Etiket: boya renkleri

Odanızı Daha Büyük ve Daha Parlak Gösterecek Boya RenkleriOdanızı Daha Büyük ve Daha Parlak Gösterecek Boya Renkleri

Işık, tavan yüksekliği ve odanın amacı gibi bir boya rengi üzerinde verdiğiniz kararları etkileyebilecek faktörler vardır, ancak güzel renk ve kaliteli boya işi her zaman bir kazançtır. Eviniz sıkışık ve karanlıksa, odanızı daha aydınlık ve daha büyük göstermek için bu renk seçeneklerini deneyin.

Parlak beyaz

Bu, çağlar boyunca klasik bir seçim oldu, ancak bir kez daha modern hale geldi. Çok fazla güneşe maruz kalan sade beyaz bir oda, şık armatürleri kullanmak için geniş bir alan haline gelebilir. Bu, mobilyalar ve diğer cesur parçalarla dolu bir oda için veya şık ve minimalist bir görünüm istiyorsanız her zaman harika bir seçenektir. Bu stil için iyi bir ipucu, alanı birbirine karıştırmak için tavanınızı aynı renge boyamak.

Düz Beyaz

Bazen düz bir beyaz, yeterli doğrudan ışık olmadığında alanı daha karanlık ve yumuşak hissettirebilir. Biraz doğal ışık alan, ancak çok fazla olmayan bir odanız varsa, kirli beyaz bir renk olabilir. sen. Yumurta kabuğu veya krema bir alanı ısıtabilir ve renk tonu olmayan bir beyazdan daha açık renk katabilir. Genel olarak daha büyük hissettirmek için koridorlar ve ikiden az (küçük) pencereli bir oda gibi alanlar için bu boya rengi seçimini düşünün.

Açık Griler

Griler, iç mekanlar için çok popüler ve modaya uygun bir seçenek haline geldi. Açık gri, odaların orta derecede ışıkla daha geniş görünmesini sağlayabilir. Ayrıca, dikkat ve ışık almadan süslemeleri vurgulamanın harika bir yoludur. Griler, daha sıcak tonlardaki renklerden daha serin ve daha tazedir; bu, daha fazla alan yanılsaması yaratmaya yardımcı olurken aynı zamanda modern görünmekle birlikte alanınızı daha sıcak hissettirir.

Sıcak Nötrler

Açık allık, bronzluk ve açık lavanta gibi nötr renkler, her şeyle gitmek için mükemmeldir. Nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız veya cesur-nötrlere gitmekle ilgileniyorsanız, neredeyse her oda için mükemmel bir eşleştirmedir. Bu renklerin arkasındaki sıcaklık, doğal ışığı çeker ve biraz dar hissedilebilecek bir oda açar. Mor ve pembe gibi renk tonlarını eklemek, daha küçük bir alanı zorlamadan biraz fazladan bir şey ekler.

Parlak ve Cesur

Bazen güzel bir kömür mavisi veya parlak turuncu bir odayı kapatmak yerine doldurabilir. Karanlık vurgulu bir duvar, dikkat çeker ve alanınızı büyük hissettirebilecek lüks bir hissi öykünür. Beyazlar, siyahlar ve altınlar dahil olmak üzere şık bir retro dekora sahip olmak için birçok evin iç kısmı lacivert veya kömür rengine boyanıyor.

Turuncu, sarı ve hatta çimenli yeşil gibi parlak renkler, daha karanlık bir odaya daha fazla ışık çekebilir. Bu cesur tonlar yapay ışıkta parlar ve çok az doğal ışık alan odalar için en iyisidir. Alanınızı karıştırmak ve etrafında dekor oluşturmak için mükemmel aksanlardır. Kasvetli bir odada bir açıklama yapacaksanız, bu boyaları düşünün.

Bir odayı boyamayı düşündüğünüzde, üzerinde çalıştığınız ışığı ve etrafını dekore etmeyi planladığınız stili aklınızda bulundurun. Yaratıcı olun, evinizi kişiselleştirmek için kendi fikirlerinizi ve tercihlerinizi uygulayın. Yakın zamanda boya yapmak istiyorsanız, Boyacı Şirketi bu yıl vizyonlarınızı hayata geçirmenize yardımcı olabilir.

Rate this post

Karanlık duvarlar için en iyi astar, karanlık duvarları boyamak, karanlık duvarları örtmek için iyi boya, Karanlık evleri aydınlatan boyacı.

Karanlık Duvarları Etkili Bir Şekilde BoyamaKaranlık Duvarları Etkili Bir Şekilde Boyama

Koyu renkler, onları ilk boyadığınızda harika görünür – göz alıcı, çarpıcı ve kesinlikle bir açıklama yaparlar.

Herhangi bir boya renginde olduğu gibi, insanlar koyu boya rengini seçerler çünkü ya ona aşık olurlar, bir odanın dekoruna uygundur ya da modaya uygundur.

Ancak zevk, dekor ve trendler değişiyor ve bu olduğunda, onu değiştirmenin zamanı geldi.

Ancak koyu boya söz konusu olduğunda, insanlar biraz daha tereddütlüdür ve çoğu kişi tek bir düşünceden dolayı harekete geçmez: koyu duvarları açık bir boya rengiyle boyamak zordur.

Herhangi bir koyu rengi boyamak zordur, ancak kırmızı duvarları boyamak en önemli zorluklardan biridir.

Bu nedenle, ilk etapta kırmızıyı seçmeden önce her zaman iki kez düşünün ve eğer karşı koyamıyorsanız, bir renk danışmanından yardım almayı unutmayın. ilgilenmenin en iyi yoludur.

Evet, hepimiz zaman zaman koyu bir rengin üzerini boyamayı denedik, ancak onu hala yeni rengin içinden baktığını fark ettik.

Bu inanılmaz derecede sinir bozucu ve muhtemelen merak etmenize neden oluyor: Koyu boya renklerini nasıl kapatacağınızın sırrı nedir?

Boyacı Ustası Hizmetindeki boya renk uzmanları, koyu boyalarınızı etkili bir şekilde kapatmanıza yardımcı olacak boyama işlemi ile karşınızda!

Daima Kapsamlı Bir Hazırlıkla Başlayın

Boyama söz konusu olduğunda, çoğu insan bir kısa yol ister ve bu asla tavsiye edilmese de, koyu boya rengine sahip bir kısa yol kullanmak (doğru şekilde hazırlamamak gibi) sizi yalnızca daha erken boyamak zorunda kalmaya zorlar.

Bu nedenle koyu boya renklerini kaplamaya gelince, önce zor işi yapmak önemlidir. İşte şunları içerir:

  • Duvarları olabildiğince temiz hale getirmek
  • Soyulan boyayı kazıyın
  • Tüm pürüzlü alanları düzeltin

Kaplama işlemine başlamadan önce koyu renkli duvarlarınızın mümkün olduğunca bozulmamış görünmesini sağlamak, yeni (açık renkli!) boya işinizin yıllarca sürmesine yardımcı olacaktır.

Karanlık Duvarlar Üzerinde Boya için En İyi Astarı Seçin 

Boya astarını muhtemelen daha önce duymuşsunuzdur, ancak geçmişte bunu atlamış veya kullanmanıza gerek duymamış olabilirsiniz ve açık renkli duvarları boyamak için bu sorun değil, ancak koyu boya renklerini kaplamak için astar uygulamak ZORUNLUDUR.

Astarlar, dayanıklılığı artıran ve daha iyi yapışmayı destekleyen bir astar görevi gördüğünden, karanlık duvarlarınızda birini kullanmak, onları kaplamayı çok daha kolay hale getirecektir.

Duvarlarınızı karartmak için en iyi astarın hangisi olduğunu bulmak söz konusu olduğunda, son katınız için kullanacağınız boya türü önemlidir – bu, yağ bazlı veya su bazlı bir astar kullanmanız gerekip gerekmediğini belirleyecektir.

Karanlık duvarlar için en iyi astarı seçmek için ek yardım istiyorsanız, hırdavatçıyı veya boya mağazasını ziyaret edin ve uzman rehberliği alın.

Konut boyama uzmanları her zaman koyu renklerin üzerine nasıl boyanacağı konusunda uzman olmalıdır.

Astarınızı Uygulayın – En Az İki Kere 

– Astarlarınızı gri bir renge boyamak, eklemeniz gereken kat miktarını azaltmaya yardımcı olabilir.

Kaç kat astara ihtiyacınız olacağı değişebilir, ancak büyük olasılıkla en az iki kat astara ihtiyacınız olacak – belki de en karanlık duvarlar için üç kat.

Duvarlarınıza yeterince astar uygulamazsanız, karanlık duvarları kaplamak için en iyi boyayı bulmuş olmanızın bir önemi yoktur – yine de iyi görünmeyecektir!

Bir kat astar uygulamaktan kaçınmak için astarınızı gri bir renkle renklendirin! Bu, duvarlarınıza uygulamanız gereken astar kat miktarını azaltmanıza yardımcı olacaktır.

En İyi Sonuçlar İçin Yüksek Kaliteli Bir Boya Tercih Edin 

İnsanlar konu boya yapmaya geldiğinde nasıl kısayollar bulmak istiyorsa, aynı zamanda paradan tasarruf etmenin yollarını da bulmak isterler.

Daha ucuz boya kullanmak şu anda size para kazandırsa da, uzun vadede size daha pahalıya mal olacağını bilmek önemlidir!

Bunun nedeni, koyu boya rengini etkili bir şekilde kaplamak için daha fazlasını satın almanız gerekmesidir.

Duvarlarınızı daha ucuz bir ürünle boyamak, aynı zamanda çok daha fazla kat uygulamanız gerekeceği anlamına gelir, böylece sadece paranızı boşa harcamazsınız – aynı zamanda zamanınızı da boşa harcarsınız!

Bırakın Profesyoneller Halletsin

İstanbul Boyacı Ustası Hizmetinde, iç mekan boyama uzmanlarınızız ve koyu boyayı kaplamak için başvurulacak kılavuzuz. 1999’dan beri Marmara bölgesi, Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüpsultan, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar ve Zeytinburnu ilçelerinde ev ve iş sahiplerine hizmet veriyoruz .

Koyu renkler üzerinde boyama konusunda yardıma ihtiyacınız olduğunda sorularınızı yanıtlayabilir ve üstün hizmet sağlayabiliriz.

Karanlık duvarları boyamak için en iyisini seçtiğinizde evinizin en iyi şekilde göründüğünden emin olun – İstanbul Boyacı Ustası Hizmeti her zaman yardımcı olmaktan memnuniyet duyar.

Karanlık duvarları kaplamak için en iyi boya hakkında daha fazla bilgi için bugün 0216 449 94 01’den  bize ulaşın .

Rate this post

Daha Koyu, Daha Açık Boya Renklerine nereden başlayalım? En davetkar olandan mı? En sakin olandan mı? Huzurlu ışık tonlarından mı? Bizi izle

Boya Renkleri RehberiBoya Renkleri Rehberi

Bilim bize renklerin zihinsel, duygusal ve ruhsal olarak bize rehberlik ettiğini göstermiştir. Renklerin hayatımızda büyük bir etkisi vardır çünkü bizi aydınlatma, rahatlatma ve sakinleştirme gücüne sahiptirler. Örneğin, daha açık tonlar bizi rahatlatma eğilimindedir.

Stresiniz tüm zamanların en yüksek seviyesindeyken, belirli renkler rahatlamanıza yardımcı olabilir. Uzun bir iş gününden evinize girerken, evinizdeki renklerin ruh halinizi canlandırdığını görmek istersiniz. Evinizdeki boşluklara girdiğinizde, herkes huzur içinde hissetmek istediği için sakinlik duygusu hissetmek istersiniz. İç mekan boyama için kullanabileceğiniz, tam da bunu yapabilen çok sayıda sakin, sakin davetkar renk var!

 

SAKİN-RENKLER

Daha koyu, sakin, davetkar renkler

Griler artık modaya uygun oldukları için en iyi nötr boyalardan biri olarak kabul ediliyor . Bunun nedeni, ortamınızı paketten ayıran harika bir nötr renk olmasıdır. Gri tonlarının siyah ve beyazla mükemmel bir uyum içinde olduğundan bahsetmiyorum bile. İç tasarımda zarif griler bir elyaftır.

Bunun nedeni, güneşli olmayan ve güneşli alanlarda mükemmel çalışmasıdır. Ayarınız ışıksız ise, sahip olabileceğiniz parlak vurgulara iltifat etmek için duvarlar için daha açık bir gri tonu seçmeyi düşünmelisiniz.

Renk Kartelasına göz atın iç mekan boyamasında hoş bir açık gri seçeneği için. Gri, beyaz ve mavi tonlarla eşleştirildiğinde herkes için rahatlatıcı bir ortam yaratır. Ayrıca, siyah koyu bir renk olmasına rağmen, tamamen beyaz özelliklerle çevrelendiğinde mükemmel uyum sağlayabilir. Temiz beyaz bir gölge sakinlik getirir ve siyah eklerken mekanınıza taze ama sofistike bir görünüm verir.

gri renk duvar boyası

 

Dikkate Alınması Gereken Sakin ve Huzurlu Işık Tonları

Açık tonları düşünürken , güneşin rengi olarak da bilinen sarıyı düşünmemek zor ! Enerji ve pozitif hisler yayar! Sarı bir duvara baktığınız an, anında kendinizi iyi hissedersiniz. Bir araştırma çalışması, sarı bir odada olmanın, insanların günlük işlerinde daha aktif olmalarına ve çevrelerine karşı daha bilinçli olmalarına neden olduğunu buldu.

Yani, kendinizi biraz tembel ve neşesiz hissetmeniz durumunda, sarı bir duvar bunu anında değiştirebilir. Açık Sarıya göz atın bence harika bir seçenek. Sakinliği destekleyen bir başka gölge mavidir. Her türlü stresi veya kötü ruh halini anında yönetebilir.

Kaygıyı azaltır ve kalp atış hızınızı düşürür. Mavi renge baktığınızda, dışarıda olduğunuzu, açık gökyüzüne veya okyanus benzeri bir ortama baktığınızı hissediyorsunuz. Daha yumuşak bir deneyim için Permolit İç Mekan Sarı Boya Rengi gibi daha yumuşak mavi tonları kullanmak daha iyidir . Rahatlama ve neşe duygusu hissediyorsunuz.

permolit sarı duvar rengi

İç mekan boyama için daha sakin ve davetkar renkler

Evinizi göz alıcı hale getirebilecek çok sayıda sakin, davetkar renk var! Daha açık renk tonlarının, daha koyu tonlara göre daha sakin olduğu kabul edilir. Örneğin pembe, ne kadar rahatlatıcı göründüğü için enerjileri dengeleyen bir gölgedir. Ek olarak, herhangi bir odada pembe kullanmak, hassasiyeti ve huzuru artırır. Ayrıca yeşil, tıpkı doğa gibi çok sessiz bir renktir! Anksiyeteyi azaltan uyumlu titreşimleri çeker. Ek olarak, özellikle şimdiye kadarki en kötü günü yaşadığınızda, sakin ve rahat kalmanıza yardımcı olabilir. Soluk sarı-yeşiller ve bej yeşillerden oluşan yeşil aile, stresi azaltan tonlardır. Güneşli ve aydınlık bir odada, açık yeşil renk anında kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

Beyazı unutma!

Beyaz, ev sahipleri için en iyi bilinen ve kullanılan boya rengidir. Beyaz boya ile dolu bir odaya girdiğinizde size bir anlık netlik verir. Renk kirliyse ve taze değilse, size temiz ve gevrek olduğunda sahip olacağınız sakinlik hissini vermeyecektir. Bir sınıf banyo stili parlak beyaz boya kullanıyor. Ek olarak, beyaz duvarlar çok basittir, bu nedenle etrafına yumuşak nötr renkler eklemek her zaman işe yarar. Parlak aksesuarlar eklemek bile iyi bir şeydir: sarı, pembe veya mor. Bu onu cesur ama profesyonel kılıyor. Beyazın hemen hemen her gölgede mükemmel çalıştığını söylememe gerek yok!

Rate this post

Boya rengi ruh haline etkisi

Boya Renkleri ve Ruh HaliBoya Renkleri ve Ruh Hali

Dünya renklerle dolu. Doğa bize her yerde güzel, canlı gölgeler verir. Yollarımız farklı şık tonlarda arabalarla dolu. Marketteki ürün reyonu bile gerçek bir gökkuşağı. Renkler, gözler için arka plandan daha fazlasıdır, aynı zamanda hissetme şeklimiz üzerinde de muazzam bir etkiye sahiptir. Bu hiçbir yerde kendi evlerimizden daha doğru değil.

Yatak odanızın duvarında yanlış boya renginin olmasının her gün yanlış bir başlangıç ​​yaptığınızı hissetmenize neden olacağını biliyor muydunuz? Doğru rengi doğru boya rengiyle ayarlamak zor olabilir. Duygusal sağlığınızı göz önünde bulundurarak, en uygun oldukları yeri keşfetmek için 8 iç renge baktık.

Sarı Renk

Nihai canlandırıcı, sarı, bir korkudan kurtulmak istediğinizde gitmeniz gereken yerdir. Daha yumuşak pastel sarılar bir yatak odasında işe yarayabilirken, daha parlak herhangi bir şey uykusu hafif olanlar için fazla uyarıcı olabilir. Kanarya rengi seçimi, mutfaklarda veya yemek odalarında ana renk düzeni yerine idareli bir şekilde çalışacaktır. Araştırmalar, insanların parlak sarı bir odada öfkelerini kaybetme olasılıklarının daha yüksek olduğunu ve bebeklerin de daha çok ağladığını gösteriyor.

Sarı renk

Mavi Renk

Sakinleştirici ve rahatlatıcı, mavi genellikle yatak odaları ve banyolar için tavsiye edilir. Gevşemenizi en üst düzeye çıkarmak için, duvarda soğuk görünmesine neden olabilecek bir pastel maviyi yumuşatmak için bol miktarda doğal ışık olduğundan emin olun. Oturma odasında baskın bir renk için maviyi düşünürseniz, mavinin süper koyu tonlarının ters bir etkiye sahip olduğunu ve üzüntü uyandırdığını unutmayın.

mavi renk

Kırmızı Renk

Öfke duygularını tanımlayan “kırmızıyı görmek” ifadesi haksız değildir. Kırmızı, çark üzerindeki en yoğun renk seçeneğidir ve tansiyonu yükseltir. Çoğu, bir yatak odası rengi seçimi için kırmızıdan kaçınmak isteyecek olsa da, bir yemek odası veya ofis için kırmızı tonları göz önünde bulundurun, çünkü uyarıcı varlığı sohbetlerin akmasına yardımcı olabilir.

Kırmızı Renk

Gri Renk

Huzur gri bir boya Renkya darbesi uzakta. Yatak odanızda Zen benzeri bir atmosfer yaratan açık griler, sakin hissetmek isteyenler için işe yarar. Gri, huzuru temsil eder ve size denge sağlayarak onu banyo için mükemmel bir seçim haline getirir. Grinin donuk ve hatta üzücü olabileceği fikrine karşı koymak için, gri odalar vurgulu dekorda en çok renk patlamalarından yararlanır.

gri renk

Yeşil Renk

Mavinin dinginliği ile sarının neşesini birleştiren yeşil, en çok yönlü renktir ve evin her odasında işe yarayabilir. Kanıtlanmış bir stres gidericidir ve ruh halleri üzerindeki zihin açıcı etkisiyle, huzursuz uyuyanlar veya her güne zinde başlamak için bir ofis için ideal bir yatak odası seçimidir.

yeşil renk

Beyaz Renk

Yeniden başlama duygularını uyandıran beyaz, evinizi daha açık hissettirmek için mükemmel bir boş sayfadır. Beyaz ve bej ailesindeki nötr renklerin ruh hali üzerinde çok fazla etkisi yoktur, ancak insanları endişeli hissettirebilecek saf beyazlardan kaçınmak istersiniz. Modern ama rahat bir his yaratmak için mutfakta daha sıcak tonları tercih edin.

beyaz renk

Mor Renk

Belki de grubun en dramatik olanı olan mor, yaratıcılığı harekete geçirerek onu bir ev ofisi için eşsiz bir seçim haline getirebilir. Daha açık lavanta tonları, sakinliğini korurken romantik ve lüks bir hava verdiği yatak odasında iyi çalışır. Daha koyu erik tonları biraz daha karmaşık olabilir, aynı zamanda enerji seviyelerini de düşürerek vurgu duvarı olarak en iyi şekilde muhafaza edebilirler.

mor renk

Portakal Renk

Hayatınızda biraz heyecan mı arıyorsunuz? Turuncu, bu antrenmanı ezmek için bir enerji patlaması ve coşku getirdiği için ev spor salonunuz veya oyun odanız için gerçek bir oyun değiştirici olabilir. Portakal, yatak odasında gevşemene yardım edemeyecek kadar canlıdır, ancak güne başlamak için sizi heyecanlandıracak bir banyo için ilginç bir seçimdir.

portakal renk

Evinizi boyamayı veya tazelemeyi seçmek, sadece evinizin değerini değil aynı zamanda moralinizi de yükseltmenin harika bir yolu olabilir. Doğru boya rengini elde etmek, boyama sürecinin sadece bir parçasıdır. İşi hızlı ve verimli bir şekilde halletmek için deneyimli bir boya uzmanına güvenin, böylece ruh halinizi yükselten yeni renkli duvarlarınızın keyfini çıkarmak için size daha fazla zaman ayırın.

Rate this post