Etiket: duvar kağıdı ustası

İç ve Dış Cephe Boyama Hatalarıİç ve Dış Cephe Boyama Hataları

Boyama işi komik görünebilir başarısız geçmişe bakıldığında, hala size yinelemek için zaman ve para maliyeti getirir. Bu makalede, başkalarının hatalarından ders alabilmeniz için en yaygın boyama hatalarını ele alacağız.

1. Yağmurlu Günlerde İç Mekanınızı Boyamak

Bir iç cephe boya işi yaparken bile hava durumunu dikkate almak önemlidir. Yağmurlu havalarda iç duvarlarınızı boyamak iyi bir proje gibi görünse de, havalandırma amacıyla pencerelerinizi açmanız gerekecek ve yağmurlu bir günde pencereler açık olduğunda, alanınız çok daha nemli olacaktır. Ne yazık ki, ekstra nem, boyanın kuruma sürecini yavaşlatarak, görünümünü bozan kabarcıklara veya kabarcıklara neden olabilir. 

Bu nedenle, iç mekanda bile boya yaparken, güneşli bir günde minimum rüzgarla yapın. Boyanız kururken nemi düşük tutmak için havayı dolaştırmak için bir nem giderici veya birkaç fan kullanın.

2. Sıcak Havalarda Dış Cephenizi Boyamak

En uygun havayı seçmek, dışarıda boyama yaparken daha da önemlidir. Dış cephe boyasının bozulmasını önlemek için, ne pahasına olursa olsun aşırı hava koşullarından kaçınmak istersiniz. Doğrudan güneş ışığı altında veya yüksek ısıda, boya alttaki yüzeyden kalkma eğilimi göstererek kabarcıklara veya kabarcıklara neden olur. 38 derece’nin altındaki sıcaklıklarda bir gün seçin.

Ayrıca, doğrudan güneş ışığında bir yüzeyin sıcaklığı genellikle çok daha yüksek olduğundan, gölgeyi takip edin. 

Koyu bir renkle boya yapıyorsanız, daha koyu tonlar ısıyı yansıtmak yerine emdiği için ekstra dikkatli olmak isteyeceksiniz. Boyanın yansıtıcılığını görmek için boya çipinin arkasındaki ışık yansıtma değerine (LRV) bakın.

3. Astarı Atlamak

Dış cephe boya işleri, sert doğal unsurlara dayanmak için ek kalıcı güce ihtiyaç duyar, bu nedenle iyi bir astar kullanmak özellikle önemlidir. Kendin Yapçılar bazen zaman kazanmak için bu adımı atlarlar, doğrudan yüzeyde boyarlar. Bununla birlikte, bunu ahşap üzerinde yapmak soyulma ve çatlama ile sonuçlanabilir ve bunu sıva üzerinde yapmak kabarcıklara ve kabarcıklara neden olabilir.

Daha koyu bazın yeni tonu etkilememesini sağlamak için lekeleri kapatırken veya koyu renkten açık renge geçerken bir astar da önemlidir. Dış cephe boya işiniz için doğru astarı seçerken göz önünde bulundurulması gereken birkaç değişken vardır, bu nedenle yerel donanım mağazanızdaki uzmanlara danışın.

4. Yeterince Boya Almamak

Birçok insanın başarısız olduğu bir başka yaygın boya hatası, satın alınacak boya miktarını hafife almaktır. Yanlış ölçümler,  tüm yüzeylerini kaplamak için ihtiyaç duyduğu miktarı yanlış hesaplamasına neden olabilir. Bilmeden önce, yarım boyalı bir şifoniyer kalabilir.

Boyanın bitmesi, hırdavatçıya acil bir koşu yapılmasını gerektirir – ve sonuçta iki uyumsuz renkle karşılaşabilirsiniz. Bu durumdan kaçınmak için, boyayacağınız alanı dikkatlice ölçün ve size en yakın hırdavatçıdaki profesyonellerle hesaplamalarınızı kontrol edin. Ne hesaplarsanız yapın, rötuşlar için biraz fazladan satın alın.

5. En İyi Araçları Satın Almamak

Birçok boyacı sonunda bütçe ruloları ve fırçalar satın alır, ancak kaliteli bir boya işi yapmak için kaliteli boyalardan daha fazlasına ihtiyacınız olacak – kaliteli araçlara ihtiyacınız olacak. Ucuz araçlar, yüksek kaliteli yüzeylerin izleme, çizgiler, tüylenme ve fırça izlerini göstermesine neden olur. Doğru silindirlere ve fırçalara biraz daha fazla para harcamak, boya işinizin mükemmel görünmesini sağlayacaktır. Ayrıca, bir sonraki projeniz için ihtiyacınız olan her şeye sahip olacaksınız.

Ek olarak, boyadığınız yüzeye bağlı olarak uygun silindir kapağını seçmek isteyeceksiniz. Yüzey pürüzsüzse, kısa tüylü veya köpüklü bir örtü en uygunudur ve daha pürüzlü yüzeyler için orta tüylü bir rulo almak isteyeceksiniz. Uzun bir şekerleme silindiri, dokulu yüzeyler için en iyisidir.

Boyama bandında da eksik olmayın. Aslında, boyama projeniz için düşük kaliteli maskeleme bandı alırsanız, projeniz boyunca yapışmama ihtimali yüksektir – veya çıkarırken yüzeyde kalıntı bırakır. Boyacı’nın  bant  dışında, bu sorunların her ikisi önleyebilirsiniz. Bant toptan satışımızı satın aldığınızda, hem profesyonellerin her boyuttaki projelerde yaşadığı hayal kırıklıklarını atlayacaksınız.

6. Düz Çizgi Çekmemek

Belki de yeni başlayanlardan profesyonel bir boyacıya söylemenin en kolay yolu, çizgileri ne kadar düz boyadıklarıdır. Yeni başlayanlar genellikle süpürgeliklere veya tavanlara düz çizgiler çizerken sorun yaşarken, deneyimli boyacı ustaları her seferinde mükemmel düz çizgiler oluşturabilir.

Açılı bir fırça kullanmak da dahil olmak üzere daha düz çizgiler elde etmek için birçok ipucu vardır  , ancak en etkili araç, hemen hemen her yüzeyde düz çizgiler oluşturmak için kullanabileceğiniz boyacı bandıdır.

7. Tavana Çarpmak

Tavana yanlışlıkla çarpmak bazen zaman alan bir rötuş gerektirebilir. Ancak, duvarın tavanla birleştiği alanlara yatay olarak bant koyarak projeye başlarsanız bu durumdan tamamen kaçınabilirsiniz. Bu bant tamponu, yalnızca ruloyu duvarın üstüne doğru yuvarladığınızda bandı boyamanızı sağlayacaktır.

8. Zemine Çarpma

Yeni duvarlar boyuyorsanız ve süpürgelik kurulmamışsa, süpürgeliğin gideceği alt kısımda boyasız bir şerit bırakın. Zemine çok yakın boyarsanız, silindir kapağı duvara aktarılacak olan tiftik, kir ve saçı toplamaya başlayabilir. 

9. Yere Damlama

Zemininizi boya izlerinden ve dökülmelerden korumak için bir damla bez ve biraz da ressam bandına ihtiyacınız var. Bezi zemine bırakın ve bir ressamın bandıyla sabitleyin. Boya kuruduktan sonra bezi kolayca alabilirsiniz.

10. Doğru Parlaklığı Kullanmamak

Doğru parlaklığı kullanmıyorsanız, uygulama tekniğiniz kusursuz olsa bile projeniz hayal ettiğiniz gibi sonuçlanmayacaktır. İşiniz için doğru parlaklığı seçmek için aşağıdakileri aklınızda bulundurun:

 • Kusurlu yüzeylerde çok parlak boyalar kullanmayın:  Parlaklığı kusurlara daha fazla dikkat çekecektir. Parlak veya yarı parlak bir parlaklık kullanmak istiyorsanız, yüzeyin düzgün bir şekilde hazırlandığından ve mümkün olduğunca pürüzsüz olduğundan emin olmalısınız.
 • Birden fazla parlaklığı karıştırmayın:  Aynı renkte farklı parlaklıklar kullanıyorsanız, her iki kutunuzu da etiketleyin. İkisini karıştırmak kolay bir iştir ve boya kuruyana kadar bir hata yaptığınızı anlamayacaksınız.
11. Duvarlarınızı Temizlememek

Bir boya işini bitirilmesi, yalnızca duvarlarına yapışmış dalgalı alanlar veya toz parçacıkları olduğunu fark etmesi çok yaygındır.

Boyamaya başlamadan önce duvarlarınızı temizleyerek bu durumdan kolayca kurtulabilirsiniz. Duvarlarınızın üzerinden bir vakum geçirerek başlayın. Ardından duvarlarınızı bir bez ve sirkeli su ile yıkayın. Çözelti bir kova ılık su ve iki bardak sirke içermelidir. Süpürgelikleri ve köşeleri de yıkamayı unutmayın.

12. Yanlış Boya Fırçasını Kullanma

Kullandığınız boya fırçası, uyguladığınız boya türüne bağlıdır. Lateks boya kullanıyorsanız, sentetik kıllara sahip bir fırça alın. Alternatif olarak, yağ bazlı boya kullanırken en iyi seçeneğiniz doğal kıllı bir fırça olacaktır. Bu şekilde mükemmel bir bitiş elde edeceksiniz.

13. Boyacı’nın Boya Bandını Çok Uzun Süre Açık Bırakmak

İdeal olarak, boyamayı bitirdikten yaklaşık bir saat sonra bandı çıkarmalısınız. Bununla birlikte, çok uzun süre bırakırsanız ve boya bantla birlikte çıkmaya başlarsa, bir çözüm var – geri soyarak bandın kenarı boyunca bir tıraş bıçağıyla hafifçe çizin. Başka bir seçenek, yapıştırıcıyı gevşetecek bir fön makinesi ile ısıtmaktır. Ardından parmaklarınızla duvardan uzaklaştırın.

14. Boya Kutusunun Kapağını Kapalı Bırakmak

Boya kutunuzun kapağını çıkardığınızda hemen tekrar takmalısınız. Bunu yapmanın en belirgin nedeni, açık bir kapağın üzerine basılmasının kolay olmasıdır. Ayrıca boyanızın üzerine kapak koymak, boyayı temiz tutacak ve kurumasını önleyecektir. Ayrıca, birden fazla benzer renkle çalışıyorsanız, kapakları kutunuzun üzerinde tutmak renklerin karışma olasılığını azaltacaktır.

15. Evcil Hayvanlarınızı Kilitlemeyi Unutmak

Bir köpek ya da kedi, boya kutularını devirerek, duvarlara sürterek ve hatta boya fırçasını ağızlarıyla kaparak bir resim projesini alt üst edebilir. Evcil hayvanlarınız varsa, projeniz boyunca onları kilit altında tutun. Sonuç olarak, projenizi korurken onları güvende tutabilirsiniz.

Eğer bunları yapamayacaksınız boyayı kendiniz yapmaya asla kalkışmayın. Boyacı ustalarımız profesyoneldir ve hızlı kaliteli hizmet verir. Detaylı bilgi için 0216 449 94 01‘i hemen arayın.

Rate this post

Duvar Kağıdı mı, Boya mı Daha İyi? - Duvar Kağıdı Çeşitleri ve Modelleri

Duvar Kağıdı mı, Boya mı Daha İyi?Duvar Kağıdı mı, Boya mı Daha İyi?

Eviniz İçin Doğru Duvar Kağıdı Seçimini Yapmak

Sadece evinize hayat vermekle kalmayacak, aynı zamanda onu bir sonraki seviyeye taşıyacak, oyunun kurallarını değiştiren tek öğeyi mi arıyorsunuz? O zaman neyi seçmen gerektiğini biliyorsun! Bu ev duvar kağıdı. Duvar kağıtları, evinizi tercihlerinize göre şekillendirmeyi çok kolaylaştırır. Ayrıca kullanışlıdırlar ve diğer tablolara göre çok daha hesaplıdırlar. Ancak hala duvar kağıdı mı yoksa boya mı seçeceğine karar veremeyen birçok insan var. İşte duvar kağıdının boyaya göre tüm avantaj ve dezavantajlarının bir listesi, kontrol edebilirsiniz.

Duvar Kağıdının boyaya göre avantajları

Yüksek dayanıklılık

Duvar kağıdı iyi bir fikir mi? Bu herkesin karşılaştığı sorulardan biri olabilir! Yıllar geçtikçe düşen boyanın aksine, duvar kağıdının soyulması konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak. Duvar kağıdı çok daha uzun süre açık kalır ve boyanın aksine kolayca temizlemenizi sağlar.

Duvar kağıdının düzgün bir şekilde uygulandığında 10 ila 15 yıl arasında herhangi bir zarar görmeden kalabildiği görülmektedir. Ayrıca evinizin doğada daha sanatsal görünmesini sağlar . Öte yandan, yontulmuş bir duvarın bir daha boyanamayacağı görülüyor. Bunun yerine, tüm duvarın yeniden boyanması gerekecek. Bu sadece çok zaman almaz, aynı zamanda çok para gerektirir ve insan işi dahildir. Duvar kağıdı kısa sürede ve fazla uğraş gerektirmeden kolayca uygulanabilir.

Duvar temizliği

Yol kenarına yakın bir yerde yaşıyorsanız ve evinizin dışında yoğun trafik varsa, o zaman duvarları temiz tutmanın ne kadar zor olduğunu biliyor olabilirsiniz. Ancak yıkanabilir duvar kağıdı ile sünger veya nemli bir bezle kolayca temizleyebilirsiniz. Ve hiçbir zaman, yeni kadar iyi olacak. Öte yandan, boyalı duvarlarınızı nemli bir bezle temizlerseniz, sonunda duvarların yontulmasına yol açan bazı çatlaklar oluşabilir.

Ayrıca fırça ve deterjan kullanmanıza izin verecek, silinebilir bir duvar kağıdı tercih edebilirsiniz. Bunlar yıkanabilir duvar kağıtlarından çok daha dayanıklıdır ve mutfak alanında olduğu gibi çok zorlu koşullara dayanacaktır.

 

Hiçbir kusurun çıkmamasını sağlar

Duvar boyamak, belirli bir süre sonra duvarın ufalanması ve renginin eskimesi anlamına gelir. Bunun olmasını istemiyorsanız, duvar kağıdı eviniz için alabileceğiniz en iyi seçenek gibi görünüyor. Uzun süre herhangi bir çatlak, aşınma ve yıpranma olmayacak, duvarlarınız kusursuz kalsın! Bu, duvar kağıdı mı yoksa boya mı seçeceğiniz konusunda kafanız karıştıysa, cevabın ne olacağını biliyorsunuz demektir!

Kolay uygulama ve çıkarma

Duvar kağıdı yapmak veya boyamak daha mı kolay? Tek bir oda için boyama genellikle üç ila beş gün sürer, öte yandan, bir uzman kiralayarak duvar kağıdını saatlerce bile uygulayabilirsiniz! Ve uygulamadan sonra, tasarımı gerçekten beğenmezseniz, fazla uğraşmadan istediğiniz zaman başka bir tasarımla değiştirebilirsiniz. Bu, yalnızca uygulamanın değil, aynı zamanda kaldırılmasının da oldukça basit olduğu anlamına gelir. Yapmanız gereken tek şey bir taraftan dışarı çekmek ve duvar kağıdının tamamı duvara yapışmış herhangi bir parça bırakmadan tek parça olarak çıkacaktır.

Yerinizi canlandırın

İyi bir ev duvar kağıdı seçimi, yerinizi canlandırabilir ve basit bir resmin yapabileceğinden çok daha iyi hale getirebilir. Aşağıda gösterilen gibi sert dokuların duvara boyanmasının zor olabileceği tabloların aksine, duvar kağıtları bunu çok daha kolaylaştırıyor!

Hatta canlı görünmesi için ev mobilyalarınızla çeşitli tasarımları deneyebilir ve eşleştirebilirsiniz! Evinizi tarzınıza, beğeninize ve kişiliğinize göre kişiselleştirmenize yardımcı olurlar.

Duvar kağıdı türleri

Artık eviniz için duvar kağıdı almanın avantajlarının ne olduğunu bildiğinize göre, evinize dahil edebileceğiniz çeşitli duvar kağıdı türlerine bir göz atalım!

Yapışkan olmayan duvar kağıdı

Bu duvar kağıdı, herhangi bir yapıştırıcı desteği olmadan gelir ve görülen en geleneksel türlerden biridir. Bunların ayrı ayrı yapıştırıcı yardımıyla uygulanması ve ardından duvara yapıştırılması gerekir. Bu ucuz duvar kağıdı ruloları sadece evinizi örtmekle kalmayacak, aynı zamanda son derece güzel görünmesini de sağlayacaktır.

Kendinden yapışkanlı duvar kağıdı

Bu duvar kağıtları, önceden uygulanmış yapıştırıcı ve destek kağıdı ile birlikte gelir. Yapmanız gereken tek şey, hazır olduğunuzda arka kağıdı çıkarmak ve duvara yapıştırmak.

Kağıt duvar kağıdı

Kağıt duvar kağıdına genellikle astar kağıdı da denir. Tasarımlar kağıt üzerinde en iyi şekilde öne çıkma eğilimi gösterdiğinden, bunlar kullanılan ilk duvar kağıdı türüdür. Bunların uygulanması ve çıkarılması kolaydır.

Kumaş Duvar Kağıdı

En lüks duvar kağıdı türlerinden biri olan bu, uygulamak ve kaldırmak için çok fazla güce ihtiyaç duyar. Ayrıca onu tutmak için yüksek miktarda yapıştırıcıya ihtiyaç duyar. Ancak, bir kez uygulandığında, normalde düz olan odanıza tam bir yükseltme sağlayacaktır.

Boya dostu duvar kağıdı

Artık duvar kağıdı veya boya arasında seçim yapmanıza gerek yok! Bu duvar kağıdını istediğiniz gibi özgürce boyayabilirsiniz. Bu, duvar kağıdını uygularken herhangi bir hasar olsa bile boya yardımı ile kolayca kapatabileceğiniz anlamına gelir. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda boya duvar kağıdı tasarımıyla, evinizi dekore etmek için hiçbir zaman fikirleriniz tükenmeyecek.

Neme dayanıklı duvar kağıdı

Su sızıntısı evinizdeki duvarlara büyük zarar verebilir! Eh, neme dayanıklı duvar kağıdını seçerseniz olmaz. Evinizdeki mutfak ve banyo gibi nemli alanların suya dayanıklı kalmasını sağlar. Mutfak duvar kağıdı uygulaması, temizliği çok daha kolay hale getirir, dolayısıyla avantajlar listesine eklenir!

Doğru duvar kağıdını seçme

Duvar kağıdı çeşitli seçeneklerle gelir ve genellikle eviniz için doğru olanı seçmek çok zor olur. İşte eviniz için doğru olanı seçerken kullanabileceğiniz bazı ipuçları.

Duygularını ifade et

Doğru duvar kağıdını seçerken geri tutmayın. Beğendiğiniz tasarımı ifade etmekten çekinmeyin. Karmaşık bir geometrik tasarım veya sadece temel çiçek sanatı olabilir. Tek yapmanız gereken kişiliğinize göre birini seçmek.

Kendinizi yalnızca sade veya önceden tasarlanmış olanlarla sınırlamamaya çalışın. Hatta boyama söz konusu olduğunda bir seçenek olmayabilecek kendi duvar kağıdınızı bile kişiselleştirebilirsiniz.

Bir fikir

Başkalarının oda hakkında nasıl düşünmesini istediğinizi kontrol etmek isteyebilirsiniz. Odanız üzerinden canlandırmak istediğiniz fikre bağlı olarak oda duvar kağıdınızı kişiselleştirebilirsiniz.

Lüks görünmesi için öne çıkacak ve zengin bir hava katacak kadife bir duvar kağıdı tercih edebilirsiniz . Ancak, bir sanat odası için duvar kağıdı arıyorsanız, çevrimiçi olarak bazı soyut tasarım duvar kağıtlarına göz atabilirsiniz.

Fikir sahibi olmak, çeşitli renk tonlarıyla oynamanıza ve odanızın genel görünümünü değiştirmenize olanak tanır.

Öne çıkmak istediğiniz duvarı seçin

Duvar kağıdını veya boyayı hangi duvara uygulamak istediğinizden emin değilseniz, odanızda öne çıkmasını istediğiniz duvarı seçerek başlayabilirsiniz. Bu sayede insanlar odaya girer girmez insanlar tarafından görülebilecektir. Kolayca görülebilen bir duvar, misafirlerinizin göz alıcı bir duvar aramak zorunda kalmamasını sağlayan başka bir seçenek olacaktır. Güzel bir oda için duvar kağıdı uygulayabilir veya özellikli duvar boyayabilirsiniz!

Çözüm

Duvar kağıtları gerçekten de evinizi istediğiniz gibi kişiselleştirmenizi mümkün kılar. Ev duvar kağıtları hakkında bilmeniz gereken tek şey bu. Bu nedenle, bir dahaki sefere duvar kağıdı mı yoksa boya mı seçeceğiniz sorusuyla karşılaştığınızda, şimdi ne seçmek istediğiniz açık olabilir! Kurumsal duvar kağıdı ustası için 0216 449 94 01‘i hemen arayın ücretsiz keşif yapalım.

Rate this post

Duvar kağıdı nasıl kaldırılır . Yepyeni bir görünüme hazırlanmak için duvarları kolayca ve düzgün bir şekilde soyun. Duvar Kağıdı Ustası.

Duvar Kağıdı Nasıl Kaldırılır?Duvar Kağıdı Nasıl Kaldırılır?

Duvara buharda pişirme veya kimyasal madde püskürtmek gibi, duvara zarar vermeden duvar kağıdını kaldırmanın birçok yolu vardır. Bazen duvar kağıdı kurutulabilir, ancak hepsi duvar kağıdının nasıl kurulduğuna bağlıdır.

Kağıdı yerleştirilmeden önce duvarda astar yoksa, indirilirken duvarda bir miktar hasara neden olabilir. Spatula duvar kağıdını kaldırmak için iyi çalışır, ancak ellerinizi yakma riskiyle karşı karşıya kalırsınız ve kaldırılması iki kat daha uzun sürebilir.

Duvar Kağıdını Kaldırmak için 6 Basit Adım

NEYE İHTİYACIN VAR:

 • Merdiven
 • Macun bıçağı
 • Jilet kazıyıcı
 • Sıvı sıyırıcı konsantresi veya bulaşık deterjanı
 • Sıcak su
 • Sprey şişesi
 • Havlu veya plastik damla bez
 • Sünger

Adım 1: Duvardaki Resimleri ve diğer dekorları alın ve herhangi bir mobilyayı alandan uzaklaştırın.

Adım 2: Tüm duvar kağıdı parçalarını toplamak için süpürgelik boyunca havlu veya damla bezi yerleştirin.

Adım 3: Macun bıçağını duvarın bir köşesine götürün.

Duvar kağıdı kolayca çekilirse, çıkarılabilir bir duvar kağıdınız olur ve bu her şeyi kolaylaştırır.

Alt kenarı elinizle tutun ve tüm duvarı soyun. Kaba veya inatçı yamalar için bir tıraş bıçağı kazıyıcı kullanın.

Adım 4: Duvar kağıdı kolayca çıkmazsa, sıvı sıyırıcı konsantresini veya bulaşık deterjanı sıcak suyla karıştırın.

Ardından alana püskürtülecek sprey şişesine ekleyin. Çözümü çıkarmadan önce duvara birkaç kez eklemeniz gerekebilir.

Adım 5: Ardından, duvarı kazımaya başlamak için ellerinizi veya jilet kazıyıcısını kullanın. Kağıdı çıkarmak için jilet kazıyıcısını yavaşça duvara götürün. Alçıpanı delmek istemezsiniz.

Adım 6: Duvar kağıdı ve destek duvardan çıkarıldıktan sonra, kaçırılan noktaları gidermek için duvara sıvı sıyırıcı konsantresi ve son bir kez sıcak su püskürtün. Duvarı nemli bir süngerle silin ve boyamadan veya üzerine yeni duvar kağıdı eklemeden önce duvarın birkaç gün kurumasını bekleyin.

Duvar Kağıdı Ustası Şirketi, İstanbul’un 1 Numaralı Duvar Kağıdı Ustası Şirketi olarak derecelendirilmiştir. Duvar kağıdını sizin için kaldırmasak da farklı kaldırma yöntemleri önerebiliriz. 

Odayı yeniden boyadıktan sonra umduğunuz temiz, profesyonel görünümü elde etmek için uygun şekilde kaldırma çok önemlidir. Duvar Kağıdı Ustası Şirketini sorularınız için 0216 449 94 01’i arayın ve ücretsiz Duvar Kağıdı Ustası teklifinizi planlayın!

Rate this post

Boya ve Duvar Kağıdı: Hangisi Daha İyi Seçimdir? Sizler için iç mekan için önerilerimizi okuyun kendiniz karar verin.Avantajları Boyacı Ustası

Boya ve Duvar Kağıdı: Hangisi Daha İyi Seçimdir?Boya ve Duvar Kağıdı: Hangisi Daha İyi Seçimdir?

Herhangi bir profesyonel boyacı şirketine yukarıdaki soruyu sorun ve muhtemelen size aynı cevabı vereceklerdir. Sonuçta, en azından biraz önyargılı olmadan bu işte çalışmak mümkün değil ! Elbette her zaman boyanın daha üstün olduğunu iddia ederdik, ancak çoğunun aksine, nedenini açıklamak açısından paramızı ağzımızın olduğu yere koymaktan mutluyuz.

Şimdi, bir dakikalığına asla duvar kağıdında doğal olarak yanlış bir şey olduğunu veya bu duvar kağıdının harika görünemeyeceğini önermeyiz. Aslında, duvar kağıdının faturaya en uygun olduğu bazı odalar olabilir. Ancak ortalama bir aile evi söz konusu olduğunda, her ikisinin de artılarını ve eksilerini tartarken, boyanın hemen hemen her zaman zirveye çıktığına gerçekten inanıyoruz. Kişisel tercih her zaman önemli bir rol oynayacaktır, ancak üzerinde düşünülmesi gereken en önemli noktalardan birkaçına gelince, boya gitmenin yolu olarak parlar.

 

İkna olmadınız mı?

Boyanın duvar kağıdına göre daha üstün bir seçenek olduğuna inanmamızın nedenlerinden sadece birkaçının hızlı bir özetini burada bulabilirsiniz:

1. Kullanım Kolaylığı

Her şeyden önce, elinizi duvar kağıdını döşemek ve iyi bir iş çıkarmak için denediyseniz, muhtemelen göründüğü kadar kolay olmadığını bileceksiniz. Aslında, bir kabustan başka bir şey olma potansiyeline sahiptir. Özellikle desenli duvar kağıdı örneğinde, birbiriyle mükemmel bir şekilde hizalanmayan birkaç bit ve parçayla sonuçlanmanız neredeyse kaçınılmazdır. Söylemek yeterli, bunlar, projenin tamamlanmasından sonra sizi dikkatinizin dağılmasına neden olabilecek küçük kusur türleridir. Aksine, bir duvarı boyamak kadar basittir… bir duvarı boyamak! Kullanım kolaylığı açısından gerçekten bir karşılaştırma yok.

2. Dağınık Kaldırma Yok

Aynısı aynı zamanda sökme için de geçerlidir, çünkü önceki boya katmanlarının çıkarılmasının gerekli olabileceği bazı durumlar varken, bunları basitçe boyamak genellikle mükemmel şekilde mümkündür. Dürüst olmak gerekirse, belki de duvar kağıdını döşemekten daha karmaşık ve daha fazla zaman alan tek şey, eşyaları duvardan daha da aşağıya taşımaktır. Yarın yokmuş gibi yüzeye tutunma alışkanlığı vardır, bu da nispeten yoğun bir ıslatma, buharlama, kazıma ve genellikle evinizi büyük bir karmaşa yaratma süreci anlamına gelir. Boyaya çıkarmadan özellikle keyifli değil – o en iç boya işleri için geldiğinde, aslında olmadığını basitçe var olması için her boyayı silin .

3. Sık Değişiklikler

Ve genellikle önceki boya katını yerinde bırakarak kurtulacağınız için, bu , yeni renkle denemeler yapmak için çok daha fazla fırsat anlamına gelir . Tamamen farklı bir renk düzeniyle odanın nasıl görüneceğini merak ediyorsunuz; gerekli boyayı atarsınız. Mutluysanız olduğu gibi bırakırsınız, ancak memnun kalmazsanız hemen başka bir renk şemasıyla meşgul olursunuz. Aksine, duvar kağıdını soymak ve yeni bir malzeme katmanı koymak için çaba sarf ettiğinizde, tekrar işlemden geçmeniz yıllarca olacaktır.

4. Yaratıcılık

Boya kullanımıyla gelen yaratıcılık hakkında da söylenecek çok şey var. Sadece gerçek renk şeması ve gitmeyi seçtiğiniz desenlerle istediğiniz kadar cesur olmakta özgür değilsiniz, aynı zamanda tamamen benzersiz bir şey bulmak için oradaki tüm boyaları karıştırabilirsiniz. Duvar kağıdını kullandığınızda, herhangi bir sayıda başka insanla aynı duvar kağıdını kullanmanız kaçınılmazdır, yani benzersizlik büyük ölçüde denklemin dışında kalır.

5. Paranın Değeri

Genel olarak konuşursak, her zaman istisnalar olsa da, evi boyamak, yüksek kaliteli duvar kağıdını kullanmaktan çok daha ucuza gelir. Bu, elbette, duvar kağıdına ne kadar harcayacağınıza göre boyaya ne kadar harcadığınıza bağlıdır, ancak çoğu durumda boya, para için çok daha iyi bir değeri temsil eder. Boyalı duvarlara burada ve orada dokunmak, duvar kağıdıyla kaplı duvarlara göre çok daha kolaydır.

6. Daha Az Soyulma Şansı

Ayrıca, boyanın duvar kağıdıyla kaplı bir duvarı büyük ölçüde tahrip edebilecek türden soyulma ve düşmeye karşı büyük ölçüde bağışık olduğu gerçeği de akılda tutulmalıdır. Boyanın kalitesine, kullanıldığı yere, maruz kaldığı koşullara ve benzerlerine bağlı olarak her zaman ufalanma, yarılma, çatlama ve benzeri olasılıklar olduğu için boyanın yenilmez olduğu söylenemez. Yine de ve yukarıda belirtildiği gibi, bu sorunları boya ile düzeltmek duvar kağıdına göre çok daha kolay olma eğilimindedir.

7. Temizlemesi Daha Kolay

Son olarak, en donuk mat son kat boyaya mutlaka uygulanmasa da, parlak yüzeyli yüksek kaliteli boyalı yüzeylerin temizlenmesi ve bakımı duvar kağıdına göre çok daha kolaydır. Genel olarak konuşursak, duvar kağıdını temiz tutmak zor olabilir, çünkü neme her türlü maruz kalma, onu duvara tutan yapışkan arkalık üzerinde zararlı bir etkiye sahip olabilir. Bu nedenle, bu yüksek kaliteli kaplamayı daha uzun süre sürdürmek söz konusu olduğunda , çoğu durumda boya bir kez daha duvar kağıdını gölgede bırakır.

Rate this post

Duvar Kağıdı Çıkarma, Duvar kağıdını ve duvar kağıdı yapıştırıcısını kaldırmak genellikle çok karmaşık bir süreçtir.Başlamadan önce uygun şekilde hazırlanın. Boyacı

Duvar Kağıdı ÇıkarmaDuvar Kağıdı Çıkarma

Ortalama kendi yapanlar için duvar kağıdını soyma fikrinden bahsedin ve muhtemelen aynı yanıtla karşılanacaksınız. Günlük ev işleri söz konusu olduğunda, çok azı duvar kağıdını soymaktan daha sönük ve önceliği olmayan işler arasındadır..

Teorik olarak, duvar duvar kağıdından kurtulmak kolay bir iş olmalıdır. Yapıştırıcıyı gevşetmek için nem uygulayın, bir köşeyi tutun ve uzaklaşın. Ancak gerçekte, vakaların yaklaşık% 99,99’unda bu pek de böyle gitmiyor. Bunun yerine, kendinizi sonsuza kadar orada kalmaya kararlı görünen kağıt türlerini paketleyip öğütürken bulursunuz.

İyi haber, stratejik bir yaklaşımla, en inatçı duvar kağıdının bile (göreceli) kolaylıkla kaldırılabilmesidir . Ayrıca, iş bittikten sonra, öngörülebilir gelecek için yapıldığını da hatırlamakta fayda var. Ya da devam edip duvarlarınızı boyamaya karar verirseniz, bu son kez yapılır!

Bir Profesyonel Gibi Duvar Kağıdını Sökme

Tüm ev iyileştirmelerinde olduğu gibi, başarının anahtarı kapsamlı planlama ve hazırlıkta yatmaktadır . İşi düzgün bir şekilde yapmak için birkaç temel araca, oldukça fazla sabır ve gereken kadar zamana ihtiyacınız olacak. Ne kadar süreyle ihtiyacınız olduğuna yalnızca siz karar verebilirsiniz – her ihtimale karşı her zaman en az ekstra % 30 eklemenizi tavsiye ederiz.

Süreçteki ilk adım, tüm çıkış kapaklarını, anahtar plakalarını ve genel armatürleri duvardan çıkarmaktır. Bunlar sadece işleri olması gerekenden daha zor hale getirecek. Odadan olabildiğince çok mobilya çıkarın veya kaliteli damla bezlerle iyice koruyun. Ne kadar dikkatli olursanız olun, yine de her yerde küçük parçalar ve yapışkan karmaşa ile karşılaşacaksınız.

Modern duvar kağıdının çıkarılmasını bu kadar zor kılan şey, nemin neden olduğu olası hasarlara karşı özel olarak tasarlanma şeklidir . Bu nedenle, duvarlarınıza rastgele su püskürtmek muhtemelen işe yaramayacaktır. Bunun yerine, bir maket bıçağı kullanarak duvar kağıdının yüzeyini nazikçe delmeniz gerekebilir. Veya tercih ederseniz, özel olarak tasarlanmış bir duvar kağıdı delme aracı. Her yerde bir dizi kesik ve delik açarak, kısa sürede yapıştırıcıya çok daha iyi nüfuz etme şansı uygulayacağınız nemi verirsiniz.

Sadece keserken çok ağır olmamaya çalışın, çünkü gitmek ve altındaki duvarın yüzeyine zarar vermek istemezsiniz.

Nem Uygulamak

Puanlama veya delme işlemini tamamladığınızda, nemle meşgul olabilirsiniz. Mümkün olan en iyi sonuçlar için, az miktarda sirke ile ılık sudan oluşan bir çözelti oluşturmak isteyeceksiniz, uygulama sonrasında sünger veya sprey şişesiyle 30 dakika bekletilebilir. Bir kez daha, her zaman daha da etkili olabilecek, özel olarak tasarlanmış duvar kağıdı çıkarma çözümleri seçeneği vardır.

30 dakika kadar geçtikten sonra duvardan soyulmaya başlayan kağıt parçalarının  farkına varmalısınız. Kendinize bir köşe tutun ve yavaşça onu soymaya başlayın. Bunu yaparken, olabildiğince çok sayıda büyük ve eksiksiz bölümü çıkarmanıza yardımcı olması için bir kazıyıcı kullanın. Muhtemelen diğerlerinden daha inatçı bazı bölgelerle karşılaşacaksınız – gerektiğinde daha cömert dozlar uygulamak için, bir şişe veya kova temizleme sıvısını elinizin altında tutun.

Temizleme Süreci

Yukarıdaki adımlarla doğru yapın ve duvarlarınızı çıplak bırakmanın ne kadar hızlı ve kolay olduğuna şaşıracaksınız. Bundan sonra, sadece temizleme süreciyle ilgilenme vakası. Her şeyi iyice durulamadan önce, duvarın hala yapıştırıcı kalıntısı olan herhangi bir alanını halletmeniz gerekecek. Kazıma işlemi sırasında duvarda gözle görülür delikler veya izler yaptıysanız, kendinize biraz dolgu malzemesi alın ve hasarı onarın.

Her şeyi en az 24 saat kurumaya bırakın ve hepsini düzgün bir şekilde temizlediğinizi varsayarak, artık kendinize bir kutu astar kapmaya ve boyamaya başlamaya hazırsınız. Tabii ki yeni bir duvar kağıdını kaplamak istemezseniz, ancak şansınız az önce yaşadıklarınızdan sonra bir daha asla görmek istemeyeceksiniz!

İç veya dış mekan boyamanın herhangi bir yönü hakkında daha fazla bilgi için, bugün Duvar Kağıdı Ustası ekibin bir üyesiyle iletişime geçin .

Rate this post

Duvar kağıdını ne zaman ve nasıl boyayacağınızı öğrenmek için bu kılavuzu okuyun. Profesyonel Duvar Kağıdı Ustası, En İyi duvar Kağıdı Ustası

Duvar Kağıdı Nasıl Boyanır?Duvar Kağıdı Nasıl Boyanır?

Odanızın görünümünü ve hissini boya ile değiştirmek istiyor ancak duvar kağıdının zorluğuyla mı karşılaşıyorsunuz? Her zaman önce duvar kağıdını kaldırmanız gerekmez. Duvar kağıdını ne zaman ve nasıl boyayacağınızı öğrenmek için bu kılavuzu okuyun.

Yani, yeni bir kat boya ile başlayarak odanızın görünümünü ve hissini değiştirmek istersiniz.

Yine de, önünüzde duran duvar kağıdının bir katmanı veya daha fazlası , belki de yıllar önce onu kim seçtiyse kesinlikle sevinmiştir. Ve bu sen bile olabilirsin. Ancak duvar kağıdı trendleri gelir ve gider.

Duvar kağıdını boyamalı mısın?
Hatta yapılabilir mi?

Yapma ya da yapmama bilgeliğiyle başlayalım ve sonra (spoiler uyarısı) nasıl yapılır konusuna girelim.

Duvar Kağıdını Boyayabilir misin?

Bir boyama uzmanına veya boya üreticisine sorarsanız, muhtemelen en iyi yaklaşımın önce duvar kağıdını çıkarmak ve boyamadan önce kalan yapıştırıcıyı çıkarmak olduğu söylenecektir. Ancak, duvar kağıdını kaldırmanın aslında altındaki duvara zarar verebileceği zamanlar vardır.

Duvar kağıdı bitmemiş alçıpan veya sıva üzerine monte edilmişse bu olabilir. Veya görevi katlanarak daha zor hale getiren birden çok duvar kağıdı katmanının kaldırılmasıyla karşı karşıya olabilirsiniz.

Duvar Kağıdı Ne Zaman Boyanmaz?

Bazı duvar kağıtlarının üzeri boyanmamalıdır. Bu, birden fazla yerde soyulan duvar kağıdını ve kumaş destekli vinil gibi belirli duvar kağıdını içerir.

Ancak iyi haber şu ki, bu tür duvar kağıtlarının kaldırılması oldukça kolaydır. Aslında, neyse ki, temel kural, kötü boyama adaylarının kolayca çıkarılabilmesidir ve kaldırılması zor olan duvar kağıdının üstünü boyamak için iyi bir aday olmasıdır.

Bu nedenle, duvar kağıdını yerinde bırakmaya karar vermeden önce onu çıkarmaya çalışın. Başarınızın veya başarısızlığınızın rehberiniz olmasına izin verin. Duvar kağıdı kaldırarak önemli bir güçlük olabilir ederken aynı zamanda üzerinde boyalı eşit olduğunu edilmiş duvar kağıdı kaldırarak, düşünün daha büyük bir güçlük .

Sonuç olarak: Evet, bazı istisnalar ve hususlar dışında, duvar kağıdını boyayabilirsiniz. Sır, hazırlıkta. İşte böyle yapılır.
Duvar Kağıdı Üzerine Boyama Adımları

Evinizdeki duvar kağıdını nasıl boyayacağınızı öğrenmek için bu adımları izleyin.

1. Adım: Duvarları temizleyin

Nemli bir bezle duvarlardaki tozu ve kiri silin. Astar, toz tabakasına iyi yapışmaz.

Duvarlar yağlı ve kirliyse (çok kullanılan mutfağı düşünün), seyreltilmiş bir TSP çözeltisiyle temizleyin. Duvarları suyla veya solüsyonla ıslatmayın çünkü bu, duvar kağıdının altındaki yapıştırıcıyı yumuşatabilir ve gevşemesine veya köpürmesine neden olabilir.

Duvarların kuruması için bolca zaman bırakın.

2. Adım: Duvar kağıdındaki tüm hasarları onarın

Yapışma açısından en zayıf bölgeler bunlar olduğundan soyulmuş kenarları veya dikişleri arayın. Bazı uzmanlar, bu gevşek parçaları yeniden yapıştırmak için ince bir duvar kağıdı dikiş yapıştırıcısı tabakası kullanılmasını önermektedir.

Diğer bir öneri ise, bu alanları ince bir macun bıçağıyla kaldırmak, gevşek uçları kesmek ve düz bir yüzey oluşturmak için spackle doldurmak, ardından tamamen kuruduğunda hafifçe zımparalamaktır.

Duvar kağıdının, boya aracılığıyla algılamak istemediğiniz bir dokusu varsa, tüm duvar, avuç içi veya orbital zımpara kullanılarak pürüzsüz olana kadar zımparalanmalıdır. Hafif nemli bir bezle tozu silin.

3. Adım: Kalıplamayı bantlayın ve kesin

Boyacı bandını kullanarak, korumak istediğiniz tüm kalıpları, süsleri, lambri veya süpürgelikleri dikkatlice bantlayın.

Adım 4: Duvarları astarlayın

Yağ bazlı veya su bazlı olarak hangi tip son kat kullanırsanız kullanın, yağ bazlı bir astar kullanmak istersiniz . Bunun nedeni, su bazlı bir astarın duvar kağıdına girip yapıştırıcıyı gevşetebilmesidir.

Yağ bazlı bir astar bunu yapmaz. Boyamada olduğu gibi, köşeleri ve kenarları kesmek için bir fırça kullanın, ardından büyük uzantıları bitirmek için bir rulo kullanın.

Üreticinin talimatlarına göre kuruması için bolca zaman verin. Alanın yeterince havalandırıldığından emin olun.

Adım 5: Boyamaya başlayın

Duvar kağıdı temizlendikten, onarıldıktan ve astarlandıktan sonra, herhangi bir yüzeyde yapacağınız gibi boyayın. Arada bolca kuruma süresi olacak şekilde muhtemelen iki kata ihtiyacınız olacak. Bu, özellikle duvar kağıdının koyu bir deseni varsa veya koyu renkli duvar kağıdına açık renkli boya uyguluyorsanız gerekli olacaktır.

Duvar kağıdının üzerine boyama yapılabilir ve bazen duvar kağıdını kaldırmak yerine boya yapılmalıdır.

Birçok ev yenilemesinde olduğu gibi, sonucun kalitesi başlangıçta sarf edilen çabaya bağlıdır. Diğer bir deyişle, hepsi hazırlık aşamasındadır.

Rate this post

İstanbul Duvar Kağıdı Kaldırma Hizmeti Ustalarımız, Ev Yatak odası, işyeri Dekorasyon Tamiri, Bakım, Yenilemesi, Modelleri ve Fiyatları Ustası

Kurumsal Duvar Kağıdı UstasıKurumsal Duvar Kağıdı Ustası

Duvar kağıdını kaldırma sıkıcı, sinir bozucu ve uzun bir süreçtir. Aynı zamanda, doğru deneyimi olmayan biri tarafından yanlış yapıldığında onarılması zor olan duvarlarınızda gereksiz hasara neden olan aldatıcı bir sorundur. 

Kusursuz sonuçlar sunma kabiliyetimiz, müşterilerimizin hizmetlerimize güvenmesinin sebebidir .

Boyacı Ustası ekibimiz ve duvar kağıdı ustalarımız, en basit kazıma ve zımparalama aletlerinden ağır hizmet tipi endüstriyel buhar makinelerine kadar, duvar kağıdının çıkarılması için mevcut en kaliteli araçları kullanır. 

Yılların mesleki deneyimi sayesinde, işi herhangi bir acemi meraklısından daha hızlı ve daha iyi yapacaklar.

Bu hizmet, aşağıdakiler dahil gerekli tüm adımları içerir:

1- Duvar Kağıdını Kaldır

Evinizin duvarlarına zarar vermemek için eski duvar kağıdını yavaşça sıyırıp kaldırıyoruz.

2- Duvarı Tamir etmek

Yüzey sıyrıklarını ve diğer kusurları onarın ve yüzeyi bir sıyırma tabakası ve zımpara ile pürüzsüz hale getirin.

3- En Önemlisi

Duvar temizlenir ve taze bir kat boya astarı uygulanır.

Duvar kağıdını kaldırma sıkıcı, sinir bozucu ve uzun bir süreçtir.

Bu nedenle müşterilerimiz, Duvar Kağıdı Hizmeti®’ni işe alarak kazanılan zamandan ve emekten, tipik duvar kağıdı kaldırma hizmetlerinin maliyetinden kolayca daha ağır bastığını gördüler.

Duvar Kağıdı Çıkarma Hizmet Fiyatları

Aşağıdaki faktörler, duvar kağıdını evinizden kaldırmanın fiyatını etkiler:

 • Odanın boyutu.
 • Duvar kağıdının duvarda ne kadar süredir olduğu.
 • Mevcut duvar kağıdında kullanılan tutkal miktarı.
 • Duvarların şekli ve düzeni.

Fiyatlarımız hakkında doğru bir fikir edinmek için, özel işinizin ücretsiz bir tahmini için Duvar Kağıdı Hizmeti® ile İLETİŞİM numaradan iletişime geçmek her zaman en iyisidir. 

https://www.youtube.com/watch?v=7gZbgwpRQE0

Kişisel ihtiyaçlarınıza göre fiyat vereceğiz ve duvar kağıdı kaldırma, renk danışmanlığı veya boyama hizmetlerini içeren birleşik işler için bir proje sunacağız.

Bu işler ara sıra aynı gün içinde veya birbiri ardına hızlı bir şekilde teslim edildiğinden, bu birleşik çözümler genellikle son derece uygun maliyetli, zaman tasarrufu sağlayan ve pratiktir.

Duvar Kağıdı Çıkarma ve Boyama Hizmetleri

Kaldırıldıktan sonra duvar kağıdından tamamen uzaklaşmak isteyebilirsiniz. 

Duvar kağıdı kaldırma ve boyama hizmetlerimizi birleştirmek, tek bir projede duvar kağıdından boyaya zahmetsizce geçiş yapmanın harika bir yoludur. 

Duvar kağıdı çıkarıldıktan sonra, bir yağsız kat ve gerekli rötuşlarla boyamak için mükemmel bir şekilde astarlanmasını sağlayarak size yeni bir duvarın tüm olanaklarına sahip pürüzsüz bir yüzey bırakmasını sağlıyoruz.

Bu, birçok boya olasılığını keşfetmekte özgür olduğunuz anlamına gelir. Duvarlarınız için yeni rengi durduran bir şova karar vermek için renk

danışmanlığı hizmeti talep edebilir, hatta sahte boyama ve desenli efektler gibi farklı dekoratif boyama biçimlerine bakabilirsiniz. 

Ya da duvar kağıdını bir duvar kağıdına uygulayarak ve kalan duvarları uyumlu bir renge boyayarak oldukça kişiselleştirilmiş bir efekt için boyayı duvar kağıdıyla birleştirin, olasılıklar sonsuzdur.

Rate this post

Duvar kağıdının FaydalarıDuvar kağıdının Faydaları

Duvar kağıdı neden yıldan yıla trend oluyor? Ev dekorasyonuna tanıttığınızda, bunu değerlendirmemek imkansız olan nedenleri özetliyoruz! 

Duvar kağıdı ve Avantajlarını keşfedin:
 1. Kurulum kolaydır . Her neyse, evinizi daha da hızlı bir şekilde yenilemek için her zaman bir uzmanın yardımına güvenebilirsiniz.
 2. Kullanımı dayanıklıdır . Genel olarak, tüm duvar kağıtları sürtünmeye karşı oldukça dayanıklıdır ve daha fazla veya daha az ölçüde yıkanabilir.
 3. Farklı yüzeyler . Her zevke uygun onlar var: örneğin mat, biraz daha parlak, dokular veya metalik.
 4. Lekelere veda edin . Yüzeyler pürüzlü, pürüzlü veya küçük deliklere sahipse bu ürün tamamen başarılı olur. Duvar kağıdı ile, tüm bunlar kaybolur ve kamufle kalır!
 5. Mekanları genişletiyorlar . Boya ile bir odanın daha büyük görünmesini sağlayabileceğinizi söylediğimiz gibi , duvar kağıdı da evinizi görsel olarak büyütme yeteneğine sahiptir.
 6. Kokmuyor. Bazen bir odayı boyamak için biraz tembel oluruz, çünkü birkaç gün boyunca boyanın yoğun bir koku verdiğini biliyoruz. Duvar kağıdı ile bu küçük rahatsızlık ortadan kalkar.
 7. Çok çeşitli malzemeler (kağıt, vinil, dokunmamış kumaş, yapıştırıcılar …). Her biri farklı projeler için uygundur. Daha fazla bilgi için duvar kağıdı ustası görüşün .
 8. Fayansları yenileyin . Duvar kağıdının en büyük avantajlarından biri de mutfak ve banyodaki fayansları zahmetsiz değiştirebilmektir. Tabii ki, yıkanabilir ve dayanıklı olması çok önemlidir.
 9. Çok dekoratif . Nedeni, inanılmaz çeşitli desen ve tasarımlardan birini seçebilmenizdir. Örneğin: bitkisel, geometrik, dokular… Boya kullanırsanız, imkansız olmasa da, bir profesyonelden yardım almadığınız sürece daha sanatsal kreasyonlar yapmak daha karmaşıktır.
 10. Yeniden kullanılabilir . Duvar kağıtları, çoğunlukla, neredeyse hiç leke izi bırakmadan kolayca çıkarılabilir. Bazıları kuru lekeler bile çıkarabilirsiniz. Bu nedenle, bir mobilyaya veya evin küçük bir köşesine taşır veya yeni bir stil vermek isterseniz, bir odadan diğerine tekrar kullanabilirsiniz.
 11. Yıkanabilir . Örneğin, gres veya yağ lekelerini yıkama ve çıkarma imkanı sunan duvar kağıtları vardır. Sadece yumuşak kıllı bir fırça veya sünger ve sabun ve su karışımına ihtiyacınız olacak. Ancak, üreticiye bağlı olarak değişecektir, her zaman belirtilen talimatları izleyin. 
 12. Çok yönlülük . Duvar kağıdını koymak için en yaygın yer duvarda olmasına rağmen, başka kullanımlar için de uygulanabilir: mobilya, kapılar, tavanlar için … Evet, doğru okudunuz. Tabii ki, ikinci durumda, yer çekimine karşı savaştıktan sonra mükemmel bir sonuç ile mükemmel bir iş yapmak için bir profesyonel duvar kağıdı ustası öneririz.

Gördüğünüz gibi, duvar kağıdı, boya gibi

Bir evi birkaç saat veya bir kaç gün içinde kolayca ve ekonomik olarak tamamen yenileyebilir. Duvar kağıdının avantajlarından yararlanmaya başlamaya hazır mısınız? Bizi arayın !

Rate this post