize ve peyzajınıza yatırım yapmak mantıklıdır.

Hava Koşulları

İlkbahar ve sonbahar havaları, dış cephe boyası için ideal koşullardır. En dayanıklı ve koruyucu yüzey için 50 c° ‘nin üzerindeki sıcaklıklarda boyamanız gerekir. Ancak, daha yüksek sıcaklıklar boya için kötü olabilir. Boya yüksek sıcaklıklardan çok çabuk kurursa, cilayı etkileyebilir.

Kaliteli bir yüzey elde etmeyi zorlaştırabilecek birçok ek hava durumu sorunu vardır. Deneyimli bir boyacı değilseniz, bir profesyonel tutmayı düşünün. Profesyoneller, aşağıdaki durumların her biriyle nasıl başa çıkacaklarını anlarlar:

  • Hava ılık başlayabilir, ancak daha sonra rahatsız edici derecede sıcak olabilir. Ortam sıcaklığı ne olursa olsun, güneşli yüzeyler tipik olarak 10 ila 20 derece daha sıcaktır. İyi bir kural, gölgeyi takip ederek evin etrafında çalışmaktır. Boya için daha iyi ve ek bir bonus olarak daha serin hissedeceksiniz.
  • Rüzgarlı bir günde boyamaktan kaçının çünkü çok fazla güneş gibi aşırı rüzgar lateks boyanın çok hızlı kurumasına neden olabilir. Ek olarak, toz ve kir gibi kirletici maddeler boyanın içine gömülebilir ve cilayı etkileyebilir ve küf oluşumunu teşvik edebilir.
  • Yağmurlu günlerde boya yapmaktan kaçınmak için hava tahminlerine dikkat ettiğinizden emin olun.
Boya’da Önceliği En Üst Düzeye Çıkarın

Bahçe ve çevre düzenlemesine yapılan büyük bir yatırım, ancak boya soyuluyorsa evinizi bu kadar iyi güzelleştirebilir. Eviniz doğru yüksek kaliteli boyayla boyandıysa, yeniden boyamaya ihtiyaç duyulması on yıl veya daha fazla sürebilir. Uzun vadeli bir yatırım olarak, en iyi% 100 akrilik lateks boyayı satın almak ve iki kat veya bir astar ve bir kat uygulamak, iki ila dört yıl kadar az sürebilen ucuz boya satın almaktan daha ucuzdur. Profesyonel boyacıları işe almak, dayanıklı ve güzel bir dış cephe boyası işini garanti etmenin en iyi yoludur.

Boya projeniz tamamlandığında, bahçe işinize başlama zamanı. Peyzaj ve bahçeciliğinizin yeni boya işinizi geliştirmesine izin verin.


Boya ihtiyaçlarınızdan herhangi biri için bir fiyat teklifi planlamak için şimdi bizi arayın.

Rate this post