Profesyonel Ev Tadilatı

Neredeyse her ev sahibi bir noktada bir ev tadilatıyla uğraşacak. Ev tadilatları basitten (örneğin küçük yatak odası güncellemeleri) karmaşığa (örneğin bir mutfak veya banyoyu söküp yeniden inşa etmek) kadar değişebilir. Profesyonel Ev Tadilatı evi yenilemenizin karmaşıklık düzeyi ne olursa olsun, projenizin verimliliğini en üst düzeye çıkarmak ve istediğiniz sonucu garanti etmek için farklı bir işlem sırası vardır.

Profesyonel Ev Tadilatı sırasında boya yapmak için en uygun zaman ne zamandır?

Bu, ev sahipleriyle konuşurken ve genel müteahhitlerle çalışırken sık sık duyduğumuz bir sorudur. Daha küçük Profesyonel Ev Tadilatı projelerinde, ne zaman boyanacağını belirlemek genellikle kolaydır. Sonuçta, sadece birkaç şeyi güncelliyorsunuz ve boyama, listeyi kontrol etmek için basit bir satır öğesidir.

Ancak daha büyük, daha kapsamlı yeniden modelleme ve Profesyonel Ev Tadilatı projeleri, en iyi sonuçlar için zamanlama çok önemlidir. Çok erken boyamak, yeni boyanmış duvarlarınıza zarar verebilir ve diğer işler hala bölgede çalıştığından ve duvarlarda ve süslemelerde çarpma veya çizilme gibi.

Ayrıca, Profesyonel Ev Tadilatı genellikle sadece duvar dışındaki yüzeyleri de boyamanız gerektiği anlamına gelir. İç döşeme boyaması , kapıların yeniden boyanması  ve tavan boyaması , projenin karmaşıklığına ve zamanlamasına katkıda bulunur.

Bununla birlikte, genel olarak, boya yapmak neredeyse her zaman ana listenizdeki son şeylerden biri olacaktır. O alanın ne zaman boyayacağının belirlemesi gereken işe bağlıdır.

Bir Profesyonel Ev Tadilatı sırasında ne zaman boyama yapılacağına ilişkin genel yönergelerimiz şunlardır:
  • İç (elektrik ve sıhhi tesisat) işleri yapıldıktan sonra
  • Eski zeminler / halılar kaldırıldıktan sonra
  • Alçıpan ve macun tamamlandıktan sonra
  • Yeni pencereler takıldıktan sonra
  • Yeni döşeme yapıldıktan sonra
  • Büyük yüzeyler bittikten sonra
  • Büyük parçalar takılmadan önce
  • Çoğu döşeme kurulmadan önce (aşağıya bakın)

Tüm önemli yapısal ve işlevsel işler tamamlandıktan sonra, ancak yeni döşeme veya halı döşenmeden önce boyamanızı öneririz. Esasen, zeminler kalıcıdır, böylece çok sayıda yüklenicinin, aletlerin ve yenilemenin getirdiği tozun daha ağır aşınmasını ve yıpranmasını önleyebilirsiniz. 

Bununla birlikte, bazı duvarlar ve döşemeler halı ruloları kurulumla çarpışabilir, bu nedenle ezikleri ve çizikleri kapatmak için son bir üst kat boya gerekebilir. Ayrıca, boyama şirketinizin zemine yakın detayları mümkün olan en verimli şekilde bitirmeye gerçekten odaklanmasına olanak tanır .

Profesyonel Ev Tadilatı projesinin kapsamına bağlı olarak, boya uzmanınız en eşit yüzey için duvarlarınızı, yeni döşeme ve süpürgeliklerinizi püskürtmenizi tavsiye edebilir. Genellikle o güzel yumurta kabuğu görünümünü vermek için spreyin arkasında bir arka rulo kullanılır. Özellikle bu tekniğin bu aşamada “boş” bir duvarda  gerçekleştirilmesi çok daha kolaydır.

Profesyonel Ev Tadilatı projenizin sonuna yakın boyama yapmanızı tavsiye etsek de, bazı Profesyonel Ev Tadilatı  uzmanları boyayı listedeki en son öğe olarak öneriyor ve bu da sorun değil. Saygın bir boyama şirketi, özellikle yeni zeminler olmak üzere yeni alanınızın korunmasını sağlamak için her zaman büyük özen gösterecektir. Aslında, bir Profesyonel Ev Tadilatı ve boya şirketine her zaman evinizi ve yüzeylerinizi boyarken nasıl korumayı planladıklarını sorabilirsiniz. İyi bir Profesyonel Ev Tadilatı şirketin sizin için her zaman bir planı ve cevabı olacaktır.

Profesyonel Ev Tadilatı  Sırasında Boyama Yaparken Uzman Yardımı Arayın

Profesyonel Ev Tadilatı ve profesyonel boya uzmanlarımız, ev tadilatınızda son rötuşları yapmanıza yardımcı olmaya hazırdır. Döşemeleri, duvarları ve tavanları boyar veya yeniden boyarız ve yeni yüzeylerinizi korumak için en büyük özeni gösteriyoruz. Ücretsiz bir Profesyonel Ev Tadilatı veya ev boyama teklifi için bugün bizimle 0216 449 94 01 numaralı telefonda iletişime geçin .

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası