Etiket: ev boya ustası

Ev Nasıl Boyanır?Ev Nasıl Boyanır?

Duvarlar önce elle basınçlı olarak yıkanmalıdır. Evinizde kir ve toz birikiyorsa, basınçlı yıkayıcı işinizi görebilir. Hasarlı bir yüzey, hasarlı alanın zımparalanması ve yamalanmasıyla onarılabilir. Üçüncü adımda, gevşek boyayı çıkarmanız gerekir. İlk önce karnabaharınızı süslediğinizden emin olun. Adım 5’ten sonra astar lekeleri görünecektir. Sürgülü bir cam kapı veya pencere kullanmak, panjurları kapalı, pencereleri kapalı ve kapıları kapalı tutmak. 7. adımda evinizin dışını boyayın. Sekizinci adım, döşeme ve kapıları boyamak.

Evimi Kendim Boyayabilir miyim?

Evinizi boyamak, gerekli zaman, araç, beceri ve dayanıklılık olmadan herhangi bir deneyim veya kaynak gerektirmez. Bir ev boyacısı, ihtiyaçlarınıza ve evinizin büyüklüğüne ve yüksekliğine bağlı olarak karmaşık bir iş çıkarır.

 

Evimi Boyamaya Nasıl Hazırlarım?

 • Evin duvarlarını kazıyın.
 • Herhangi bir gevşek boyayı ovalayarak temizleyebilirsiniz.
 • Herhangi bir onarım yapın.
 • Gerekirse yeniden kalafat yapın.
 • Bir kapı veya pencereyi boyacı bandıyla boyayın.
 • Örtüleri yere koyun.
 • Gerekirse prime edin.

Dış Cephe Boyasını Püskürtmek Veya Rulo Yapmak Daha mı İyi?

Bir evi yuvarlamanın, kaydırmaya göre bir takım avantajları vardır. Boyalı tuvallere boya çok kalın bir tabaka halinde uygulanacağı için spreyleme yapmak mümkün değildir. İşlemi daha da hassas hale getirmek için rulo yuva ruloları, sorunlara neden olabilecek sprey boya riskini ortadan kaldırır.

 

Tüm Evi Boyamak Ne Kadar Maliyetli?

Ortalama büyüklükte bir odada, boyama için 1.800$’a yakın harcama yapabilirsiniz. 110 metrekarelik bir evin 4000 TL. ile 6700 TL. gibi yüksek bir maliyet gerektirmesi muhtemeldir.

Bir Evi Hangi Sırayla Boyarsınız?

Ardından, döşemeyi ve duvarları boyamak için tavan boyacılarına ve iç mimarlara ihtiyacımız var. Genel olarak, bir profesyonel bir odayı boyarken bu sırayı izlemelidir. Önce döşemeyi boyarlar, sonra tavanı ve sonra duvarları boyarlar. Ayrıca, bant, duvarları çıkarmaktan daha hızlı (ve daha kolay) uygulanır.

 

Bir evi boyamak için en iyi ay hangisidir?

Yaz ve erken sonbahardaki hava durumu modeli, çok az yağmurlu veya hiç yağışsız ve sıcaklıkta çok az veya hiç dalgalanma olmayan en iyi koşulları destekleme eğilimindedir. Bu işlem sırasında boya kurur ve iyice kürlenir.

Evimi Kendim Boyayabilir miyim?

Hemen hemen herkes bu konuda hemfikirdir; iç mekan boyama, bir numaralı kendin yap ev geliştirme faaliyetidir. Odalarınızı yeni boyamak, onlara yeni bir hayat vermenin en iyi ve en ucuz yoludur. Ev sahipleri her yaştan odayı boyayabilir. Ancak başarıya ulaşmak için biraz sabra, uygulamaya ve rehberliğe ihtiyacınız olacak.

 

Rate this post

Bir evi boyama ve ticari boyama hizmeti veriyoruz! İstanbul'da en profesyonel boyacı ustası mı arıyorsunuz? 0216 449 94 01'i arayın.

Bir Ev BoyamaBir Ev Boyama

Ev boyama, ödüllendirici de olabilecek gerekli bir masraftır. Bazı ev sahipleri bunu kendilerinin yapabileceğini düşünüyor.  Küçük rötuşlara ve zemin seviyesinde işler yapmaya cesaret eden birkaç  kendin yap çalışanı var.

Öte yandan, diğerleri herhangi bir boyayı bir profesyonel için bir görev olarak görebilir. Kendinizi hangi tarafta bulursanız bulun, çoğu ev boyamanın kolay karşılanan bir masraf olmadığı konusunda hemfikir olacaktır. Ancak bu makalenin ilerisinde harika haberler var.

Kiraladığınız bir  sonraki boyacıyı hayrete düşürebilecek birkaç ev boyama ipucunu ortaya çıkaracağız ! Bu tek ev boyama sırrı, bir sonraki ev boyama projenizin maliyetini potansiyel olarak binlerce azaltabilir! 

Dış Cephe Boyama ve Fırçalama İşçilik Giderleri

Neredeyse 20 yıldır bu  işin içindeyiz !  Kadrolu boyacılarımızdan bazıları 15 yılı aşkın süredir konut evleri boyamaktadır. Profesyonel bir hizmet sunarken bilinmesi ve hatırlanması gereken çok şey vardır, ancak açıkçası, unutulan çok şey de vardır.

Püskürtme, özellikle işçilik maliyetlerini düşürmede avantajlıdır. Çoğu modern dış cephe boyama uygulaması, dış cephe kaplaması, panjurlar ve uygulanabilir süslemeyi içerir. Kapılar, pencereler ve diğer süslemeler tipik olarak fırçalanır.

Bazı durumlarda, nihai dayanıklılık için evlerin bir fırça ile boyaya uygulanması gerekir. Hızlı bir referans olarak, katmanlara ayrılan bindirme dış cephe kaplaması, kurtarmak ve uzun süreli dayanıklılık sağlamak için bir fırça ile daha iyi boyanır. Bu durumda, fırça ile boyama kaçınılmaz olarak daha fazla zaman kazandıracak ve sonuç olarak derhal dış cephe kaplaması değirştirilmesini önleyecektir.

Bir evi fırçalamak, püskürtmeye göre 2/3 daha fazla emek gerektirir. Çoğu durumda, fırçalama, uygulama veya durumdan bağımsız olarak daha fazla paraya mal olur, ancak fırçalama maliyetlerini azaltmanın bir yolu vardır .  

Artık püskürtmenin daha ucuz olduğunu anladığınıza göre, iki uygulamayı birçok şekilde birleştirerek maliyetleri azaltabilirsiniz. Bunun bir yolu, ilk katı fırçalamak ve ikincisini püskürtmektir. İkinci seçenek, boyacınızı sarabilecek bir boya salgısıdır – bu, geri fırçalama olarak adlandırılan bir işlemdir.

Geri fırçalama, boyanın kuruma şansı olmadan önce boyanın ilk püskürtüldüğü ve hemen fırçalandığı bir işlemdir. Sırt fırçalama aynı sonucu verir ancak boyacınızın zamandan tasarruf etmesini sağlar.

Evinizi fırçalamayı düşünüyorsanız, geri fırçalamadan bahsedin; muhtemelen boyacıyı bir döngü için gönderecektir.

Ev Boyama ve Fırçalama İşgücü Giderleri 

Bir dış ipucu olması ve iç boyama için bir tane eklememek adil olmaz.

İç kapılar, süpürgelikler, kitap rafları ve diğer süslemelerin püskürtülmesi olağanüstü derecede istilacıdır ve muhtemelen işin başlangıcında ev sahiplerinin evden çıkmasını gerektirecektir. Bununla birlikte, mümkün olduğunda, müşterilerimize, döşemeyi evlerinde püskürtmenin tüm avantajlarından yararlanmalarını tavsiye ediyoruz.

İç kaplamanın püskürtülmesi etkileyici görünüyor ve fırça darbelerini tamamen ortadan kaldıracak tek tip bir kaplama bırakıyor. Tüm iç mekan boyama projelerinin bu uygulama şeklini kabul etmediğini anladığımızda, özellikle kapıları fırçalarken kullanışlı olan bir iç fırçalama ucumuz var.

Daha fazla boya, uçucu kimyasal bileşiklerin azalması veya sıfırlanmasıyla, sonuç olarak çok daha hızlı kurur ve daha belirgin fırça darbelerine neden olur. Böylece, yüzeyler daha hızlı boyandıkça, daha az rahatsız edici fırça izleri olur.

Püskürtmenin mümkün olmadığını varsayarak, bir sonraki boyacınızdan boyayı kapıya uygulamak için bir köpük rulo kullanmasını isteyin ve ardından kapıyı hızlı ve eşit bir şekilde geri fırçalayın. Döner ve ters fırçalı kapı kombinasyonu, zamandan tasarruf sağlar ve fırça izlerini azaltarak daha düzgün bir boya cilası sunar.

Bir tavsiye olarak, İstanbul’da en yakın ev boyacılarınızın geri fırçalamaya aşina olduğundan ve bunu yaparken deneyim sahibi olduğundan emin olun  . Aksi takdirde felaket olabilir. Boyanın kuruma sürecini başlatmasına izin vermeyerek, geri fırçalamanın hızlı bir şekilde yapılması gerektiğini yinelemek gerekir.

Ev boyama işinde bilinmesi ve saklanması gereken pek çok beceri, ticaretin püf noktası, ürün bilgisi ve diğer şeyler var.

Boyacı Ustası Hizmeti İstanbul’da ev boyacı ustası ile 0216 449 94 01‘den iletişime geçin. Gereksiz maliyetleri ortadan kaldırırken kaliteli sonuçlar sağlayan sonuçları ve uzmanlığı sunuyoruz!

Rate this post

Açık mavi banyolar ve boz rengi oturma odaları , özellikle daha fazla paraya satılan evlerde popülerdi. Ev boyama ustası İstanbul boyacı.

Evi Boya ve SatEvi Boya ve Sat

Bir ev satmak ister tam zamanlı işiniz ister yarı zamanlı işiniz olsun – İstanbul’da bir evin piyasada ortalama oturma süresi yaklaşık 25 gündür. Eviniz ne kadar uzun süre boş kalırsa, müzakere zamanı geldiğinde alıcıların sahip olacağı güç o kadar artar. Satıcı olarak, değerin bir parçasını kaybetmemek için evinizin olabildiğince hızlı satılmasını istersiniz.

Alıcıları Çekmek İçin Bu Boya Renklerini Kullanın

Değeri artırmanın en iyi ve uygun maliyetli yollarından biri, evinizin rengini değiştirmek veya yükseltmektir. Ancak fikre dikkatle yaklaşmalısınız. Alıcının tercihleri ​​artık her zamankinden daha güçlü. Ev renkleri, ev satın alma yolculuklarında hayati önem taşıyan bir konu haline geldi. Bununla birlikte, satışa sunacağınız evin rengini seçmek söz konusu olduğunda güvenli tarafa yaslanmak önemlidir.

Satmadan Önce Neden Evinizi Yeniden Boyamalısınız?

Bir ev satmak söz konusu olduğunda, basit bir yeniden boyama taktiği, evinizin görünümü ve değerinde büyük bir fark yaratabilir. Evinizi yeniden boyamak, daha taze ve daha yeni görünmesini sağlar. Satmadan önce evinizi yeniden boyamayı düşünmeniz için beş neden daha:

1. Tutarsız Renkler

Bir evin içindeki tutarsız renkler, alıcıların ilgisini önemli ölçüde azaltır. Her odada farklı renklere, özellikle daha koyu gölgelere sahip olmak, alıcıların kendilerini havasız hissetmesine ve odayı olduğundan daha küçük yapmasına neden olabilir. Yeniden boyama, odaya alıcıları çekmek için ihtiyaç duyduğu doğru renkleri vermeye yardımcı olacaktır.

Emlakçılar ve tasarımcılar , evinizin içi için nötr renkler kullanmanızı tavsiye ediyor. Özellikle beyaz, bej ve gri renkler mükemmel seçimlerdir. Bir odanın neredeyse daha büyük görünmesini sağlar ve evdeki gölgeli alanları aydınlatmaya yardımcı olur.

2. Eve Yeni ve Temiz Bir Görünüm Verin

Alıcıların genellikle bir evde aradıkları ilk şeylerden biri temizliktir. Yeniden boyama, yıllar boyunca birikmiş olabilecek lekeleri ve kiri maskelediği için eve temiz bir his katacaktır . Duvarlarınızı boyamak da odayı aydınlatır, dolayısıyla evinize daha fazla ilgi çeker.

3. Evinizi Modernleştirin

Eski boya renkleri, dolaplar ve muşamba zeminler evinizin modası geçmiş görünmesine neden olabilir. Dolapları ve duvarları beyaz veya bej ile yeniden boyamak gibi basit iyileştirme dokunuşları, evinizin bütün görünümünü değiştirebilir.

4. Soyulan Duvar Boyasını Onarın

Zamanla boya çatlamaya ve soyulmaya başlayabilir. Sahipler için önemsiz görünse de, bu sorunlar alıcılar için önemli olabilir. Satıştan önce bu çatlak ve soyulmaları mümkün olduğunca onarın. Macunla düzeltebilirsiniz. Bununla birlikte, hasar daha büyükse, astar ve yeni bir kat boya uygulamadan önce yeni bir alçıpan monte etmek için bir tamirci kiralayabilirsiniz.

5. Çoğu Ev Alıcısı Yeniden Boyanmış Evleri Tercih Ediyor

Bu herkes için geçerli olmasa da, çoğu ev sahibi yeni boyanmış evleri satın almayı tercih ediyor. Bunun ana nedeni basittir: Taşındıkları zaman yapılacak şeylerin uzun listesinden bir görev çıkarır. Alıcılar üst düzey bir ev aramadıkça, evinizi yeniden boyamak evinizin yepyeni görünmesine neden olur, bu da olabilir potansiyel alıcılar için daha çekici .

Bir Ev Satmak İçin En İyi Boya Renkleri

Eğer düşünün ister evinizin görünümünü iyileştirmek daha hızlı veya pazar değerini artırmak için rengini değiştirerek satmak, sizin için bazı ipuçları var. Bir ev satmak için en iyi boya renklerinden bazıları:

Mutfak

Mutfağınızı yeniden biçimlendirmek evinizin değerini etkileyebilecek en büyük faktörlerden biridir. Mutfak, tüm sihrin gerçekleştiği yerdir. Aileler orada geçirdikleri onca zamanla, neden evin en güzel bölümlerinden biri olması gerektiği açık. Sınırlı bir bütçe üzerinde çalışıyorsanız, biraz yeniden boyama uzun bir yol kat edebilir. Bir araştırmaya göre , mutfaklarda tuğla veya ahır kırmızısı boya kullanmak, evinizin değerinde en az 4000 TL düşüşe neden olabilir.

Bu renkleri tercih etmek yerine mutfağınızda şu boya renklerini düşünün:

 • P

Mutfak gibi mekanlar için nötr bir renk seçerken, genellikle beyaz tonları yaygın bir tercihtir. Ancak, beyazın tüm tonlarının mutfağa uygun görünmeyeceği unutulmamalıdır. Örneğin, saf bir beyaz, tıp merkezlerindekiler gibi bir alanı klinik gösterebilir. Off-beyazlar, özellikle sarı bir alt tonları varsa, aynı titreşimi verebilirler.

Yumuşak krem, çok ışık alan mutfaklar için uygun bir seçim olabilir. Benjamin Moore Süper Beyaz veya Oxford Beyaz boya gibi gri alt tonlu beyaz tonları da seçebilirsiniz.

 • Grİ

Renklerin çoğu mutfak dolaplarından, zeminlerden ve tezgahlardan geleceği için mutfaklar dekore edilmesi en zor alanlardan biri olabilir. Gri, mutfağınız için gri veya bej seçmekten daha iyidir çünkü ikisinin de güzelliğini tek renkte ortaya çıkarır. Bej, mutfağa sıcaklık verirken gri, mekandaki nötr tonu verir. Gri, sıcak ve nötr arasındaki boşluğu dolduruyor.

Gri, daha modern bir görünüme ihtiyaç duyan evler için de mükemmel bir seçimdir. Bir kez yapıldığında, en mütevazı konutların mutfaklarına bile yüksek kaliteli ve modern bir görünüm kazandırır.

 • Boz kahverengi

Esasen, boz kahverengi bir beyaz alt tonlu açık kahverengi bir renk olarak tanımlanır. Siyah kahvenize krema eklemekten kaynaklanan renktir. Grimsi kahverengi bir renk olarak da tanımlayabilirsiniz.

Mutfaklar için mükemmeldir çünkü bölgeye uyumlu bir görünüm veren yumuşak bir toprak tonu olarak kabul edilir. Bunun yanı sıra, boz kahverengi genellikle evrensel bir boya rengidir, çünkü renk karışımının ezici olmasına izin vermeden alana (boz kahverengi dışında) renk eklemenize izin verir. Mutfağınızda olması durumunda renk, lekeli ahşap dolaplarla da iyi eşleşir.

Bazı boz kahverengi renklerin pembemsi veya sarımsı bir tonu vardır – bu nedenle, herhangi bir renkte olduğu gibi – boz tonunuzu tanımlayın.

Yatak odaları

Yatak odaları dinlenmeyi ve rahatlamayı teşvik eden bir yer olmalıdır. Aynı zamanda her güne başladığınız alandır. Bununla, boyamak için neden en iyi renkleri kullanmanız gerektiği konusunda son derece mantıklı. İşte kullanabileceğiniz renkler:

 • Beyaz

Zamansız bir görünüm arayan insanlar için beyaz her zaman gitmenin en iyi yoludur. Tamamen beyaz bir yatak odası sadece taze bir görünüm vermekle kalmaz, aynı zamanda sakinleri rahatlatan ve sakinleştiren sakin ve sakin bir atmosfer yaratır – sabah uyandığınızda veya kestirdikten sonra hissetmeniz gereken her şey. Bunun yanı sıra, evinizi beyaza boyamak da ilginç bir görünüm oluşturmak için farklı renkleri kolayca katmanlamanıza olanak tanır.

Dahası, beyaz boyayla gitmek, bir odayı daha büyük ve daha geniş göstermenin en yaygın püf noktasıdır.

 • Boz kahverengi

Evinizin tasarımı ister geleneksel ister yüzyıl ortası görünümüne yaslanmış olsun, duvarlarınızı boz kahverengi ile boyamak kesinlikle harika bir seçimdir. Bunun nedeni, boz kahverenginin sofistike ve çok yönlü bir renk olmasıdır. Yatağınız da dahil olmak üzere yatak odasının içindeki farklı mobilyalarla eşleştirmek kolaydır.

Diğer renklerde olduğu gibi, boz kahverengi farklı tonlarda gelir ve hepsi bir yatak odası için uygun olmayabilir. Genel olarak, daha soğuk bir boz kahverengi tonu hem eski hem de modern evlerde iyi çalışır. Özellikle yeşil alt tonlu , odaya sakinleştirici ve yatıştırıcı bir his katabilir, bu da onu yatak odaları için mükemmel bir seçim haline getirir.

Yaşam alanı

Oturma odası, evinizi ev yapan alanlardan biridir. Ziyaretçilerinizi ağırladığınız ve ailenizle çok zaman geçirdiğiniz alandır. Bununla birlikte, oturma odasının davetkar bir atmosfer sunması gerekiyor.

İşte kullanabileceğiniz en iyi renklerden bazıları:

 • Beyaz

Oturma odanıza en uygun boya renginden şüphe duyduğunuzda, tamamen beyaz yapmayı tercih edin. Ev satın alanlara yeni bir evde temiz bir sayfa üzerinde yeni bir hayata başladıkları hissini veriyor. Ayrıca, odayı daha büyük göstermenin yanı sıra, taze, temiz ve daha parlak bir görünüm de sağlar.

Çok yönlülük arıyorsanız beyaz da harika bir seçimdir. Beyaz, diğer renklerle iyi uyum sağlayarak ev sahiplerinin oturma odaları için dekorasyonları seçmelerini kolaylaştırır. Örneğin, beyaz duvarlar ve tavanlarla, bej rengi mobilyaları kolayca seçebilir veya alanda dekore etmek için parlak renkli eşyalara gidebilirsiniz.

 • Bej

Tamamen beyazlaşmaya o kadar hevesli değilseniz, bej, dikkate alınması gereken başka bir renktir. Bej, oturma odanız için rahat ve davetkar bir görünüm yaratır. Bahsetmiyorum bile, minimalist görünümlü bir ev arayan insanlar için kullanmak için harika bir renk.

Beyaz boya, oturma odası çok fazla alıyorsa çok fazla güneş ışığını emer. Öte yandan bej, beyaz kadar ışığı emmez. Ancak odanın iyi aydınlatılmış ve rahat olmasını sağlayacak kadar doğal ışığı yansıtır.

 • Gri

Gri aynı zamanda birçok ev sahibi için yeni nötr hale geldikçe daha popüler hale geliyor. Evdeki hemen hemen her oda için uygun olmasına rağmen, esas olarak oturma odası için iyi bir boya rengidir. Gri duvarlar bir odaya klasik ve zarif bir görünüm verir ve renk modern veya klasik olsun hemen hemen her tür mobilyayla eşleştiğinden, yeni ev sahiplerinin yaşam alanlarını dekore etmelerini kolaylaştırır.

Gri bir oturma odasına sıcak ve davetkar bir görünüm verir ve bir odanın daha büyük ve ferah görünmesine de yardımcı olabilir. Pek çok iç tasarımcının evler için, hatta kendilerininki için bile olumlu bakmasının nedeni budur. Ayrıca, vurgu olarak daha koyu bir gri tonu kullanarak oturma odanıza bir renk patlaması da ekleyebilirsiniz.

Banyolar

Banyolar çok kişisel bir alan olabilir. Mümkün olduğunca, tıpkı bir spada olduğu gibi, temiz, dingin ve sakinleştirici hissetmek ve görünmek istersiniz. İşte evinizin piyasadan daha hızlı çıkmasına yardımcı olacak renkler:

 • Soluk ve Açık Mavi

Birçoğu mavi kullanmanın riskli olabileceğini düşünüyor. Ancak, emlakçılar ve iç mimarlar aslında bu rengi banyonuzda ana gölge olarak kullanmanızı tavsiye ediyor. Soluk ve açık mavi renkler, spa benzeri bir his verdiği için banyolar için harikadır. Mavi, beyaz banyo karoları ve beyaz dolaplar için mükemmel bir eştir.

Eğlenceli gerçek: Bir araştırma, daha açık mavi tonlu banyoların bir evin değerini 35000 TL.  ve daha fazla artırma olasılığının daha yüksek olduğunu ortaya koyuyor. Bu, satıcıları banyolarının rengini daha açık mavi tonlarına dönüştürmeye ikna etmek için yeterli bir sebep.

 • Kremsi beyaz

Banyonuz için parlak beyaz rengi sevmiyorsanız, bunun yerine kremsi beyaz boyayı düşünün. Kremsi beyaz duvar rengi, soğuk banyolara biraz sıcaklık verir. Açık pembe, lavanta veya daha koyu renk gibi vurgu renkleriyle de kolayca eşleştirebilirsiniz. Klasik bir renk ama kesinlikle sıkıcı değil.

Dış Cephe Boyama

Evinizin en önemli özelliklerinden biri, temyiz başvurunuzdur. İnsanlar satın almak için bir ev aradıklarında çoğu zaman görecekleri ilk şey dış cephedir. Oradan, içeriye bakıp bakmayacaklarına karar verecekler. Hangi boya renklerinin alıcıların dikkatini çekeceğini görmek için okumaya devam edin:

 • Nötr Renkler

Bej, fildişi, gri ve beyazın tonları gibi nötr renkler genellikle göze hoş gelir. Ev alıcıları bunu gördüklerinde, özellikle temiz bir şekilde boyandığında, evin içinde ne olduğunu merak etme şansı büyüktür. Nötr renkler aynı zamanda ev alıcılarının kendilerini evde yaşarken resmetmelerine olanak tanıyan nötr bir fon sağlar. Beyaz aynı zamanda bir ev satmaya gelince kesinlikle yardımcı olan parlak ve sıcak bir atmosfer yaratır.

 • Gri

Bej ve grinin bir kombinasyonu olan Gri, sofistike görünümü nedeniyle evler için de popüler bir dış cephe rengi haline geldi. Renklerin birleşimi, evin dış cephesinin zarif ve heyecan verici görünmesini sağlar. Grimsi tonu, aynı zamanda bir evi alıcılar için daha çekici kılan klasik bir görünüm verir.

 • Yumuşak Kahverengi

Dış cephedeki yumuşak kahverengi gibi sıcak, toprak renkleri eve sıcak bir atmosfer verebilir. Doğayla iyi uyum sağlar ve bir evin peyzajı ile kolayca vurgulanabilir. Yeşil yapraklar veya bakımlı ve bakımlı bir çim, evin rengini ortaya çıkarabilir, bu da evinizin öne çıkmasını sağlayabilir ve potansiyel ev alıcılarının ilgisini çekebilir.

Evinizi Boyarken Hızlı İpuçları

Yeni bir kat boya tokatlamak, evinizin güzelliğini içte ve dışta geri kazanmanın en iyi yoludur. Aslında boyama, doğru renkleri seçtiğinizde% 100’ün üzerinde yatırım getirisine yol açabilecek ucuz bir ev geliştirme projesidir. Bir evi satmak için en iyi boya renklerini seçmenin yanı sıra, daha hızlı satış yapmanıza yardımcı olacak aklınızda bulundurmanız gereken diğer hızlı ipuçları:

 • Kapınıza da biraz boya yaptırmayı düşünün. 2018’de yapılan bir boya analizi, siyah veya odun kömürü ile boyanmış ön kapıların evin değerini 48000 TL. artırdığını gösteriyor . Kapınızı boyamak, binlerce yatırım getirisi oluşturabilecek en ucuz ev geliştirme projesidir.
 • Trendleri kontrol edin. Şu anda popüler olan boya renkleri ile gitmek, evinizin çekiciliğini en üst düzeye çıkarmanın en iyi yollarından biridir.
 • Dış cephenizin rengini değiştirirken çatınızı boyamayı unutmayın. Genel olarak, açık gri ve beyaz dış cephe, kömür siyahı çatılarla uyumludur. Öte yandan, kahverengi ve ten rengi çatılar en iyi bej veya krem ​​rengi bir dış cepheyle eşleştirilir.
 • Değerini artırmak ve satılma şansını artırmak için evinizde başka ne gibi ucuz ev iyileştirmeleri yapabileceğinizi anlamanıza yardımcı olması için emlak komisyoncunuzla konuşun. Ayrıca, emlakla ilgili çok fazla bilgi birikimine sahip oldukları için, evinizi satmak için hangi boya renklerini kullanmanız gerektiğine karar verirken konuşabileceğiniz en iyi insanlardan biridir.
Eviniz İçin En İyi Boya Rengi ile Anlaşma Sağlayın

Ev satışı, özellikle bu konuda çok az deneyiminiz varsa, hayatınızda yapmanız gereken en zorlu şeylerden biri olabilir. Eviniz iyi korunmadıkça ve mevcut trendlere uyacak şekilde düzenli olarak güncellenmedikçe, küçük bir ev geliştirme çabası göstermeden evinizi piyasadan çıkarmak zor olabilir.

Duvarlarınızı yeniden boyamak gibi basit bir görev bile hem satış hızı hem de evinizin değerini artırma konusunda harikalar yaratabiliriz. Evin temiz, taze ve taşınmaya hazır görünmesini sağlayacak ve bu da çoğu ev alıcısı için anlaşmayı imzalayacaktır. Ev boyama konusunda profesyonel boyacı ustalarımızla çalışmak için 0216 449 94 0 1 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Rate this post

ev boyama, ev tadilat, ev dekorasyon

Tatil Öncesi Ev BoyamaTatil Öncesi Ev Boyama

Büyük tatiller yaklaşırken, aileniz ve arkadaşlarınız sizi kutlamak için ziyaret ettiğinde evinizin en iyi şekilde görünmesini istediğinizi biliyoruz. Hızlı hareket etmeniz gerekse de tatil için dekorasyon yapmadan önce evinizi boyamak için hala zamanınız var.

Tatil Öncesi Boyama Projeniz İçin İpuçları

Evinize yakından bakın. Konuklarınızın eviniz hakkında ilk izlenimlerini aldıkları koridorunuzla başlayın. Hoş görünüyor mu, yoksa yeni bir kat boya kullanabilir mi? Yemek odanızı, oturma odanızı, mutfağınızı, banyonuzu ve makyaj odalarınızı da dikkatlice inceleyin ve durumlarını dürüstçe değerlendirmeye çalışın. İç mekanınızın yeniden boyama istediğini anlarsanız, hızlı hareket etmelisiniz – dekorasyon, hediye alışverişi, yemek hazırlama ve diğer bayram işleri zamanınızı almaya başlamalıdır.

Tazeleme gerektiren alanların bir listesini yapmak, süreci daha hızlı hale getirmenize yardımcı olacaktır. Konuklarınızın burada geçirmesini beklediğiniz süreye göre bu alanlara öncelik verin ve tam olarak neyin yeniden boyanması veya onarılması gerektiğini dikkatlice not edin. Bir defter ile evinizde dolaşırken, bu alanlar için tercih ettiğiniz renkleri de görselleştirmek ve bunları bir yere yazmak isteyebilirsiniz.

Tatil Öncesi Tadilatınız İçin Boya Ustasını Seçmek

Evinizi boyaması için bir boyacı ustası tutmayı planlıyorsanız, listenizi alır almaz müsait olduklarından emin olmak için onları arayın. Bununla birlikte, çoğu insan tatil mevsiminde evlerini boyamaktan başka şeyler hakkında düşünme eğilimindedir, bu nedenle boya ustanız büyük olasılıkla evinizi yenilemenize yardımcı olmak için hazır ve heyecanlı olacaktır. Bir boya ve tadilat ustası tutmanın bir başka yararı da, bu süre zarfında oranlarının muhtemelen daha düşük olmasıdır.

Evinizi kendiniz boyamak

Evinizi kendiniz boya yapmayı ve yenilemeyi seçerseniz, yüzeyleri temizleyerek ve tamir ederek başlayın. İşiniz bittiğinde, heyecan verici kısım gelir – eviniz için boya rengini seçme. Son dakika boyalarını yaparken aceleci kararlar vermemenizi öneririz. Bunun yerine, mobilyalarınız ve dekorasyonlarınızla uyumlu olan daha güvenli, daha nötr bir palet seçin. Bununla birlikte, evinizde gerçekten bir şeyler renklendirmek istiyorsanız, devam edin ve bayram mevsiminin renklerini seçin. Misafirlerinize kesinlikle bir izlenim bırakacaklardır.

Yeni boyanızı aldıktan sonra, eşyalarınızı korumayı, tablo ve dekorları kaldırmayı ve mobilyalarınızı duvardan uzaklaştırmayı unutmayın. Yaz’dan hemen önce kanepenizi kırmızı bir boya sıçramasıyla mahvetmenizi istemiyoruz.

Profesyonel Ev Boyama Ustaları Size Yardımcı Olmaya Hazır

Ailenizin ve arkadaşlarınızın taze iç mekanınızdan çok etkileneceğinden ve güzel evinizde harika, unutulmaz bir kutlama yapacağınıza eminiz. İç mekan boyamanızla ilgili profesyonel yardım almak isterseniz, lütfen Boyacı Ustası Hizmeti  ile 0216 449 94 01 numaralı telefondan iletişime geçmekten çekinmeyin . Nazik ve deneyimli ekibimiz, evinizi hızla geliştirmenize yardımcı olacaktır.

Rate this post

Bir Ev Boyacısı Ne Yapar ? Ev boyacıları yeni inşaatları da boyalar, lekeler, duvar kaplamaları ve tavan dokuları uygular. Ev Boyama Ustası

Ev BoyamaEv Boyama

Ev  boyama söz konusu olduğunda, tüm farklı boyama ve dekorasyon seçeneklerini göz önünde bulundururken düşünecek çok şey var. İster yatak odası boyası ister mutfak boyası olsun, ev boyama yapmayı düşünüyor olun, en iyi ev iç cephe boyaması, alanınızı içten dışa modernleştirmek ve tazelemek için çalışır.

Kendinizi ev boyası ve iç duvar boyası söz konusu olduğunda ev içi boyama ilhamı veya rehberlik arıyorsanız, profesyonel ev boyacılarını işe almak bu baskıyı gerçekten hafifletebilir. Sadece doğru profesyonel ev boyacıları size ev boyamada kalite sağlamakla kalmaz, aynı zamanda bir sonraki ev iç odalarını boyama projenizi düşünmek için zamanınızı ve enerjinizi serbest bırakır!

1. Ev boyama hizmetlerinin maliyeti nedir?
Ev boyama, özellikle bu yıl evlerimizde çok fazla zaman geçirdikten sonra, mekanınız için büyük bir değişiklik yapmanın en kolay yollarından biridir! Yeni bir ev boyama projesine başlamayı düşünüyorsanız, bir evi boyama maliyetine dahil olan pek çok değişken var. Daha önce bir çalışma yapılması gerekiyorsa, boyadığınız odaların koşullarını, boyanın cinsini ve kullanmak istediğiniz renkleri düşünmelisiniz. Buna ek olarak, hizmetin kalitesi ve hassasiyeti, iç mekan boyamanızın maliyetini etkileyebilir.

İşi yapmak için profesyonel ev boyama ustası tutup tutmayacağınız düşüncesi de var. Birçok insan durur ve düşünür – evinizi boyaması için birine para vermeye değer mi? Bu gerçekten işe aldığınız boyama şirketine ve aradığınız şeye bağlıdır, ancak cevap genellikle evet, size çok fazla iş ve baş ağrısından kurtulabilir, ayrıca profesyonel bir boya  şirketi tutarsanız, memnuniyetinizi % 100 garanti edebilirler. . Gördüğünüz gibi, ev boyama ustalarını işe alıp almamanıza bakılmaksızın 2021’de bir evi boyamanın ortalama maliyeti söz konusu olduğunda burada tartışılacak çok şey var . Öyleyse, hemen araştıralım ve başlayalım!

Boya, malzeme ve işçiliği dahil edecek misiniz?

Evet, 5 renge kadar boya dahil etmekteyiz, ayrıca duvarları korumak ve hazırlamak için gerekli tüm malzemeler ve işçilik dahildir.

Ev Boyama Ustaları gelmeden önce kendi mobilyalarımı taşımalı mıyım?

Genellikle evet, ev boyama ustaları bunu sizin için yapabilir ancak bu, projenizin saatlerini artıracak ve genel tahmininizi artıracaktır. Ancak !, kendi başınıza hareket ettiremeyeceğiniz büyük boyutlu mobilyalar varsa, normal olarak, boyamalarına izin vermek için biraz hareket ettirmeniz için bir el vermelerini istemeniz normaldir.

Metrekare başına boyama maliyetleri

Metrekare başına iç boyama maliyeti: 15- 27 TL.

Ortalama ev boyama işi boyutu

Küçük ila orta boy evler: 1200 – 3400 TL.

Küçük ila orta boy ev boyama projeleri için ortalama tamamlanma süresi : 2 ila 5 gün

Büyükten XL evlere: 3400- 8500 TL.

Küçük ve orta boy ev boyama projeleri için ortalama tamamlanma süresi: 7 ila 14 gün

1500 metrekarelik bir evi temel alarak evinizin belirli bölümlerini boyamanın ortalama maliyeti:
 • • 1500 metrekarelik bir evin tavanları: 7500 – 12000 TL.
 • • 1500 metrekarelik bir ev için kaplamalar ve kapılar: 5600 – 7400 TL.
 • • Dolaplar (birim başına): 490- 740 TL.
 • • Küçük dolap (birim başına): 490 TL.

Büyük dolap veya gömme dolap (birim başına): 980 TL.

Evinizi boyamanın tam fiyatını öğrenmek istiyorsanız, ÜCRETSİZ bir TEKLİF almanızı öneririz. 0216 449 94 01 telefondan mesaj gönderin / arayın .
3. Ev boyama hizmetlerinin fiyatını neler etkileyebilir?
 • • Ulaşmada güçlük (ulaşmak için özel makine gerektiren garip köşeler).
 • • Ne kadar çabuk yapılmasını istediğiniz ve ne kadar hızlı yapılmasını istediğiniz. Aceleniz varsa ve boyama firmamızın yoğun bir haftası varsa, ekstra saatler için ödeme yapması, hatta bir işi taşıması veya iptal etmesi gerekebileceğini ve bunun fiyatı artırabileceğini düşünün.
 • • Bir önceki noktaya bağlı olarak, esnek bir programınız varsa, muhtemelen daha iyi bir oranda bitirmek için kış sonu veya yaz sonu gibi düşük bir sezondan yararlanabilirsiniz.
 • • İşin boyutu. Boya şirketinize ne kadar çok iş verirseniz, birim başına maliyet o kadar düşük olur. Bu nasıl mantıklı? Eh, bazı malzemeler hacim olarak daha ucuzdur, ancak aynı zamanda, daha az hareket etmek veya bir işte daha fazla zaman harcamak, tüm lojistik ve hazırlık işlerini azaltır.
 • • Renk sayısı: 5 renge kadar veya altında tutabilirseniz fiyat artışı görmezsiniz. Sebep? işi yapmak için daha az zorluk ve daha az boya veya leke atığı var.
 • • Farklı boya türleri maliyeti artırabilir. Yüksek kaliteli boyaları kullanıyoruz, böylece iyi kaplandığınızdan emin olabilirsiniz. Yine de, fiyatı potansiyel olarak artırabilecek çok özel veya ultra premium bir şey istiyorsanız.
 • • Ödeme koşulları, yani Visa vs e-transfer. Birçok müşteri kredi kartlarını birçok nedenden dolayı kullanmayı sever, ancak bu ödemeler toplam fiyatı artıran bir ücrete tabidir.
 • • İlgili hazırlık miktarı. yani istenmeyen alanların boyanmasını önlemek için izole etmek (yani bitkileri çıkarmak, kapatmak ve bantlamak). Normalde mobilyalarınızı ve kişisel eşyalarınızı taşımayız, bu nedenle yardıma ihtiyacınız olursa bunu yapabiliriz ancak sürece daha fazla zaman katacak ve faturayı artıracaktır. (İPUCU: Gerçekten büyük mobilyaların taşınmasına anında yardımcı olabiliriz, bu yüzden bunu yapmaya çalışırken incinmeyin ve hızlı bir hareket olduğu sürece sizin için yapacağız!)
 • • Yükseklikler: İskele getirmemiz gerekiyor ve montaj ve demontaj zaman katacak, böylece fiyatı artıracak
Rate this post

Profesyonel bir ev boyama ustası için (0216) 449 94 01 numaralı telefondan Uzman Ev Boyama Ustası ile iletişime geçin. Boyacı Ustası.

Ev Boyama ve Ev Boyama FiyatlarıEv Boyama ve Ev Boyama Fiyatları

İstanbul Ev Boyama Ustası, sadece duvarları boyayarak değil, daha fazlasını sunarak İstanbul’daki komşularının seçkin İç ve Dış Cephe Boya uzmanınız haline geldi . Diğerlerinin buluşmayı reddettiği bir çıtayı belirleyen sektörü sarsan bir şey.

İstanbul Ev Boyama Ustası, bir boyama şirketinden beklediğiniz her şeyi ve daha fazlasını sunar! Boyutu ne olursa olsun her proje ücretsiz bir tasarım danışmanlığı ile birlikte gelir. Peşin para gerekmez, eviniz lekesiz kalır ve projeler Ömür Boyu Garanti ile desteklenir.

Gerçek şu ki, bölgede kıyaslanabilecek bir boyacı  firması yok. Her projeye verilen hazırlık ve özen düzeyi, müşterilerimizin elde ettiği kusursuz bitişi yansıtır.

Artık koronavirüs salgını nedeniyle evinizde daha fazla zaman geçirdiğinize göre, evinizde yanlış olan birçok şeyi fark etme şansınız yüksektir.

Belki orada burada bir şeyleri düzeltiyorsunuz, ancak üstlenmek istemediğiniz bazı projeler var.

Evi Boyamak göz korkutucu bir iştir ve kendi başınıza yapabileceğinizi düşündüğünüz bir şey olsa bile, çoğu zaman odanızda o mükemmel bitmiş görünümü elde edemezsiniz.

İstanbul Ev Boyama Ustası

İstanbul Ev Boyama Ustası profesyonel olarak boyanmış bir odaya sahip olmak, evinize değer katmanın en iyi yollarından biridir. Profesyonel ev boyama ustaları, iyi bir boyama işinin değerini anlar ve bittikten sonra odanızın yepyeni görünmesini sağlar.

Elbette, şu anda, bir odanın boyanması hakkında bir teklifte bulunmak için yabancıları evinize davet etmek istememeniz muhtemeldir. Bu nedenle sizle hiçbir temasta bulunmadan size boya  teklifimizi sunuyoruz.

Renk seçimleri, oda büyüklüğü ve işi ne zaman tamamlayabileceğimizle ilgili olarak sizinle farklı seçenekleri tartışmaktan mutluluk duyarız. Sanal bir ev boyama teklifine başlamak için bugün bizimle 0216 449 94 01 numaralı telefondan iletişime geçin.

Maliyet tahminleri

Bir evin dışını ve içini işçilik ve malzemeler de dahil olmak üzere profesyonel bir boyamaya sahip olmanın maliyetine ilişkin bazı tahminler.

 

Dış Cephe boyama maliyeti

İç Cephe boyama maliyeti

46 metre kare: 2750 – 4750 Türk Lirası

46 metre kare: 550-650 Türk Lirası

1 katlı 90 metre kare: 3750-5450 Türk Lirası

90 metre kare: 2200-2750 Türk Lirası

2 katlı 220 metre kare: 5450 – 9.750 Türk Lirası

220 metre kare: 6500 TL. – 7900 Türk Lirası

3-4 katlı 440 metre kare: 9900-17500 Türk Lirası

440 metre kare: 9900 – 12500 Türk Lirası

İster profesyonel bir ev boyacısı kullanıyor olun ister işi kendiniz yapıyor olun, düşünerek ve planlayarak evinizin dışını veya içini boyama maliyetini minimumda tutabilirsiniz.

İşçilik maliyetleri

En büyük maliyet işçiliktir. Boyacının zamanının çoğu yüzeyi hazırlamak için harcanır, böylece boya iyi yapışır ve iş kalıcı olur. En büyük potansiyel tasarrufunuz, profesyonel bir boyacının temizlik, yama, zımparalama, kazıma ve boyama için harcayacağı zamanı kontrol etmekten veya azaltmaktan gelir.

Boya ve malzeme maliyeti

Pırıltıya, seçtiğiniz sınıfa ve herhangi bir özel özelliğe bağlı olarak, litre başına 60 ila 74 TL. veya daha fazla herhangi bir yerde, bir sonraki en büyük maliyetiniz boya olacaktır. Örneğin bazı boyalar küfe dayanıklıdır. Diğerleri kokuları bastırır veya daha az kat gerektirir.

Bazılarının ömür boyu garantisi vardır. Ancak garantili boyalar daha yüksek bir fiyat değerinde olmayabilir. Ancak İstanbul Ev Boyama Ustası, “kaliteli bir boya aşınmadan çok önce renkten bıkacaksınız” diyor.

İstanbul Ev Boyama Ustanız muhtemelen bildiği ve güvendiği boyaları tavsiye edecektir. İstanbul Ev Boyama Ustası, çoğu kullanım için orta dereceli bir akrilik boyayı tercih etmektedir.

Yüzeyi kavrıyor, iyi giyiyor ve makul fiyatlı, diyor. ” Garajınızı boyuyorsanız veya bodrum katını süslüyorsanız, [bir sınıf] aşağı inebilirsiniz” diye ekliyor.

Ev Boya Ustası İstanbul’daki Boyacı Ustası Hizmetinin genel müdürü Talip Usta, birinci sınıf boyalar kullanıyor.

“Dış boyaya düzenli olarak 375 TL. harcayacağız çünkü yüzeyleri doğru hazırladığımız sürece boyanın 10, 12, 15 yıl dayanabileceğini biliyorum” diyor.

Diğer malzemeler – muşamba, bant, fırçalar, rulolar ve diğer ekipman ve malzemeler dahil – bir teklife dahil edilecek, ancak genellikle maliyete göre ayrılmayacaktır.

Rate this post

Dış cephe boyası, küf, küf, solma, çatlama, ufalanmaya ve daha fazlasına direnirken sert hava koşullarından kurtulmak için yapılır. Boyacı.

İç Cephe ve Dış Cephe Boyası Arasındaki Fark Nedir?İç Cephe ve Dış Cephe Boyası Arasındaki Fark Nedir?

Yirmi yıl önce, “İç ve dış cephe boyası arasındaki fark nedir?” Sorusunu sorsaydınız. bu yanıtı almış olurdunuz: çok değil. Ancak şimdi, iki boya türü arasında daha geniş bir uçurum var ve bu uçurum iki ana şeye dayanıyor: hava koşulları ve yüksek uçucu bileşenler içeren boyalardır. İşte farkların özeti ve neden iç cephe ve dış cephe boyayı birbirinin yerine kullanmamalısınız.

İlk olarak, Temel Bilgiler

Bu tür boyalar arasındaki iki önemli fark, dayanıklılık ve gazdan arındırma ile ilgilidir. Dış cephe boyası soyulmadan havaya dayanmalıdır. Yaz güneşinden kış karına ve aradaki her şeye kadar bu boyanın bir numaralı kalitesi dayanıklılıktır.

Günlük yıpranma ve aşınmaya direnmeleri gerekse de, iç mekan boyalarının o kadar güçlü olması gerekmez. İç mekan boyalarında ayrıca daha düşük seviyede uçucu organik bileşikler bulunur. Bu kimyasallar gözleri, burnu ve boğazı tahriş edebilir, solunum problemlerine neden olabilir, organlarınıza ve merkezi sinir sisteminize zarar verebilir ve bazı durumlarda kansere neden olabilir. Bu yüzden onları evinizde istememeniz şaşırtıcı değil.

Boya Kimyasını Tanıyın

Boya hakkında biraz bilgi sahibi olmak, iç cephe ve dış cephe boyanın nasıl farklı olduğunu anlamanıza yardımcı olabilir. Boya, ahşaptan alçıpandan metale kadar çeşitli yüzeyleri kaplamak için yapılır. Temel tarifi çözücüler, pigmentler, reçineler ve katkı maddeleri içerir. Bu kimyasallar bir çözücü içinde yüzer, bu da boyayı ıslatır. Bir duvara yuvarladığınızda, çözücü buharlaşır ve katıları geride bırakır. Reçinenin yüzeye bağladığı pigment, rengi oluşturur. Katkı maddeleri, boyayı küflenmeye karşı dirençli, daha kolay temizlenebilir ve daha çabuk kurur hale getirebilir.

Latekse Karşı Yağ

Yağ bazlı boya alkid (bir tür reçine) veya yağ (genellikle keten tohumu) ile yapılır. Daha yüksek seviyelerde yüksek uçucu kimyasal bileşikler içerir ve yıllarca gaz çıkarabilir. Sonuç olarak, bazı eyaletler iç mekanlarda kullanımını yasaklıyor, bu da öncelikle dış mekanlarda, özellikle dış kaplama ve ahşap işçiliğinde olduğu anlamına geliyor.

Lateks, lateks (doğal veya sentetik) ve akrilik plastiğin bir kombinasyonudur. Hem sert hem de esnek olan bu suda çözünür kombinasyon, daha düşük uçucu kimyasal bileşik seviyelerine sahiptir. Artık hem iç hem de dış mekanlar için boyamanın vazgeçilmezi.

İç Cephe ve Dış Cephe Lateks

Daha önce bahsettiğimiz katkı maddelerini ve bağlayıcıları hatırlıyor musunuz? Kauçuğun (veya lateksin) yolla buluştuğu yer burasıdır. Dış cephe boyasındaki ağır hizmet katkı maddeleri ve bağlayıcılar, zorlu hava koşullarına dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Bu, iç lateksten daha kalın bir kaplama ile sonuçlanır.

Benzer şekilde, bu daha dayanıklı katkı maddelerine sahip olmayan iç lateks, 90 dereceye kadar ısı veya donma karı tutmaz. Renk solar, boya hızla bozulur ve kendinizi istediğinizden çok daha kısa sürede yeniden boyarken bulursunuz.

Boyanmış 100.000’den fazla duvarla, projeniz için en iyi boyayı ve ev boyacısını nasıl seçeceğimizi biliyoruz. Kapsamlı inceleme sürecimiz boyunca yerel ekipleri belirliyoruz, böylece sizin mecbur kalmazsınız. Bizim hakkımızda daha fazlasını öğrenin ev boyama hizmetleri bugün.

Rate this post

Rahatlatıcı Yatak Odası Renkleri. Tüm ev sahiplerinin favorileri olan bu yatıştırıcı yatak odası renk şemalarına göz atın. Ev Boyama Ustası.

Yatak Odası Duvarları BoyamaYatak Odası Duvarları Boyama

Oraya uyumak için gidersiniz ve çocuklar muhtemelen gün boyunca yatak odalarında konsol oyunları oynayarak oldukça fazla zaman geçireceklerdir. Her iki senaryoda da odanın havası önemlidir.

Huzurlu bir oda uyumak için elverişlidir ve çocukların ödev yaparken veya oyun oynarken hüsrana uğramaları veya yorgunlukları çok daha düşüktür. Yatak odası Duvarları Boyamada doğru renkleri kullanarak, herkesin günün dertlerinden uzaklaşıp rahatlayabileceği kendi rahatlatıcı alanlarının olduğu daha mutlu bir yuva yaratabilirsiniz.

Yatak odası Duvarları Boyamadaki renkler ve düzenler, ruh halinizi önemli ölçüde etkileyebilir veya belirli tıbbi sorunları veya rahatsızlıkları olan kişiler için sorunlara neden olabilir. Örneğin, dar bir alandaki çizgiler nöbetleri tetikleyebilir. Bu nedenle seçtiğiniz renk türü, odada kalan kişi veya kişilerin kişiliğini ve ihtiyaçlarını yansıtmalıdır.

 

Rahatlatıcı Yatak Odası Renkleri. Tüm ev sahiplerinin favorileri olan bu yatıştırıcı yatak odası renk şemalarına göz atın. Ev Boyama Ustası.

Renklerin Psikolojisi

Renklerin insanlar üzerinde duygusal bir etkisi olabileceği uzun zamandır anlaşılmıştır. Pazarlamacılar her zaman reklamcılıkta büyük bir etki yaratmak için rengi kullanırlar. Huzurlu bir uyku istiyorsanız, aktif bir beyni sakinleştirecek renkleri seçmek mantıklıdır. Rahat bir yatak odası oluşturan iki kaplama örneği arasında saten veya yumurta kabuğu bulunur.

Bir yatak odasındaki çizgilerin sorunlara neden olmasının nedeni, kalıbın beyni uyarmasıdır. Rahatlamayı teşvik etmek istediğiniz odanın herhangi bir noktasından görüş alanında bulunan vurgu duvarları da dahil olmak üzere, her tür yoğun palet muhtemelen benzer bir etkiye sahip olacaktır. Sakinleştirici bir alan sağlamanın tek yolu, sakin renkler kullanmaktır.

Parlak renkler genellikle uyarıcıdır, bu yüzden pazarlamada çok sık kullanılırlar. Kırmızı en göze çarpan renktir ve sarı ile birleştiğinde göze çarpar. Bu paletin, dünya çapındaki en ünlü bazı marka isimlerinden bazılarının logolarında yaygın olarak kullanıldığını fark etmiş olabilirsiniz.

Sınırlı Renk Paleti

Beyin aktivitesini azaltmak ve rahatlamayı sağlamak için sınırlı bir renk paleti kullanın. Bir yatak odasını boyarken tekdüzelikte yanlış bir şey yoktur – aslında İstanbul Boya Şirketinde bunu teşvik ederiz. Yalnızca bir veya iki renk kullandığınızda yatak odanızda sakinleştirici bir etki yaratır.

Ne kadar az renk kullanırsanız, rahatlama olasılığınız o kadar artar. Çocuk yatak odalarında, çok sayıda transfer veya şablonla süslemenin cazibesinden kaçınmak en iyisidir. Dağınık duvarlar dikkat dağıtıcıdır ve çocuğun ruh halini değiştirebilir. Halihazırda çevrimiçi oyunlar oynarken büyük miktarda teşvik alıyorsa, yatak odasının geri kalanının sakinleştirici bir ortam olmasını sağlamak mantıklıdır.

Rahatlatıcı Renkler

Bir yatak odası için en iyi renk paleti, tercihen mavi ve gri tonları içermelidir. Işığı emen renkler göze daha az rahatsızlık verir. Odanın boğulmasını önlemek için daima paletiniz için daha açık tonlar seçin. Bu renklerin nötrlüğü, beyinde bir kişiyi uyaran bir reaksiyonu tetiklemedikleri anlamına gelir.

Soluk pembe ve bej de insanların rahatlamasına yardımcı olduğu gösterilmiştir. Ayrıca yatıştırıcı bir yatak odası için soluk yeşil bir palet öneriyoruz. Genel olarak, bir palet seçtiğinizde, renklerin spektrumun açık veya nötr ucunda olduğundan emin olun.

Özel ihtiyaçlar

Epilepsi, otizm veya DEHB gibi özel ihtiyaçları olan aile üyeleriniz varsa, renk şemalarınızın o bireysel aile üyesinin ihtiyaçlarına uygun olmasını sağlamak için çalışanları yatak odası için renk şemaları konusunda desteklemek için konuşmak önemlidir.

Özellikle otizmli insanlar renklere karşı çok hassas olabilirler. Bir kişinin rahatlamasına yardımcı olan şey aslında bir başkasında endişeyi tetikleyebilir. Renk düzenini doğru yapmak, o aile üyesinin en rahat hissetmesi gereken odada olumsuz uyaranlara maruz kalmasını önleyecektir.

Uzman Tavsiyesi Alın

Bir yatak odasının boyutu, boyutları ve konumu da oda için seçtiğiniz renk düzenini etkileyebilir. Bu ayrıntıları kaydetmek ve uzman bir boyacı ile görüşmek, paletiniz hakkında bilinçli bir seçim yapmanıza yardımcı olacaktır. Rahatlatıcı bir alan yaratmak için ideal olan çok çeşitli gölgeler mevcuttur; ancak bazı planlar odadaki mobilyalarla çakışabilir ve bu da dikkat dağıtıcı olabilir.

Yatak odası Duvarları Boyama işinde uzman bir boyacı odayı görselleştirebilir ve işe yarayacak renkler konusunda size tavsiyelerde bulunabilir. Her şeyi bir araya getirmek, her gece yatağa girdiğinizde dinlendirici bir gece uyumanızı garanti eder. İstanbul Boyacı Ustası Şirketi, sayısız ev sahibinin serin ve sakinleştirici bir yatak odası için mükemmel renk şemasını elde etmesine yardımcı oldu.

Rahatlatıcı bir yatak odasının nasıl oluşturulacağı hakkında daha fazla fikir için bugün İstanbul Boyama Şirketi ile 0216 449 94 01 numaralı telefondan iletişime geçin. Hem iç hem de dış dekorasyon projelerinin stresini atmak için buradayız.

Rate this post

Yaz aylarında bir evi iç cepheyi boyamak oldukça zor bir pozisyon olabilir çünkü sıcaklık boyacı için önemli etkendir. Boya Ustası İstanbul

Evinizi Boyamak İçin Yaz İpuçlarıEvinizi Boyamak İçin Yaz İpuçları

Boyanın solması veya ufalanması nedeniyle evinizi boyamanız mı gerekiyor? Belki de evinize yeni bir görünüm kazandırmak istiyorsunuz? Sıcak yaz aylarında evinizi boyarken bu 5 ipucu, işi daha kolay ve daha az stresle yapmanıza yardımcı olabilir.

Yazın evinizi boyamak için 5 ipucuna bakalım:

1. BOYANIZI YENİDEN OLUŞTURUN

Dışarıda güneşte yüksek sıcaklıklarla boyadığınızda, boyanız büyük olasılıkla olumsuz etkilenecektir. Boyanızdaki su buharlaşarak olağandışı şekillerde hareket etmesine neden olabilir. Bunun olmasını önlemek için onu yeniden yapılandırmanız gerekecek. Bu, suyu boyaya geri koymanız gerektiği anlamına gelir.

Bunu nasıl yaptın?
Başlamak için, nemi yenilerken boya hacminin maksimum% 10’unu eklemek istiyorsunuz. Ayrıca, daha büyük kaba sürekli olarak su eklememek için küçük boya yığınlarını yeniden oluşturduğunuzdan emin olmak istersiniz. Bu, boyanın çok sulanmasına neden olur ve daha da fazla soruna neden olabilir.

Kullandığınız boyanın üreticisi tarafından boyanın yeniden yapılandırılması için özel olarak yapılmış ürünler vardır. Boyaya su eklemede kendinizi rahat hissetmiyorsanız, bu ürünler tahminde bulunmadan hızlı ve kolay bir şekilde yapmanıza yardımcı olabilir.

2. GÜNEŞ KONUMUNU VE SICAKLIĞINI İZLEYİN

Kuruyan boyanızın doğrudan güneş ışığına maruz kalmasını istemezsiniz. Doğrudan güneş ışığı, boyanın tutarsız bir şekilde kurumasına ve diğer sorunlara neden olabilir. Günün erken saatlerinde boya yapmaya başlarsanız evinizin etrafındaki güneşi takip edebilirsiniz; Güneş yükselmeden gölgeli güney tarafında resim yapmaya başlayıp doğu tarafında sona ermek için yolunuza devam edin. Bu boyaya ve  güneş onu pişirmeden önce kuruma şansı verin.

Sabahın erken saatlerinde boya yapmaya başlamak iyi bir fikirdir. Günün o saatinde daha serin olacak ve sıcakta çalışmayacağınız için sizin için de kolaylaştıracak. Hava çok ısındığında su içmek için her zaman ara verebilir ve soğuduktan sonra akşamın erken saatlerinde boyamaya devam edebilirsiniz.

3. BİR BUZ BANYOSU KULLANIN

Boyanın bu kadar çok su kaybetmesinin nedenlerinin çoğu, doğrudan güneş ışığı değil, ısıdır. Boya tepsisine buz ekleyerek buharlaşma sürecini yavaşlatmaya yardımcı olabilirsiniz. Boya tepsisinin altına buz koyun ve boyayı tutmak için üstüne tek kullanımlık bir astar yerleştirin. Bunu yaparak ve boyayı doğrudan güneş ışığından uzak tutarak, soğuk boya zamanla çok fazla su kaybetmez.

4. YÜZEYLERİ UYGUN ŞEKİLDE HAZIRLAYIN

Boyayacağınız yüzeyleri hazırlamak için uygun miktarda zaman harcarsanız, boya işiniz daha da iyi görünecektir. Evinizi boyamaya karar verirken bu adım çok önemlidir. Her tür dış cephe kaplaması, farklı bir yüzey hazırlama yöntemi gerektirir. Bazı dış cephe kaplama türlerinin hazırlanması diğerlerinden daha kolaydır. Örneğin, sıva, vinil kaplamaya göre çok daha uzun zaman alacaktır. Bununla birlikte, dış duvarları hazırlamak için harcadığınız sıkı çalışma, mükemmel bir boya işi gördüğünüzde karşılığını alacaktır.

5. KALİTELİ BOYA KULLANIN

Evinizi boyarken, çabucak solmaya başladığında veya boya ufalanmaya başladığında bile sıkı çalışmanızın boşa gitmediğinden emin olmak istersiniz. Bunun erken olmasını önlemek için sadece yüzeyleri doğru bir şekilde hazırlamanız değil, aynı zamanda kaliteli boya kullanmanız da gerekir. Doğru boyaya fazladan birkaç lira  harcayarak, boyanın mümkün olduğu kadar uzun süre en iyi şekilde görünmesini sağlayabilirsiniz.

Boya alışverişi bir angarya olmak zorunda değil. İstanbul Boya Ustası Şirketinden biriyle iklimimizde iyi sonuç veren boya türleri hakkında konuşabilir ve hatta eviniz için doğru renk veya renk kombinasyonlarını seçmenize yardımcı olabilirler.

Evinize Yeni ve Yeni Bir Görünüm Katmaya Hazır mısınız?
Sırf yaz olması, bu ev dekorasyon projesini yapılacaklar listenizden çıkaramayacağınız anlamına gelmez. İşinizi planlamak, buharlaşma sürecini yavaşlatmak ve gerektiğinde boyayı yeniden oluşturmak çok önemlidir.

Yukarıdaki ipuçlarını izleyerek, yaz aylarında bile evinizin kaldırım çekiciliğini yeni bir görünümle artırabilirsiniz. Evinizi yılın herhangi bir zamanında nasıl boyayabileceğiniz konusunda deneyimli bir boya  uzmanıyla konuşmak isterseniz Boya Ustası Hizmetini 0216 449 94 01 numaralı telefondan hemen arayın . Hatta birinin size ücretsiz bir boya teklifi vermesini isteyebilirsiniz.

Rate this post

Küçük odalarınızı büyük göstermek için İstanbul profesyonel boyacı ustalarımıza danışın. Kendiniz bu işi yapamayabilirsiniz. Boya Ustası.

Küçük Odanızı Daha Büyük Gösteren Boya RenkleriKüçük Odanızı Daha Büyük Gösteren Boya Renkleri

Neredeyse 2 asırdır, bildiğimiz boya insan gözünü kandırmak için kullanıldı. Daha küçük odaları olan ev sahipleri için sorunun cevabı, boyut algısını değiştirmek için boyayı akıllıca kullanmaktır.

Küçük odalarla ilgili sorun, çoğu zaman boğulmalarıdır ve bu da alanı rahatsız eder. Gözü kandırarak, bir odanın görünümünü çok daha büyük görünecek ve hissedecek şekilde değiştirebilirsiniz. Akıllı renk seçimi, teknikler, mobilya yerleştirme ve uygun aydınlatmanın bir kombinasyonu, en küçük odalarda bile harikalar yaratacaktır.

RENK SEÇENEKLERİ

Bir odanın daha büyük görünmesini istiyorsanız, alan açtığı bilinen daha parlak renkleri tercih etmek genellikle iyi bir harekettir. Bu, ışığın yansıması ile sağlanır ve odanın çok daha geniş hissetmesini sağlar. Kirli beyaz, mavi veya yeşil gibi yumuşak tonlar rahatlatıcıdır ve gerçekten sınırlı bir alan açar. Odanın boyutlarından çok daha uzak duvarlar izlenimi vermek için süsleri boyayarak daha açık renkler kullanabilirsiniz.

IŞIK ETKİSİ

Boyanın yanı sıra ışığın da etkili kullanımı sizin dostunuzdur. Boyanızdan yansıyan doğal ışık, odayı aydınlatacak ve daha konforlu bir yaşam alanı yaratacaktır. İyi yönlendirilmemiş odalar için doğal ışık izlenimi sağlamak üzere özel olarak tasarlanmış aydınlatma armatürleri de mevcuttur.

Panjurlar tarafından engellenmeyen pencereler, doğal ışığın içeri girmesine izin vermek ve bir odanın daha büyük görünmesini sağlamak için idealdir. Görüşünüz çekici değilse, daha çekici bir özellik oluşturmak için pencerelerin etrafındaki bitkileri kullanabilirsiniz. Lambalar ayrıca donuk ve cansız pencere duvarlarının görünümünü iyileştirmeye yardımcı olur.

DAĞINIKLIKTAN KAÇININ

Dağınıklık, küçük odaların düşmanıdır. Odada yer kaplayan çok sayıda gereksiz eşya varsa, hiçbir akıllı boya ve aydınlatma odanın daha büyük görünmesini veya hissetmesini sağlamaz. Kendi rahatınız için, küçük yaşam alanınızda vakit geçirirken daha kolay nefes alabilmek için odada olması gerekmeyen her şeyi atın.

Dağınıklığı azaltmanız, odalardaki duvarları da içermelidir. Posterler ve diğer süslemeler, satın aldığınızda harika görünse de, odanızın boyutunu nasıl algıladığınızı ciddi şekilde etkileyebilirler. Duvarda göze çarpan ve daha büyük bir oda yanılsamasına katkıda bulunan büyük bir özelliğe sahip olmak daha iyidir.

ODAK NOKTALARI

Odak noktaları, daha küçük bir oda açmak istediğinizde önemli bir tekniktir. Bir odaya girdiğinizde, dikkatinizi çeken ilk şey odak noktası olmalıdır. Oda tipine göre ana odak noktası olması gereken yatak ve yemek masası gibi mobilya objelerini düşünün. Bu özellik odadaki en önemli şeydir, bu nedenle dikkatini ana odak noktasından ayıran öğelerden kaçının.

Halılar gibi öğeler daha fazla alan algısını kesintiye uğratırsa, zeminler odak noktası yanılsamasını kırabilir. Bu öğeleri kaldırın, böylece zemin alanı daha geniş görünür ve boya, ışık ve odak noktanızla yarattığınız illüzyonu tamamlamaya yardımcı olur.

AYNA BÜYÜSÜ

Aynalar algılama tünelleri oluşturur, bu yüzden onları akıllıca yerleştirirseniz, gözü odanın önemli ölçüde daha büyük olduğunu düşünmesi için kandırabilirsiniz. Aynalarınızı odak noktasına gelecek şekilde yerleştirmeniz tavsiye edilir. Bu teknik, doğru renkleri en etkili yollarla kullandığınızda daha da iyi sonuç veren daha derin bir görünüm yaratır.

Aynaları dışarıdan gelen yansımayı yakalayacak şekilde yerleştirebilir, doğanın unsurlarını içinde büyütülmüş boyut illüzyonunu yarattığınız odaya getirebilirsiniz. Aynalarla ilgili harika olan şey, kolayca geri döndürülemeyen herhangi bir değişiklik yapmak zorunda kalmadan deneyler yapabilmenizdir.

BİR UZMANA DANIŞIN

Bu tekniklerin yeteneklerinizin ötesinde olduğunu düşünüyorsanız endişelenmeyin – Ev Boyama Ustası Şirketi’ndeki profesyonellere her zaman danışabilirsiniz . Küçük odanızı profesyonel boyama hizmetleriyle hayata geçirmek için adım atmaya ve uzmanlığımızı sağlamaya hazırız.

Daha küçük bir odanın algılanan sınırlamaları ne olursa olsun, her zaman istediğiniz yaşam alanını elde etme sürecinde size rehberlik etmekten mutluluk duyacak olan ekip üyelerimizden biriyle bugün bir fiyat teklifi veya danışma için arayın . Bu, İstanbul’un bir numaralı boya şirketi olarak size sözümüzdür.

Rate this post