Etiket: ev boyama

Ev boyamak için en iyi renk hangisidir?Ev boyamak için en iyi renk hangisidir?

Renklerin hayatımızda çok önemli bir yeri vardır. Giysilerimizi seçmekten, sürdüğümüz arabanın rengine, hayallerimizdeki evin boya renklerini seçmeye kadar bir renge yöneliyoruz. Kendimizi renklerle ifade ederiz. Bu nedenle, iç duvar boya renginizi seçerken talepkar ve titiz olmak iyidir.

Seçtiğiniz boya renkleri evinizin görünümünü yeniliyor. Renk tercih ettiğiniz kombinasyonlara göre boşluk yaratabilir veya boşluk bırakabilir. İç duvarlar için seçtiğiniz renk kombinasyonu, aileniz üzerinde derin bir etkiye sahiptir ve birçok kişi renk kombinasyonlarını seçerken hata yapma eğilimindedir. Eviniz için asla boyamamanız gereken en kötü renk kombinasyonlarını seçerken insanların yaptığı yaygın hatalardan bazıları. Ancak evimizin iç mekanları için en iyi renk kombinasyonunu istiyoruz. Eviniz için denemeniz gereken en iyi 10 iç duvar rengi kombinasyonuna göz atalım.

1. Pastel renkler

Güçlü tonu olmayan pembe, leylak ve bebe mavisi pastel renkler olarak adlandırılır. Pastel renkler birbirine iyi uyum sağlar. İç mekan duvar boyalarınızda pastel renkleri kullanmak evinize farklı bir görünüm ve his verecektir. Bu renkler, evinizde yumuşak, nötr ve yatıştırıcı bir doğa sergiliyor. Çocuk odanız için en iyi ev boyama renk kombinasyonudur.

2. Mor ve Tunç Grisi

Gri ile karıştırılan mor, evinizin içinin daha asil ve sofistike görünmesini sağlar. Nötr bir gri ile doğru bir şekilde harmanlanan morun dışa dönük doğası, seçkin bir duvar boyası renk kombinasyonu olarak karşımıza çıkacak. Oturma odanızdaki bu kombinasyon, enfes zevkiniz hakkında çok şey söylüyor. Bu renk kombinasyonu herkesin seveceği yeni bir trend olacak.

3. Yumuşak Pembe ve Turkuaz

Yumuşak pembe ve turkuaz gölge, evinizin iç mekanları için cesur bir renk kombinasyonudur. Kombinasyon, evinize parlak ve ışıltılı bir görünüm kazandırır; pembe ve turkuazın canlı doğası onu kızınızın odası için iyi bir seçim haline getiriyor. Evinizin iç mekanlarında bir dizi tasarım stiliyle iyi çalıştığı için duvarlar için çok yönlü renk kombinasyonlarından biridir.

4. Akvaryum Mavisi ve Üzüm

İç duvarlarınızdaki bu eşsiz renk kombinasyonu, canlı ve eğlenceli bir enerji aşılar. Bu renkler, sizi donuk bir odanın doğasını değiştirebilecek neşeli ve coşkulu bir havayla çevreler. Bu renk evinizde ışıksız bir alanı bile aydınlatır.  Evinizin girişindeki bu eğlenceli ve parlak renk kombinasyonu, onu ziyaretçileriniz için çekici kılıyor. Aqua ve üzüm eviniz için en iyi renk kombinasyonlarından biridir.

5. Mavi ve Sarı

Mavi ve sarı bir elektrik eşleştirmesi yapar. Canlı mavi ve sıcak sarının karışımı, iç mekanlarınızın daha heyecan verici ve dinamik görünmesini sağlar. Dramatik mavi duvarlar, sarıdan bir kontrast sıçraması alır ve evinizin havasını yumuşatır. Bu dinamik kombinasyon, sarı hafızayı güçlendirdiği için çalışma odanız için çok uygundur. Bu renklerin evinizde yaratabileceği etki, onu en çok tercih edilen iç duvar boyaları yapıyor.

6. Beyaz ile Turuncu

Turuncu, kahkaha ve kutlamanın rengidir. Beyazla karıştırılan turuncu, mutlu bir aile için mükemmel bir ortam yaratır. Turuncu şemaya hakimdir ve evinizdeki birkaç alanı birleştirir. Yatak odanızda beyazın saflığı ve turuncunun canlılığı onu yatak odanız için en iyi seçim haline getiriyor. Bu, büyüleyici iç duvar boyası renk kombinasyonlarından biridir.

7. Lacivert ve Beyaz

Mavinin ön plana çıktığı ve beyazın vurgulandığı bu renk kombinasyonu, en minimalist iç duvar boyası renk kombinasyonudur. Bu renk kombinasyonu evinize çok fazla perspektif katar ve iç mekanlarınızın temiz ve zarif görünmesini sağlar. Bu kombinasyon aynı zamanda odanızın ferah görünmesini sağlar ve iştahınızı artırarak mutfağınız için bariz bir seçim haline getirir.

8. Gri Üzerine Gri

Tek renkli bir palet olmasına rağmen, Shades of grey evinizde doku oluşturur. Grinin nötr bir renk olması iç mekanlarınıza hoş ve sakin bir hava katacaktır. İç duvarlarınızdaki gri tonları evinize şık ve heybetli bir görünüm katar. Bu, griyi yatak odası duvarları için en iyi iki renk kombinasyonu yapar .

9. Krem ve Su

Aqua ve krema kombinasyonu evinize serin ve ferah bir hava yayar. Kombinasyon, denizi yansıtan aqua ve kumu temsil eden donuk krema ile odadaki insanlara plajı hatırlatıyor. İç duvarlarınızdaki bu kombinasyon, rahat ve huzurlu bir ortam yaratacaktır. Yani, bu, sahil evleri ve misafirhaneler için bir iç duvar rengi kombinasyonudur .

10. Kahverengi ve Yeşil

Bir parkta otururken her zaman sakin ve kolektif hissetme eğilimindeyiz. Ruh halimizi rahatlatan, kendimizi zinde ve dingin hissettiren ağaçlardır. Aynısı, iç duvarlarınızdaki toprak kahvesi ve yeşil kombinasyonuna da uygulanabilir.  Bu kombinasyon kendinizi taze hissetmenizi sağlar ve evinize doğal bir hava katar. Yukarıdaki kombinasyonlardan hangisinin iç mekanınızda olmasını istediğinizi bilmek isteriz.

ÜCRETSİZ Duvar İnceleme ve Dijital Renk Önizleme Hizmeti Alın

Rate this post

Bir Evin İçini Boyama Maliyeti Ne Kadardır?Bir Evin İçini Boyama Maliyeti Ne Kadardır?

2022 yılı için bir evin içini boyamanın ortalama maliyeti, metrekare başına 45.5  Liradır . Duvarları, döşemeleri ve tavanları dahil ederseniz, metrekare başına maliyet 77,5 Liradır. Boyamadan önce onarım gerekiyorsa, muhtemelen daha fazla ödersiniz. Bu, işi kendiniz yapmak yerine profesyonel bir  boyacı ustası tuttuğunuzu varsayar.

Ev boyutuna ek olarak, diğer önemli maliyet faktörleri, odalarınızın yüksekliğini ve erişim kolaylığını içerir. Örneğin, daha yüksek tavanlar veya loft tavanlı odalar, fiyatı %20 – %40 oranında artırabilir.

Bir iç evi boyamak için metrekare başına maliyet, evin büyüklüğüne göre belirlenir. Ayrıca, genel ev düzeni, ortalama fiyatlandırma ve oda boyutları üzerinde etkili olabilir.

İç cephe boyama maliyetleri, duvar yüksekliği, yüzey koşulları ve erişim kolaylığı gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. 10 metreden daha uzun duvarlar, metre kare başına maliyeti 10 TL – 18.5 TL  arasında artırabilir . Yüksekliği 4 Metre’den veya daha fazla uzayan duvarlar, metre kare başına ekstra 10 TL – 24.5 TL. ekleyebilir .

Son olarak, fiyatlandırma genellikle yerel işçilik ve malzeme oranlarına göre belirlendiğinden, iç boyama maliyetleri İstanbul’daki farklı bölgelere göre değişiklik gösterebilir. Buna göre, toplam boyama maliyetiniz bazı durumlarda maliyeti %40 oranında artırabilir veya azaltabilir.

İç Mekanı Kendim Boyamanın Maliyeti

İç mekan boyama projesini kendiniz halletmeyi seçerseniz, göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey var. Aşağıdaki döküm, profesyonel bir boyacı kiralamak yerine bunu kendiniz yapmanın maliyetlerine karar vermenize yardımcı olacaktır.

Unutmayın, gerekirse duvarlarınızı astarlamaktan çekinmeyin. En son astar boya kılavuzumuz , duvarlarınızı doğru bir şekilde hazırlamak söz konusu olduğunda sizi doğru yöne yönlendirmeye yardımcı olacaktır.

İç Cephe Boya Malzemesi Maliyetinin Hesaplanması

İlk olarak, gerçek boya ürünü maliyetini hesaplayın. Herhangi bir renk değişikliğinde yeterli kaplama için en az iki kat boya gerekeceğini varsayın.

Ardından, bir odadaki her bir duvarı ölçerek boyanacak yüzeyin kare görüntülerini bulun. Artık yüzeyin uzunluğunu duvarın yüksekliğiyle çarpabilirsiniz.

Toplam kare görüntüsünü aldıktan sonra, uzmanlarımız kaç litre gerektiğini bulmak için 350’ye bölmeyi önerir.

Şimdi, iki kat gerekli olması durumunda, ikinci kat için litre sayısını alır ve 1,7 ile çarparsınız. Bu, normalde ilk kattan %30 daha az malzeme gerektiren ikinci kat kaplama için endüstri standardıdır.

Litre Boya Maliyeti

Ardından, yukarıda hesaplanan boya litre sayısını proje için kullanmak istediğiniz litre boya fiyatıyla çarpın.

Daha kaliteli bir iç mekan boyası seçerseniz, litre başına değişkenlik gösteren fiyatları ödersiniz. Büyük bir boya mağazası için daha düşük dereceli boya seçerseniz, litre başına yine değişken fiyatlar ödersiniz.

Şimdi, boya yapmaktan hoşlanıyorsanız ve tüm malzemelere zaten sahipseniz, sonraki iki adımı tamamen atlayabilir ve boyamaya geçebilirsiniz.

Eviniz için mükemmel iç rengi mi arıyorsunuz? Tasarım uzmanlarımız , her oda için en popüler iç mekan renk seçenekleriyle şık iç mekan boyama renk kılavuzunu oluşturur!

Dürüst olmak gerekirse, durum böyle olsaydı muhtemelen bu makaleyi okumazdınız. Bunu akılda tutarak, boyama malzemeleri, ekipman ve zamanınızın maliyetine dalalım.

Boya Temini ve Ekipmanları

Bant, maskeleme kağıdı, koruyucu örtüler, rulolar, boya fırçaları, kovalar, ızgaralar, plastik, test yama renk örnekleri gibi boya malzemeleri, hesaplanan boya litre maliyetine yaklaşık %20 eklenir. Ayrıca, zımpara pedleri, sıyırıcılar, alçıpan bileşimi veya diğer hazırlık malzemeleriniz yoksa, yukarıdaki maliyete %10 daha ekleyin.

Son olarak merdiven veya uzatma direkleri gibi daha ağır ekipmanlarınız yoksa yukarıdaki malzeme maliyetlerine 400 TL ile 780 TL eklemelisiniz.

Zamanınızın Maliyeti

Son olarak, zamanınızın değerinden bahsederek kendin yap ev boyama maliyetleriyle ilgili sorunları çözelim. Bir projeyi tamamlamak genellikle ev sahiplerinin profesyonel bir boyacıdan iki kat daha fazla zaman alır. Tabii ki, bu tamamen sahip olduğunuz resim deneyimi veya beceri düzeyine bağlıdır.

Aynı şekilde, test yamalarını, sarf malzemelerini ve boyayı toplamak için harcanan sürüş süresini de dahil etmek akıllıca olacaktır. Elbette, tüm bu görevler, evi boyamaya adanmış bir hafta sonu boyunca toplanır. Çok geçmeden Pazar gecesi olacak ve ilk odanın henüz yarısındasınız.

 • İstanbul’da bir boyama şirketi mi arıyorsunuz? İstanbul’daki en yüksek puanlı iç mekan boyacıları, kaliteyi bilen güvenilir profesyonellerdir.

Daha Kolay İşler Daha Az Maliyet

Tamam, buraya kadar geldiniz ve şimdi kendinizi boyamaya karşı bir profesyonel bulmanın maliyetini anlıyorsunuz.

Güzel haberler var? Bazı boyama işleri daha ucuza yapılabilir. Kolay erişimli ve çok az mobilyalı veya hiç mobilyasız boş alan, aslında sizi maliyetlerden kurtarabilir.

Daha az mobilya, odalarınızdaki eşyaları taşımak ve kaplamak için daha az zaman harcamak anlamına gelir. Buna göre, bu, boyamayı seçtiğiniz kat başına birkaç bin liralık bir maliyet tasarrufu anlamına gelir.

Sonunda, bu, profesyonel bir ekipten dairenizi , apartman dairenizi veya evinizi boyamak için daha düşük fiyatlı bir tahmin sağlar.

Ekstra Boyama Maliyeti Faktörleri

Aşağıdakiler de dahil olmak üzere, son iç mekan boyama maliyetinizi etkileyen birkaç ekstra ayrıntı daha vardır:

 • Daha kaliteli boya ürünleri veya tasarımcı boyaları maliyetinizi artırır
 • Çok sayıda kapı ve pencere içeren duvarları boyamak maliyetleri azaltabilir
 • Sert renk değişiklikleri, uygun kaplama için pahalı ekstra katlar gerektirebilir
 • Vurgulu bir duvar eklemek, maliyeti/karmaşıklığı da artırır

Bahsetmemek gerekirse, boya işi maliyetleri, farklı şehirler ve eyaletler arasında çeşitli işçilik ve malzeme oranlarına göre farklılık gösterebilir.

Örnek olarak, İstanbul’daki bir boyacının saatlik ücreti ,  daha küçük bir şehre kıyasla yaklaşık %30 daha yüksektir.

Bir sonraki boyacınızı işe almadan önce yüzey hazırlama sürecinin yazılı ve ayrıntılı bir taslağını almanızı öneririz. Göz önünde bulundurmaya değer herhangi bir iyi konut boyama hizmeti, tahminlerinde ayrıntılı hazırlık ayrıntılarını içermelidir.

Konut Tipine Göre Boya Maliyetleri

Hepimiz müstakil evlerde yaşamadığımız için, konut türüne göre boyama maliyetlerinden bahsedelim.

Apartman boyama maliyeti

Apartman boyama projeleri normalde tüm evlere kıyasla daha düşük metrekare toplamlarına sahiptir.

Ortalama olarak, bir daireyi boyamak 5500 TL – 25000 TL’ye mal olabilir . Özel apartman binanızın yüklenici gereksinimlerine bağlı olarak ek maliyetler ortaya çıkabilir. Bu, kurulum veya sarf malzemelerinin üniteye giriş ve çıkış zamanını etkileyebilir.

Son olarak, bazı büyük apartman kompleksleri, derneği “ilave sigortalı” olarak eklemenin yanı sıra, binada çalışmak için sigorta ve işçiler için belge gerektirir. Bir boyama şirketi kiralamadan önce binanızın herhangi bir gereksinimi veya önerilen prosedürleri olup olmadığını kontrol etmek her zaman iyi bir fikirdir.

Daire Boyama Maliyeti

Daire birimlerinin boyanması daha az karmaşıklık sunar, ancak genellikle dairelerden daha büyüktür. Eklenen boyut ve daha yüksek tavanların ve loft alanların öne çıkması, bir apartman dairesi boyamanın maliyetini artırır. Buna bağlı olarak, bir apartman dairesini boyamanın ortalama maliyeti 2.400TL – 5.800TL’dir .

Ayrıca, bir apartman dairesi boya işi, iç mekan çalışmaları için yapım prosedürlerine bağlı olarak daha uzun sürebilir. Bir sonraki boyama projenize sorunsuz bir başlangıç ​​ve bitiş sağlamak için kat mülkiyeti bina yönergelerinizi kontrol ettiğinizden emin olun.

Binalarda Ortak Alanların Boyanması Maliyeti

Dairenizin veya apartmanınızın ortak alanlarını boyamak için bir boya şirketi kiralarken, dikkate alınması gereken birkaç şey vardır. İlk olarak, genellikle iş ve bütçe için binanızın yönetim kurulundan onay almanız gerekir.

Ardından, kapıların kilidini açmak veya bir süreliğine giriş erişimi dahil olmak üzere belirli alanlara erişimi koordine etmeniz gerekir. Son olarak, binanızın merdiven boşluklarını ve koridorlarını paylaşan komşularınızla işi koordine etmek, başlamadan önce her zaman harika bir fikirdir.

İç Cephe Boyası Maliyet Tasarrufu

Yılın iç mekanını boyamayı seçtiğiniz zamanın işinizin fiyatı üzerinde ciddi bir etkisi olabileceğini biliyor muydunuz? Boya maliyetlerinden tasarruf etmek istiyorsanız, sezon dışı bir zaman aralığı için rezervasyon yapmayı düşünebilirsiniz.

Bu genellikle her yıl Kasım-Şubat aylarının kış aylarında düşer. Gerçekten de bu aylar, boya şirketlerinin en az meşgul olduğu aylardır. Daha soğuk hava, boyacılar için daha az dış boyama işi ve iç işler için daha rekabetçi fiyat teklifleri anlamına gelir.

Evinizin dış sıvasının boyanıp boyanmayacağına karar vermek streslidir. Bu nedenle uzmanlarımız , süreci basitleştirmek için  bu kullanışlı ev sıva boya kılavuzu hazırlar.

Kışın Evin İçini Boyayabilir Misiniz?

Uygun önlemler alındığı sürece yıl boyunca iç cephe boyası yapılabilir. Boya dumanını azaltmak için düşük kimyasal veya kimyasal bileşenler içermeyen su bazlı boya ürünleri kullandığınızdan emin olun. Ayrıca, bir odayı hızlı bir şekilde havalandırmak için geçici olarak bir kutu fanı kurabilirsiniz.

Bu ipuçları, bir boyama projesi sırasında veya sonrasında iç hava kalitesiyle ilgili sorunları büyük ölçüde azaltabilir ve sezon dışı rezervasyonlarla ilgili tasarruflardan yararlanmanıza yardımcı olabilir.

Odaya Göre Boyama Maliyeti

Yukarıda özetlenen faktörler göz önüne alındığında ortalama boyama maliyeti de odadan odaya değişiklik gösterebilmektedir.

İster birkaç yatak odası, isterse birinci katın tamamını yapıyor olun, boyanmakta olan odanın türü, ne kadar ödeyeceğinizi belirleyebilir. İstanbul  bölgesindeyseniz, İstanbul’da bir odayı boyamanın maliyeti hakkında daha fazla bilgi edinin .

Yatak odası boyama maliyeti

Yatak odalarını boyamak, evinizde yapabileceğiniz en kolay boya projelerinden biridir. Ancak bu, yatak odasının düzenine ve toplam büyüklüğüne göre daha kapsamlı bir projeye dönüşebilir. Bununla birlikte, bir yatak odasını boyamak için ortalama fiyat 450 ila 700 TL arasında değişebilir .

Ebeveyn yatak odasının genellikle daha büyük olduğunu ve daha küçük bir misafir yatak odasından daha pahalıya mal olduğunu belirtmekte fayda var. Sonuç olarak, bir ebeveyn yatak odasını boyamak ortalama 520 – 960 TL. tutuyor .

Oturma odası boyama maliyeti

Oturma odaları, genellikle daha yüksek duvar yüksekliklerine sahip olabilecek veya olmayabilecek daha büyük alanlardır. Ortalama olarak, oturma odalarını boyamak , tamamlanması daha uzun sürdüğü için daha pahalıya mal olur. Bu durumda, bir oturma odası alanını boyamak için 540 – 700 TL arasında herhangi bir yerde ödeme yapmayı bekleyebilirsiniz .

Banyo boyama maliyeti

Banyo boyamak, yapabileceğiniz en kolay boyama işlerinden biridir. Buna göre, banyo duvarlarındaki, tavanlardaki ve döşemelerdeki yüzeylere erişim tipik olarak daha kolaydır. Bu odadaki boyanabilir duvar alanının büyük bir kısmını geri tepmeler, duşlar ve fayanslar kaplıyor.

Tahmin edebileceğiniz gibi, bu, banyolar için ortalama 150 – 270 TL arasında bir maliyetle sonuçlanan daha düşük maliyetli bir iş sağlar. Dekorunuza uyacak mükemmel duvar rengini bulmak için bu en iyi 10 banyo boya rengi listesini kullanmanızı öneririz .

Mutfak boyama maliyeti

Duvar alanının çoğu dolaplar, aletler ve ters tepmeler tarafından kaplandığından, mutfaklar genellikle boyama maliyetlerinin daha kolay spektrumundadır.

 • Kara tahta boyası ile mutfağınıza bir bölüm ekleyebilir veya tüm duvarı boyayabilirsiniz. Nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz?

Buna göre, bir mutfağı boyamanın ortalama maliyeti 250 – 440 TL arasında düşüyor. Gerçekten de, bir mutfağı boyamanın ortalama maliyeti, bir ev, apartman dairesi veya apartman dairesindeki diğer odalarla karşılaştırıldığında oldukça makul.

Yemek odası boyama maliyeti

Normalde yemek odaları, taşınacak daha az mobilyaya sahip küçük veya orta büyüklükteki odalardır, bu da daha kolay ve daha ucuz bir boyama işi sağlar. Bir yemek odasını boyamak için 425 – 850 TL ödemeyi bekleyebilirsiniz.

Bazen, hassas bir gardırop veya kitaplık, bir boyama işi sırasında hareket etmek veya etrafta çalışmak için karmaşıklık ve maliyet ekleyebilir. Aynı şekilde, işe başlamadan önce yemek odasında veya evinizin çevresinde kolayca kırılabilecek hassas eşyaları, kiraladığınız boyama hizmetiyle ilettiğinizden emin olun.

Merdiven boşlukları ve merdivenler boyama maliyeti

Boyama maliyetleri söz konusu olduğunda merdivenler yanıltıcı olabilir. Çoğu merdiven boyama işi, merdiven yerleşimi ve kısıtlı erişim kolaylığı konusunda bir miktar karmaşıklık sunar.

Ayrıca, birçok merdiven boşluğu daha yüksek tavanlara sahiptir ve fuayelere kadar uzanır ve birden fazla iniş alanına sahiptir.

Siz Bize Yakın Mısınız?

İstanbul’da boyanması gereken bir eviniz, apartman daireniz veya mülkünüz var mı? Ücretsiz iç boya teklifinizi almak için hemen bizi arayın!

Merdiven Boyama Maliyeti

Daha yüksek tavanlar, kademeli basamak yüzeyleri nedeniyle ulaşılması daha zor olan daha büyük duvar alanlarının boyanmasına neden olur. Bu, bir evin merdiven alanındaki duvarları boyamak için 280 TL ile 1.240 TL arasında daha geniş bir maliyet aralığı ile sonuçlanır .

Dolaplar, Köşeler veya Kiler Boyama Maliyeti

Dolaplar, kiler ve köşelerin boyanması nispeten kolaydır ve bir işe tonlarca ek maliyet eklemez. Unutmayın, daha büyük gömme dolaplar, boyutlarına ve raflarla kaplanmayan duvar alanı miktarına bağlı olarak daha pahalıya mal olabilir.

 • Küçük veya orta büyüklükteki alanlar için boyama dolapları 175 – 315 TL gibi düşük bir fiyata mal olabilir.
 • Gömme dolap fiyatları, benzer metrekare boyutlarındaki banyolarla karşılaştırılabilir.
 • Döşeme, tavan veya ek hazırlık veya onarım eklerseniz maliyetler de değişebilir.

Genel bir kural olarak, özellikle talep etmediğiniz sürece, dolaplar ve köşe alanları genellikle boya  tekliflerine dahil edilmez.

Koridorlar ve Giriş Yolları Boyama Maliyeti

Normalde, boyama maliyetleri söz konusu olduğunda koridorlar oldukça basittir. Arada bir, çatı odalarına veya giriş yollarına uzanırlarsa zorluklar sunabilirler. Ayrıca, boyacılar genellikle bir evdeki en yoğun trafik alanları olduklarından ön girişlere özel önem verirler.

Bu, oda düzenine bağlı olarak daha yüksek boyama maliyetleriyle sonuçlanan daha fazla zaman anlamına gelir.

Sonuç olarak, giriş fuaye boyama maliyetleri geniş marjlarla farklılık göstermektedir. Daha zor giriş fuaye boyama projeleri için 440 $ ile 1.340 $ arasında değişebilir.

İç Yüzeylere Göre Boya Maliyeti

Her bir özel boyama yüzeyi farklı şekilde ölçülür ve fiyatlandırılır.

Örnek olarak, duvarlar metre kare olarak ölçülür.

Ayrıca, kapı boyama maliyeti, birim başına veya kapı sayısı ile çarpılan kapı başına sabit fiyat ile ölçülür.

Size biraz daha fikir vermek için, her bir boyama yüzeyi türüne ve her biri için bir maliyet belirlerken göz önünde bulundurulması gereken noktalara bakalım.

Duvarların Boyama Maliyeti

İç duvarları boyamanın maliyeti, büyük ölçüde yüzey alanının toplam kare görüntüleri tarafından belirlendiği için oldukça basittir. İç duvarları boyamanın maliyeti metrekare başına 30 – 45 TL.

Bununla birlikte, işin doğru yapılmasını istiyorsanız, hazırlık çalışmaları veya onarım çalışmaları fiyatı artırabilir. Deliklerin yamalanması, alçıpandaki çatlakların onarılması, bükülmüş köşe bandının değiştirilmesi ve boşlukların doldurulması gibi hazırlık çalışmaları zaman alır. Bununla birlikte, bu görevler, mükemmel kalitede yüzeyler elde etmek için çok önemlidir.

Tavanların Boyama Maliyeti

Pek çok insan bunu bilmiyor ama bir işe tavan eklemek aslında duvarları boyamayı biraz daha kolaylaştırıyor. Öncelikle, bunun odaların köşelerindeki o zor boya çizgileriyle ilgisi var.

Duvarlarınıza ek olarak tavanlarınızı boyamak , daha düz çizgilere izin verir ve rötuş yaparken çok daha bağışlayıcıdır. Bu, ulaşılması zor tavan alanlarından kaynaklanabilecek ekstra maliyetlerin azaltılmasına yardımcı olur.

Tavanlar, duruma göre duvarlar kadar hazırlık gerektirebilir. Tavanlarda su hasarı ve çatlakların düzeltilmesi genellikle maliyetli bir gerekliliktir. Ek maliyet, zımparalama, yamalama ve bir üst yüzeyin astarlanması ve güvenli merdiven çalışması gibi hazırlık çalışmalarının yapılmasının zorluğundan kaynaklanmaktadır.

Konu boyama maliyetleri olduğunda bir başka şaşırtıcı gerçek, herhangi bir duvar veya tavan işine süs boyama eklemenin aslında paradan tasarruf etmenizi sağlamasıdır.

Tavan eklemeye benzer şekilde, döşemeyi boyamak, duvarların ve döşemenin birleştiği yerlerde daha kolay rötuşlar ve daha düz çizgiler sağlar. Döşemeyi boyamak, aynı zamanda, var olan herhangi bir boşluk veya çatlağın tam olarak kapatılmasını sağlar.

Bir İç Mekan Boyama Maliyeti 

Boyama kaplaması, duvarları ayrı ayrı kesmeye karşı boyamak için daha profesyonel ve daha ucuz bir yol sağlar. Döşeme boyama maliyetleri, doğrusal görüntü ölçülerek belirlenir ve döşeme miktarına ve odanın boyutuna bağlıdır. Bir evde döşemeyi boyamak için doğrusal ayak başına maliyet 29 – 47 TL.

Kapıları boyama maliyeti

Özellikle profesyonel bir bitiş istiyorsanız, iç kapıları düzgün bir şekilde boyamak çoğu insanın düşündüğünden çok daha zordur. İç kapılar çoğunlukla, duvarlar için kullanılan fil dişi rengi boyasından daha az bağışlayıcı olan daha parlak veya yarı parlak bir cila ile boyanır.

Bir kapıyı boyamanın maliyeti , basit kapıların yan başına 250 TL’den , karmaşık çok camlı fransız kapılar için yan başına 350 TL’ye kadar değişebilir.

Boyama Maliyeti Paradır Bu yüzden Kolay Olmalı

Hiç şüphe yok ki, iç mekanınızı boyamanın ortalama maliyeti birçok faktör içerir ve sahip olduğunuz ev tipine, boyanan yüzeylere ve mevcut yüzey koşullarına göre değişebilir.

Boyacı Ustası Hizmeti’nin uzman ekibinin sunduğu bu şık kılavuzla, bir boyama şirketi tutmaya karar verirken makul bir fiyat aldığınızı bileceksiniz.

İç Mekan Boyama Maliyetleri SSS

 • 100 metrekarelik bir evin içini boyamanın maliyeti nedir?

   

  100 metrekarelik bir ev için, çoğu boyacı konut boyama hizmetleri için metrekare başına 33 ila 37 TL talep ettiğinden, iç mekanı boyamanın ortalama maliyeti 3700 Liradır.

   

 • 3  odalı bir evin içini boyamanın maliyeti nedir?

   

  3  odalı bir evin içini boyamanın ortalama maliyeti 3500-3800 Liradır. Çoğu boyacı, hazırlık çalışmalarının ve duvarların yamalanmasının maliyeti en çok etkileyeceği konusunda hemfikirdir. Boya fiyatınızı etkileyen ikinci en önemli faktör, bir evin her odasında duvar yüksekliği ve boyalı yüzeylere ulaşım kolaylığıdır. Bu, boyanmakta olan alanın toplam kare görüntülerine ve tüm duvarların, tavanların ve döşemelerin dahil edilmesi durumunda ek olarak.

   

 

Rate this post

Ev Boyama ve DekorasyonEv Boyama ve Dekorasyon

Evinizi bir veya iki kat yeni boya ile canlandırma sürecine başlamak ister misiniz?

Başka yerde arama. İstanbul’daki uzman boyacılardan oluşan ekibimiz, 30 yılı aşkın deneyime sahiptir ve yaptıkları her şeyde gerçek bir gurur ve özen gösterirler. O kadar ki, aslında boyama hizmetlerimiz her yıl yüzlerce memnun müşteri ile sonuçlanmaktadır.

Kusursuz ev boyama hizmetleri sunuyoruz

Profesyonel iç mekan boyacılarından oluşan ekibimiz, evinizin yüzeylerini boyamaya başlamadan önce evinizin boya sıçramalarına karşı yeterince korunmasını sağlamak için birkaç adım atar. Bu, evinize gereken korumayı sağlamak için toz tabakaları, kapaklar ve yapışkan tabaka kullanmayı içerir.

Ekibimiz gelmeden önce tüm perdeler, aynalar ve resimler kaldırıldıktan sonra boyacılar hazırlık çalışmalarına başlar. Bunlar şu işleri içerir:

 • Boyanacak tüm yüzeylerin ovalanması
 • Tüm yüzeyleri zımparalanması
 • Gerektiğinde tavanlara, duvarlara ve ahşap işlere dolgu
 • Ahşap ve süpürgelikler ve duvarlara kaplamalar arasındaki boşluklara boya eşleme ile macun uygulamak

Evinizin dış cephesi üzerinde çalışıyorsak, hazırlık benzerdir ancak aynı zamanda uzman astarların, ahşap işleri için iki dolgu macunu ve pencere boncukları için macun kullanımını da içerebilir.

Bu denenmiş ve test edilmiş süreci takip ederek ve köşeleri kesmeyi reddederek ekibimiz, İstanbul’da sayısız güzel boyanmış iç mekan üretebildi. Ev boyamaya özel yaklaşımımızla evinizi hayata geçirelim.

Ekibimizden ne bekleyebilirsiniz?

Baştan mükemmel bitmiş ürüne kadar profesyonellikten gurur duyuyoruz.

Projeyi tartıştıktan, bir teklif verdikten ve kabulünüzü aldıktan sonra, sizin için uygun olduğunda çalışmayı ayarlayacağız.

Yetenekli boya ve dekorasyon ekibimiz, evinizin dış cephesinde yapılacak işler için gerekli olması halinde iskeleyi ayarlayacak ve işi tamamlamak için gerekli olan yüksek kaliteli ekipman ve malzemeleri yanlarında getirecektir. 

Ardından, yerel boyacılardan oluşan ekibimiz, yüzeyleri boyamadan veya duvar kağıdını kaplamadan önce hazırlayacaktır.

Çok çeşitli boyama hizmetleri sunuyoruz

Tam nitelikli boyacı ekibimiz geniş bir hizmet yelpazesi sunmaktadır. Projeye başlamadan önce kapsamlı hazırlık çalışmaları yapmanın yanı sıra duvarlara, kapılara ve pencere çerçevelerine yeni boya uygulamasına başlamadan önce aşağıdaki görevleri üstleniyoruz:

 • Gevşek, soyulmuş veya çatlamış olabilecek eski boyayı çıkartıp
 • Boyanacak yüzeyleri temizleyip
 • Eski duvar kağıdını soyuyoruz.

Evinizi boyamanın faydaları nelerdir?

Evinize birkaç kat taze boya sürmenin birçok büyük faydası vardır.

Birincisi ve en açık olanı, bir odaya sağlayabileceği anında ‘kaldırma’dır: yeni boya katmanları uygulamak yılları geri alabilir ve bir odanın ambiyansını tamamen daha iyi hale getirebilir. Artık birçok insan evden çalışmayı tercih ederken, duvarlarınızda en çekici renkleri tercih etmek çok mantıklı.

Evinizi boyamak, evinizin değerini artırmanın en basit ve en ucuz yollarından biridir. Yeni bir kat boya uygulamak, yeni alıcılara evinize iyi bakıldığını göstermenin harika bir yoludur ve hatta orijinal fiyatın üzerinde satış yapmanıza yardımcı olabilir.

Ücretsiz bir teklif almak için bugün rezervasyon yapın

İstanbul’daki profesyonel boyacılardan oluşan ekibimizle randevu almak basit ve anlaşılır bir işlemdir.

Sörveyörlerimizin evinizi ziyaret etmesi ve gerekli ölçümleri yapması ve aynı zamanda COVID-19 kurallarına bağlı kalmasıyla başlar. Aklınızda ne olduğunu tartışmaktan ve ihtiyaçlarınıza en iyi şekilde nasıl hizmet edebileceğimiz konusunda uzman tavsiyesi vermekten ve iş için mümkün olan en iyi ürünü önermekten çok mutluyuz.

Bize size uygun bir başlangıç ​​tarihi bildirin, biz de buna uyum sağlamak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Bu kararlaştırıldıktan sonra, zor işi bize bırakın.

Ev Boyama ve Dekorasyon şirketimiz ile harika bir şekilde boyanmış bir ev yolculuğuna başlayın.

Rate this post

EVİNİZİ BOYAMAK İÇİN EN İYİ ZAMAN?EVİNİZİ BOYAMAK İÇİN EN İYİ ZAMAN?

Evinizin dışını boyamak söz konusu olduğunda, hava durumu önemli bir rol oynar. Kimyasal bileşimi nedeniyle, boyanın düzgün bir şekilde kuruması için belirli koşullara ihtiyacı vardır. İdeal olarak, sıcak ve kuru günleri hedeflemek istersiniz. Yağmur yağıyorsa veya çok nemliyse, boyanız düzgün kurumayabilir veya kuruması çok daha uzun sürebilir.

EVİNİZİ TAZELEMEK VE BAHAR TEMİZLİĞİ

Sadece sezonla ilgili bazı şeyleri biraz değiştirmek istememize neden olan bir şey var. Genellikle bu, evinizin içinde bahar temizliği şeklini alır. Ancak, evinizin dışı da biraz dikkat gerektiriyor! Momentumu devam ettirin ve evinizin dışına bir göz atın. Çok fazla kir varsa, yumuşak yıkama veya basınçlı yıkama ile iyice temizlemenin zamanı gelmiş olabilir.

Başlamadan önce, zamanla oluşabilecek ufalanma, soyulma veya diğer hasarları not edin. Bu belirtilerden herhangi birini fark ederseniz, muhtemelen evinizi yeniden boyamanın zamanı gelmiştir. Durum buysa, işi sizin yerinize halletmek için profesyonel ressamları işe almak iyi bir fikirdir. İşi uzman ressamlara bıraktığınızda ( Boyacı ekibi gibi) işi çok daha hızlı halledebilirler ve hatta hazırlık işlerini bile hallederler. Bu büyük bir zaman tasarrufu!

SERT HAVA KOŞULLARINDAN KAYNAKLANAN DIŞ HASAR

Yaşadığınız yere bağlı olarak, eviniz kış aylarını oldukça sert kış havalarına karşı ayakta geçirmiş olabilir. Daha ılıman bir iklimde yaşıyor olsanız bile, evinizin değişen hava nedeniyle aşınma ve yıpranma belirtileri göstermesi oldukça olasıdır. Kir, yosun, tuz ve kum kalıntıları, rüzgar, yağmur ve kar gibi her türlü şey evinizin yüzeyini aşındırabilir. Sıcaklık dalgalanmaları da bir rol oynayabilir.

Evinizin dışına daha yakından bakmak ve baharın başlangıcında herhangi bir hasar belirtisi olup olmadığını izlemek her zaman iyi bir fikirdir. Evinizin dış cephesi için kapsamlı bir boya işinin tam zamanı olmasa bile, evinizi iyi durumda tutmak için yapılması gereken bazı rötuşlar var.

EVİNİZİ YAZA HAZIRLAYIN

Havalar ısınmaya başladıkça ve günler biraz uzadıkça, doğal olarak dışarıda daha fazla zaman geçireceksiniz. Doğal olarak, dış mekanınızın tıpkı içerisi gibi sıcak ve misafirperver hissetmesini istersiniz. Bahar, bahçenizi güzelleştirmek ve eğlenceye hazırlamak için mükemmel bir zamandır.

Güverteniz biraz donuk görünüyorsa, bazı şeyleri tazelemek için boyamak veya lekelemek için iyi bir zaman. Ayrıca çitinizi, kafes işinizi veya bahçenizdeki bazı güncellemelere ihtiyaç duyabilecek diğer özellikleri yeniden boyamak isteyebilirsiniz.

REZERVASYON YAPTIRMADAN ÖNCE PROFESYONEL BOYACILAR EDİNİN

Yakında evinizi boyamak isteyeceğinizi biliyorsanız, harekete geçmenin tam zamanı bahar! Birçok insan dış mekanda boyama yapmak için yaz aylarını bekler, bu da yılın bu döneminde profesyonel ressamlara yer ayırtmanın zor olabileceği anlamına gelir. Oyunun önüne geçin ve evinizin yaz için muhteşem görünmesini sağlamak ve son dakika boyama telaşından kaçınmak için bahar aylarında resminizi yaptırın!

Bu baharda evinizi yeni bir boya işiyle dönüştürmek istiyorsanız, Boyacı Ustası Hizmeti yardım etmeye hazır! Renk seçiminden hazırlık çalışmalarına kadar her adımda sizinle birlikte çalışacağız ve sonuçtan memnun kalmanızı sağlayacağız. başlamaya hazır mısın?

Ücretsiz, bağlayıcılığı olmayan danışma randevunuzu bugün alın ve evinize bahar için yeni bir görünüm kazandırın!  İklimde oldukça ılımlı olma eğilimindedir ve bu da evinizin dışını boyamak için ideal bir zaman olur. Hava çok sıcak değil, çok soğuk değil ve yılın bu zamanında güneşli ve kuru günler bulma olasılığınız daha yüksek.

Rate this post

BOYAMA EV YA DA DAİREYE DEĞER KATACAK MI?BOYAMA EV YA DA DAİREYE DEĞER KATACAK MI?

EVİMİ NE SIKLIKTA BOYAMALIYIM? 

Gerçekten uyulması gereken belirli bir kural yoktur.

Bazı insanlar her 5 yılda bir boyayarak yaşam alanını en yeni renkler ve trendlerle taze ve güncel tutar.

Diğerleri her 10 yılda bir boyamayı tercih ediyor.

BOYAMA EV YA DA DAİREYE DEĞER KATACAK MI?

Taze bir kat boyama, yaşam alanınıza değer katar.

Potansiyel bir alıcıya, mevcut sahibinin sahip olmaktan gurur duyduğunu gösterir ve olası alıcılara, alanı en yeni ve en sıcak trendlerle nasıl en üst düzeye çıkarabilecekleri konusunda fikir verir.

 

ÖZEL ALANLAR İÇİN KULLANILACAK EN İYİ BOYA NEDİR?

Yatak odaları gibi trafiğin az olduğu alanlar için geleneksel olarak yıkanabilir düz boya öneriyoruz.

Koridorlar ve oturma odaları gibi trafiğin yoğun olduğu alanlar için yumurta kabuğu kaplama kullanıyoruz.

Son olarak, çoğu üretici mutfak ve banyolar için antimikrobiyal ve neme dayanıklı “mutfak ve banyo” boyası üretir.

LÜKS VİNİL KAPMALA YAPTIRMALI MIYIM?

Tasarımda doğal ahşabın trend olması, birçok ev sahibini banyo, mutfak gibi yüksek neme sahip alanlarda kullanmak için ahşap alternatifleri arayışına bırakıyor.

Lüks Vinil, ahşapla aynı dokuyu sunduğu ve günlük aşınma ve yıpranmaya karşı çok daha yüksek bir yeteneğe sahip olduğu için harika bir alternatiftir.

Karo zemin arayanlar için, porselen veya doğal taş karoların montajı yerden ısıtmanın eklenmesini gerektirir, ancak Lüks Vinil döşeme, ek masraf olmadan da harika görünür.

YENİ ZEMİN KURMAK SADECE BÜYÜK BİR YATIRIM DEĞİL

Çünkü evinizin değerini artırır, aynı zamanda yaşam kalitenizi artırmanın ekonomik bir yoludur.

Tabii ki, seçtiğiniz döşeme türü de bir fark yaratabilir.

Bize göre göre, alıcıların %54’ü parke veya katı yüzey döşemeli bir ev için daha fazla ödemeye istekli.

Rustik şık, elle kazınmış, eskitilmiş veya işlenmiş ahşaplar diğer stillere göre tercih ediliyor.

Aynı anket ayrıca, birden fazla farklı döşeme seçeneğine sahip evlerin daha ucuza satma eğiliminde olduğunu ve ev genelinde tutarlılığı korursanız en iyi sonucu alacağınızı gösteriyor.

Bu, döşemeyi baştan sona değiştirmek veya mevcut döşemenin rengine ve stiline yakından uyan bir döşeme seçeneği seçmek anlamına gelebilir.

 

Rate this post

Ev boyama Fiyatları 2021-2022 ,3+1, 2+1, 1+1 1+0 ev boyama fiyatları İstanbul, 2+1 ev boyama fiyatları 2021, Ev boyama maliyeti, kampanyaları.

Ev Boyama Fiyatları Ne Kadardır?Ev Boyama Fiyatları Ne Kadardır?

Ev, dış cephe, duvarlar ve farklı şeyleri boyama konusunda ülkemizde büyüyen ve gelişen birçok şirket ve bireysel çalışan kişiler vardır. Çalışan kişilerin kullandıkları malzemeden tutunda işçilik ücretine kadar yaptıkları işin kaliteli olup olmaması fiyatı belirleyen ana malzemelerden biridir.

Bir diğeri ise boyanacak yerin çalışacak kişileri ne kadar zorlayıp zorlamayacağını bilmemizdir. Kaliteli olan bir boya ve işinde gerçekten profesyonel olan bir usta boya konusunda yüksek ücretler talep etse de sizin isteğinizden kat kat yüksekte bir performans sergileyerek güzel bir sonuç çıkarabilir.

Bu fiyatlar genelde söylediğimiz etkenleri baz alarak değişse de duvarın yüksekliği, genişliği ve binanın yapısına göre de değişkenlik gösterebilir.

Boyanacak olan bir dairenin fiyatı şehirlere ve boyayacak olan kişi, firmaya göre tamamen değişkenlik göstermektedir.

Özellikle metre kare başına ve odaların sayısına göre fiyat belirlenmektedir. Örnek olarak bir şablon göstermek gerekirse fiyatlar şu şekilde değerlendiriliyor:

 • 75-120 Metre Kare olan bir dairenin ortalama fiyat tutarı: 2400- 3800 arasında olmaktadır.
 • 120-150 Metre Kare olan bir dairenin ortalama fiyat tutarı: 3500- 4000 arasında olmaktadır.
 • 150-180Metre Kare olan bir dairenin ortalama fiyat tutarı: 4000- 6000 arasında olmaktadır.
 • 180-220 Metre Kare olan bir dairenin ortalama fiyat tutarı: 6000 – 8500 arasında olmaktadır.
 • 220-270 Metre Kare olan bir dairenin ortalama fiyat tutarı: 8500 – 9300 arasında olmaktadır.
 • 270-310 Metre Kare olan bir dairenin ortalama fiyat tutarı: 10000– 12000 arasında olmaktadır.
Eğer metre kare yerine normal bir dairenin ortalama fiyatlandırmasını arıyorsanız;
 • 1+1 Daire için ortalama 50 m2 olarak düşündüğümüzde toplam malzeme ücreti 800 TL’ye yakın olacaktır. İşçilik için 900 TL ve Toplamda 1700 TL gibi bir ücret çıkacaktır.
 • 2+1 Daire için ortalama 75 m2 olarak düşünürsek toplam malzeme ücreti 900 TL’ye yakın olup işçilik için 1200 TL lazım olacaktır. Toplamda ise 2100 TL ücret çıkacaktır.
 • 3+1 Daire için ortalama 100 m2 olarak düşündüğümüzde toplam malzeme ücreti 1000 TL’ye yakın olacaktır. İşçilik için 1800 TL ve Toplamda TL 2800 gibi bir ücret çıkacaktır.
 • 4+1 Daire için ortalama 125 m2 olarak düşündüğümüzde toplam malzeme ücreti 1300 TL’ye yakın olacaktır. İşçilik için 2100 TL ve Toplamda 3400 TL gibi bir ücret çıkacaktır.
 • Dubleks için ortalama 100 m2 düşünürsek 1500 TL’ye yakın bir malzeme ücreti ve işçilik için ortalama 2300 TL alınacaktır yani toplamda 3800 TL fiyat çıkacaktır.

 

Ev boyama Fiyatları 2021-2022 ,3+1, 2+1, 1+1 1+0 ev boyama fiyatları İstanbul, 2+1 ev boyama fiyatları 2021, Ev boyama maliyeti, kampanyaları.

Bu fiyatların tamamı bulunduğunuz şehirler ve çalıştığınız kişilere göre elbette değişiklik gösterecektir. Biz sadece bu fiyatların ortalama yaşam kalitesine uygun olan bir şehir için indeksini göstermiş olduk.

Piyasada bulunmakta olan boyaların her türlü çeşidi vardır. Bu çeşitler fiyatlarına ve kaliteli olmasına göre ayrılıyor. Eğer siz evinizin veya odanızın gerçekten güzel bir şekilde kendinize sunulmasını istiyorsanız kaliteli bir boya ve deneyimli bir ustayla çalışmanızı öneriyoruz.

Evinizde farklı olarak yapılmasını istediğiniz şeyler varsa örneğin ev eşyalarının taşınması, tavanın boyanması, pencere ve kapıların boyanması, odanın veya evin komple temizlenmesi gibi işler içinse ekstra bir ücret çıkabilir.

Evinizin boyanması için anlaştıysanız geriye kalan süreç elbette beklemekle geçecektir. Bu süreç sizin için uzun bir zaman dilimi gibi gözükse de ustalarımız şüphesiz en kaliteli bir biçimde işlerini tamamlayacaklardır.

Ev boyanma sürecini merak ediyorsanız sizin için süreci kısa bir biçimde anlatalım.

İşe başlamadan önce eğer boyanacak olan boyayı siz seçmediyseniz ustalarımız sizin fiyat olarak en uygun olanı seçecektir.

Firma veya boyayacak olan kişiler boyayı yapacakları yerlere göz gezdirdikten sonra evin tabanını branda ile kaplarlar.

Eğer eşyalar taşınmadıysa oldukları yerde kalıyorlarsa onların üstü de sıçramasın diye kapatılır. Sonra komple silikonlu silinebilen boya ile duvarları boyarlar. Ardından Dairenin tavanları boyanır.

Duvarların boyanmasından önce komple alçı tamiratları yapılacak yerler varsa göz gezdirilir ve onarılacak olan yerler onarılır. Boya işlemine geçerken ise ilk önce astar atılır.

Astardan sonra Ustalar birkaç kat boyayı atarak işlemleri sonlandırır. İş bittikten sonra en temiz ve normal haliyle ev sahibine teslim edilir.

Boya Badana İşçilik Fiyatları Ne Kadardır?

Boya badana işçilik fiyatları boya yapılacak yere ve ustanın kullanacağı malzemeye göre kesinlikle değişiklik göstermektedir. Bu fiyatları belirlerken ustaların öncelikle boya yapılacak olan yere gelip keşif yapması ve size net bir fiyat vermesini istemeyi unutmayınız.

Alçı sıva ve boya badana yapılacak olan bir yerde 2+1 dairede ortalama 6000 TL kadar fiyat, 3+1 bir dairede ortalama 10000 TL ve daha büyük evlerde de daha farklı ücretler istenmektedir.

Bu fiyat genelde işçinin ve boyanın kalitesine göre değişkenlik gösteriyor. Detaylı bilgi için 0216 449 94 01‘i hemen arayın.

 

Rate this post

Kiralık bir ev nasıl dekore edilir? Duvar fikirleri bir hale getirmek için harika bir yoldur. Duvarlarınızı süslemek için fikirlere göz atın .

Kiralık bir ev nasıl dekore edilir?Kiralık bir ev nasıl dekore edilir?

 • Size ait olmayan bir mülke kişisel damganızı nasıl koyarsınız?
 • Birçok insan kiralık mülklerde yaşarken iç yaratıcılığımızı bastırmak zorunda kaldı . Cesur iç tasarım planlarınız olabilir, ancak ev sahibiniz mülkünün tasarımını tamamen değiştirmenizden memnun olacak mı?
 • Ancak, sizinle paylaşmak için dokunaklı bir sırrımız var. kiralık evinizi yeniden dekore edecek ve kira süreniz bittiğinde iz bırakmadan değişikliklerinizi alacaksınız. Kiralık ev boyama ve dekorasyon servisi duvar kağıdı koleksiyonumuzdaki duvara yapıştır tasarım yelpazemiz, kiralık mülkünüzü kolaylıkla yeniden işleme imkanı sunar.
 • Dokumasız bir duvar kağıdına basılan seri, kendin yap acemileri için basit bir dekorasyon yöntemi sağlamak için özel olarak tasarlandı. Duvar kağıdınızı sıyırmak, onu yerleştirmek kadar kolay olacak, çünkü bizler tek bir hızlı kaydırmayla çıkıyor. Artık yırtık kağıt şeritlerini soymaya gerek yoktur, mülkten ayrılma zamanı geldiğinde her tasarım genellikle kaldırılır.
 • Şimdi, neşeli bir kiralık ev sayesinde duvar kağıdını hazırlama ve etrafınızdaki boş tuvali doldurma becerisine sahip olduğunuza göre, işte size kiralık mülkünüzü elden geçirmenize yardımcı olacak bir ilham kaynağı. merak etme, ev sahibine söyleyemeyiz!
 • Birçok kiralık mülk hayata klinik beyaz duvarlarla başlar, ancak sadece dokulu duvar kağıdı ekleyerek ne kadar fark yaratacağınıza şaşıracaksınız. Desenlerimiz veya özelleştirilmiş duvar kağıtlarımız , herhangi bir odaya anında bir sofistike hava getirir. İç tasarımınıza derinlik kazandırmak için doku dalgaları üzerinde metalik unsurlar kullanan ince bir değişiklik, dalgalı bir desen tavandan zemine nazikçe akar ve gittiği için rahatlatıcı bir atmosfer yaratır.

Ama belki de renk açlığı sizi parlak güzel çiçekler aramaya bıraktı? Öyleyse, Haşhaş Kırmızısı duvar kağıdımız, özleminizi azaltma planı olabilir.

 • Bir canlılık enjeksiyonu, kişiliğinizi gerçekten güçlendirebilir ve evinizi bir yuva haline getirebilir. Pembe kırmızı ton, evinize herkes için davetkar bir atmosfer yaratan bir ısınma dalgası getirir. Böyle yoğun bir zemin, daha kalıcı bir yere taşınmayı tercih ettiğinizde, alanı eski durumuna döndürmek için genellikle dakikalar içinde kaldırılır.
 • Çoğu zaman kiralama sırasında istediğimiz tek şey tanıdık ev konforlarıdır. Duvar kağıdımız, evinize sade bir hava getirdiği için harika olabilir . Küçük bir rustik kenar ile bu duvar kağıdı, herhangi bir odaya ve herhangi bir ortama eklenebilir. Kiralık şehir daireleri bile, bu duvar kağıdının, her odaya tamamen Yeni Bir Görünüm ve his vererek, rahat kır evlerinin belirgin hissini taklit etmesinin keyfini çıkaracaktır.

 

Kiralık bir ev nasıl dekore edilir? Duvar fikirleri bir hale getirmek için harika bir yoldur. Duvarlarınızı süslemek için fikirlere göz atın .

 

Ev sahibinizin geride bıraktığı beyaz alanı izlemekten bıktınız mı? 

Majestic siyah duvar kağıdımızla tam bir kontrast oluşturmaya ne dersiniz?

 • Bu çökmekte olan siyah duvar kağıdı, kiralık mülklerin sıklıkla gözden kaçırdığı standart bir lüks duygusunu temsil ediyor. Geleneksel şam duvar kağıdını içerdiğinde, muhteşem parşömenler ve girdaplar klas bir zarafet havası sunar.
 • Elbette, muhteşem duvar sanatı yelpazemiz de dahil olmak üzere, bir mülke damganızı yerleştirmenin daha incelikli yolları da var. Karışık medya koleksiyonumuz, moralinizi yükseltmek için anlamlı motivasyonel alıntılarla özellikle doğru renk ve karakter sıçramasını ekler.
 • Şık altın zincirlerden sarkan bu baskılı kanvaslar, kişiliğin son dokunuşundan yoksun evler için doğru geçici dekorasyonu oluşturuyor. 
 • İkametiniz ne kadar geçici olursa olsun, bir mülke kendi yorumunuzu yerleştirmek gerçekten çok kolaydır, bu nedenle bugün bizi 0216 449 94 01’den arayıp koleksiyonumuza göz atın ve evinizi bir eve çevirin.
Rate this post

Profesyonel olmayan boya ustalarının uygulamayacağı bir renktir. Ucuz boyacı ustalarına aldanmayın. Boyacı sizin için önemli değil mi

HAZİRAN 2021 BOYA RENGİ – OPALHAZİRAN 2021 BOYA RENGİ – OPAL

İşte Haziran ayındayız bile! Bahar gelip çatmış gibiydi ve şimdi kendimizi yazın gelişine hazırlanırken buluyoruz. Yaz genellikle parlak renklerle ilişkilendirilirken, aynı zamanda gerçekten dinlenme ve rahatlama zamanıdır. Haziran’ın Ayın Rengi Opal seçimimize ilham veren işte bu kolay, rahat duygu!

 

 

Opal “göz taşı” olarak bilinir. Bu ismi, gözler için dans ediyormuş gibi görünen, renk değiştiren parlaklığından alır. Opal’i bu kadar benzersiz kılan şey, taşın kendisinin kremsi temel renginden çok daha fazlası olmasıdır – pembe, mavi, yeşil ve mor gibi diğer renkleri vurgulayan doğal olarak yanardöner bir yüzeye sahiptir. 

 

 

Bir taş olarak, kendine değer, güven ve benlik saygısını arttırdığı söylenir. Opal her zaman sevgi ve tutku ile ilişkilendirilmiştir ve duygusal durumları yoğunlaştırdığı ve engellemeleri serbest bıraktığı söylenir. Opal takmak sadakat ve sadakatin bir simgesidir. 

Renk olarak Opal, pembe veya grinin yumuşak alt tonlu inci beyazıdır. Mükemmel bir nötr işlevi gören ancak geleneksel parlak beyazdan biraz daha zengin olan ince bir renktir. İstiridye beyazına benzer ve herhangi bir alana sadece bir sıcaklık dokunuşu eklemek için mükemmeldir.  

 

 

Nötr bir ton olduğu için Opal, çalışmak için inanılmaz derecede çok yönlü bir renktir. Daha zengin renklerle mükemmel bir şekilde eşleşir ve en ince renklerin bile öne çıkmasını sağlamak için mükemmel bir fon oluşturur. Hemen hemen her odada iyi çalışan muhteşem bir genel duvar rengi. Çok sayıda pencereli büyük, açık bir alandan çok fazla doğal ışık almayan daha küçük odalara kadar, Opal tam doğru dengeyi sağlar. 

Sıcak ve rahat bir duygunun peşindeyseniz, bunu hafif pembe, pudra mavisi, nane yeşili ve yumuşak gri gibi daha yumuşak renklerle eşleştirin. İlham alan bir oda için mükemmel duvar rengi . Temiz, minimalist bir hava için doğal ahşap, açık gri ve kremsi beyazlarla iyi uyum sağlar. 

Aynı zamanda evinizin dış cephesi için de harika bir seçimdir. Sadece bir renk tonuna sahip olduğu için evin her yerinde bir renk olarak iyi çalışır – normal eski beyazdan görsel olarak daha ilginçtir. Ayrıca, daha cesur bir ev rengiyle eşleştirilen süslemeler için vurgu rengi olarak da işe yarar. Gerçekten size bir ton seçenek sunuyor!  

Bu muhteşem rengi evinize nasıl getirmeyi seçerseniz seçin, Boyacı Ustası Hizmeti bunu gerçekleştirmenize yardımcı olmayı çok ister! Opal’i denemeye hazırsanız, çok uygun olacağını düşünüyoruz . Ücretsiz teklifinizi planlamak için  0216 449 94 01‘i arayın.

Rate this post

İstanbul Boyama Şirketi, boya arızasının uyarı işaretlerini ve bunların nasıl düzeltileceğini bilir. Ev Boyama ustası için bugün bize ulaşın .

Ev Boyama DeğerlendirmesiEv Boyama Değerlendirmesi

Evinizin boyası, evinizin doğal güzelliğini ve mimarisini vurgulamaktan daha fazlasını yapar; yüzey bozulmasını, su sızmasını, küf oluşumunu, haşerelerin istilasını ve çok daha fazlasını önleyen bir bariyer sağlar.

İstanbul Boyama Şirketi’nin Toplam Ev Boyama Tanılaması ile, evinizin performansını iyileştirmenin ve daha sağlıklı bir ev yaratmanın ilk adımı olan evinizin dış ve iç boyasını analiz edeceğiz.

Çoğu insan, boya yapmayı evlerinin dış güzelliğini artırmanın bir yolu olarak düşünür, ancak gerçek şu ki, dış cephe boyası evinizi dış hava unsurlarından korur.

Evinizin dışı İstanbul’da pek çok olumsuz koşullara maruz kalıyor, yoğun ısı, ultraviyole ışınları, ultra düşük nem seviyeleri ve şiddetli lodos rüzgarları evinizin dışına zarar veriyor.

İstanbul Boya Şirketi, mülkünüzü iyileştirmek için konut ve ticari binalardaki dış cephe boyama kusurlarını bulmak, teşhis etmek ve onarmak için burada.

Hayatta, bakıma veya onarıma ihtiyacı olduğuna dair işaretler gösteren birçok şeyin aksine, evinizin dış boyası çok daha zor olabilir.

Çoğu durumda, eviniz onarıma ihtiyacı olduğuna dair gözle görülür işaretler göstermeye başladığında, hasar çoktan oluşmaya başlamıştır.

Kendinize şu soruyu sormanın zamanı gelmedi mi: Evimin dışını en son ne zaman boyadım?

Evinizin dış cephesine yeni bir kat boya, genel kaldırım çekiciliğini artırabilir ve değerini artırabilir. Ancak, evinizin dışını boyama zamanının gelip gelmediğini bilmek, ulaşılması zor bir sonuç olabilir.

Tabii ki, sadece rengi güncellemek istiyorsanız, o zaman muhtemelen zamanın geldiğine karar vermişsinizdir.

Ancak, en son boyadığınız zamandan bu yana çok uzun olup olmadığını öğrenmeye çalışıyorsanız, o zaman devreye giren birkaç faktör vardır.

Evinizin dışını en son boyadığınızdan bu yana ne kadar uzun sürdüğünü belirlemenin tek bir yolu yoktur, aslında bu, bölgenizdeki iklim, devam eden bakım ve bakım ve evin kalitesi gibi birkaç faktöre bağlıdır. daha önce kullanılan boya ürünleri.

 

ELEMENTLERE MARUZ KALMA

Evinizin sıcak, güneşli günlere maruz kaldığı İstanbul gibi bir yerde yaşamak, evinize zarar verecektir.

Güçlü İstanbul güneş ışığı, özellikle koyu tonlar, sentetik pigmentler ve yağ bazlı boyalar için boyanın daha hızlı kabarcıklanmasına ve solmasına neden olabilir.

Boya renginin solması, güneşten gelen ultraviyole ışınları boya kabuğunu kırmaya başladığında meydana gelir.

BOYAYI KORUMAK İÇİN BAKIM

Evinizin dış cephe boyasını uyarı işaretleri açısından düzenli olarak incelemeniz önemlidir. Bu belirtilerden bazıları arasında nem, çürüme, kalkıklık, termit veya diğer istilalar ve küf bulunur.

KULLANILAN BOYA ÜRÜNLERİNİN KALİTESİ

Dış cephe boyanızın dayanıklılığını bilmedeki en önemli faktör, sizin ve müteahhitinizin son kez kullandığı boyanın kalitesini ve rengini ve uygulanan kat sayısını bilmektir.

Daha açık tonlarda yüksek kaliteli boya, özellikle evin dış yüzeyine birden fazla kat uygulandığında daha uzun süre dayanma eğilimindedir.

Daha düşük kalitede bir boya kullanılmışsa, evinizin daha sonra değil daha erken boyanması gerekebilir. Yeni bir evdeyseniz maalesef bundan dışlanmıyorsunuz.

Çoğu zaman, yeni evler düşük dereceli boyayla boyanır ve üç yıl gibi kısa bir sürede yeniden boyanması gerekebilir!

BOYA HATASININ MAĞDURU OLMAYIN

İstanbul Boyama Şirketi, boya arızasının uyarı işaretlerini ve bunların nasıl düzeltileceğini bilir. Sadece birinci sınıf boyama ürünleri kullanmıyoruz, aynı zamanda tüm dış cephe boyacılarımız eğitimli, lisanslı ve sigortalıdır.

Boyacı profesyonellerimiz, evinizin en büyük yatırımlarınızdan biri olduğunun farkındadır, bu yüzden işi doğru yapmak için zaman ayırıyoruz.

Yaz ve kış mevsimlerinde evinizi boyamanın en iyi zamanını ve bunlardan ne zaman kaçınmanız gerektiğini öğrenmek için bu uyarıları dikkate alın.

Ayrıca eviniz hakkında önemli bilgiler toplayabilir ve evinizde çatlama, köpürme, tebeşirlenme ve soyulma yaşandığında dikkat etmeniz gereken işaretler toplayabilirsiniz.

İstanbul’da dikkat edilmesi gereken en önemli şey Boya Arızasıdır, bunu kendiniz denememek ve düzeltmemek önemlidir.

Bırakın İstanbul Boyama Hizmeti Şirketi veya bir boya uzmanı, yapılması gerekenler konusunda fikirlerini versin.

Evinizi boyamanın neden bu kadar önemli olduğunu ve avantajların uzun vadede size nasıl para kazandıracağını öğrenin.

İstanbul Boyama Şirketi’ndeki uzmanlardan bir Toplam Ev Boyama Değerlendirmesi planlamak için bugün bizimle 0216 449 94 01’den iletişime geçin.

Rate this post

Ev boyama Nasıl Yapılır? Ev boyama renkleri, fiyatları, ustaları, profesyonelleri, firmaları, ev boyama şirketi detaylı Klavuz. Boyama ustası

Ev boyama Nasıl YapılırEv boyama Nasıl Yapılır

Ev boyama, genellikle hareket eden sürecin önemli bir adımıdır. Eviniz veya kiralık mülkünüzün yeni bir (veya iki) kat boyaya ihtiyacı varsa, nasıl ilerlemek istediğinize karar vermeniz gerekir. Profesyonel bir boyacı mı tutuyorsunuz yoksa merdiveni kırıp dış cephe ev boyasını kendiniz mi satın alıyorsunuz? Projenin ölçeğine, zaman çerçevenize ve ister dış ister iç cephe boyama işi olsun, cevap farklı olabilir. Sizin için en iyi seçeneğin hangisi olduğunu görmek için ev boyama ipuçlarımızı ve püf noktalarımızı okuyun.

Ev Boyama Seçenekleri: İşe Alma Yardımı – Kendin Yap

Kendinize yardım alıp almayacağınıza veya bir ev boyama işine girip girmeyeceğinize karar verirken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç faktör vardır. Hırs seviyenize bağlı olarak, belirli koşullar sizi profesyonellere bırakarak ev boyasını bırakmanıza neden olabilir. Boya ihtiyaçlarınızı düşünün ve aşağıdaki durumların sizin için nasıl geçerli olduğunu görün.

 • Ölçek

  Ölçek, boya konusunda yardım alıp almayacağınıza veya sorunları kendi elinize alıp almayacağınıza karar vermede en büyük etkilerden birine sahiptir. Evinizi boyamak istiyorsanız, bunun gerçekçi bir görev olup olmadığını düşünün. Örneğin, eviniz birden çok katlı mı yoksa bir şehir evi mi? Sadece mutfağı mı yoksa tüm dış cepheyi mi boyamak istiyorsun? Hazırlık işini yapmak ve birden fazla kat boya uygulamak için gereken süreyi hesaba kattığınızda, kendin yap boyama işi karmaşıklaşabilir. Ev boyama işi kapsamlıysa, profesyonellere bırakmak isteyebilirsiniz.

 • Mevcut boya durumu

  Yepyeni bir evi pürüzsüz yüzeylerle boyamak, hazırlık çalışmalarını önemli ölçüde azaltır. Öte yandan, duvarları kazıyarak veya dış cephe kaplamasıyla eski bir evi boyuyorsanız, çok daha uzun sürecektir. Ev boyama profesyonellerini işe alıp almayacağınıza veya kendiniz yapıp yapmayacağınıza karar verirken, boyanın mevcut durumunu dikkate alın. Saatlerce kazıma ve zımparalama zorluğuna hazır değilseniz, en iyi sonuçları almak için yardım almalısınız.

 • İç ve dış

  Söylemeye gerek yok, bir dış cephe boyası işi daha karmaşık olma eğilimindedir. İçeride, unsurlarla uğraşmak zorunda değilsiniz. Ancak bir evin dışını boyarken, ulaşılması zor yerlere ve havanın öngörülemezliğine dikkat etmeniz gerekir. Sadece ön kapınızı yeniden boyamak istiyorsanız, bunu kendiniz yapabileceğinize güveniyoruz. Aksine, tam bir dış görünüm profesyonel  boyacı yardımı gerektirir.

Boyama yeteneklerinizden şüphe etmek istemesek de, karmaşık bir boyama işi profesyonel boyacılar tarafından tamamlanırsa çok daha başarılı olacaktır. Yine de, uygun arka plan bilgisiyle kendiniz yapabileceğiniz birçok boya çalışması var.

Ev boyama Nasıl Yapılır? Ev boyama renkleri, fiyatları, ustaları, profesyonelleri, firmaları, ev boyama şirketi detaylı Klavuz. Boyama ustası

Profesyonel Boyacı Ustalarını İşe Alma

Ev Boyama: İşe Alma Yardımı

Evinizi kendiniz boyamak için zamanınız veya uzmanlığınız olmadığına karar verdiyseniz, yardım almanın zamanı geldi. Profesyonel boyacı ustalarını işe alırken nasıl ilerleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

 • Bir ev boyama teklifi alın / referanslar isteyin

  Bir boyacıyı işe almadan önce , onlardan ayrıntılı bir teklif almalısınız . Bu, işçilik, malzeme, boya maliyetlerini ve projenin zaman dilimini içermelidir. Ayrıntıları önceden ele almak, sorunların daha sonra ortaya çıkmasını önleyecektir. Boyacıya seyahat süresi için ücret alıp almadıklarını, tahminlerinin basınçlı yıkama ve macun çekme olup olmadığını ve aklınıza gelebilecek diğer soruları sorun.

 • Boyacınızın kimlik bilgilerini onaylayın

  Sizin için evinizin boyasını yapacak birini ararken ,İlinizin gerektirdiği tüm izinlere ve lisanslara sahip olduklarından emin olmak isteyeceksiniz . Bir boyacının sigortasını da sormalısınız. Herhangi bir işçi yaralanırsa veya kişisel mülkünüz hasar görürse, boyacınızın sigortasının bu olayları kapsadığından emin olmak istersiniz.

 • Senden neyin gerekli olduğunu anla

  Bir profesyonel ev boyacısı tutsanız bile, ev boyama sürecinizde küçük bir rol oynamanız gerekebilir. Bu, mobilyalarınızı odanın merkezine taşımaktan anahtar plakalarını ve priz kapaklarını çıkarmaya kadar her şey olabilir. Boyacınızı işe almadan önce sizden ne kadar hazırlık çalışması beklendiğini sorun. Yapmak istediğiniz işin miktarı, iş için doğru boyacıyı daraltmanıza yardımcı olabilir.

 • Ödeme planı yapın

  Genel olarak, size peşin ödeme yapan herhangi bir boyacıdan kaçınmak istersiniz. Boyacılar bir işin toplam maliyetinin % 30% 20 aşağı ödeme talep edebilir iş tamamlanmadan önce. Tüm ödeme koşulları, malzeme ve işçiliğe dayalı tam maliyetin detaylandırıldığı bir sözleşmede yazılmalıdır.

Nihayetinde bir boyacı tutmayı veya bir kendin yap projesi üstlenmeyi seçseniz de, ev boyama uzun bir süreç olabilir. Bu ipuçlarının ev boyama projenizi daha hızlı ve verimli hale getireceğini umuyoruz.  Tabi bir profesyonel ev boyama ustasına ihtiyacınız varsa hemen 0216 449 94  01 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz. İyi şanslar!

Rate this post