Boyacı Ustası Listesi

Bahar hemen köşeyi dönünce ve çoğu ev sahibi bahçe ve çevre düzenlemesi için sabırsızlanıyor. Saksı bitkilerinizi alıp işe koyulmak cazip gelebilir. Ancak, evinizin yeni bir dış cephe boyasına ihtiyacı varsa, dışarıda başka bir şey yapmadan önce bunu tamamlamalısınız.

Önemli Boya Projenizi Ertelemeyin

Dış cephe boyası söz konusu olduğunda ertelemek kötü bir fikirdir. Boya çok eskidiğinde, açıkta kalan ahşap, elementlere maruz kalma nedeniyle çürümeye başlayacaktır. Ek olarak, diğer birçok dış bileşen, boya koruması aşındığında zarar görebilir. Ne kadar uzun süre ertelerseniz, proje nihayet başlarken o kadar fazla onarım gerekecektir.

Önce Boya, İkinci Bahçe

Bir dış cephe boyası projesine çok iş gider. Ve biraz da bitkilerinizin bazılarının ayaklar altına alınması bekleniyor. Ek olarak, aşırı boya püskürtme, evi çevreleyen malçla sonuçlanabilir. Bu nedenle boyama projesi tamamlandıktan sonra bahçenize ve peyzajınıza yatırım yapmak mantıklıdır.

Hava Koşulları

İlkbahar ve sonbahar havaları, dış cephe boyası için ideal koşullardır. En dayanıklı ve koruyucu yüzey için 50 c° ‘nin üzerindeki sıcaklıklarda boyamanız gerekir. Ancak, daha yüksek sıcaklıklar boya için kötü olabilir. Boya yüksek sıcaklıklardan çok çabuk kurursa, cilayı etkileyebilir.

Kaliteli bir yüzey elde etmeyi zorlaştırabilecek birçok ek hava durumu sorunu vardır. Deneyimli bir boyacı değilseniz, bir profesyonel tutmayı düşünün. Profesyoneller, aşağıdaki durumların her biriyle nasıl başa çıkacaklarını anlarlar:

  • Hava ılık başlayabilir, ancak daha sonra rahatsız edici derecede sıcak olabilir. Ortam sıcaklığı ne olursa olsun, güneşli yüzeyler tipik olarak 10 ila 20 derece daha sıcaktır. İyi bir kural, gölgeyi takip ederek evin etrafında çalışmaktır. Boya için daha iyi ve ek bir bonus olarak daha serin hissedeceksiniz.
  • Rüzgarlı bir günde boyamaktan kaçının çünkü çok fazla güneş gibi aşırı rüzgar lateks boyanın çok hızlı kurumasına neden olabilir. Ek olarak, toz ve kir gibi kirletici maddeler boyanın içine gömülebilir ve cilayı etkileyebilir ve küf oluşumunu teşvik edebilir.
  • Yağmurlu günlerde boya yapmaktan kaçınmak için hava tahminlerine dikkat ettiğinizden emin olun.
Boya’da Önceliği En Üst Düzeye Çıkarın

Bahçe ve çevre düzenlemesine yapılan büyük bir yatırım, ancak boya soyuluyorsa evinizi bu kadar iyi güzelleştirebilir. Eviniz doğru yüksek kaliteli boyayla boyandıysa, yeniden boyamaya ihtiyaç duyulması on yıl veya daha fazla sürebilir. Uzun vadeli bir yatırım olarak, en iyi% 100 akrilik lateks boyayı satın almak ve iki kat veya bir astar ve bir kat uygulamak, iki ila dört yıl kadar az sürebilen ucuz boya satın almaktan daha ucuzdur. Profesyonel boyacıları işe almak, dayanıklı ve güzel bir dış cephe boyası işini garanti etmenin en iyi yoludur.

Boya projeniz tamamlandığında, bahçe işinize başlama zamanı. Peyzaj ve bahçeciliğinizin yeni boya işinizi geliştirmesine izin verin.


Boya ihtiyaçlarınızdan herhangi biri için bir fiyat teklifi planlamak için şimdi bizi arayın.

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası