İç Cephe Boyası ( Kuzey Cephe)

Bir alan mükemmel bir şekilde dekore edilebilir ve güzelce boyanabilir, ancak seçilen duvar renkleri odanın pozlamasına bağlı olarak doğal ışığı tamamlamazsa, tüm atmosfer biraz rahatsız olabilir.

Doğal ışık, boya renklerinin görünümünü sadece odanın konumuna değil, aynı zamanda mevsime göre de etkiler.

Peki en iyi boya rengini seçerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Profesyonel boyacılar olarak her zaman müşterilerimize danışmak ve bu seçenekleri keşfetmek için zaman ayırıyoruz.

Alanınız kuzeye bakarken renk seçimlerinizi yaparken aklınızda bulundurmanız gereken bazı genel faktörler aşağıdadır:

Örneğin, kuzeye bakan odalar doğuya bakan odalara kıyasla yeterli ışık almaz. Bu boşlukları açık renkle boyamak atmosferi aydınlatacak olsa da, mutlaka en iyi çözüm değildir.

Örneğin İstanbul’un kuzeydeki ev bölgelerinde doğal ışığın özelliklerine karşı çıkmamayı ve dramatik ve samimi bir görünüm için zengin, daha koyu bir ton seçmeyi tavsiye ediyor. Dikkate alınması gereken bir başka faktör de, kuzeye bakan odalardaki ışığın daha soğuk tonlara sahip olma eğiliminde olmasıdır, bu da aşağıdaki seçimleri doğal “kuzey ışığı” kalitesini tamamlayıcı kılar.

Akılda tutulması gereken bir nokta, kuzeye bakan bir odada sıcak renklerin harika görünebileceğidir; ancak, doğu ve güneye bakan alanlarda muhtemelen çok yoğun görüneceklerdir. Boya etkisi, oda aydınlatmasının seçiminden de etkilenebilir ve profesyoneller olarak, mekanınızın atmosferini oluştururken tüm faktörleri göz önünde bulundurarak neyin doğru ve yeterli olduğunu seçmenize yardımcı olmak için tavsiyemizi sunuyoruz.

Biz, konut ve ticari müşteriler için profesyonel boyama hizmetleri sunan yerel bir şirketiz . 2005 yılından beri faaliyet gösteriyoruz ve büyümeye devam ediyoruz. Kuzey Virginia ve Maryland bölgesine gururla hizmet veriyoruz.

Bugün bir tahmin isteyin

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası