Ucuz Bir Ev Boyama Teklifinin Tehlikeleri

Hiç kimse ev boyama için gerekenden fazlasını harcamak istemez. Ev boyama tekliflerini karşılaştırırken, en düşük teklife doğru çekilmeniz doğaldır. Ancak, bu aslında en iyi anlaşma mı? Farkında olmanız gereken gizli tehlikeler var mı?

Teklifinizin yalnızca küçük bir yüzdesi sahipler için kâra dönüşür. Ödediğiniz paranın çoğu, mükemmel bir boya işi ve olumlu bir boyama deneyimi yaratmaya gider.

Bir boya şirketi size ucuz bir teklifte  bulunursa, maliyetlerini bir yerde kesmeleri gerekir, bu da kaçınılmaz olarak tatmin edici olmayan bir sonuca yol açacaktır.

Peki, bu düşük sayılar nasıl mümkün kılınıyor?

Alt Malzemeler

Bütçe boyaları ile premium boyalar arasındaki fiyat farkı hızla artar ve bazı boyacıların daha ucuz boyalar kullanarak daha fazla kar elde etmeye çalışmasına neden olur. Ancak kalite doğrudan fiyatla ilgilidir ve daha ucuz ürünler aynı standartta kalmaz veya performans göstermez .

Kaliteli boyalar, daha tutarlı kaplama ve daha çekici bir yüzey ile daha gerçek renkler sağlar. Ayrıca iç mekanda aşınma ve yıpranmaya, dış mekanda ise elemanlara karşı daha iyi dayanırlar.

Bu, kaliteli boyanın daha iyi görünmesi ve daha uzun süre dayanması anlamına gelir; bu da size paranızın karşılığını çok daha fazla verir ve yatırımınız için koruma sağlar.

Yetersiz Hazırlık

Herhangi bir boya şirketi için en büyük maliyetlerinden biri, yüzey hazırlığı için adam-saattir. Boyacılar duvarları tamir etme ve hazırlama konusunda atlarlar veya kötü bir iş çıkarırlarsa, çok para biriktirebilirler.

Her kaliteli boyacı, mükemmel bir boya işinin anahtarının mükemmel yüzey hazırlığı olduğunu bilir.

İç mekan boyama için bu, deliklerin doldurulmasını, pürüzlü noktaların düzeltilmesini ve taze, düz bir yüzey oluşturulmasını içerir. Bu aşamayı atlamak, bitmiş ürünün her kusuru ve çentiği göstereceği anlamına gelir. Yeni bir renge sahip olacaksınız, ancak duvarlar hala eski görünecek .

Dış cephe boyamada , yüzey hazırlığı öncelikle alt tabakaların yapısal olarak sağlam olduğundan ve yeni boya katının bunlara sıkıca yapışabileceğinden emin olmakla ilgilenir.

Zaman kazanmak için, bir bütçe boyacı  çürüyen ahşabın veya bozulan boyanın üzerini boyayabilir, bu da kaçınılmaz olarak yeni boyanın çok hızlı bir şekilde bozulmasına neden olur. Bu ayrıca sızıntılara ve daha fazla ahşap çürümesine yol açabilir.

Bazı şirketlerin atlayabileceği bir diğer adım ise hazırlamadır. Astar her zaman gerekli değildir, ancak çoğu durumda öyledir. Herhangi bir ahşap, sıva veya alçıpan tamir edilmişse astar gereklidir.

Duvarlara yeni bir renk koyuyorsanız, eski rengi kapatmak için de kullanışlıdır. Son olarak, leke önleyici astarlar, ev içini etkilemeye devam etmemeleri için lekeleri ve kokuları kapatmaya yardımcı olabilir. Astarın atlanması feci etkilere neden olabilir.

 

Zayıf yönetim

Bir boyacının maaş bordrosunu azaltabilmesinin ve dolayısıyla ucuz teklifler sunabilmesinin bir başka yolu da ofis personelini azaltmaktır. Bununla ilgili sorun, iletişimlerini daha az etkili ve yönetimlerini daha gelişigüzel hale getirmesidir .

Kaliteli bir ev boyacısı, mükemmel bir boya deneyimi sağlamak için etkili bir ofis kadrosuna ihtiyaç duyar. Bu şekilde, aradığınızda veya e-posta gönderdiğinizde birisi yanıt vermeye hazır olur.

Evraklarınız doğru bir şekilde dosyalanacak, böylece hiçbir önemli bilgi kaybolmayacak veya unutulmayacaktır. İyi bir ofis personeli, düzenli planlamayı teşvik eder, böylece boyacıların size projenin ne zaman başlayıp ne zaman biteceğini söylediklerinde inanabilirsiniz.L

Lisans veya Sigorta Yok

Bir boyama şirketi için uygun ruhsat ve sigortayı sürdürmek zaman ve para gerektirir. Aracı ve boya fırçası olan herkes bir ev boyacısı olduğunu iddia edebilir, ancak yasal bir profesyonelle çalıştığınızı bilmeniz gerekir.

Bir şirket lisanslı değilse veya uygun sigorta taşımıyorsa, onları işe alarak ailenizi ve evinizi riske atıyorsunuz .

Aranacak başka bir şey de profesyonel demektir. Örneğin, şirket Ticaret odası’nın veya endüstri standartlarını ve dürüst ilişkileri destekleyen başka bir organizasyonun üyesi mi?

Vasıfsız boyacılar

Bir boyacıyı gerekli tüm becerilerde eğitmek, zaman ve para yatırımı gerektirir. Saygın bir konut boyacısı, kapsamlı bir eğitim ve iş başında eğitim alan tutarlı bir boyama ekibine sahiptir.

İlk eğitimlerini tamamladıktan sonra bile ürün ve süreçlerle ilgili eğitimlerin yanı sıra iş güvenliği konusunda bilgi tazelemeye devam ederler.

Ucuz bir ev boyama teklifini, yüklenicinin çalışanlarının bilgi ve becerilerine yatırım yapmadığını gösterebilir.

Açıkçası, bu kalitesiz çalışmaya ve genel olarak kötü bir deneyime yol açar . Hatta evinizde güvenli olmayan çalışma uygulamalarına yol açabilir.

mutsuz boyacılar

Evinizi boyayan insanların mutlu olup olmadığını neden umursayın ki? Eh, başlamak için basit bir insan nezaketi var! Ancak bunun ötesinde, işinden memnun olan bir boyacıdan daha iyi sonuçlar almanız da olasıdır.

Çalışanlar, şirketlerinin kendilerine değer verdiğini ve onlara iyi baktığını hissettiklerinde, kendilerini işlerini mükemmel bir şekilde yapmaya adamaya çok daha istekli olurlar. Zamanında ortaya çıkmaları, gayretle çalışmaları ve kimse bakmadığında bile ayrıntılarla iyi bir iş çıkarmaları daha olasıdır.

Buna karşılık, düşük ücretli ve düşük değer verilen çalışanların işlerinde özensiz davranmaları, köşeleri kesmeleri ve alabilecekleri en az çabayı göstermeleri daha olasıdır. Ek olarak, mutsuz çalışanları olan bir şirketin sık sık ciro görmesi muhtemeldir. Boyacılar ayrılıp yenileri işe alındıkça, evinize eğitimsiz, acemi boyacılar alma olasılığınız artar.

Mükemmel Bir Boyama Deneyimi için Adil Teklifler

Boyacı Ustası Hizmetinde en ucuz ev boyama şirketi olduğumuzu iddia etmiyoruz. Ancak, bizden bir teklif aldığınızda, ne elde ettiğinizden %100 emin olabilirsiniz:

Kaliteli boyalar ve malzemeler
Kapsamlı yüzey hazırlığı
Organize, etkin ofis yönetimi
Uygun lisans ve sigorta
Tüm çalışanların düzenli eğitimi
Güvenilir, incelenmiş, uzun vadeli, mutlu boyacılar
Dürüstlük, mükemmellik ve büyük değer
1906’dan beri mükemmel konut boyama hizmetleri sunuyoruz ve binlerce memnun müşteri, müşterilerimize iyi hizmet vermeye olan bağlılığımıza tanıklık edebilir. İstanbul merkezli olarak Anadolu yakası ve Avrupa yakası ilçelerine hizmet veriyoruz.

Unutmayın, değer en düşük fiyat anlamına gelmez; adil bir fiyata mükemmel sonuçlar elde etmek anlamına gelir. Ucuz boyacı ustası hizmeti ile çalıştığınızda bulacağınıza güveniyoruz.

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası