Etiket: duvar boyama ustası

Alçıpanı önce onarıp sonra boyaAlçıpanı önce onarıp sonra boya

Böylece evinize yeni bir boya rengiyle yepyeni bir görünüm kazandırmaya karar verdiniz. Boyama, alanınızı anında güncellemenin muhtemelen en kolay ve en uygun maliyetli yolu olsa da, yeni boyayı hemen duvarlara yapıştırmak kadar basit değil. Kusursuz görünen ve sürmesi gereken kaliteli bir boya işinin anahtarı hazırlık çalışmasıdır. Daha spesifik olarak, boya uygulamaya başlamadan önce duvarlarınızın uygun şekilde onarıldığından emin olmanız gerekir. 

Boyamadan önce alçıpan nasıl onarılır

Asılı duran herhangi bir sanat eseri veya dekoratif eşyayı söktükten sonra duvarlarınızın durumuna yakından bakmak isteyeceksiniz. Genellikle, sadece günlük aşınma ve yıpranmadan kaynaklanan birkaç küçük kusur bulacaksınız. Bu genellikle küçük ezikler, kabarcıklar, sıyrıklar, çivi patlamaları, asılı resimlerden kaynaklanan küçük delikler vb. gibi şeyleri içerir. Bununla birlikte, daha büyük delikler, kapı tokmaklarından kaynaklanan ezikler veya köşelerde kalafat çatlakları gibi biraz daha kapsamlı hasarınız olabilir.

Bazen bu kusurları ilk başta fark etmek zor olabilir, ancak düzeltmeden üzerlerini boyarsanız kesinlikle göreceksiniz. Hepsini aldığınızdan emin olmak için duvara bir yardımcı ışık tutabilir ve görülmesi zor noktaları vurgulamaya yardımcı olmak için yavaşça hareket ettirebilirsiniz. Bir nokta bulduğunuzda, bir kurşun kalemle (kalem veya işaretleyici değil!) daire içine alın, böylece tamir edilmesi gereken bir yer olduğunu anlarsınız. 

Alçıpan boyama için tamir etmenin ilk adımı, tüm bu delikleri, oyukları ve ölçüleri doldurmaktır. Küçük olanlar için oldukça hızlı ve kolay bir işlemdir. Önceden karıştırılmış bir alçı kullanın veya kendiniz karıştırın, alçıpan bileşimini pürüzsüz hale getirdiğinizden emin olarak gerekli alanları doldurun. Eşit şekilde doldurulduğundan emin olmak için iki kat kullanmak iyi bir fikirdir. Ardından, bileşiğin kurumasına izin verin ve pürüzsüz hale getirmek için zımpara kağıdı ile alanın üzerinden geçin. 

Daha büyük delikler için süreç biraz daha karmaşıktır. Deliğin çapı 6 inçten azsa, deliğin üzerine yapışkan bir alçıpan yama kullanabilir ve ardından üzerine bir alçıpan bileşiği tabakası uygulayabilirsiniz. Bileşiğin kurumasını bekleyin, ardından ikinci bir kat uygulayın. Kuruduktan sonra pürüzsüz bir yüzey elde etmek için hafifçe zımparalayabilirsiniz. 

Zımparalamayı bitirdikten sonra tozu süpürün ve tüm tozun gittiğinden emin olmak için duvarları nemli bir bezle silin. Duvarların kurumasına izin verin ve astar katınız için hazırsınız!

BOYAMADAN ÖNCE ALÇIPAN NASIL HAZIRLANIR

Boyanızı bozabilecek son toz parçacıklarından ekstra emin olmak için duvarları kuru bir mikrofiber bezle bir kez daha silmek iyi bir fikirdir. Astar katınızı uygulamadan hemen önce bu adımı yaptığınızdan emin olun. Ardından, astar kat uygulayın; normal boya ile yaptığınız gibi uygulayabilirsiniz. Düz bir kat aldığınızdan ve tamamen kurumasına izin verdiğinizden emin olun. 

Astar kuruduğunda, biraz daha zımparalanması gerekebilecek pürüzlü noktaları kontrol etmek için ellerinizi duvarlarda gezdirebilirsiniz. Duvarların pürüzsüz olduğundan emin olduktan sonra yeni boya renginize başlayabilirsiniz!

Duvarları kendi başınıza boyamak çok kötü görünmese de, bir sürü hazırlık işi var ve kendi başınıza yapmak zaman alabilir. İşi düzgün ve hızlı bir şekilde halletmek istiyorsanız, her şeyi sizin için halledecek profesyonel ressamlar kiralamak her zaman iyi bir fikirdir! Alçıpan ustası ve boya şirketinde tüm hazırlık ve boyama işlerini biz hallediyoruz. Kusursuz bir bitişe sahip olacaksın ve sadece bir gün içinde yepyeni bir mekana sahip olacaksın!

Rate this post

Boyalı bir duvar nasıl boyanır? Evinizdeki duvarları boyamadan önce mutlaka yapılması gerekenleri unutmayın. Ev Boyama boyacı ustası işdir.

BOYALI DUVAR NASIL BOYANIR?BOYALI DUVAR NASIL BOYANIR?

 Yeterince basit geliyor, değil mi? Duvar bir kez boyanacak kadar iyiydi – Tekrar boyamak o kadar da zor olmamalı. Bu boya tavsiyesi makalesi, birkaç yaygın durumu ortadan kaldıracak ve daha önce koyu renkle boyanmış olsalar bile duvarlarınızı boyamanıza yardımcı olacak basit çözümler sunacaktır.

ADIM 1: DUVARLARINIZ VARSA

Aynı Renk – İyi Durum 

Yeni kaplama eski boya ile aynı türdeyse, muhtemelen astar boyaya ihtiyacınız yoktur. Örneğin, her ikisi de yağ bazlıdır. İstediğiniz boya rengini seçip devam edebilirsiniz.

Mevcut duvar da pürüzsüz ve temizse, doğrudan boyaya yönelebilirsiniz.

ADIM 2: DUVARLARINIZ VARSA

Aynı Renk – Kötü Durum

Ya delikleri doldurmanız, macunla ve kumlamanız gerekirse, hatta mevcut duvara yeni bir alçıpan parçası bile kesmeniz gerekirse? 

En iyi bahsiniz, renkli boya için düzgün, tutarlı bir taban katmanı sağlamak için iyi bir astar katmanı kullanmaktır . Bu durumda, astarınız gizlemeye çalıştığınız kusurların çoğunu maskeleyecektir. Bunu ele aldıktan sonra, bir sonraki adıma geçin.

3. ADIM: DUVARLARINIZ BOYANMIŞSA

Lateks Boya Bazlı Yağ Bazlı

Bir lateks boyayı yeni, yağ bazlı bir boya ile kaplıyorsanız, bir astar kullanmak isteyeceksiniz.

Yağlı boya, mevcut lateks boya katmanınıza yapışmayacağından, bir tür aracı oluşturmanız gerekir. 

Yeni boyanızla birleşmek üzere özel olarak formüle edilmiş, iyice uygulanmış (2 kat iyi bir fikirdir) astar, yeni boyanızın duvara düzgün bir şekilde yapışmasını sağlayacaktır. 

ADIM 4: DUVARLARINIZ OLSAYDI

Zıt Renk Tonlarıyla Boyanmış

Duvar iyi durumdaysa ve boyalar kimyasal olarak aynıysa (örneğin her ikisi de lateks), yeni boya eski boyanın zıt tonu olduğunda birkaç seçeneğiniz vardır.

  • Eski rengi iyice kaplamak için bir astar kullanabilir , ardından yeni boyadan 1 veya 2 kat uygulayabilirsiniz. 
  • Tek boyada boya ve astar, durumunuz için ideal olabilecek ve hatta projeyi kısaltabilecek daha yeni bir seçenektir.

Fiyatları karşılaştırın ve bütçenize uygun olan seçeneği seçin.

ADIM 5: GEREKİRSE NE YAPMANIZ GEREKİRSE

Koyu Duvarlara Açık Bir Boya Rengi Boya

Koyu bir boya rengini daha açık bir boya rengiyle kaplamak, birden fazla kat yeni boya gerektirecektir.

Eski rengi, boyanızdan daha ucuz olan bir astarla kaplamak daha mantıklı olabilir . Bu şekilde, sadece yeni 1 ila 2 kat boya gerekecektir.

Seçim, sizi (ve bütçenizi) rahat ettiren şeylere bağlıdır. Boyacı ustalarımız Ev Boyama Hizmetleri, bu rengi evinize her zamankinden daha kolay hale getirir.

Boyacı Ustası Hizmeti, her müşteriyi yerel bölgelerinden sigortalı, profesyonel bir boya ekibiyle eşleştirerek boyacı ustasının beceri setinin işlerinin benzersiz ayrıntılarıyla eşleşmesini sağlar.

Platformdaki her boya yüklenicisinin geçmişi kontrol edilir ve kalite ve uzmanlık açısından incelenir , böylece emin ellerde olduğunuzu bilirsiniz. Herhangi bir son dakika değişikliğine ihtiyacınız olsun veya boya işinizle ilgili herhangi bir soruyu yanıtlamak için yardıma ihtiyacınız olsun, Boyacı Ustası Hizmeti’nin ev boyama ekibinin bir üyesi size  0216 449 94 01 numaralı telefondan her adımda destek olacak.

Rate this post

Önce hangi Duvarı boyamalısınız ? Son olarak odada ne bırakmalısın? Odalarınızı boyama için Duvar boyası Fikirleri. Boyacı Ustası Hizmeti.

Duvar boyası FikirleriDuvar boyası Fikirleri

Boyayı duvara yapıştırmayla ilgili sorunların yanı sıra, büyük projelerdeki sorunlar genellikle kötü planlamadan kaynaklanır.

Tipik bir aile evinde üç yatak odası, iki banyo, oturma odası, mutfak ve yemek alanı olacaktır. Tüm bu odaları boyamak günlük hayatınızı bozabilir ve çok fazla karmaşaya neden olabilir. Ancak İstanbul Boyacı Şirketinde, başarılı bir projenin anahtarının odalara öncelik vermek olduğunu biliyoruz.

Neden  Duvar boyası Fikirlerine öncelik verilmeli?

Duvar boyası Fikirlerinde odalara öncelik vermenin bu kadar önemli olmasının nedeni, hala evinizde yaşamak zorunda olmanız gerçeğidir. Basitçe söylemek gerekirse, fikir tam bir makyajın günlük yaşamınız üzerindeki etkisini en aza indirmektir. Uzman Duvar boyası Fikirleri sunacak boyacı ustalarımızdan konuyu değerlendirmelerini istedik. Hepsi aynı fikirde, aşağıdaki sıraya göre Duvar boyası Fikirleri çok daha az stresle sonuçlanacak.

Yatak Odası Duvar Boyası Fikirleri

Yatak odalarını boyamanın arkasındaki mantık ilk önce basittir: Bunlar uyuduğunuz odalardır. Önce yatak odalarını boyamak, odaların geri kalanına başladığınızda size boya kokularından uzak durma yeri sağlayacaktır. Ayrıca, projenizin büyük bölümünü oluşturacakları için bu odaları ortadan kaldırır.

Gün içinde boya dumanlarının dağılması için zaman tanıyarak yatak odalarını mümkün olduğunca erken boyamaya başlayın.

Yatak Odası Duvar Boyama sırasında ve sonrasında her odanın iyi havalandırıldığından emin olun, ancak yeni boyanmış duvarlarda doğrudan güneş ışığının parlamasına izin vermeyin. Güçlü güneş ışığı boyanın çok çabuk kurumasına ve boyaya zarar vermesine neden olur.

Banyo Duvar Boyası Fikirleri

Listede ikinci sırada, banyo olmadıkları sürece banyolar var. Yatak odalarınızın duvarlarını boyarken, sonraki yatak odasına geçmeden önce en-suite banyoları boyayın. Yatak odaları gibi, banyolar da bir evde en çok kullanılan odalardır.

Sabahları çok erken boyamaktan kaçının; akan duşlar veya sıcak banyolar buhar oluşturur. Odada yüksek ısı veya nem olmadan boyanın kuruması için maksimum süreye sahip olduğu zaman başlamak istersiniz. Birden fazla banyonuz varsa, proje planlarınız çerçevesinde banyo yapmayı ve duş almayı planlamak iyi bir fikirdir.

Mutfak Duvar Boyası Fikirleri

Sonra mutfak duvarlarını boyayın. Bu önemli bir oda, bu yüzden iyi hazırlanmış olduğunuzdan emin olmak isteyeceksiniz. Erişimini kaybedeceğiniz günlük cihazları düşünün ve buna göre plan yapın. Örneğin, buzdolabınızın, ocağınızın veya fırınınızın fişini çekmeniz gerekirse, bu yemek hazırlama becerinizi etkileyecektir.

Yemekleri önceden hazırlamak, israfı azaltmaya yardımcı olacak ve sizi dışarıda yemek zorunda kalmaktan kurtaracaktır. Mutfağı boyarken hafif alışveriş yapmayı planlayın. Yiyecekleri aileniz veya arkadaşlarınızla saklayabiliyorsanız, gereksiz yere yiyecek israfı da önemli ölçüde azalacaktır.

Oturma odası duvar boyası fikirleri

Oturma odası, herhangi bir boyama projesi sırasında genellikle en korkulan odadır. Bunun birkaç nedeni var, en önemlisi, genellikle en büyük oda olduğu gerçeği. Diğer nedenler arasında taşınması gereken mobilya miktarı ve sürekli yaya trafiği sayılabilir.

Mobilyaları taşımak gerekli bir kötülüktür; ancak yoğun trafik çoğunlukla önlenebilir. Yetişkinler işteyken ve çocuklar okuldayken oturma odanızı boyamayı planlayın. Mümkünse, sandalye gibi önemli mobilyaları tamamen hizmet dışı bırakmamaya çalışın. Mobilyaları yeterince örttüğünüz ve yoldan çekildiğinden emin olduğunuz sürece, odanın dışına taşımanıza bile gerek kalmayabilir.

Oyun, Yemek ve Çamaşır Odası duvar boyası fikirleri

Bu odalar muhtemelen çok kullanılsa da, mutlaka gerekli değildir. Bu odaları boyarken onlara oturma odası gibi davranın. Projenin bu aşamasında aynı kuralları uygulayın ve trafiği kontrol edin.

Son olarak, herhangi bir çamaşır veya benzeri odayı boyayarak projenizi tamamlayın. Çamaşır odanızı boyama işlemi sırasında çamaşır yıkamayınız. Boyamaya başlamadan önce gerekli tüm çamaşırların yıkandığından emin olun.

En İyi Duvar boyama Fikirleri Şirketi İpuçları

Büyük boyama projeleri söz konusu olduğunda havalandırma çok önemlidir. Sabrınız varsa, bir sonraki odaya geçmeden önce her odadaki boyanın tamamen kurumasını bekleyin. İsteyeceğiniz son şey, evinizin her yerinde boya kokusu karşısında bunalmaktır.

Evinizdeki en az yoğun zamanları düşünün ve projenizi buna göre planlayın. Eviniz ne kadar yoğunsa, projenizi tamamlamak o kadar çok zaman alır. Etrafta çok fazla insan olması boya kutularının devrilmesi olasılığını artıracaktır.

Büyük projeler için İstanbul Duvar boyası Fikirleri Şirketinden profesyonel boyacıları getirin. İşi verimli bir şekilde tamamlayarak sizi güçlükten kurtaracak uzmanlığa sahibiz. Çok odalı duvar boyama fikirleri ve projeleri hakkında daha fazla bilgi için bugün İstanbul Duvar Boyası Şirketini  0216 449 94 01’den hemen arayın.

Rate this post