Etiket: boyacı

Ev boyamak için en iyi renk hangisidir?Ev boyamak için en iyi renk hangisidir?

Renklerin hayatımızda çok önemli bir yeri vardır. Giysilerimizi seçmekten, sürdüğümüz arabanın rengine, hayallerimizdeki evin boya renklerini seçmeye kadar bir renge yöneliyoruz. Kendimizi renklerle ifade ederiz. Bu nedenle, iç duvar boya renginizi seçerken talepkar ve titiz olmak iyidir.

Seçtiğiniz boya renkleri evinizin görünümünü yeniliyor. Renk tercih ettiğiniz kombinasyonlara göre boşluk yaratabilir veya boşluk bırakabilir. İç duvarlar için seçtiğiniz renk kombinasyonu, aileniz üzerinde derin bir etkiye sahiptir ve birçok kişi renk kombinasyonlarını seçerken hata yapma eğilimindedir. Eviniz için asla boyamamanız gereken en kötü renk kombinasyonlarını seçerken insanların yaptığı yaygın hatalardan bazıları. Ancak evimizin iç mekanları için en iyi renk kombinasyonunu istiyoruz. Eviniz için denemeniz gereken en iyi 10 iç duvar rengi kombinasyonuna göz atalım.

1. Pastel renkler

Güçlü tonu olmayan pembe, leylak ve bebe mavisi pastel renkler olarak adlandırılır. Pastel renkler birbirine iyi uyum sağlar. İç mekan duvar boyalarınızda pastel renkleri kullanmak evinize farklı bir görünüm ve his verecektir. Bu renkler, evinizde yumuşak, nötr ve yatıştırıcı bir doğa sergiliyor. Çocuk odanız için en iyi ev boyama renk kombinasyonudur.

2. Mor ve Tunç Grisi

Gri ile karıştırılan mor, evinizin içinin daha asil ve sofistike görünmesini sağlar. Nötr bir gri ile doğru bir şekilde harmanlanan morun dışa dönük doğası, seçkin bir duvar boyası renk kombinasyonu olarak karşımıza çıkacak. Oturma odanızdaki bu kombinasyon, enfes zevkiniz hakkında çok şey söylüyor. Bu renk kombinasyonu herkesin seveceği yeni bir trend olacak.

3. Yumuşak Pembe ve Turkuaz

Yumuşak pembe ve turkuaz gölge, evinizin iç mekanları için cesur bir renk kombinasyonudur. Kombinasyon, evinize parlak ve ışıltılı bir görünüm kazandırır; pembe ve turkuazın canlı doğası onu kızınızın odası için iyi bir seçim haline getiriyor. Evinizin iç mekanlarında bir dizi tasarım stiliyle iyi çalıştığı için duvarlar için çok yönlü renk kombinasyonlarından biridir.

4. Akvaryum Mavisi ve Üzüm

İç duvarlarınızdaki bu eşsiz renk kombinasyonu, canlı ve eğlenceli bir enerji aşılar. Bu renkler, sizi donuk bir odanın doğasını değiştirebilecek neşeli ve coşkulu bir havayla çevreler. Bu renk evinizde ışıksız bir alanı bile aydınlatır.  Evinizin girişindeki bu eğlenceli ve parlak renk kombinasyonu, onu ziyaretçileriniz için çekici kılıyor. Aqua ve üzüm eviniz için en iyi renk kombinasyonlarından biridir.

5. Mavi ve Sarı

Mavi ve sarı bir elektrik eşleştirmesi yapar. Canlı mavi ve sıcak sarının karışımı, iç mekanlarınızın daha heyecan verici ve dinamik görünmesini sağlar. Dramatik mavi duvarlar, sarıdan bir kontrast sıçraması alır ve evinizin havasını yumuşatır. Bu dinamik kombinasyon, sarı hafızayı güçlendirdiği için çalışma odanız için çok uygundur. Bu renklerin evinizde yaratabileceği etki, onu en çok tercih edilen iç duvar boyaları yapıyor.

6. Beyaz ile Turuncu

Turuncu, kahkaha ve kutlamanın rengidir. Beyazla karıştırılan turuncu, mutlu bir aile için mükemmel bir ortam yaratır. Turuncu şemaya hakimdir ve evinizdeki birkaç alanı birleştirir. Yatak odanızda beyazın saflığı ve turuncunun canlılığı onu yatak odanız için en iyi seçim haline getiriyor. Bu, büyüleyici iç duvar boyası renk kombinasyonlarından biridir.

7. Lacivert ve Beyaz

Mavinin ön plana çıktığı ve beyazın vurgulandığı bu renk kombinasyonu, en minimalist iç duvar boyası renk kombinasyonudur. Bu renk kombinasyonu evinize çok fazla perspektif katar ve iç mekanlarınızın temiz ve zarif görünmesini sağlar. Bu kombinasyon aynı zamanda odanızın ferah görünmesini sağlar ve iştahınızı artırarak mutfağınız için bariz bir seçim haline getirir.

8. Gri Üzerine Gri

Tek renkli bir palet olmasına rağmen, Shades of grey evinizde doku oluşturur. Grinin nötr bir renk olması iç mekanlarınıza hoş ve sakin bir hava katacaktır. İç duvarlarınızdaki gri tonları evinize şık ve heybetli bir görünüm katar. Bu, griyi yatak odası duvarları için en iyi iki renk kombinasyonu yapar .

9. Krem ve Su

Aqua ve krema kombinasyonu evinize serin ve ferah bir hava yayar. Kombinasyon, denizi yansıtan aqua ve kumu temsil eden donuk krema ile odadaki insanlara plajı hatırlatıyor. İç duvarlarınızdaki bu kombinasyon, rahat ve huzurlu bir ortam yaratacaktır. Yani, bu, sahil evleri ve misafirhaneler için bir iç duvar rengi kombinasyonudur .

10. Kahverengi ve Yeşil

Bir parkta otururken her zaman sakin ve kolektif hissetme eğilimindeyiz. Ruh halimizi rahatlatan, kendimizi zinde ve dingin hissettiren ağaçlardır. Aynısı, iç duvarlarınızdaki toprak kahvesi ve yeşil kombinasyonuna da uygulanabilir.  Bu kombinasyon kendinizi taze hissetmenizi sağlar ve evinize doğal bir hava katar. Yukarıdaki kombinasyonlardan hangisinin iç mekanınızda olmasını istediğinizi bilmek isteriz.

ÜCRETSİZ Duvar İnceleme ve Dijital Renk Önizleme Hizmeti Alın

Rate this post

HAZİRAN 2022 BOYA RENGİ – MERCANHAZİRAN 2022 BOYA RENGİ – MERCAN

Bu boya Haziran, yazın ilk gününü ve aynı zamanda yılın en uzun gününü içeriyor! Böylece ılık yaz akşamları hızla yaklaşırken ve yazın getirdiği sonsuz olanaklarla birlikte, neredeyse parmaklarımızın arasındaki kumu ve güneşi yüzümüzde hissedebiliyoruz. Bu yüzden Haziran ayının rengi Mercan’dır. Ve bu ayın renginin ardında ‘heyecanlı’ olmaktan daha uygun ne olabilir?

 

Mercan, pembenin feminenliğini turuncunun iyimserliği ve enerjisiyle harmanlayan sıcak, dinamik ve canlandırıcı bir renktir ve pozitifliği simgeleyen, hepimizin hayatında biraz ihtiyaç duyduğu bir renk olarak yaygın olarak görülür!

Peki bu heyecan verici ve olumlu temada, bu enerji verici rengi ev ofisinizden daha iyi nerede kullanabilirsiniz? Mercan duvarlarınız yapılacaklar listenizi tamamlamanız için size ekstra enerji vereceğinden, sabah ikinci fincan kahveyi bırakabilirsiniz.

Evinizde mercan, oturma odanızı canlandırmak için kullanılabilir, bu güneş ışığı hissini duvarlarınıza getirerek bir sıcaklık ve rahatlık hissi yaratır.

Bu ay tatilde uçup gitmek ister miydin? Uçağa atlamanıza gerek yok, duvarlarınıza sıçrayan bir mercan rengi size o Fas riad havasını verebilir ve sizi anında egzotik bir cennete götürebilir.

Mercan ayrıca en cesur renk paletlerini alabilen bir renktir. Hardal sarıları ve koyu kırmızılarla eşleştirmek, Hindistan ve Fas’ın lezzetlerini, baharatları ve gün batımını çağrıştırır.

Alternatif olarak, Mercan’ı ana odak noktası olarak tutmak ve daha taze bir renk paletine sahip olmak istiyorsanız, onu yumuşak kremler, altın vurgular ve yeşil yaprakların süsleriyle eşleştirmeyi deneyin – evinizde kendi küçük cennet diliminizi yaratın.

Ve hangi rengin size hoş bir kaldırım kenarı çekiciliği sağlayacağı konusunda oynuyorsanız, başka yere bakmayın – bu, evinizin dışında da kullanmak için harika bir renk. Mercan, yeşil tonlarla mükemmel bir şekilde eşleşerek bu yaz çimlerinizin ekstra gür görünmesini sağlar – ve tüm komşularınızı kıskandırır!

İstanbul’un en mükemmel tonunu mu arıyorsunuz? Bu yaz heyecanını getirmek istiyorsanız, Boyacı Ustası Hizmetine evinizi yenilemenize yardımcı olmayı çok ister! Hemen bizi arayın.

 

Rate this post

Ucuz Boyacı UstasıUcuz Boyacı Ustası

Ucuz Boyacı Ustası ile fiyatları karşılaştırmaya gelince, karşılayabileceğiniz bir şirket kiralamak istemeniz anlaşılabilir. Sorun şu ki, paranızın karşılığını aldığınızdan da emin olmanız gerekiyor.

En düşük maliyetli hizmet için giderseniz, boyacının işi kararlaştırılan fiyattan halletmek için düşük kaliteli ürünler ve keskin köşeler kullanmak niyetinde olması çok iyi bir şanstır. Boyanın zamana direnmemesi durumunda kısa vadede paradan tasarruf etmek mantıklı değildir. Bir sonraki ev geliştirme projeniz için bütçenizde yeterince para biriktirmeden önce, iç veya dış boyanızın yeniden yapılmasına ihtiyaç duyduğunuzu göreceksiniz.

Neyse ki, fiyatları ve boya şirketlerini karşılaştırırken arayabileceğiniz birçok işaret var. Kendinize bir kontrol listesi yaparsanız, incelemeye dayanmayan serbest tüccarları veya işletmeleri ortadan kaldırabilirsiniz. Bu alıştırma, istediğinizden daha fazla zamanınızı alsa da, uzun ömürlü ve dayanıklı boya işlerinin keyfini çıkardığınızda bu çabaya değecektir.

YASAL BOYA FİRMALARI

Kontrol etmek isteyeceğiniz ilk şey, boyama şirketinin yasal bir işi olup olmadığıdır. Bu gün ve yaşta, herkes bir web sitesi kurabilir, profesyonel görünümlü el ilanları dağıtabilir ve genellikle meşru bir iş olduğu izlenimini yaratabilir. Ancak, ne arayacağınızı bildiğiniz sürece, sahtekarları ayıklamanıza yardımcı olacak eşantiyonlar var.

Güvenilir bir boyama şirketi, işleyişiyle gurur duyacaktır. Herhangi bir esnaf söz konusu olduğunda en büyük kırmızı bayraklardan biri, ilgili kimlik bilgilerinin olmamasıdır. Ucuz Boya firmasının müteahhitleri ruhsatsız ise bu size bir takım şeyler anlatır. İlk olarak, kurulu bir şirketin lisans almaya gücü yetmelidir. İkincisi, müteahhit lisanslı değilse, iş için nitelikli olduklarını bilmenin hiçbir yolu yoktur.

UYGUN HAZIRLIK

Potansiyel ucuz boya şirketi, “gereksiz” hazırlık adımlarını keserek size para kazandırabileceğini söylüyorsa, endişelenmeniz gerekir. Uzman bir boyacı, iş için gerekli hazırlık seviyesini belirlemeden önce çalışma alanını ve yüzeyleri değerlendirecektir. Onarım veya astarlamanın gerekli olmadığı boyama projeleri çok azdır.

Astar gerektirmeyen yeni yapılmış bir yüzeye boya uygulanmadığı sürece, projede hazırlığın önemli bir rol oynamadığı herhangi bir örnek düşünmek zordur. Sürecin bu önemli kısmını dışarıda bırakmak, boya kapsamını olumsuz yönde etkileyecek ve kötü sonuçlara yol açacaktır. Astar için lekelerin kapatılması ve hoş olmayan kokulara karşı koruyucu bir tabaka olarak kullanılması gibi başka uygulamalar da vardır.

Ucuz Boya firmasına işçilik ücreti ödediğiniz için, acele hazırlık, projenin maliyetini düşürmek için kullanılan yaygın bir taktiktir. Müteahhitlerin evinizde daha az zaman geçirmesi çekici görünse de, ek bir huzur ve sessizlik günü için kaliteli boyadan ödün vermeye değmez. Herhangi bir geçici fiyat, gerekli hazırlığı içermelidir ve müteahhit gerekli iş seviyesini onayladıktan sonra indirime tabi tutulabilir.

ÜRÜN KALİTESİ

Kaliteli ürünler kullanan bir şirket için fazladan ödeme yapmak daha iyidir. Düşük kaliteli boya kullandığınızda, kalıcı olmayacağı garanti edilir. Boya, İstanbul’da yaşadığınız işe ve hava koşullarına uygun olmalıdır. Saygın bir boyama şirketi bunu bilir ve asla ürün ve araçların kalitesinden ödün vererek projenizdeki teklifi kazanmaya çalışmaz.

MÜŞTERİ HİZMETLERİNDE MÜKEMMELLİK

Ucuz Boyacı Ustası Şirketi müşterilerine nasıl davrandığını umursamıyorsa, müteahhitlerinin de aynı iş etiğine sahip olacağından neredeyse emin olabilirsiniz. Bir boyama şirketiyle konuştuğunuzda, aldığınız müşteri hizmetinin seviyesini düşünün. Şirketin müşteri hizmetleri temsilcileri cana yakın ve yardımsever mi? Sözlerini yerine getiriyorlar mı ve süreç boyunca sizi bilgilendiriyorlar mı?

Profesyonel bir boyama şirketi, müşteri memnuniyetinde önemli bir rol oynadığı için müşteri hizmetlerine değer verecektir. İşin bir alanında kaliteli insanlara yatırım yapmak, şirket çapında bir değer yargısı önerir. Ayrıca, üst düzey müşteri hizmetlerinden, yalnızca en iyi kişileri işe alan ve büyük olasılıkla iş için gerekli eğitimi sağlayan bir şirketle iş yaptığınızı çıkarabilirsiniz.

Tüm gereksinimleri karşılayan bir Ucuz Boyacı Ustası iş arıyorsanız, profesyonel ve uzman hizmetler için Ucuz  Boyama Şirketine güvenebilirsiniz. Ev veya ticari boyama projeleriniz için ilk mükemmellik deneyiminiz için bugün müşteri hizmetleri ekibimizin bir üyesini arayın 

Rate this post

Ev Boyama ve DekorasyonEv Boyama ve Dekorasyon

Evinizi bir veya iki kat yeni boya ile canlandırma sürecine başlamak ister misiniz?

Başka yerde arama. İstanbul’daki uzman boyacılardan oluşan ekibimiz, 30 yılı aşkın deneyime sahiptir ve yaptıkları her şeyde gerçek bir gurur ve özen gösterirler. O kadar ki, aslında boyama hizmetlerimiz her yıl yüzlerce memnun müşteri ile sonuçlanmaktadır.

Kusursuz ev boyama hizmetleri sunuyoruz

Profesyonel iç mekan boyacılarından oluşan ekibimiz, evinizin yüzeylerini boyamaya başlamadan önce evinizin boya sıçramalarına karşı yeterince korunmasını sağlamak için birkaç adım atar. Bu, evinize gereken korumayı sağlamak için toz tabakaları, kapaklar ve yapışkan tabaka kullanmayı içerir.

Ekibimiz gelmeden önce tüm perdeler, aynalar ve resimler kaldırıldıktan sonra boyacılar hazırlık çalışmalarına başlar. Bunlar şu işleri içerir:

  • Boyanacak tüm yüzeylerin ovalanması
  • Tüm yüzeyleri zımparalanması
  • Gerektiğinde tavanlara, duvarlara ve ahşap işlere dolgu
  • Ahşap ve süpürgelikler ve duvarlara kaplamalar arasındaki boşluklara boya eşleme ile macun uygulamak

Evinizin dış cephesi üzerinde çalışıyorsak, hazırlık benzerdir ancak aynı zamanda uzman astarların, ahşap işleri için iki dolgu macunu ve pencere boncukları için macun kullanımını da içerebilir.

Bu denenmiş ve test edilmiş süreci takip ederek ve köşeleri kesmeyi reddederek ekibimiz, İstanbul’da sayısız güzel boyanmış iç mekan üretebildi. Ev boyamaya özel yaklaşımımızla evinizi hayata geçirelim.

Ekibimizden ne bekleyebilirsiniz?

Baştan mükemmel bitmiş ürüne kadar profesyonellikten gurur duyuyoruz.

Projeyi tartıştıktan, bir teklif verdikten ve kabulünüzü aldıktan sonra, sizin için uygun olduğunda çalışmayı ayarlayacağız.

Yetenekli boya ve dekorasyon ekibimiz, evinizin dış cephesinde yapılacak işler için gerekli olması halinde iskeleyi ayarlayacak ve işi tamamlamak için gerekli olan yüksek kaliteli ekipman ve malzemeleri yanlarında getirecektir. 

Ardından, yerel boyacılardan oluşan ekibimiz, yüzeyleri boyamadan veya duvar kağıdını kaplamadan önce hazırlayacaktır.

Çok çeşitli boyama hizmetleri sunuyoruz

Tam nitelikli boyacı ekibimiz geniş bir hizmet yelpazesi sunmaktadır. Projeye başlamadan önce kapsamlı hazırlık çalışmaları yapmanın yanı sıra duvarlara, kapılara ve pencere çerçevelerine yeni boya uygulamasına başlamadan önce aşağıdaki görevleri üstleniyoruz:

  • Gevşek, soyulmuş veya çatlamış olabilecek eski boyayı çıkartıp
  • Boyanacak yüzeyleri temizleyip
  • Eski duvar kağıdını soyuyoruz.

Evinizi boyamanın faydaları nelerdir?

Evinize birkaç kat taze boya sürmenin birçok büyük faydası vardır.

Birincisi ve en açık olanı, bir odaya sağlayabileceği anında ‘kaldırma’dır: yeni boya katmanları uygulamak yılları geri alabilir ve bir odanın ambiyansını tamamen daha iyi hale getirebilir. Artık birçok insan evden çalışmayı tercih ederken, duvarlarınızda en çekici renkleri tercih etmek çok mantıklı.

Evinizi boyamak, evinizin değerini artırmanın en basit ve en ucuz yollarından biridir. Yeni bir kat boya uygulamak, yeni alıcılara evinize iyi bakıldığını göstermenin harika bir yoludur ve hatta orijinal fiyatın üzerinde satış yapmanıza yardımcı olabilir.

Ücretsiz bir teklif almak için bugün rezervasyon yapın

İstanbul’daki profesyonel boyacılardan oluşan ekibimizle randevu almak basit ve anlaşılır bir işlemdir.

Sörveyörlerimizin evinizi ziyaret etmesi ve gerekli ölçümleri yapması ve aynı zamanda COVID-19 kurallarına bağlı kalmasıyla başlar. Aklınızda ne olduğunu tartışmaktan ve ihtiyaçlarınıza en iyi şekilde nasıl hizmet edebileceğimiz konusunda uzman tavsiyesi vermekten ve iş için mümkün olan en iyi ürünü önermekten çok mutluyuz.

Bize size uygun bir başlangıç ​​tarihi bildirin, biz de buna uyum sağlamak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Bu kararlaştırıldıktan sonra, zor işi bize bırakın.

Ev Boyama ve Dekorasyon şirketimiz ile harika bir şekilde boyanmış bir ev yolculuğuna başlayın.

Rate this post

İç Cephe Boya Rengini Seçmeİç Cephe Boya Rengini Seçme

Bir boya rengi seçerken, odaya bir bütün olarak bakmak en iyisidir. Mobilyanın rengi, zemin kaplaması ve sanat eseri, rehber olabilir veya odayı hangi renklerin güzelleştireceği olabilir. Bir odadaki duvarların rengi, sakinleştirici veya daha dramatik bir ortam yaratabilir. Hangi rengin en iyi seçim olduğu için ne istediğinize bağlıdır. Renk şemaları seçerken birçok iç tasarımcı tarafından kullanılan bazı yönergeler aşağıdadır.

Bir Odak Parçası Seçin – Odada beğendiğiniz büyük bir eşya seçin ve eşyadaki tüm renklere bakın. Bu bir kilim, bir mobilya parçası veya sanat eseri olabilir. Beğendiğiniz renkleri seçin ve bir palet oluşturun. Duvarları nötr boyamak istiyorsanız, parçada daha açık tonları arayın. Beyazın yüzlerce tonu olduğunu unutmayın. Çatışmasını istemiyorsun.

Yukarı Çıktıkça Daha Hafif Olun – Her alanın doğayı taklit etmesi iyi bir kuraldır. Genellikle daha koyu renkler, gökyüzündeki en açık renklere kadar yükselen zemindedir. Zeminin en koyu renk, duvarların orta renk ve tavanın en açık renk olmasını sağlayın. Bu, herhangi bir iç odanın iyi görünmesini sağlamanın kesin bir yoludur.

Drama veya Serenity Üzerine Karar Verin – Drama, renk tekerleğinde zıt renkler seçilerek ve vurgulu bir duvarda daha derin tonlar kullanılarak veya tüm odayı kaplayarak oluşturulabilir. Koyu kırmızı duvarlı bir yemek odası veya mor ve turuncu renkli bir oturma odası düşünün. Daha dingin bir his için duvarlarda benzer renkler (renk çarkında yan yana iki renk) veya açık toprak tonlarında renkler seçin.

Renk Göster – Herhangi bir odaya iki harika ekolayzırdan birini ekleyerek renk patlaması yapabilirsiniz. Çoğu insan beyazın rengi öne çıkardığını düşünür, ancak siyah da öyle. Siyah, odanın geri kalanını netleştirir. Öneri, duvarları siyaha boyamak değil, diğer renklere denge ve anlam kazandırmak için alt dolaplar, bir mobilya, resim çerçevesi veya siyah bir vazo gibi bir şeye sahip olmaktır.

Gri Yeni Beyazdır – Gri şu anda çok moda çünkü her tarzda çalışıyor. Sıcak veya soğuk bir tonu var gibi görünebilir ve pastel veya koyu olan diğer birçok renkle iyi görünebilir.

Denenmiş ve Gerçek Renk Kuralına Bağlı Kalın – İç dekorasyonda kullanılan altın bir kural vardır. Odanın %60’ını tek renk, %30’unu başka bir renk ve %10’unu üçüncü bir renk yapın. Bir örnek, duvarlarınızı bir renge boyamak, kanepeyi başka bir renk yapmak ve üçüncü bir renkte bir sandalye eklemek olabilir.

Birçok insan odaları için doğru boyayı seçmekte zorlanıyor. Eğer bu gruptaysanız endişelenmeyin. Yalnız değilsiniz. Bu yüzden birçok insan bir profesyonelden tavsiye alır. İster bir iç mimar, ister bir uzmandan renk danışmanlığı alın, bu size gönül rahatlığı verebilir. Anahtar, ayarlamak istediğiniz ruh halini veya biri uzaya girdiğinde sahip olmak istediğiniz duyguyu belirlemektir.

Rate this post

MUTFAK DOLABI BOYA RENKLERİMUTFAK DOLABI BOYA RENKLERİ

Sonsuz sayıda olası mutfak dolabı boya rengi arasından seçim yapmak zorlu bir iş olabilir. Modaya uygun renkler, ilk proje ilhamınızı harekete geçirebilirken, yine de kullandığınız tonlar konusunda akıllı olmak istersiniz. Mutfak dolaplarınızı boyamak zor ve zahmetli bir iş olabileceğinden, muhtemelen yakın zamanda tekrar almak istemeyeceğiniz bir renk (veya renkler) seçmek önemlidir.

Bunun için kaliteli boya ve kaliteli boya uygulamasına yatırım yapmak kadar doğru renk seçimi yapmak da önemlidir. Mutfaklar ve özellikle mutfak dolapları çok fazla kullanıma tabidir ve evinizin en yoğun trafik alanlarından biridir. Bu boya işinin sizin ve aileniz için bu günlük aşınmaya ve yıpranmaya mümkün olan en iyi şekilde dayanabilmesini ve konukları ağırlarken yine de güzel görünmesini istiyorsunuz . Mutfak genellikle “evin kalbi” olarak anılır ve iyi durumda değilse mutlu olmazsınız.

Kısacası: Sadece dolaplarınızda fiziksel olarak değil, lehinize de kalıcı olacak bir renk seçmelisiniz. Eski şapkadan başka bir şey olmayan birkaç klasik mutfak dolabı boya rengi için önerilerimiz.

Beyaz

Beyaz dolaplar son zamanlarda her yerde ortaya çıkıyor, ancak her zaman klasik bir seçim oldular. Hemen hemen her mutfak stiline uyarlar ve bir mutfağı modern, hafif ve havadar hissettirebilirler. Beyaz dolaplar ayrıca mutfağınızdaki diğer odak noktalarının, örneğin backsplash, tezgahınız veya döşemeniz gibi spot ışığı almasına izin verir.

Bazıları daha basit bir seçim olduğu için beyaz dolapları devirebilir, ancak gerçek şu ki asla modası geçmeyecek ve mutfağınızdaki diğer armatürleri veya dekorları değiştirerek onları taze ve modaya uygun görünmelerini sağlayabilirsiniz. Örneğin yeni dolap donanımı, beyaz dolapların görünümünü tamamen değiştirmenin tek yoludur. Beyaz dolaplar, mutfağınızda gerçekten boş bir tuvaldir.

Beyaz mutfak dolapları için renkler, soğuk ve sıcak alt tonlarda gelir ve mutfağınız için doğru seçimi bulmak, kısmen diğer mutfak aksanlarına bağlı olabilir. Örneğin Soğuk tonlu mermer veya taş tezgahlar gibi soğuk tonlu armatürlere sahip modern mutfaklar için mükemmel olan hafif soğuk bir alt tona sahiptir.

Öte yandan, ahşap döşeme veya rafların, sıcak taş tezgahların ve diğer dekor ve armatürlerin sıcaklığıyla iyi oynayabilecek hafif sıcak bir alt tona sahiptir.

Bej, Gri ve Gri

Beyaz dolaplar sizin için çok sadeyse, bej, gri ve gri, aynı avantajların çoğunu sunan daha nötr dolap renkleridir. Beyaza benzer şekilde, bazıları beji olabildiğince basit ve basit görebilir, ancak bu sadelikte kalıcı bir güç vardır. Sıcak veya soğuk bej, sıcak ve soğuk beyazlarla aynı şeylerin çoğunu yapabilir; hala mutfağınızdaki diğer armatürlerin parlaması için boş bir tuval olarak bulunurlar ve size beyazın vermediği bir tutam renk verirler. Bir mutfağı beyaz dolaplardan biraz daha sağlam ve sabitlenmiş hissettirebilir. Erişilebilir Bej, uygun bir şekilde adlandırılmıştır – erişilebilir ve farklı alanlara, ayarlara ve tarzlara kolaylıkla esneyebilen gerçek bir nötr bej.

Gri mutfak dolapları, bejden biraz daha fazla kenar sunan çok yönlü başka bir nötr seçenektir. Gri dolaplar her mutfak için mükemmel bir seçim olabilir ve çok çeşitli renk ve tonlar ile mutfağınız için doğru griyi bulabileceğinizden şüpheniz olmasın. Daha açık griler, beyaz dolaplara mükemmel bir alternatiftir ve beyaz duvarlara veya metro döşemesine harika bir eşlik edebilir. Mavi dokunuşlu Mineral Grisi gibi daha koyu griler, koyu siyah veya lacivert dolapların çekiciliğini seven, ancak biraz daha az cesur bir şey isteyenler için iyi bir seçim olabilir.

Tabii ki, bej ve grinin buluştuğu yerde, bej veya gri ile elde edebileceğiniz her iki dünyanın en iyisini sunan gri var.

Siyah

Siyah, mutfak dolapları için giderek daha popüler bir seçim haline geliyor ve bazıları onu “yeni beyaz” olarak adlandıracak kadar ileri gidiyor. Siyah dolaplar modern, sofistike ve herhangi bir mutfağa kesinlikle lüks bir dokunuş katıyor. Siyah dolaplar, her zaman moda bir seçenek olan ancak son zamanlarda daha da popüler hale gelen siyah cihazlarla da iyi uyum sağlar. Cihaz üreticileri, siyah cihazlara olan talebin arttığını fark ettiler ve daha fazla siyah dolap tonuna uyacak daha geniş bir seçenek yelpazesiyle yanıt verdiler.

Siyah dolaplar, taban dolapları için temel bir seçim olabilir ve siyah dolap fikrine ilgi duyan birçok ev sahibi, üst dolapları daha açık bir renk tutarken taban dolaplarını veya bir ada siyahını boyayarak başlar. Siyah ayrıca, siyah tabanlı dolaplara sahip olmanın bir başka bonusu olan çizik izlerini de gizler.

Lacivert

Lacivert, muhtemelen asla modası geçmeyecek başka bir koyu, cesur kabin rengidir. Siyah dolaplar gibi, lacivert dolaplar hala bir açıklama yaparken zamansız. Siyah, lacivert ve yeşil gibi koyu tonlar, mutfak dolabı renkleri için popülerlik kazanıyor.

Siyah gibi lacivert de diğer mutfak dolabı renkleriyle karıştırılabilir ve alt dolaplar ve adalar için başka bir harika seçenektir. Pirinç ve bakır gibi dolap donanımı ve metal armatürler için diğer trend renklerle özellikle iyi çalışır.

Yeşil

Yeşil dolaplar büyük bir şekilde geri döndü ve geçmişin avokado mutfakları tarafından hala travmatize olduysanız, korkmayın. Bazıları, avokado dolaplarının bile tekrar modaya dönebileceğini iddia etse de, guacamole bu trendi satın almanızı sağlayacak çok sayıda başka yeşil ton ve ton var.

Açık nane ve adaçayı yeşilleri, normal beyazlar, bejler ve grilerden daha ilginç bir şey arayan şık mutfaklar için hızla şık bir nötr seçenek haline geliyor. Gölge yelpazesinin diğer ucunda, koyu zeytin ve orman yeşillikleri, siyah veya lacivert dolaplarla aynı boşlukları kolayca doldurabilir.

 

 

Alt Tonları Karıştırma ve Eşleştirme

Bir renk veya renk ailesi seçmenin ötesinde, o renk içinde doğru alt tonları seçmek, bitmiş görünümde büyük bir fark yaratabilir. Kontrast alt tonları seçmek, daha soğuk bir dolap rengini, donanım ve tezgahlarda daha sıcak vurgularla eşleştirmek gibi, mutfağınızın farklı öğelerini öne çıkarmaya yardımcı olabilir. Mutfağınızın geri kalanıyla uyumlu alt tonlara sahip mutfak dolabı renkleri, uyumlu bir görünüm oluşturabilir veya doğru yapılmadığı takdirde mutfağınızın soluk görünmesine neden olabilir. Mutfağınız için doğru renkleri seçtiğinizden emin olmak için renk danışmanlığı uzmanlarını getirmek kötü bir fikir değil .

Boyamayı Bitirmek

Mutfak dolabı rengini seçmek kadar önemli olmasa da, bir yüzey seçmek mutfağınızın görünümünü etkileyebilecek başka bir husustur. Yarı parlak yüzeyler genellikle dolaplar için en popüler seçimdir, çünkü temizlemesi kolay yumuşak bir parlaklık sağlar, yoğun trafik olan alanlar için önemli bir özelliktir. Düz veya mat yüzeyler ışığı güzel bir şekilde dağıtabilir ve standart yarı parlak yüzeylere kıyasla net bir ifade verebilir. Bununla birlikte, bakımı ve temizliği daha zor olabilir ve yarı parlak veya parlak cilalardan daha kolay aşındırılabilirler. Ve ikisi arasında karar veremiyorsanız, saten bir yüzey her iki dünyanın da en iyisini sağlayabilir.

Başlarken

Renginizi ve bitişinizi seçtikten sonra, bir sonraki adım projenize gerçekten başlamaktır! Boyama dolapları, özellikle mutfak dolapları, büyük bir girişim olabilir. Projeyi kendi başınıza halletmeye çalışmak, bazen mutfağınızı haftalarca hizmet dışı bırakabilir ve evinizin bu kadar önemli bir bölümünün kullanım dışı kalması, özellikle evcil hayvanlarınız veya küçükleriniz varsa, bir kabus olabilir.

İşin hızlı ve verimli bir şekilde yapılmasını istiyorsanız, profesyonelleri tercih edin. Dolap yenileme ve yeniden boyama hizmetimiz , yeni mutfak dolaplarınızın yetenekli uzmanlar tarafından boyanmasını sağlar. Hangi mutfak dolabı renklerini seçerseniz seçin, Mutfak Boyama Ustası Hizmeti® ile işin doğru yapıldığından emin olun.

Rate this post

Ucuz Bir Ev Boyama Teklifinin TehlikeleriUcuz Bir Ev Boyama Teklifinin Tehlikeleri

Hiç kimse ev boyama için gerekenden fazlasını harcamak istemez. Ev boyama tekliflerini karşılaştırırken, en düşük teklife doğru çekilmeniz doğaldır. Ancak, bu aslında en iyi anlaşma mı? Farkında olmanız gereken gizli tehlikeler var mı?

Teklifinizin yalnızca küçük bir yüzdesi sahipler için kâra dönüşür. Ödediğiniz paranın çoğu, mükemmel bir boya işi ve olumlu bir boyama deneyimi yaratmaya gider.

Bir boya şirketi size ucuz bir teklifte  bulunursa, maliyetlerini bir yerde kesmeleri gerekir, bu da kaçınılmaz olarak tatmin edici olmayan bir sonuca yol açacaktır.

Peki, bu düşük sayılar nasıl mümkün kılınıyor?

Alt Malzemeler

Bütçe boyaları ile premium boyalar arasındaki fiyat farkı hızla artar ve bazı boyacıların daha ucuz boyalar kullanarak daha fazla kar elde etmeye çalışmasına neden olur. Ancak kalite doğrudan fiyatla ilgilidir ve daha ucuz ürünler aynı standartta kalmaz veya performans göstermez .

Kaliteli boyalar, daha tutarlı kaplama ve daha çekici bir yüzey ile daha gerçek renkler sağlar. Ayrıca iç mekanda aşınma ve yıpranmaya, dış mekanda ise elemanlara karşı daha iyi dayanırlar.

Bu, kaliteli boyanın daha iyi görünmesi ve daha uzun süre dayanması anlamına gelir; bu da size paranızın karşılığını çok daha fazla verir ve yatırımınız için koruma sağlar.

Yetersiz Hazırlık

Herhangi bir boya şirketi için en büyük maliyetlerinden biri, yüzey hazırlığı için adam-saattir. Boyacılar duvarları tamir etme ve hazırlama konusunda atlarlar veya kötü bir iş çıkarırlarsa, çok para biriktirebilirler.

Her kaliteli boyacı, mükemmel bir boya işinin anahtarının mükemmel yüzey hazırlığı olduğunu bilir.

İç mekan boyama için bu, deliklerin doldurulmasını, pürüzlü noktaların düzeltilmesini ve taze, düz bir yüzey oluşturulmasını içerir. Bu aşamayı atlamak, bitmiş ürünün her kusuru ve çentiği göstereceği anlamına gelir. Yeni bir renge sahip olacaksınız, ancak duvarlar hala eski görünecek .

Dış cephe boyamada , yüzey hazırlığı öncelikle alt tabakaların yapısal olarak sağlam olduğundan ve yeni boya katının bunlara sıkıca yapışabileceğinden emin olmakla ilgilenir.

Zaman kazanmak için, bir bütçe boyacı  çürüyen ahşabın veya bozulan boyanın üzerini boyayabilir, bu da kaçınılmaz olarak yeni boyanın çok hızlı bir şekilde bozulmasına neden olur. Bu ayrıca sızıntılara ve daha fazla ahşap çürümesine yol açabilir.

Bazı şirketlerin atlayabileceği bir diğer adım ise hazırlamadır. Astar her zaman gerekli değildir, ancak çoğu durumda öyledir. Herhangi bir ahşap, sıva veya alçıpan tamir edilmişse astar gereklidir.

Duvarlara yeni bir renk koyuyorsanız, eski rengi kapatmak için de kullanışlıdır. Son olarak, leke önleyici astarlar, ev içini etkilemeye devam etmemeleri için lekeleri ve kokuları kapatmaya yardımcı olabilir. Astarın atlanması feci etkilere neden olabilir.

 

Zayıf yönetim

Bir boyacının maaş bordrosunu azaltabilmesinin ve dolayısıyla ucuz teklifler sunabilmesinin bir başka yolu da ofis personelini azaltmaktır. Bununla ilgili sorun, iletişimlerini daha az etkili ve yönetimlerini daha gelişigüzel hale getirmesidir .

Kaliteli bir ev boyacısı, mükemmel bir boya deneyimi sağlamak için etkili bir ofis kadrosuna ihtiyaç duyar. Bu şekilde, aradığınızda veya e-posta gönderdiğinizde birisi yanıt vermeye hazır olur.

Evraklarınız doğru bir şekilde dosyalanacak, böylece hiçbir önemli bilgi kaybolmayacak veya unutulmayacaktır. İyi bir ofis personeli, düzenli planlamayı teşvik eder, böylece boyacıların size projenin ne zaman başlayıp ne zaman biteceğini söylediklerinde inanabilirsiniz.L

Lisans veya Sigorta Yok

Bir boyama şirketi için uygun ruhsat ve sigortayı sürdürmek zaman ve para gerektirir. Aracı ve boya fırçası olan herkes bir ev boyacısı olduğunu iddia edebilir, ancak yasal bir profesyonelle çalıştığınızı bilmeniz gerekir.

Bir şirket lisanslı değilse veya uygun sigorta taşımıyorsa, onları işe alarak ailenizi ve evinizi riske atıyorsunuz .

Aranacak başka bir şey de profesyonel demektir. Örneğin, şirket Ticaret odası’nın veya endüstri standartlarını ve dürüst ilişkileri destekleyen başka bir organizasyonun üyesi mi?

Vasıfsız boyacılar

Bir boyacıyı gerekli tüm becerilerde eğitmek, zaman ve para yatırımı gerektirir. Saygın bir konut boyacısı, kapsamlı bir eğitim ve iş başında eğitim alan tutarlı bir boyama ekibine sahiptir.

İlk eğitimlerini tamamladıktan sonra bile ürün ve süreçlerle ilgili eğitimlerin yanı sıra iş güvenliği konusunda bilgi tazelemeye devam ederler.

Ucuz bir ev boyama teklifini, yüklenicinin çalışanlarının bilgi ve becerilerine yatırım yapmadığını gösterebilir.

Açıkçası, bu kalitesiz çalışmaya ve genel olarak kötü bir deneyime yol açar . Hatta evinizde güvenli olmayan çalışma uygulamalarına yol açabilir.

mutsuz boyacılar

Evinizi boyayan insanların mutlu olup olmadığını neden umursayın ki? Eh, başlamak için basit bir insan nezaketi var! Ancak bunun ötesinde, işinden memnun olan bir boyacıdan daha iyi sonuçlar almanız da olasıdır.

Çalışanlar, şirketlerinin kendilerine değer verdiğini ve onlara iyi baktığını hissettiklerinde, kendilerini işlerini mükemmel bir şekilde yapmaya adamaya çok daha istekli olurlar. Zamanında ortaya çıkmaları, gayretle çalışmaları ve kimse bakmadığında bile ayrıntılarla iyi bir iş çıkarmaları daha olasıdır.

Buna karşılık, düşük ücretli ve düşük değer verilen çalışanların işlerinde özensiz davranmaları, köşeleri kesmeleri ve alabilecekleri en az çabayı göstermeleri daha olasıdır. Ek olarak, mutsuz çalışanları olan bir şirketin sık sık ciro görmesi muhtemeldir. Boyacılar ayrılıp yenileri işe alındıkça, evinize eğitimsiz, acemi boyacılar alma olasılığınız artar.

Mükemmel Bir Boyama Deneyimi için Adil Teklifler

Boyacı Ustası Hizmetinde en ucuz ev boyama şirketi olduğumuzu iddia etmiyoruz. Ancak, bizden bir teklif aldığınızda, ne elde ettiğinizden %100 emin olabilirsiniz:

Kaliteli boyalar ve malzemeler
Kapsamlı yüzey hazırlığı
Organize, etkin ofis yönetimi
Uygun lisans ve sigorta
Tüm çalışanların düzenli eğitimi
Güvenilir, incelenmiş, uzun vadeli, mutlu boyacılar
Dürüstlük, mükemmellik ve büyük değer
1906’dan beri mükemmel konut boyama hizmetleri sunuyoruz ve binlerce memnun müşteri, müşterilerimize iyi hizmet vermeye olan bağlılığımıza tanıklık edebilir. İstanbul merkezli olarak Anadolu yakası ve Avrupa yakası ilçelerine hizmet veriyoruz.

Unutmayın, değer en düşük fiyat anlamına gelmez; adil bir fiyata mükemmel sonuçlar elde etmek anlamına gelir. Ucuz boyacı ustası hizmeti ile çalıştığınızda bulacağınıza güveniyoruz.

Rate this post

BOYA NASIL YAPILIYORBOYA NASIL YAPILIYOR

Yeni boyanmış duvarlarınız bittiğinde, hiç arkanıza yaslanıp evinizi kaplayan boyanın içinde ne olduğunu merak ettiniz mi? Boyayı oluşturan kombinasyon, bileşenlerin, kimyasalların ve pigmentlerin bir karışımıdır. Bugün piyasada çok çeşitli boya ürünleri sunulsa da, ürünleri oluşturan farklı bileşenler, yeniden tasarlanan alanınızın sonucunu etkileyebilir. İşte boyanın nasıl yapıldığı hakkında bilmeniz gerekenler; tüm boyaların genel olarak dört ana bileşeni vardır – pigmentler, bağlayıcılar, çözücüler (sıvılar) ve katkı maddeleri.

Pigmentler

Boya içindeki pigmentler, rengi sağlayan ince öğütülmüş parçacıklardır. Genel olarak, boya içinde hem ana pigmentler hem de genişletici pigmentler karıştırılır. Astar pigmentler boyadaki hem yaş hem de kuru kaliteye katkıda bulunur ve astar pigmentlerin de organik ve insan yapımı olmak üzere iki kategorisi vardır.

Organik renklendirici pigmentler, sarı ve mavi gibi daha parlak renkler sağlar. Ancak dış cephe boya uygulaması için çok dayanıklı değildirler.

Sentetik renklendirici pigmentler, dış cephe boya uygulamasına dayanıklı, daha mat, topraksı, nötr renklerdir. Bu tür pigmentlerin örnekleri kahverengi, adaçayı yeşili ve ten rengidir.

Primer pigmentlerin yanı sıra genişletici pigmentler de vardır. Bunlar, astardan daha düşük maliyetlidir ve boyaya ekstra ağırlık ve hacim ekler. Uzatıcılar, boya yüzeyinde parlaklık görünümüne yardımcı olur ve aşınma direnci olan alanlar için ekstra yüzey katları sağlar. Yaygın olarak kullanılan genişleticiler kil, silika, diyatomlu silika, kalsiyum karbonat, talk ve çinko oksittir.

Bağlayıcılar

Bağlayıcılar, boyanın bir sonraki elemanıdır ve yüzeyde kuru bir film oluşturmak için pigmentleri bir arada tutan bağlayıcı bir etki sağlarlar. Bir boya bağlayıcısı, yapışma, yıkanabilirlik, ovma direnci, solmaya karşı direnç ve parlaklık tutma gibi boyanın performansıyla doğrudan ilgili olan temel bileşendir.

Yağ bazlı bağlayıcılar, çeşitli yağ türevlerinden yapılır ve çok sert bir son kata kadar kurur ve üstün yapışma sağlar. Bir boya bağlayıcısının diğer adı reçinedir.

çözücüler
Çözücüler veya sıvılar, boyanın kutudan yüzeye nasıl ulaştığıdır ve sıvıların türü, boya türüne bağlı olarak farklılık gösterir. Yağ bazlı boyalarda sıvı tipik olarak tinerdir, lateks boyada ise sıvı esas olarak sudur.

Daha yüksek kaliteli boyalar, parlaklık seviyesine bağlı olarak tipik olarak %35-40 gibi daha fazla katı maddeye izin verir. Solventler, yüzeyde ne kadar boya kalacağını gösterir ve genel boya kalitesi ve performansı, boya solventlerinin yapısına doğrudan bağlıdır.

Katkı maddeleri

Katkı maddeleri boyalarda ek performans özellikleri yaratmak için kullanılır ve en çok kullanılanları koyulaştırıcı maddeler, yüzey aktif maddeler veya sabunlar, biyositler, köpük kesiciler ve yardımcı çözücülerdir. Bunların tümü bir şekilde boyayı daha iyi hale getirmeye yardımcı olan, kalınlık ekleme, ayrılmayı önlemek için boya stabilitesi sağlama, bakterilerin büyümesini önleme ve bağlayıcıların yüzeyde iyi bir son kat filmi oluşturmasına yardımcı olma gibi özellikler sağlar.

Malzemelerin birleştirilmesi

Boya üretim sürecinde birkaç kritik parça vardır . Bu, bileşenlerin ölçülmesini, hazırlama ve pigment dağılımını, laboratuvar testlerini ve konserveyi içerir. İlk olarak, bileşenler terazide ölçülür ve tartılır ve pigmentler eklenir. Pigment tozları genellikle küçüktür ve birbirine yapışır, bu nedenle dispersiyon adı verilen bir işlemde reçine bağlayıcı ve katkı maddeleri ile parçalanırlar. Endüstriyel boya karıştırma makineleri, pigmentleri profesyonel bir standartta birleştirmek ve dağıtmak için de kullanılır.

Boyamaya başlayın!

Artık boyanın içinde ne olduğunu ve mükemmel boya katını oluşturmak için malzemelerin nasıl birlikte çalıştığını bildiğinize göre, boyayı evinize götürmek için bugün En Yakın Boyacı Ustası Hizmeti Şirketini arayın. 15 binden fazla boyalı ev, her işte yerinde ustabaşı, evde teşhis ilerlemesi ve her renk seçiminde yardımcı olacak bir renk danışmanı ile En Yakın Boyacı Ustası Hizmeti Şirketi, bu işte en iyisidir. Boya işinizi bugün planlayın!

Rate this post

Odanızı Daha Büyük ve Daha Parlak Gösterecek Boya RenkleriOdanızı Daha Büyük ve Daha Parlak Gösterecek Boya Renkleri

Işık, tavan yüksekliği ve odanın amacı gibi bir boya rengi üzerinde verdiğiniz kararları etkileyebilecek faktörler vardır, ancak güzel renk ve kaliteli boya işi her zaman bir kazançtır. Eviniz sıkışık ve karanlıksa, odanızı daha aydınlık ve daha büyük göstermek için bu renk seçeneklerini deneyin.

Parlak beyaz

Bu, çağlar boyunca klasik bir seçim oldu, ancak bir kez daha modern hale geldi. Çok fazla güneşe maruz kalan sade beyaz bir oda, şık armatürleri kullanmak için geniş bir alan haline gelebilir. Bu, mobilyalar ve diğer cesur parçalarla dolu bir oda için veya şık ve minimalist bir görünüm istiyorsanız her zaman harika bir seçenektir. Bu stil için iyi bir ipucu, alanı birbirine karıştırmak için tavanınızı aynı renge boyamak.

Düz Beyaz

Bazen düz bir beyaz, yeterli doğrudan ışık olmadığında alanı daha karanlık ve yumuşak hissettirebilir. Biraz doğal ışık alan, ancak çok fazla olmayan bir odanız varsa, kirli beyaz bir renk olabilir. sen. Yumurta kabuğu veya krema bir alanı ısıtabilir ve renk tonu olmayan bir beyazdan daha açık renk katabilir. Genel olarak daha büyük hissettirmek için koridorlar ve ikiden az (küçük) pencereli bir oda gibi alanlar için bu boya rengi seçimini düşünün.

Açık Griler

Griler, iç mekanlar için çok popüler ve modaya uygun bir seçenek haline geldi. Açık gri, odaların orta derecede ışıkla daha geniş görünmesini sağlayabilir. Ayrıca, dikkat ve ışık almadan süslemeleri vurgulamanın harika bir yoludur. Griler, daha sıcak tonlardaki renklerden daha serin ve daha tazedir; bu, daha fazla alan yanılsaması yaratmaya yardımcı olurken aynı zamanda modern görünmekle birlikte alanınızı daha sıcak hissettirir.

Sıcak Nötrler

Açık allık, bronzluk ve açık lavanta gibi nötr renkler, her şeyle gitmek için mükemmeldir. Nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız veya cesur-nötrlere gitmekle ilgileniyorsanız, neredeyse her oda için mükemmel bir eşleştirmedir. Bu renklerin arkasındaki sıcaklık, doğal ışığı çeker ve biraz dar hissedilebilecek bir oda açar. Mor ve pembe gibi renk tonlarını eklemek, daha küçük bir alanı zorlamadan biraz fazladan bir şey ekler.

Parlak ve Cesur

Bazen güzel bir kömür mavisi veya parlak turuncu bir odayı kapatmak yerine doldurabilir. Karanlık vurgulu bir duvar, dikkat çeker ve alanınızı büyük hissettirebilecek lüks bir hissi öykünür. Beyazlar, siyahlar ve altınlar dahil olmak üzere şık bir retro dekora sahip olmak için birçok evin iç kısmı lacivert veya kömür rengine boyanıyor.

Turuncu, sarı ve hatta çimenli yeşil gibi parlak renkler, daha karanlık bir odaya daha fazla ışık çekebilir. Bu cesur tonlar yapay ışıkta parlar ve çok az doğal ışık alan odalar için en iyisidir. Alanınızı karıştırmak ve etrafında dekor oluşturmak için mükemmel aksanlardır. Kasvetli bir odada bir açıklama yapacaksanız, bu boyaları düşünün.

Bir odayı boyamayı düşündüğünüzde, üzerinde çalıştığınız ışığı ve etrafını dekore etmeyi planladığınız stili aklınızda bulundurun. Yaratıcı olun, evinizi kişiselleştirmek için kendi fikirlerinizi ve tercihlerinizi uygulayın. Yakın zamanda boya yapmak istiyorsanız, Boyacı Şirketi bu yıl vizyonlarınızı hayata geçirmenize yardımcı olabilir.

Rate this post

Hangi iki boya rengi birlikte güzel görünür?Hangi iki boya rengi birlikte güzel görünür?

Boya Renklerini Eşleştirme: Boya Eşleştirme Kılavuzu

Sadece bir duvar rengi seçmek için boya örneklerini karşılaştırarak saatler geçirebilirsiniz. Ve aynı alan için birden fazla renk seçmeye çalışırsanız ve gerçekten boyamanız gerekip gerekmediğini merak etmeye başlayabilirsiniz. Renk seçimi konusunda kabuslar görmeye başlamadan önce , seçenekleri daraltmanıza yardımcı olacak boya eşleştirme kılavuzumuza göz atın.

İstediğiniz Ruh Halini Seçin

Beğendiğinize göre renkleri seçebilirsiniz, ancak boya renk paletlerini seçerken renk psikolojisini anlamak da aynı derecede önemlidir.

Renk, belirli bir odaya girdiğinizde nasıl hissettiğinizi etkiler. Soğuk yeşiller ve maviler rahatlatıcı bir his yaratırken, cesur ve yoğun renkler enerji verici bir hava yaratır. Pastel renkler açık, havadar bir his yaratır. Nötrler, onları nasıl kullandığınıza ve oda için seçtiğiniz diğer renklere bağlı olarak çeşitli görünümler alır.

Oda renklerini seçmeden önce, her oda için ne tür bir ruh hali istediğinize karar verin. Uyumanızı kolaylaştıran sakinleştirici, yatıştırıcı bir yatak odası mı istiyorsunuz? Sabahları sizi uyandıracak aydınlık ve canlandırıcı bir banyo mu yoksa rahatlatıcı bir spa benzeri inziva yeri mi istiyorsunuz? Resmi, tarafsız bir yemek odası mı yoksa sosyalleşmeyi teşvik eden rahat bir alan mı istiyorsunuz?

Hangi duyguyu elde etmeye çalışıyorsanız, o duyguyu yaratmaya yardımcı olmalarını sağlamak için renklerinizi seçerken bu ruh halini aklınızda bulundurun.

Renk Çarkını kullanın

Lise sanat dersinden hatırlayabileceğiniz renk çarkı, eviniz için birden fazla boya rengi seçmek için mükemmel bir araç olabilir. Tekerlek, birlikte harika görünen kombinasyonlar bulmak için tekerlek üzerinde birbirinin karşısında bulunan tamamlayıcı renkleri seçmenize yardımcı olur. Tamamlayıcı renkler seçtiğinizde, her iki ton da farklı bir renkle eşleştirildiğinden daha parlak ve temiz görünür. Renk tekerleği üç tür renkten oluşur:

Ana renkler: Ana renkler kırmızı, mavi ve sarıdır.
İkincil renk: Ana renkleri karıştırdığınızda ikincil renkler oluşur. Bunlar turuncu, yeşil ve mor. Renk tekerleğinde, onları oluşturmak için kullanılan iki ana renk arasında görünürler. Örneğin, turuncu sarı ve kırmızı arasında yer alır.
Üçüncül renkler: Bu renkler, ikincil renklerle ana renkler karıştırıldığında oluşur. Örnekler arasında sarı-turuncu, mavi-yeşil ve mavi-mor sayılabilir. Onları oluşturmak için kullanılan birincil ve ikincil renkler arasında yer alırlar.

Örneğin, renk çarkında kırmızı ve menekşe arasında kırmızı-mor görünür.

Bütün bunlar duvar rengi eşleştirmede size nasıl yardımcı oluyor? Eşleştirilecek renkler ararken, tamamlayıcı renkleri seçmek için renk tekerleğine bakın. Yeşil, direksiyondaki kırmızının karşısında yer alır. Kırmızımsı ahşap tonlarında dolapların bulunduğu bir mutfakta yeşil duvar rengi iyi çalışır. Mavi-morun karşısında sarı-turuncu görünür, bu nedenle birini ana duvar rengi ve diğerini vurgu rengi olarak kullanabilirsiniz.

Renk düzeninizi seçerken ilham almak için renk tekerleğindeki farklı tamamlayıcı renk çiftlerini keşfedin.

Diğer bir strateji, renk tekerleğinde renkleri yan yana eşleştirmektir. Bunlara analog renk şemaları denir ve mekanınızda rahat bir görünüm yaratırlar. Yeşil ve mavi, rahatlatıcı bir görünüm yaratmak için kullanılan yaygın bir renk kombinasyonudur.

Görüş Çizgilerini Düşünün

Evinizdeki her oda için farklı bir renk paleti seçebilirsiniz ancak balonun içinde oda olmadığını unutmayın. Bir odada dururken, genellikle evdeki diğer odaları görebilirsiniz. Bu, açık konseptli bir evde daha da belirgindir. Her oda için farklı renkler seçmek, alanları tanımlamaya yardımcı olur, ancak bu renkler birlikte de iyi görünmelidir.

Aynı anda birden fazla oda için renk paletleri seçerken, en büyük veya en belirgin alanla başlayın. Ayrıca, en cesur renk şemasını kullanmak istediğiniz veya zaten renkleri aklınızda olan bir oda ile başlayabilirsiniz. Seçimlerinizin birlikte ne kadar iyi çalıştığını göz önünde bulundurarak, o ana odayı çevreleyen odalar için renk seçmeye devam edin.

İlk Renginizi Seçin

Evinizin iç mekanı için birbiriyle uyumlu olan farklı renkleri seçerken bir yerden başlamalısınız.

Belirli bir oda için belirli bir renge ilgi duyuyorsanız, tüm evinizin renk paletini seçmek için bunu başlangıç ​​noktanız olarak kullanın. Önce baskın renginizi seçmek zorunda değilsiniz. Belki aklınızda bir vurgu rengi vardır. Olması gereken renginizle iyi çalışan renkleri seçerek oradan oluşturun.

Etrafınızdaki İlhamı Bulun

Renk ilhamı için evinize, doğanıza ve sık sık gittiğiniz işyerlerine bakın.

Evinizde zaten sahip olduğunuz tasarım öğeleri, iyi bir başlangıç ​​noktası sağlar. Bu parçaları çekici bulduğunuz için evinizde bulundurursunuz, bu nedenle renk ilhamı için bu öğelere bakmak mantıklıdır. Sahip olduğunuz sanat eserlerini, kilimleri ve aksan parçalarını düşünün. Hangi renkleri kullanıyorlar? Renklerin bir arada görünme şeklini beğendiniz mi? Onları evinizde daha büyük ölçekte ister misiniz? Duvarlarınız için nötr renkleri tercih ediyorsanız, o desen ve tasarımlardaki nötr unsurlara bakın. Cesur bir vurgu duvarı istiyorsanız, bu dekor parçalarındaki daha parlak renklere bakın.

Perakende mağazaları, restoranlar ve ofisler gibi işletmeler de biraz ilham verebilir. Favori mağazalarınızdaki vitrinlere bakın. Birlikte güzel görünen hangi renkleri kullanıyorlar? Hangi duvar renklerini tercih ediyorlar? Birçoğu sıkıcı beyaz kullanır, ancak diğerleri size güzel veya benzersiz renk kombinasyonları ile ilham verecektir.

Tabiat Ana, renk kombinasyonları için başka bir büyük ilham kaynağıdır. Yeşil, doğada öne çıkan bir renktir ve evinizde kullanmak için de harika bir renktir. Yeşilin diğer tonları da dahil olmak üzere birçok tonla iyi çalışır.

Dolabınız bile oda renk seçimlerine ilham verebilir. En sevdiğiniz elbise, gömlek ve diğer giysilerdeki renk kombinasyonlarına bakın.

Bu ilham verici renk kombinasyonlarından bazıları sanat eserlerinde veya giysilerde harika görünebilir, ancak duvarlarınızda tam olarak istediğiniz gibi değiller. Bununla birlikte, birlikte iyi çalışan renkler hakkında size bir fikir verirler ve tercihlerinize uyan benzer renk paletlerine ilham verebilirler.

Açık ve Koyu Renkleri Dengeleyin
Renkler değer olarak açık, orta veya koyu olarak tanımlanır. Tek bir renk çeşitli değerlerde gelebilir. Örneğin, açık, orta veya koyu mavi olabilir. Çoğu tasarım şeması, kontrast oluşturmak için her odadaki üç değeri de kullanır. Bu değerleri dengede tutmak ve her renk türünün nerede kullanılacağını bilmek, çekici bir tasarım oluşturmanıza yardımcı olur.

Daha açık değerler genellikle duvarlarda ve zeminlerde bulunur ve zeminler genellikle duvarlardan biraz daha koyu olur. Genel bir kural, zeminden başlayıp tavana doğru hareket ederek karanlıktan aydınlığa doğru dekore etmektir. Ortam değerleriniz, pencere kaplamaları ve mobilya parçaları ile mekana girer. Vurgulu renkler, karanlık değerleri çekme eğilimindedir ve koyu renkler, kontrast patlamaları için odaya yayılır.

Çok Yönlü Nötr Kombinasyonlar
Nötr sıkıcı demek değildir ve beyaz ve kirli beyaz tek seçenek değildir. Nötr renkler çok açıktan koyuya değişir. Bir dekorasyon şemasında gri, bej, kahverengi, ten rengi ve siyah nötr renkler olarak kabul edilir. Odada dramatik bir kontrast oluşturmak için açık nötrleri koyu nötrlerle eşleştirebilirsiniz.

Her nötr rengin içinde, genel olarak istediğiniz hissi yaratmanıza yardımcı olacak soğuk veya sıcak tonlar bulabilirsiniz. Tamamen nötr bir oda istemiyorsanız, diğer renkleri de çekebilirsiniz. Örneğin, hafif nötr bir odayı uyandırmak için vurgulu bir duvar boyayın. Cesur vurgular eklemek de nötr bir odayı aydınlatır.

Gri, ev tasarımında sıcak bir nötrdür. Tarz ne olursa olsun, hemen hemen her ortamda çalışan bir renktir. Boya renginizi genel olarak nispeten nötr tutmak istiyorsanız, renk paletiniz olarak iki farklı gri tonu seçin. Daha fazla kontrast oluşturmak için önemli ölçüde farklı olan grileri seçin. Aynı boya parçası üzerinde bir ton daha açık veya daha koyu olması duvarda gözle görülür bir fark yaratmaz, bu nedenle farklı bir boya örneğine atlamak veya aynı boya parçası üzerinde birden fazla adım atlamak en iyisidir.

Kalın Renk Çiftleri
İyi yapıldığında cesur bir duvar rengi, odanızda güzel ve canlandırıcı bir görünüm yaratır. Ancak sirk benzeri bir atmosferden kaçınmanın anahtarı dengedir. Tek bir koyu renkle yapıştırın ve daha açık renklerle dengeleyin. Beyaz veya gri gibi nötr renkler genellikle akla gelir, ancak bunaltıcı olmaması için koyu tonları yumuşatmak için diğer renkleri de kullanabilirsiniz.

Klasik Renk Şemaları
Bazı renk çiftleri doğal olarak birlikte iyi çalışır. Bu renk şemaları genellikle dekorasyon dergilerinin sayfalarında ve dekor parçalarında bulunur. Klasik renk şemaları, paletinizi seçmenin kolay bir yolunu sunar çünkü zaten renklerin eşleştiğini iyi bilirsiniz. Bu klasik renk kombinasyonlarını göz önünde bulundurun:

koyu mavi ve beyaz
Soluk mavi ve parlak kırmızı
Siyah ve beyaz
kırmızı ve altın
pembe ve yeşil
yeşil ve sarı
Yeşil ve mavi

Tek Renkli Renk Şemaları
Odanızı öne çıkarmanın bir başka yolu da tek renkli bir renk şeması seçmektir. Aynı rengin çeşitli tonlarını seçmek sofistike bir görünüm yaratır. Monokromatik, siyah, beyaz veya gri anlamına gelmek zorunda değildir. Yeşil veya mavi gibi koyu bir rengin etrafında tek renkli bir görünüm oluşturabilirsiniz.

Tek renkli efekti oluşturmak için özellik renginizi seçin. Ardından, bu rengin açık, orta ve koyu renk seçenekleriyle üç tonunu seçin. Görünümün ne kadar cesur olmasını istediğinize bağlı olarak, ana duvar renginiz olarak üç renkten birini kullanın. Oda için aksanlarda diğer iki tonu kullanın.

Görünümü bozmak ve alanda dramatik bir unsur oluşturmak için tek renkli bir odaya başka renkler ekleyebilirsiniz. Biraz kontrast için boşluğa beyaz veya siyah ekleyebilirsiniz.

Boya Renklerini Koordine etmek için Ek İpuçları
Farklı odalarda boya renklerini nasıl eşleştireceğinizi öğrenmek bunaltıcı görünebilir, ancak bu zorlayıcı bir karar olmak zorunda değildir. Hala birden çok rengi nasıl seçeceğinizden emin değilseniz, şu ipuçlarını aklınızda bulundurun:

Renk seçeneklerini sınırlayın: Seçeneklerinizi daraltmak zor olabilir, ancak tek bir odayı çok fazla renkle boğmayın. Genel bir kural, üç renge bağlı kalmaktır.

Boya parçasının altına bakın: Boya şeritlerine baktığınızda, üstteki rengin en açık ve alttaki rengin en koyu olduğunu fark edeceksiniz. Sadece üst renklere bakarsanız, açık renkler benzer görünür. Bunun yerine, koyu alt renge odaklanın. Beğendiğiniz ve yaşayabileceğiniz daha koyu bir renk seçin. Ardından, koordineli renklerinizi seçmek için bu şeritlerden daha açık renkler çekebilirsiniz.

Kişiliğinizi yansıtın: Trendlere ve evinizi boyamanız gerektiğini “düşündüğünüz” şeylere çok fazla odaklanmayın. Size neyin harika göründüğünü seçin. Sevdiğiniz bir alan yaratmak için kişisel dekorasyon zevklerinizi evinize aşılayın.

Sıcak ve soğuk renkleri karıştırın: Birden fazla renk seçerken yalnızca soğuk renkleri veya yalnızca sıcak renkleri seçmeniz gerekmez. Sıcak ve soğuk renkleri bir araya getirmek hoş bir kontrast oluşturabilir ve odayı dengelemeye yardımcı olabilir.

Renk kombinasyonlarını test edin: Duvarları boyamaya başlamadan önce, seçtiğiniz tüm boya renklerinden küçük örnekler satın alın. Onları büyük karton parçalarına boyayın ve uzayda nasıl göründüklerini görmek için yan yana odaya yerleştirin.

Acele etmeyin: Bir değişikliğe hazır olduğunuzda, o değişikliği hemen istersiniz. Ancak yıllarca yaşayabileceğiniz renkleri seçmek biraz daha zaman alıyor. Renklerinizi seçtiğinizde, boyanmış numunelerinizi birkaç gün boyunca odada tutun ve nasıl göründüklerini görmek için günün farklı saatlerinde görüntüleyin.

Aydınlatmaya dikkat edin: Boya renk kombinasyonlarının görünümü genellikle odadaki aydınlatmaya bağlıdır. Doğal ışıkta iki rengin birlikte nasıl çalıştığına dair en doğru fikri elde edersiniz. Bu renkler güneş ışığı değiştikçe farklı görünebilir ve ek ışık kullanırsınız. Örneğin, akkor aydınlatma, sıcak tonları ve sarıları vurgular. Floresan aydınlatma, oda renklerinize mavi bir ton katabilir.

Yoğunluğu düşünün: Parlak ve yoğun renkler, odaya bir ağırlık hissi verme eğilimindedir. Daha az yoğun nötr renkler, alana daha hafif bir ağırlık hissi verir.

Yüzeyleri seçin: Seçtiğiniz boya, bitmiş görünümde ince farklar yaratabilir. Tavanı bir yüzeyde ve duvarları diğerinde boyamak, ince bir kontrast etkisi yaratır. Bir vurgu oluşturmak için aynı şeyi duvarlarla da yapabilirsiniz. Vurgulu duvar için tamamen farklı bir renk seçmek yerine, aynı rengi kullanın, ancak duvarların geri kalanından farklı bir bitişte kullanın. Daha parlak yüzeyler daha fazla dikkat çeker, bu nedenle en çok dikkat çekmek istediğiniz yere göre stratejik olarak bitişi seçin.

Cesur olun: Birçok ev sahibi, boya renklerini seçerken muhafazakar olma eğilimindedir. Nötrler güzel ve hatta dramatik olsa da, cesur ve yeni bir şey denemekten korkmayın. Normalde düşünmeyeceğiniz cesur bir renge ne kadar aşık olduğunuza şaşırabilirsiniz.

Hazır Olduğunuzda, Profesyonel Sonuçlar İçin Boya Ustası ile İletişime Geçin. İstanbul’da yaşıyorsanız, tüm profesyonel boyama hizmeti ihtiyaçlarınız için En Uygun Boya Ustası ile iletişime geçin . Birlikte en yakın zamanda mükemmel bir şekilde çalışan renklerle dolu çarpıcı bir alan yaratmak için boya kombinasyonlarınızı tamamlamanıza yardımcı olabiliriz .

Rate this post