Etiket: yatak odası boyama

Yatak Odası Boyası İçin Eksiksiz KılavuzYatak Odası Boyası İçin Eksiksiz Kılavuz

Doğru yatak odası boyası, günlük yaşamınızda büyük bir fark yaratabilir. Rahat bir yatak odası tasarımı, rahatlamanıza ve daha kolay uykuya dalmanıza yardımcı olabilir. Dahası, esnek bir şekilde çalışması gereken her zamankinden daha fazla insanla, harika bir yatak odası tasarımı, üretkenliği ve yaratıcılığı teşvik etmek için bir ofis alanı olarak bile ikiye katlanabilir! Yatak odanızdan gerçekten en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak mükemmel yatak odası boyalarını, renk düzenini ve tasarım özelliklerini seçmenize yardımcı olabiliriz.

Heyecan verici bir yatak odası veya uzun bir günün ardından dinlenmenize ve gevşemenize yardımcı olacak bir alan arıyorsanız, size yardımcı olmak için buradayız. Tasarım seçeneklerinden uygulamaya ve teknik sorulara kadar geniş yatak odası boya yelpazemizle ilgili herhangi bir sorunuz varsa, size yardımcı olmak için buradayız. İstanbul Profesyonel boya ustaları deneyimli, güler yüzlü ekibi sadece bir telefon veya e-posta uzağınızda!

Yatak Odası Boyası Nedir?

Her şeyden önce, tek bir “yatak odası boyası” yoktur. Yatak odanızdaki her türlü yüzeyi kaplamaya uygun, çeşitli renklerde yüksek kaliteli boyalar sağlayabiliriz. İster sıvalı duvarları boyamanız, ister açıkta kalan duvarları yeniden renklendirmeniz gerekiyorsa, sizin için buradayız. Sattığımız en popüler yatak odası boya türlerinden bazıları şunlardır:

 • Vinil Mat Emülsiyon
 • Vinil İpek Emülsiyonu
 • Duvar Boyaları
 • Vinil Yumuşak Parlaklık Emülsiyonları

Gördüğünüz gibi, çoğu yatak odası boyası tipik olarak emülsiyonlardır. Bununla birlikte, ihtiyaçlarınıza uygun mükemmel yatak odası tasarımını yaratmanıza yardımcı olmak için çeşitli yüzeylere sahip çok çeşitli emülsiyon türleri sunabiliriz. Herhangi bir renkte yüksek kaliteli yatak odası boyası arıyorsanız, bizler sizin için buradayız.

Yatak Odasında Kullanılacak En İyi Renkler

Yatak odanızda kullanılacak “doğru” bir renk olmadığı doğru olsa da, hangi tasarımı seçerseniz seçin, yatak odanızın boyasının renginin alanı nasıl etkileyeceğini düşünmeniz önemlidir. Temel bir iç tasarım anlayışı burada size gerçekten yardımcı olacaktır. Yatak odası tasarımınızı planlarken hatırlamanız gereken ana noktalardan bazıları şunlardır:

 • Daha koyu renkler, genellikle yatak odanızın daha küçük ve daha rahat görünmesini sağlar. Daha açık renkler, alanı daha büyük ve daha açık gösterecektir.
 • Doğal ışığın önemini göz önünde bulundurun – açık, davetkar bir histen ödün vermeden odaları genellikle yüksek düzeyde doğal ışıkla daha koyu renklerle boyayabilirsiniz. Odanız doğal ışık elde etmekte zorlanıyorsa, alanın küçük, karanlık ve sıkışık hissetmesini önlemek için daha açık bir ton düşünmeye değer olabilir.
 • Her zaman renk tekerleğini göz önünde bulundurun! İster renkli özelliklere sahip nispeten nötr bir tasarım, ister renkli bir yatak odası seçin, renk seçimlerinizin birbirini tamamladığından emin olmanız gerekir.

Rahatlatıcı Bir Yatak Odası için Yatak Odası Boya Renkleri

Yatak odanızın gevşemenize yardımcı olacak rahatlatıcı ve rahatlatıcı bir alan olmasını istiyorsanız, doğru renkler gerçek bir fark yaratabilir. Beyaz, gri ve hatta açık krem ​​​​boyalar ile öncelikle nötr bir yatak odası tasarımı seçseniz bile, doğru özellik rengini seçmek tüm farkı yaratır.

En popüler rahatlatıcı yatak odası boya renklerinden bazıları şunlardır:

 • Lavanta – Dinlendirici bir atmosferden ödün vermeden yatak odanızın muhteşem görünmesini sağlamak istiyorsanız, lavanta mükemmel bir karışımdır.
 • Yumuşak Yeşil – Soluk yeşiller, yatak odası tasarımınızı boğmadan yatak odanıza doğal bir renk getirmenin harika bir yoludur.
 • Derin Mavi – Mavi, özellikle koyu maviler olmak üzere, yatak odaları için her zaman iyi bir renktir. Derin maviler, uyumanıza yardımcı olacak rahat, davetkar ve rahatlatıcı bir alan yaratmanın harika bir yoludur.

Dinlendirici yatak odası boyaları arıyorsanız, biz buradayız. Daha fazla bilgi için, bugün deneyimli ekibimizle 0216 449 94 01 numaralı telefondan  iletişime geçmekten çekinmeyin.

Alternatif Yatak Odası Boya Renkleri

Rahatlatıcı yatak odası boyalarına ek olarak, ihtiyaçlarınıza uygun mükemmel yatak odası tasarımını oluşturmanıza yardımcı olacak alternatif boya renkleri de sağlayabiliriz. Yatak odasında rahatlamanıza yardımcı olacak bir şey aramıyor olsanız bile, yatak odanızın atmosferini tamamen değiştirebilecek daha canlı ve ilgi çekici renkler var.

Kırmızı, İstanbul genelinde yatak odaları için popüler bir renk olmaya devam ediyor. Koyu kırmızı, özellikle daha koyu renkler ve cesur aydınlatma ile eşleştirildiğinde, bir yatak odası alanını canlandırmaya gerçekten yardımcı olabilir. Eşsiz bir alan yaratmak için cesur, göz alıcı yatak odası boyaları arıyorsanız, biz buradayız.

Evden Çalışmak İçin Doğru Yatak Odası Boyalarını Seçmek

Koronavirüs karantinası sırasında veya sonrasında evden çalışma fırsatından yararlanan yüz binlerce kişiden biriyseniz, sizin için buradayız. Evden çalışmak her zamankinden daha önemli ve yatak odanızı rahatlama ile yaratıcılığı dengeleyecek şekilde tasarlamak çok önemli.

Evden çalışmanıza yardımcı olacak eksiksiz bir yatak odası boyaları yelpazesi sağlayabiliriz. Yatak odanızın uyku, iş ve daha fazlası için konforlu olmasını sağlamak için sizinle birlikte çalışabiliriz. Yatak odanızı bir ev ofis ile birleştirmek istiyorsanız, en popüler boyalardan bazıları şunlar olabilir:

 • Açık Maviler, Yeşiller ve Daha Fazlası – Daha açık renkler, yatak odası ofisleri için mükemmel bir seçenektir. Uyumanızı engelleyecek kadar gürültülü değiller, ancak çalışırken yaratıcılığınızı teşvik etmek için renk sıçraması yeterli.
 • Cesur Özellikli Duvarlar – Bir cesur özellikli duvar, yatak odanızın konforunu ve rahatlamasını olumsuz yönde etkilemeden yaratıcılığınızı ve çalışma etiğinizi teşvik etmek için genellikle yeterli olabilir. Turuncu boyalı duvarlar gibi son derece cesur duvarlar bile yaratıcılığınıza ve işiniz için tutkuya ilham vermenize gerçekten yardımcı olabilir.

Yatak odanız ve ev ofisiniz arasındaki mükemmel dengeyi bulmakta zorlanıyorsanız, sizin için buradayız. Daha fazla bilgi veya uykunuzdan ve konforunuzdan ödün vermeden evde çalışmak için mükemmel yatak odası/ofis alanı yaratma konusunda tavsiye için İstanbul Profesyonel boya ustası ile bugün iletişime geçin.

Rate this post

Boyama için odalara nasıl öncelik verilir? Ev boyama'da boyacı ustaları hangi odayı önce boyamalı? hangi boyayı kullanmalı? Ev Boyacı Ustası

Boya için odalara nasıl öncelik verilir?Boya için odalara nasıl öncelik verilir?

Tüm evinizin iç mekanlarını boyamayı mı planlıyorsunuz ama nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Sorunsuz ve sorunsuz bir ev boyama deneyiminin keyfini çıkarabilmeniz için yapılacaklar listenize öncelik vermenize yardımcı olalım .

 

Yeni bir eve yeni geçmiş olsanız da, tüm evi boyamak istiyorsanız, yine de önce hangi odalarla başlamanız gerektiğine karar vermelisiniz. Aklınızda net bir plan olmadan, proje başlangıçta planladığınızdan daha uzun sürebilir.

Önce hangi odaların boyanacağına karar vermeden önce, boyama işinin gün içinde en az yoğun saatlerde yapıldığından emin olun.

Hangi odanın birinci, ikinci, üçüncü vb. Boyanması gerektiği, boya renklerinin alınması kadar özneldir. Bunu aklınızda tuttuğunuzda, sizin için en önemli olan odayla başlayın. İyi çalışabilmek için en çok kullanılan ve bu boyama projesinden çok fazla taviz verilmeyen bir oda seçin.

Her odayı dolaşın ve günlük rutininizde ilerlediğinizi hayal edin Bu küçük egzersiz, hangi odayı en önemli gördüğünüzü ve hangisinin önce boyanmasını istediğinizi belirlemenize yardımcı olacaktır. En çok vakit geçirdiğiniz odaya öncelik verin.

Yatak odası – Normal hayatınızı hızlı bir şekilde yaşayabileceğiniz için önce yatak odanızın boyanması ile başlamak harika bir fikirdir. Yatak odasını tamamladığınızda, uyuyacak bir yeriniz ve kullanabileceğiniz banyo olanaklarınız olacak, böylece kamp yapan biri gibi hissetmeyeceksiniz.

Bu odaya öncelik vererek, evin geri kalanı boyanırken rahat edeceksiniz. Ancak yatak odasında duvar boyasına başlamadan önce tüm mobilyaları duvardan uzaklaştırmanız gerekir.

Yatak odasındaki mobilyalar, ağır çerçeveli ve şifonyerli yatak gibi en ağır olma eğiliminde olduğu için külfetli olabilir.

Bununla birlikte, boyama işinizi profesyonellere emanet ederseniz, mobilyaların taşınmasını ve kaplamasını üstlenirler ve tam bir gönül rahatlığı sağlarlar.

Yatak odası resmini düşünürken göz önünde bulundurulması gereken bir diğer husus da, gün içinde mümkün olduğunca erken yapılması ve boya dumanlarının tüm gün boyunca dağılmasına izin vermesidir.

boyama sırasında ve sonrasında havalandırılır ve yeni boyanmış duvarlara doğrudan güneş ışığı düşmez.

Sert güneş ışığı boyanın çok çabuk kurumasına ve boyanın zarar görmesine neden olabilir.

Banyo – Banyo ayrı bir odaysa ve yatak odanıza bağlı değilse, ne olursa olsun her gün düzenli olarak kullanacağınız bir oda olduğu için bir sonraki odayı boyamaya geçebilirsiniz.

Mutfak – Tüm evi bir kerede boyamayı planlıyorsanız, mutfak da başlamak için harika bir yerdir, çünkü mutfak çalışmazsa, hayatınızın geri kalanı durabilir.

Sağlıklı yemekler yiyemeyeceksiniz ve sonunda yemek paketlerine çok para harcayacaksınız veya bir restorana gideceksiniz.

Ayrıca, mutfağınız ne kadar uzun süre erişilemez kalırsa, yiyecek ürünlerinizin yok olma olasılığı o kadar artar.

Bu nedenle, oturma odasına geçmeden önce, mutfaktan başlamak iyi bir fikirdir, çünkü bu şekilde hızlı bir şekilde tekrar kullanıma ve günlük yaşamınızın rotasyonuna geri getirebilirsiniz.

mutfak boyama, mtfak tadilat ustası

Oturma odası – Birçok profesyonel boyacı, boyama işine en son oturma odasında başlamanızı önerir, çünkü burası en kolay ve muhtemelen boyaması en uzun zaman alan bir odadır. ev, onu boyamak için alacağı süre için zihinsel olarak hazırlanman gerekecek. Mobilyaları evin diğer odalarına taşımanız gerekecek.

oturma odası boya, oturma odası tadilat

Yemek odası – Pek çok evde yemek odası olmadığı için, bu odaya öncelik vermenize gerek yoktur. Bu oda, öncelikler listenizin daha altına kaydırılabilir.

yemek odası dekorasyon, yemek odası tadilat, yemek odası boyacı ustası

Çamaşır odası – Evinizde bir çamaşır odası varsa, onu son olarak saklamanızda bir sakınca yoktur. Çamaşır odasını en son boyamak, kötü kokuyu kıyafetlerinizden uzak tutacaktır. Ayrıca bu odada boya işine başlamadan önce çamaşırların yıkanması en iyisidir.

çamaşır odası boyama, çamaşır odası tadilatı, çamaşır odası dekorasyon

Siz veya aile üyeleriniz boya kokularına duyarlıysanız, taze boyayla ilişkili kokuları azaltacak veya ortadan kaldıracak düşük kimyasal içeren boyalar seçebilirsiniz.

Ayrıca, bir oda söz konusu olduğunda boyama işinin yukarıdan aşağıya başlaması da eşit derecede önemlidir, çünkü damlamaları veya akıntıları görmeye ve düzeltmeye yardımcı olur.

Ayrıca önce tavanın, ardından duvarların boyanması tavsiye edilir. Önce geniş alanların, ardından süslemelerin boyanması tavsiye edilir.

Bunun dışında tavanları boyarken avize ve sarkıt gibi armatürleri çıkarmayı unutmayın.

Boyama sırasında engeller ne kadar az olursa sonuç o kadar iyi olur.

Her seferinde bir odayı boyayarak, farkına varmadan bitirmiş olacaksınız. Kusursuz bir boyama deneyiminin keyfini çıkarmak için bu kılavuzu izleyin.

Her zaman olduğu gibi, Boyacı Ustası Hizmeti İstanbul’daki uzmanlar, tüm boyama ihtiyaçlarınızda size yardımcı olmak için buradalar.

İçin en kaliteli boyacı ustalarıyla, en kaliteli boya kullanarak ev boyama  ve  hakkında herkese anlatmak için sabırsızlanıyoruz o sorunsuz deneyimine bir baş ağrısı adresinin proje gitmesine yardımcı olacaktır.

Uzmanlarımız, süreci daha rahat ve stressiz hale getirecek şekilde boyanacak doğru odaları önceliklendirerek bu süreci sizin için kolaylaştıracaktır.

Boya işini en etkili ve kolay hale getirmek için öncelik verilecek odalarla ilgili olarak izlenecek yaklaşımı anlamak için bu makaleyi faydalı bulduğunuzu umuyoruz.

Rate this post

Rahatlatıcı Yatak Odası Renkleri. Tüm ev sahiplerinin favorileri olan bu yatıştırıcı yatak odası renk şemalarına göz atın. Ev Boyama Ustası.

Yatak Odası Duvarları BoyamaYatak Odası Duvarları Boyama

Oraya uyumak için gidersiniz ve çocuklar muhtemelen gün boyunca yatak odalarında konsol oyunları oynayarak oldukça fazla zaman geçireceklerdir. Her iki senaryoda da odanın havası önemlidir.

Huzurlu bir oda uyumak için elverişlidir ve çocukların ödev yaparken veya oyun oynarken hüsrana uğramaları veya yorgunlukları çok daha düşüktür. Yatak odası Duvarları Boyamada doğru renkleri kullanarak, herkesin günün dertlerinden uzaklaşıp rahatlayabileceği kendi rahatlatıcı alanlarının olduğu daha mutlu bir yuva yaratabilirsiniz.

Yatak odası Duvarları Boyamadaki renkler ve düzenler, ruh halinizi önemli ölçüde etkileyebilir veya belirli tıbbi sorunları veya rahatsızlıkları olan kişiler için sorunlara neden olabilir. Örneğin, dar bir alandaki çizgiler nöbetleri tetikleyebilir. Bu nedenle seçtiğiniz renk türü, odada kalan kişi veya kişilerin kişiliğini ve ihtiyaçlarını yansıtmalıdır.

 

Rahatlatıcı Yatak Odası Renkleri. Tüm ev sahiplerinin favorileri olan bu yatıştırıcı yatak odası renk şemalarına göz atın. Ev Boyama Ustası.

Renklerin Psikolojisi

Renklerin insanlar üzerinde duygusal bir etkisi olabileceği uzun zamandır anlaşılmıştır. Pazarlamacılar her zaman reklamcılıkta büyük bir etki yaratmak için rengi kullanırlar. Huzurlu bir uyku istiyorsanız, aktif bir beyni sakinleştirecek renkleri seçmek mantıklıdır. Rahat bir yatak odası oluşturan iki kaplama örneği arasında saten veya yumurta kabuğu bulunur.

Bir yatak odasındaki çizgilerin sorunlara neden olmasının nedeni, kalıbın beyni uyarmasıdır. Rahatlamayı teşvik etmek istediğiniz odanın herhangi bir noktasından görüş alanında bulunan vurgu duvarları da dahil olmak üzere, her tür yoğun palet muhtemelen benzer bir etkiye sahip olacaktır. Sakinleştirici bir alan sağlamanın tek yolu, sakin renkler kullanmaktır.

Parlak renkler genellikle uyarıcıdır, bu yüzden pazarlamada çok sık kullanılırlar. Kırmızı en göze çarpan renktir ve sarı ile birleştiğinde göze çarpar. Bu paletin, dünya çapındaki en ünlü bazı marka isimlerinden bazılarının logolarında yaygın olarak kullanıldığını fark etmiş olabilirsiniz.

Sınırlı Renk Paleti

Beyin aktivitesini azaltmak ve rahatlamayı sağlamak için sınırlı bir renk paleti kullanın. Bir yatak odasını boyarken tekdüzelikte yanlış bir şey yoktur – aslında İstanbul Boya Şirketinde bunu teşvik ederiz. Yalnızca bir veya iki renk kullandığınızda yatak odanızda sakinleştirici bir etki yaratır.

Ne kadar az renk kullanırsanız, rahatlama olasılığınız o kadar artar. Çocuk yatak odalarında, çok sayıda transfer veya şablonla süslemenin cazibesinden kaçınmak en iyisidir. Dağınık duvarlar dikkat dağıtıcıdır ve çocuğun ruh halini değiştirebilir. Halihazırda çevrimiçi oyunlar oynarken büyük miktarda teşvik alıyorsa, yatak odasının geri kalanının sakinleştirici bir ortam olmasını sağlamak mantıklıdır.

Rahatlatıcı Renkler

Bir yatak odası için en iyi renk paleti, tercihen mavi ve gri tonları içermelidir. Işığı emen renkler göze daha az rahatsızlık verir. Odanın boğulmasını önlemek için daima paletiniz için daha açık tonlar seçin. Bu renklerin nötrlüğü, beyinde bir kişiyi uyaran bir reaksiyonu tetiklemedikleri anlamına gelir.

Soluk pembe ve bej de insanların rahatlamasına yardımcı olduğu gösterilmiştir. Ayrıca yatıştırıcı bir yatak odası için soluk yeşil bir palet öneriyoruz. Genel olarak, bir palet seçtiğinizde, renklerin spektrumun açık veya nötr ucunda olduğundan emin olun.

Özel ihtiyaçlar

Epilepsi, otizm veya DEHB gibi özel ihtiyaçları olan aile üyeleriniz varsa, renk şemalarınızın o bireysel aile üyesinin ihtiyaçlarına uygun olmasını sağlamak için çalışanları yatak odası için renk şemaları konusunda desteklemek için konuşmak önemlidir.

Özellikle otizmli insanlar renklere karşı çok hassas olabilirler. Bir kişinin rahatlamasına yardımcı olan şey aslında bir başkasında endişeyi tetikleyebilir. Renk düzenini doğru yapmak, o aile üyesinin en rahat hissetmesi gereken odada olumsuz uyaranlara maruz kalmasını önleyecektir.

Uzman Tavsiyesi Alın

Bir yatak odasının boyutu, boyutları ve konumu da oda için seçtiğiniz renk düzenini etkileyebilir. Bu ayrıntıları kaydetmek ve uzman bir boyacı ile görüşmek, paletiniz hakkında bilinçli bir seçim yapmanıza yardımcı olacaktır. Rahatlatıcı bir alan yaratmak için ideal olan çok çeşitli gölgeler mevcuttur; ancak bazı planlar odadaki mobilyalarla çakışabilir ve bu da dikkat dağıtıcı olabilir.

Yatak odası Duvarları Boyama işinde uzman bir boyacı odayı görselleştirebilir ve işe yarayacak renkler konusunda size tavsiyelerde bulunabilir. Her şeyi bir araya getirmek, her gece yatağa girdiğinizde dinlendirici bir gece uyumanızı garanti eder. İstanbul Boyacı Ustası Şirketi, sayısız ev sahibinin serin ve sakinleştirici bir yatak odası için mükemmel renk şemasını elde etmesine yardımcı oldu.

Rahatlatıcı bir yatak odasının nasıl oluşturulacağı hakkında daha fazla fikir için bugün İstanbul Boyama Şirketi ile 0216 449 94 01 numaralı telefondan iletişime geçin. Hem iç hem de dış dekorasyon projelerinin stresini atmak için buradayız.

Rate this post