Duvar Kağıdı Çıkarma

Ortalama kendi yapanlar için duvar kağıdını soyma fikrinden bahsedin ve muhtemelen aynı yanıtla karşılanacaksınız. Günlük ev işleri söz konusu olduğunda, çok azı duvar kağıdını soymaktan daha sönük ve önceliği olmayan işler arasındadır..

Teorik olarak, duvar duvar kağıdından kurtulmak kolay bir iş olmalıdır. Yapıştırıcıyı gevşetmek için nem uygulayın, bir köşeyi tutun ve uzaklaşın. Ancak gerçekte, vakaların yaklaşık% 99,99’unda bu pek de böyle gitmiyor. Bunun yerine, kendinizi sonsuza kadar orada kalmaya kararlı görünen kağıt türlerini paketleyip öğütürken bulursunuz.

İyi haber, stratejik bir yaklaşımla, en inatçı duvar kağıdının bile (göreceli) kolaylıkla kaldırılabilmesidir . Ayrıca, iş bittikten sonra, öngörülebilir gelecek için yapıldığını da hatırlamakta fayda var. Ya da devam edip duvarlarınızı boyamaya karar verirseniz, bu son kez yapılır!

Bir Profesyonel Gibi Duvar Kağıdını Sökme

Tüm ev iyileştirmelerinde olduğu gibi, başarının anahtarı kapsamlı planlama ve hazırlıkta yatmaktadır . İşi düzgün bir şekilde yapmak için birkaç temel araca, oldukça fazla sabır ve gereken kadar zamana ihtiyacınız olacak. Ne kadar süreyle ihtiyacınız olduğuna yalnızca siz karar verebilirsiniz – her ihtimale karşı her zaman en az ekstra % 30 eklemenizi tavsiye ederiz.

Süreçteki ilk adım, tüm çıkış kapaklarını, anahtar plakalarını ve genel armatürleri duvardan çıkarmaktır. Bunlar sadece işleri olması gerekenden daha zor hale getirecek. Odadan olabildiğince çok mobilya çıkarın veya kaliteli damla bezlerle iyice koruyun. Ne kadar dikkatli olursanız olun, yine de her yerde küçük parçalar ve yapışkan karmaşa ile karşılaşacaksınız.

Modern duvar kağıdının çıkarılmasını bu kadar zor kılan şey, nemin neden olduğu olası hasarlara karşı özel olarak tasarlanma şeklidir . Bu nedenle, duvarlarınıza rastgele su püskürtmek muhtemelen işe yaramayacaktır. Bunun yerine, bir maket bıçağı kullanarak duvar kağıdının yüzeyini nazikçe delmeniz gerekebilir. Veya tercih ederseniz, özel olarak tasarlanmış bir duvar kağıdı delme aracı. Her yerde bir dizi kesik ve delik açarak, kısa sürede yapıştırıcıya çok daha iyi nüfuz etme şansı uygulayacağınız nemi verirsiniz.

Sadece keserken çok ağır olmamaya çalışın, çünkü gitmek ve altındaki duvarın yüzeyine zarar vermek istemezsiniz.

Nem Uygulamak

Puanlama veya delme işlemini tamamladığınızda, nemle meşgul olabilirsiniz. Mümkün olan en iyi sonuçlar için, az miktarda sirke ile ılık sudan oluşan bir çözelti oluşturmak isteyeceksiniz, uygulama sonrasında sünger veya sprey şişesiyle 30 dakika bekletilebilir. Bir kez daha, her zaman daha da etkili olabilecek, özel olarak tasarlanmış duvar kağıdı çıkarma çözümleri seçeneği vardır.

30 dakika kadar geçtikten sonra duvardan soyulmaya başlayan kağıt parçalarının  farkına varmalısınız. Kendinize bir köşe tutun ve yavaşça onu soymaya başlayın. Bunu yaparken, olabildiğince çok sayıda büyük ve eksiksiz bölümü çıkarmanıza yardımcı olması için bir kazıyıcı kullanın. Muhtemelen diğerlerinden daha inatçı bazı bölgelerle karşılaşacaksınız – gerektiğinde daha cömert dozlar uygulamak için, bir şişe veya kova temizleme sıvısını elinizin altında tutun.

Temizleme Süreci

Yukarıdaki adımlarla doğru yapın ve duvarlarınızı çıplak bırakmanın ne kadar hızlı ve kolay olduğuna şaşıracaksınız. Bundan sonra, sadece temizleme süreciyle ilgilenme vakası. Her şeyi iyice durulamadan önce, duvarın hala yapıştırıcı kalıntısı olan herhangi bir alanını halletmeniz gerekecek. Kazıma işlemi sırasında duvarda gözle görülür delikler veya izler yaptıysanız, kendinize biraz dolgu malzemesi alın ve hasarı onarın.

Her şeyi en az 24 saat kurumaya bırakın ve hepsini düzgün bir şekilde temizlediğinizi varsayarak, artık kendinize bir kutu astar kapmaya ve boyamaya başlamaya hazırsınız. Tabii ki yeni bir duvar kağıdını kaplamak istemezseniz, ancak şansınız az önce yaşadıklarınızdan sonra bir daha asla görmek istemeyeceksiniz!

İç veya dış mekan boyamanın herhangi bir yönü hakkında daha fazla bilgi için, bugün Duvar Kağıdı Ustası ekibin bir üyesiyle iletişime geçin .

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası