Etiket: ALÇIPAN USTASI

Alçıpanı önce onarıp sonra boyaAlçıpanı önce onarıp sonra boya

Böylece evinize yeni bir boya rengiyle yepyeni bir görünüm kazandırmaya karar verdiniz. Boyama, alanınızı anında güncellemenin muhtemelen en kolay ve en uygun maliyetli yolu olsa da, yeni boyayı hemen duvarlara yapıştırmak kadar basit değil. Kusursuz görünen ve sürmesi gereken kaliteli bir boya işinin anahtarı hazırlık çalışmasıdır. Daha spesifik olarak, boya uygulamaya başlamadan önce duvarlarınızın uygun şekilde onarıldığından emin olmanız gerekir. 

Boyamadan önce alçıpan nasıl onarılır

Asılı duran herhangi bir sanat eseri veya dekoratif eşyayı söktükten sonra duvarlarınızın durumuna yakından bakmak isteyeceksiniz. Genellikle, sadece günlük aşınma ve yıpranmadan kaynaklanan birkaç küçük kusur bulacaksınız. Bu genellikle küçük ezikler, kabarcıklar, sıyrıklar, çivi patlamaları, asılı resimlerden kaynaklanan küçük delikler vb. gibi şeyleri içerir. Bununla birlikte, daha büyük delikler, kapı tokmaklarından kaynaklanan ezikler veya köşelerde kalafat çatlakları gibi biraz daha kapsamlı hasarınız olabilir.

Bazen bu kusurları ilk başta fark etmek zor olabilir, ancak düzeltmeden üzerlerini boyarsanız kesinlikle göreceksiniz. Hepsini aldığınızdan emin olmak için duvara bir yardımcı ışık tutabilir ve görülmesi zor noktaları vurgulamaya yardımcı olmak için yavaşça hareket ettirebilirsiniz. Bir nokta bulduğunuzda, bir kurşun kalemle (kalem veya işaretleyici değil!) daire içine alın, böylece tamir edilmesi gereken bir yer olduğunu anlarsınız. 

Alçıpan boyama için tamir etmenin ilk adımı, tüm bu delikleri, oyukları ve ölçüleri doldurmaktır. Küçük olanlar için oldukça hızlı ve kolay bir işlemdir. Önceden karıştırılmış bir alçı kullanın veya kendiniz karıştırın, alçıpan bileşimini pürüzsüz hale getirdiğinizden emin olarak gerekli alanları doldurun. Eşit şekilde doldurulduğundan emin olmak için iki kat kullanmak iyi bir fikirdir. Ardından, bileşiğin kurumasına izin verin ve pürüzsüz hale getirmek için zımpara kağıdı ile alanın üzerinden geçin. 

Daha büyük delikler için süreç biraz daha karmaşıktır. Deliğin çapı 6 inçten azsa, deliğin üzerine yapışkan bir alçıpan yama kullanabilir ve ardından üzerine bir alçıpan bileşiği tabakası uygulayabilirsiniz. Bileşiğin kurumasını bekleyin, ardından ikinci bir kat uygulayın. Kuruduktan sonra pürüzsüz bir yüzey elde etmek için hafifçe zımparalayabilirsiniz. 

Zımparalamayı bitirdikten sonra tozu süpürün ve tüm tozun gittiğinden emin olmak için duvarları nemli bir bezle silin. Duvarların kurumasına izin verin ve astar katınız için hazırsınız!

BOYAMADAN ÖNCE ALÇIPAN NASIL HAZIRLANIR

Boyanızı bozabilecek son toz parçacıklarından ekstra emin olmak için duvarları kuru bir mikrofiber bezle bir kez daha silmek iyi bir fikirdir. Astar katınızı uygulamadan hemen önce bu adımı yaptığınızdan emin olun. Ardından, astar kat uygulayın; normal boya ile yaptığınız gibi uygulayabilirsiniz. Düz bir kat aldığınızdan ve tamamen kurumasına izin verdiğinizden emin olun. 

Astar kuruduğunda, biraz daha zımparalanması gerekebilecek pürüzlü noktaları kontrol etmek için ellerinizi duvarlarda gezdirebilirsiniz. Duvarların pürüzsüz olduğundan emin olduktan sonra yeni boya renginize başlayabilirsiniz!

Duvarları kendi başınıza boyamak çok kötü görünmese de, bir sürü hazırlık işi var ve kendi başınıza yapmak zaman alabilir. İşi düzgün ve hızlı bir şekilde halletmek istiyorsanız, her şeyi sizin için halledecek profesyonel ressamlar kiralamak her zaman iyi bir fikirdir! Alçıpan ustası ve boya şirketinde tüm hazırlık ve boyama işlerini biz hallediyoruz. Kusursuz bir bitişe sahip olacaksın ve sadece bir gün içinde yepyeni bir mekana sahip olacaksın!

Rate this post

Alçı ve Alçıpan Onarım HizmetleriAlçı ve Alçıpan Onarım Hizmetleri

Alçı ve alçıpan neden çatlar?

Ev hayatı duvarlarda zor; çocuk oyunlarından mobilya taşıyıcılara kadar, sıva ve alçıpan’dan oymak, oymak, çatlamak ve delik açmanın binlerce yolu vardır.

Zaman, başka bir kötüleşen faktördür. Ek olarak, su sızıntıları ve küçük ev yangınları, bu yüzeyleri ciddi onarım ihtiyacı içinde bırakabilir.

Otoyollar, tren hatları veya patlatma gibi yakınlardaki titreşim kaynakları duvarları sallayabilir ve zamanla çatlatabilir.

Son olarak, yeni evler mevsimsel olarak genişleyen ve büzülen toprak nedeniyle yer değiştirebilir ve yerleşebilir, bu da genellikle alçıpan ve sıvada çapraz çatlaklara neden olur.

Alçı ve Alçıpan Tamiri

Hasarın nedeni ne olursa olsun,  sıva ve alçıpan uzmanları , hasarı onarma ve mevcut dokuları eşleştirme de dahil olmak üzere iç duvarlarda tek tip bir yüzey oluşturma konusunda uzmanlaşmıştır.

Uzman teknikleri ve en iyi sıva ve alçıpan bileşiklerini kullanarak, boyamadan sonra daha önce hasar görmüş noktaların duvarın geri kalanından ayırt edilememesi için kusursuz bir yüzeyi yeniden oluşturabiliriz.

Alçıpan Onarımlarınız İçin Neden bizi Aramalısınız?

Hasarları fark etmek istemiyorsanız, alçıpan ve sıva onarımları en iyi şekilde profesyonellere bırakılır ve işte bu yüzden alçı ve alçıpan boya ustası servisine ihtiyacınız var.

15 yılı aşkın tecrübemizle, tüm iç mekan alçıpan ve sıva onarımlarınızı sorunsuz bir şekilde halletmek ve duvarınızın geri kalanından ayırt edilemeyecek kusursuz sonuçlar sunmak için gereken beceri setine sahibiz.

Evinizin içini çekici tutmak bir zorunluluktur ve bunu ancak deneyimli bir profesyonel tarafından onarılan ve renk uyumlu herhangi bir hasarınız varsa yapabilirsiniz.

Tüm Çalışmalarımız Aşağıdakilerden Yararlanır:
 • 2 Yıl Garanti
 • Renk uyumu
 • 15+ Yıllık Tecrübe

Bir boya müteahhiti olarak amacımız, müşterilerimize en üst düzeyde profesyonel ve sorumlu ev boyama hizmeti sunmaktır. Sürekli eğitim yoluyla çalışanlarımızı sektör değişiklikleri, yeni ürünler, yenilikler ve ödüllü müşteri hizmetleri standartlarımız hakkında güncel tutuyoruz.

İlk ev içi danışmanlığımızdan son proje adımlarımıza kadar İstanbul sakinlerinin güvenebileceği bir boyama şirketidir.

Her aşamada detaylara gösterilen özen ve uygun teknikler, boya işlerimizin kalıcı olmasını sağlar. Yaptığımız tüm işlerin yazılı garantisinin arkasındayız ve boyama yatırımınızın uzun yıllar evinizi güzelleştireceğini ve koruyacağını garanti edebiliriz.

Rate this post

Alçı , alçıpan ile aynı tekniklerle kolayca boyanabilir . İyi bir astar tabakasıyla bile, alçı duvarlar ünlü bir şekilde boyaya susamıştır.

Alçıpan Duvar BoyamaAlçıpan Duvar Boyama

Evinizin iç alçıpan duvarlar monte edildikten sonra, inşaat projeniz, sadece gerekli son dokunuşla – boyama ile gerçekten şekillenmeye başlıyor.

Yeni alçı levha boyamak için İstanbul Standartlarının ne olduğunu önceki blog gönderimizde ele aldık ve tüm bunları dikkate alarak, yeni oturanların taşınması ve onlar için yarattığınız alanı kişiselleştirmesi için işi tamamlamaya hazırsınız. .

İşin ilk adımı, alçı levha yüzeyinin, boyanın dayanıklılığını ve olabildiğince çok kusurdan arındırılmış olmasını sağlamak için uygun şekilde hazırlandığından emin olmaktır.

Alçı levhanın kağıt yüzeyinde sürtünmeyi en aza indirmek için, derzler, köşeler, sabitleyiciler ve korniş montajı pürüzsüz ve düzgün bir şekilde zımparalanmalıdır.

Alçı levha montajından sonra boyama ne kadar erken yapılırsa o kadar iyidir.

İlk katı uygulamadan önce derzlerin kuru olduğundan emin olmak önemli olsa da, işlenmemiş alçı levha duvarın çok uzun süre bırakılması derzlerin nemi yeniden emmesine ve bu da pürüzlü yüzeylere veya çatlamalara neden olabilir.

Yüzey hazırlandıktan ve tozsuz hale geldikten sonra, son kat astarı uygulamaya hazırsınız. Bu, en iyi kalitede boyalı yüzey için önemli bir adımdır.

Alçı levha duvarlara fırça, rulo ve sprey ile boya uygulamanın genel olarak kabul gören üç yolu vardır.

Profesyonel alçıpan duvar ustası ve zamanında bir sonuç için, fırça uygulamasının kenarları kesmeye devam etmesini öneririz.

Fırça ile boyama, diğer iki yöntemden daha fazla zaman alır ve alt tabakayı eşitleyen ve küçük kusurları kapatan dokulu yüzey sağlamaz.

Mevcut iklimde birçok bina projesindeki zaman kısıtlamaları nedeniyle, duvarları püskürtmek için hızla bir standart haline geliyor.

Bu kabul görmüş bir endüstri uygulaması olmasına ve açıkça daha hızlı bir çözüm sunmasına rağmen, bu yöntemin temel bir unsuru, duvardaki küçük kusurları daha iyi gizleyebilecek dokulu bir yüzey oluşturmak için boya hala ıslak iken her katın geri sarılmasıdır. aynı zamanda alçı levha ile derzler arasında süreklilik sağlar.

Bununla birlikte, sprey boyama diğer yöntemlere göre% 20 daha hızlı olabilirken, öğeleri dolaplar, kapılar ve pencereler gibi aşırı püskürtmeye karşı koruma ihtiyacı, ıslak-ıslak geri dönme ve derzlerin vurgulanması gibi olumsuzluklar ortadan kalkabilir. zamandan tasarruf.

Açık ara en iyi sonuçlar haddeleme ile elde edilir. Boyacı ustası profesyonelleri, kaliteli bir sızdırmazlık astarı uygulayarak ve ardından bir rulo ile istenen renkte iki son kat uygulayarak, doğrudan veya dolaylı olarak projeye katkıda bulunan herkesin işini geliştiren en iyi sonuçları elde edeceklerdir.

Bu, bir yatak odası, oturma alanı, banyo veya mutfak olsun, her tür iç oda için geçerlidir.

Çamaşırhaneler ve banyolar gibi ıslak alan odaları için, temizlikten kaynaklanan yıpranma ve aşınmaya karşı ekstra direnç ve ayrıca küf oluşumuna karşı direnç için yarı parlaktan tam parlaklığa kadar bir boya önerilir.

Bu parlaklık seviyeli boyalar kullanılırsa, alçıpanda Seviye 5 bitirme ihtiyacı ile aynı boyama kuralları geçerlidir.

Benzer şekilde, belirli bir stil elde etmek için koyu boyalarla kaplanması amaçlanan iç tasarımlarda Seviye 5 bitirme gerekir.

Bu perdahın yağsız kaplaması, alçı levhadaki küçük kusurları düzelten ve levha ile derzler arasında daha düzgün bir yüzey sağlayan düzgün bir katman sağlar.

Seçtiğiniz boyama yöntemi ne olursa olsun, hem boya üreticilerinin hem de alçı levha tedarikçilerinin tavsiyelerine uymak, nihai sonuçlar ve hem boya hem de levhaya uygulanan garanti için çok önemlidir.

Alçı levha duvarlarınızı boyamak için daha fazla bilgiye veya ipucuya ihtiyacınız varsa, yerel boya tedarikçiniz veya Profesyonel alçıpan duvar ustası ile 0216 449 94 01‘den iletişime geçin.

Rate this post

2021 İstanbul Alçıpan Fiyatları ve Malzemeleri liste fiyatları. Yeşil, Mor, Rutubet ve Neme dayanıklı Alçıpan çeşitleri. Alçıpan Ustası., Alçıpan Fiyatları 2021 Yeşil Alçıpan Fiyatları ALÇIPAN Fiyat listesi Alçıpan İŞÇİLİK FİYATLARI Su geçirmez alçıpan fiyatları Alçıpan fiyatları koçtaş ALÇIPAN Duvar Fiyatları Bauhaus alçıpan fiyatları Alçıpan Fiyatları 2020

Alçıpan Tamiri, Hazırlama ve Boyamada UzmanlarAlçıpan Tamiri, Hazırlama ve Boyamada Uzmanlar

Bu sana benziyor mu? Evinde bir oda boyamaya can atıyorsun. Yerel boya mağazanızdaki boya örneklerine özlemle bakıyorsunuz. Hatta yeni duvar süslerini ve mobilya organizasyonunu bile gözünüzde canlandırıyorsunuz… ama hala yerel boyacılarınıza yer ayırmadınız.

 

O şey senin alçıpanın . Nasıl ele alınacağını bilmediğiniz, hasar görmüş bir duvarınız veya tavanınız var. Çatlamış, lekeli, çökmüş veya eğilmiş. Küçük bir alanda olabilir, ancak bir şeyden oldukça eminsin… muhtemelen üzerini boyamamalısın.

Haklısın ve biz senin kısıtlılığını takdir ediyoruz!

Boyamadan Önce Daima Alçıpanınızı Onarın

Hasar görmüş alçıpanın üzerini boyamak, açık bir yaraya yara bandı koymak gibidir. Sorunu çözmez. Aslında, onu iyi saklamıyor bile. Alçıpan hasarı ile kaynağından başlamanız gerekir. Yaptığına sevineceksin!

Alçıpanın düzgün bir şekilde tamir edildiğinde, duvarlarınız veya tavanınızla ilgili hiçbir temel sorun olmadığını bilerek içiniz rahat olabilir. Artı, boyan olması gerektiği gibi yapışacak. Hasarın başlıca nedenlerine bir göz atın ve hangisinin sizin için geçerli olduğunu görün …

İlk 3 Alçıpan Hasarına Neden Olur

 

 • Su hasarı. Hepimiz su hasarından kaynaklanan çirkin kahverengi lekeleri gördük. Sızıntının nereden geldiğinden emin değilseniz, başlamak için iyi bir yer. Onarımlar yapıldıktan sonra, alçıpanın kaldırılması, değiştirilmesi ve boyanması gerekir.
 • Gevşek alçıpan bandı . Alçıpan bölümleri arasındaki bant gevşediğinde, uzun şeritler halinde çatlama ve soyulma eğilimi gösterir. Bu, aşırı nemden veya yanlış kurulumdan kaynaklanabilir. Her iki durumda da boyaya zarar verir ve alanın değiştirilmesi, yamalanması ve boyanması gerekir.
 • Aşınma ve yırtılma . İster mobilya çizikleri, ister sallanan kapılar veya ne yazık ki yerleştirilmiş bir dirsek olsun, alçıpan ezik ve çürüklerden nasibini alır. Alçıpanın yüzeyi çatladığında veya tamamen kırıldığında, bazı gerçek onarımlar yapılması gerekir.
Alçıpan Onarımının Esasları

İyi niyetli bir tamirci değilseniz, alçıpan tamiri kolay bir kendi yapabileceğiniz iş değildir. Alçıpan profesyonellerini aramanızı öneririz . Bir takım isteyeceksiniz.

 • Hasarlı alanı değerlendirin
 • Eski malzemeyi kesin, çıkarın ve atın
 • Gerektiğinde metal yamalar, dikiş bandı, macun ve tutturucular kullanın
 • Yeni alçıpanı sorunsuz bir şekilde kurun
 • Elektrik armatürleri için boşlukları uygun şekilde kesin
 • Yeni duvarları veya tavanı zımparalayın, astarlayın ve boyayın
İstanbul Bölgesinde Alçıpan Onarım Uzmanlarına mı ihtiyacınız var?

Alçıpan Ustasından başkasına bakma. Sahip olduğunuz tüm alçıpan sorunlarını onarmak için profesyonel uzmanlığa sahip, etraftaki en sıcak bir ekibiz. Alçıpan onarımınızı, değişiminizi ve iç mekan boyamanızı planlamak için bugün ofisimizle iletişime geçin ! Zeminden tavana sizi örtüyoruz.

Rate this post

Alçıpan ve Alçı Levha Aynı Şey Mi? Alçıpan fiyatları, alçı levha fiyatları, alçıpan ustası, istanbul alçıpan duvar levha dekorasyon hizmeti.

Alçıpan Ve Alçı Levha Aynı Şey Mi?Alçıpan Ve Alçı Levha Aynı Şey Mi?

Alçıpan ve alçı levha arasındaki fark konusunda şaşkın olabilirsiniz. Kısa cevap temelde sadece isimdir. Genellikle coğrafi konuma bağlı olarak, çeşitli terimlerle açıklanan aynı üründürler.

Alçı levha veya alçıpanın ortaya çıkışı, sıva tarihinde derin bir şekilde kök salmıştır. Levhaların iç katmanları, yüzyıllardır inşaatta kullanılan alçı malzemesi ile yakından ilişkilidir. Yapı malzemelerindeki bu yenilikler, evlerin ve binaların günümüze kadar tamamlanma şeklini değiştirdi.

Antik sıva, günümüzün yaygın olarak kullanılan alçıpan malzemesine dönüşmüştür. Üretim tekniği icat edildiğinden beri gelişmiştir. Bu, alçıpan veya alçıpanın popülaritesinin artmaya devam etmesini sağlamıştır. 

Alçının Tarihçesi

Alçı, mineraller ve sudan yapılmış, aralarında kuruma süreleri ile katlar halinde uygulanan bir macundur. Antik çağlardan beri duvar yapımında yapı malzemesi olarak kullanılmıştır. İlkel insanlar tarafından kullanılan tekniklerin çoğu bugün hala kullanılıyor.

Teknik, sıva şeklinde dış duvarlara yayıldı. Avrupa medeniyetleri, detaylı tavanlar oluşturmak ve dekoratif mimari detaylar eklemek için sıva yapardı. Romalılar teknik geliştirdi beton buluşa yol açan, aynı şekilde kullanılan kireç.

Şehircilik yapı malzemelerinde rahatlık ihtiyacını beraberinde getirdi. Sıkıcı sıva montajının yerini almak için alçıpan veya alçıpan icat edildi.

Alçıpan Ve Alçıpana Geçiş

Alçıpan , alçı kuruma süresinin beklemesini ortadan kaldıran bütçe dostu bir seçenek olarak tasarlandı. Aleve dayanıklı özellikler ve hızlı kurulum, erken benimseyenler için avantajlar olarak görülüyordu. Yenilikçi özelliklerine rağmen, alçıpan kullanımı hemen yükselmedi.

Bununla birlikte, yüzyılın ortalarında, son derece popüler bir yapı malzemesi olarak ortaya çıktı. Bebek patlaması, daha uygun fiyatlı ve verimli inşaat malzemeleri için bir talep yarattı. Bu, alçıpan satışlarını bu güne kadar kalıcı popülaritesine götürdü. 

Alçıpan Ve Alçı Levha Üretim Süreci

Alçıpan levhalar ve alçı levhalar geleneksel olarak alçıdan yapılır . Bu beyaz kumlu mineral, dünya çapında birçok yerde topraktan çıkarılır. Alçı, alçıpan levhalar, çim gübresi ve kaldırım tebeşirleri gibi çeşitli uygulamalarda kullanılır. Mineral yüksek su içeriğine sahiptir ve alçıpanın yangına dayanıklı olmasını sağlar.

Alçıtaşı, bir bulamaç veya macun oluşturmak için geri dönüştürülmüş kağıt hamuru gibi diğer katkı maddeleriyle karıştırılır. Bu bulamaç, kağıt veya cam elyafı arkalık arasına ince tabakalar halinde yayılır. Daha sonra sertleşmesi ve kuruması için bir kurutma odasında ısıtılır.

Levhalar, farklı kullanımlar için çok çeşitli boyutlarda kesilmiştir. Tahtalar genellikle dört fit genişliğindedir, ancak yükseklikleri değişebilir. Daha yüksek duvarlarda daha hızlı ve daha sorunsuz kurulum için daha uzun panolar kullanılabilir.

Alçıpan levhaların kalınlığı da değişmektedir. Bir inçin çeyreği kadar inceden bir inçin beş sekize kadar inceliğinden farklı kalınlıkların farklı uygulamaları vardır. En ince tahtalar, kavisli duvarlar veya mevcut alçıpana bir katman eklemek için en iyisidir. Sesi azaltmak veya bir dış duvara yalıtım eklemek istiyorsanız, daha kalın levhalar seçmek en büyük faydayı sağlayacaktır.

Alçıpan Veya Alçı Levha Montaj İşlemi

 

Alçıpan veya alçı yükleme işlemi nispeten hızlı ve verimlidir. Deneyimli bir kurulum ekibi bir işi kısa bir süre içinde tamamlayabilir. İşlem, yüksek sesli elektrikli aletler gerektirmez, yani minimum kesintiye neden olur.

Levhalar, uygun bağlantı elemanları kullanılarak duvarlara monte edilir. Bu malzemeyi kullanmanın bir yararı, çimento bloğundan metal veya ahşap dikmelere kadar her şeye monte edilebilmesidir. Aynı zamanda hafiftir, montajı daha basit ve daha güvenli hale getirir.

Levhalar arasındaki dikişler daha sonra ustalıkla bantlanır. Düzgün bir görünüm sağlamak ve dikişlerin herhangi bir izini silmek için bandın üzerine bir bileşik uygulanır. Kusursuz bir görünüm elde etmek için bileşiğin birkaç katı uygulanabilir.

Duvar daha sonra zımparalanır. Ayrıca , amaçlanan bitişe bağlı olarak çeşitli tekniklerle tekstüre edilebilir . Yüzey daha sonra astarlanmaya, boyanmaya veya bitirme yöntemi seçilmeye hazırdır.

Alçıpan Ve Alçı Levhanın Faydaları

Alçıpan veya alçıpan, son derece popüler bir yapı malzemesidir ve bunun iyi bir nedeni vardır. Rahatlığı ve faydaları onu harika bir seçim haline getirir. Ayrıca, bütçe dostu ve çok yönlüdür.

Kuru duvar kaplaması çok çeşitli uygulamalarda kullanılabilir. Tüm bodrum katını bitirmek veya odalar arasında bariyerler oluşturmak için kullanılabilir. Pürüzsüz, kesintisiz bir görünüm oluşturmak için modası geçmiş bir tavanı kaplamak için de kullanılabilir.

Dış duvarlara alçıpan eklemek, elemanlardan koruma sağlar. Odanın kontrollü sıcaklığını korumaya yardımcı olabilir. Alçıpan ayrıca dışarıdan gelen taslakları da azaltabilir.

Alçıpan levhalar yoğun olduğundan gürültü kirliliğini azaltır. Dış ortamdan sesin gelmesini engelleyebilirler. Alçıpan, sesin yankılanmasını veya odadan odaya taşınmasını önlemede de yardımcı olur. 

Yangına dayanıklılığı, alçıpanın montajının en iyi faydalarından biridir. Doğal olarak alevlere dayanıklıdır ve yangının odalar arasında yayılmasını yavaşlatabilir. Bunları daha da yangına dayanıklı hale getiren ilave malzemeler içeren panolar mevcuttur. 

Yüksek nemli bir alanda mısınız? Alçıpan, duvarlar arasında sıkışan nemi emmeye yardımcı olabilir. Bu, küf ve küf varlığında önemli bir azalma sağlar.

Alçıpan dayanıklıdır , ancak onarımı da kolaydır. Küçük tekmeler ve çizikler bazı basit malzemelerle kolayca onarılabilir. Geniş hasar alanları da kolay bir çözümdür. Bir alçıpan montajcısı, duvarın geri kalanını kesintiye uğratmaktan kaçınırken, sadece ihtiyaç duyulan levhayı değiştirme konusunda yeteneklidir.

Son olarak, alçıpan eklemek harika görünüyor. Göze hoş görünmeyen kabloları ve hizmet hatlarını gizleyebilir. Aynı zamanda sonsuz çeşitli şekillerde tamamlanabilen pürüzsüz, parlak bir görünüm sunar.

Sonuç

 

Alçı, eski duvarlardan ve tavanlardan uzun bir yol kat etti. Alçıpanın icadı, onu erişilebilir ve uygun fiyatlı bir malzemeye dönüştürdü. Birçok avantajı onu sayısız uygulamada harika bir seçim haline getirir.

Nasıl adlandırmayı seçerseniz seçin, alçıpan veya alçıpanın belirgin faydaları vardır. Sürekli güvenilirliği, onu inşaat endüstrisinde dayanak noktası haline getirecektir. Gelişen teknoloji ve yenilikçi kurulum teknikleri, uzun süre gelecekte burada olacağını kanıtlıyor.

Rate this post

2021 İstanbul Alçıpan Fiyatları ve Malzemeleri liste fiyatları. Yeşil, Mor, Rutubet ve Neme dayanıklı Alçıpan çeşitleri. Alçıpan Ustası., Alçıpan Fiyatları 2021 Yeşil Alçıpan Fiyatları ALÇIPAN Fiyat listesi Alçıpan İŞÇİLİK FİYATLARI Su geçirmez alçıpan fiyatları Alçıpan fiyatları koçtaş ALÇIPAN Duvar Fiyatları Bauhaus alçıpan fiyatları Alçıpan Fiyatları 2020

Alçıpan Fiyatları ve MalzemeleriAlçıpan Fiyatları ve Malzemeleri

Bir alçıpan montaj projesi üstlenildiğinde yapılması gereken çok detaylı iş vardır, ancak ne bekleyeceğinizi ve bütçenizi nasıl planlayacağınızı bilmek işleri daha az stresli hale getirmede uzun bir yol kat edebilir. İstanbul bölgesindeki alçıpan montaj ustaları hakkında online araştırma yapmak , süreçten veya maliyetten ne beklemeniz gerektiğinden emin olmadığınızda başlamak için iyi bir yerdir.

Sadece İstanbul alçıpan fiyatları ve malzemeleri için buradaysanız, onlara ulaşmak için sizlere tavsiyelerimiz olacak.

E-posta göndermek veya fiyat teklifi almak için birkaç şirket ile karşı karşıya kaldığınızda bunalmak kolaydır, ancak bazen yapmanız gereken arama sayısını azaltmak için biraz araştırma yapabilirsiniz. Neyse ki, süreci biraz daha kolay ve ortalama bir tüketici için biraz daha kolay hale getirmeye yardımcı olacak bunun gibi kılavuzlar var.

Bu kılavuzla, ortalama bir alçıpan montaj servisinin neleri içerdiğini ve bütçeyle ilgili olarak neler beklemeniz gerektiğini okuyabileceksiniz. İstanbul bölgesindeki gerçek şirketlerden projeler için teklifleri bile görebileceksiniz. Tüm bunlar, yaklaşmakta olan alçıpan montaj projeniz hakkında iyi bir karar vermenize yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

İster büyük bir ticari alçıpan projeniz olsun, ister evde küçük bir şeyiniz olsun, sorularınız olması normaldir. İstanbul bölgesinde yaşıyorsanız ve sorularınızın yanıtlanmasını istiyorsanız, okumaya devam etme zamanı. Bu, İstanbul bölgesindeki alçıpan montaj projeleri için kapsamlı bir kılavuzdur.

Tipik Alçıpan Montaj Hizmetleri Neleri İçerir?

alçıpan montaj

 

Yeni bir alçıpan projesi hakkında düşünmeye başladığınızda, tüm sürecin neyi içerdiğinden emin olamayabilirsiniz. Alçıpan montajı için biriyle iletişime geçerseniz, buna ne dahildir? Alçıpanı asmaktan boyamaya kadar her şeyi yapmalarını bekleyebilir misiniz? Teklif çağrısı yapmadan önce ne bekleyeceğinizin ve tüm sürecin neleri içerdiğinin farkında olmak iyidir.

Bu bilgiler, teklifinizin projeniz için ihtiyaç duyacağınız tüm hizmetleri içerdiğinden emin olmanıza yardımcı olacaktır. İstediğiniz son şey, teklifinize dahil olmayan bir hizmete sahip olmayı planlamak ve gerçeğin ardından öğrenmek. Bu, tüm bütçenizi ve proje zaman çizelgenizi pencereden dışarı atabilir. Tipik süreç şu şekildedir:

ALÇIPAN MONTAJI

Alçıpan montajı, duvarları veya tavanları inşa etmeye yardımcı olmak için evlere ve diğer binalarda kullanılan ucuz bir malzemedir. Alçıpan, alçıdan yapılır ve bazen alçı levha olarak da anılır.

Alçıpan montajı ile birlikte gelen beş farklı bitiş seviyesi vardır. İhtiyacınız olan bitirme türü, yapmayı planladığınız projenin türüne bağlıdır. Bazı iş bitirmeler projenizin maliyetini artırabilir, bu nedenle önceden neye ihtiyacınız olduğunu bilmek daha doğru bir tahmin elde etmenize yardımcı olacaktır.

ALÇIPAN KAPLAMA

Az önce okuduğunuz gibi, bir alçıpan montaj projesi için beş farklı alçıpan kaplama seviyesi vardır. Her seviye , alçıpan asıldıktan sonra ne kadar iş yapıldığını ifade eder . Seviye 0, seviye 5’e kadar en az çalışma miktarı en yüksek çalışma miktarıdır.

Seviye 0:

Alçıpanı astıktan sonra başka hiçbir şey yapılmaz. Raptiyeler ve tırnaklar ile dikişler açıkta bırakılır. Bu, birçok alçıpan projesi için yaygın değildir ve genellikle işin geçici olması gerektiğinde yapılır.

Seviye 1:

Bu seviye, alçıpan derzlerine derz bandının gömülmesini ifade eder, ancak bunun ötesinde hiçbir şey yapılmayacaktır. Yine bu genellikle alçıpan ekiplerinin projenizden nasıl ayrılacağı değildir, ancak bazen hızlı veya düşük bütçeli işler için yapılır.

Seviye 2:

2. seviyede, alçıpan bandın ve açıkta kalan çivilerin veya raptiyelerin ince bir kat derz macunu ile kaplanmasını bekleyebilirsiniz. Bu, bitmiş projenizin alçıpanın üzerine fayans döşemeyi içereceğini biliyorsanız, durabileceğiniz bir seviyedir.

3. Seviye:

Bu, seviye 2’ye benzer, ancak açıkta kalan bant ve vidalara / çivilere / raptiyelere ikinci veya daha kalın bir derz macunu tabakası uygulanır. Ağır dokulu duvarlara sahip olmayı planlıyorsanız, alçıpan ustasına önceden haber verebilirsiniz. Bu durumda bu bitiş seviyesinde durabilirlerdi.

Seviye 4:

Bu, bir alçıpan projesi için en yaygın kaplama türüdür. Bir tahminde bulunursanız ve belirli tipte bitişler veya ihtiyaçlar hakkında konuşmazsanız, projenizin dördüncü seviye bir bitiş fiyatının bitirme fiyat teklifini içereceğini güvenle varsayabilirsiniz.

Dördüncü seviyede, tüm bant ve vidaların vb. Kalın bir kat derz macunu ile kaplanmasını bekleyebilirsiniz. Bileşik kuruduktan sonra zımparalanacak, duvarlar pürüzsüz ve boya veya diğer bitirme seçenekleriyle kaplanması kolay olacak.

Seviye 5:

Bu, dördüncü seviye bitirmeden bir adım daha ileridedir. Bu kaplamanın ekstra maliyetli olmasını bekleyebilirsiniz ve gerçekten yalnızca duvarlarınız için planlanmış çok karmaşık yüzeyler veya dekorasyonlarınız varsa kullanılması gerekir.

Beşinci seviyede zımparalanmış duvarlara sahip olacaksınız ve bu duvarlara “kaygan kaplama” uygulanacaktır. Yağsız kaplama, bir fırça ile veya hatta bazı durumlarda duvarlarınıza hava püskürtülerek uygulanabilen sulandırılmış bir derz bileşiğidir. Alçıpanda son derece pürüzsüz bir yüzey sağlar.

Yine, projeniz için ne tür bir genel kaplama kullanmayı planladığınızı hatırlamak isteyeceksiniz. Genel olarak çoğu projenin genellikle dördüncü seviye bitirmeyi kullandığını unutmayın, ancak duvarlarınızın yoğun dokulu, döşeli olacağını veya karmaşık bir çalışma gerektireceğini biliyorsanız, bütçenizi planlarken ve alçıpan ustası ile konuşurken bundan bahsedebilirsiniz.

Bu, aramayı yapmadan önce süreç hakkında bilgi sahibi olmanın ne kadar yararlı olacağına dair güzel bir örnektir. Nihai projenin tam olarak ihtiyacınız olan şey olduğundan emin olacaksınız, hiç kimse her iki tarafta da herhangi bir şey hakkında varsayımda bulunmayacak ve daha fazlasına ihtiyacınız olacağını biliyorsanız daha kesin bir teklif alacaksınız (veya daha az) bitirme sürecinde çalışın.

SON BOYAMA

Çoğu zaman, farklı türde bir kaplama (ağır dokular, fayanslar, vb.) Kullanmayı planlamıyorsanız, ustaların ayrılmadan önce alçıpanınızı boyamasını istersiniz. Bu, teklifinize dahil edebileceğiniz bir şeydir. Boyama, alçıpan montaj projesinin / sürecinin son aşamasıdır.

Alçıpanı kendiniz boyayabilirsiniz, ancak projenizin boyutuna bağlı olarak, değerinden daha güç olabilir. Küçük bir odayı kendi başınıza boyamak çok önemli değil, ancak ticari bir alçıpan projesinden bahsederken, her şey bittikten sonra boyamak için birden fazla odanız olacağını düşünmelisiniz.

Bir alçıpan montaj ekibinin, alçıpan boyama konusunda deneyimli birden fazla üyesi vardır. Rekor sürede bitirebilirler ve muhtemelen kendi başınıza yapabileceğinizden daha iyi bir iş çıkarırlar. Genellikle, son kat boya o kadar pahalı değildir ve ekipten ayrılmadan önce sadece biraz zaman ve baş ağrısından kurtulmak için bunu sizin için yaptırmaya değer olabilir.

Türkiye’de Alçıpan Montaj Projeleri İçin Ortalama Bütçe Ne Kadardır?

kurumsal-alçıpan ustası

 

Türkiye’de ortalama alçıpan kurulum maliyeti, İstanbul bölgesinde maliyetin ne olacağına dair size her zaman en iyi göstergeyi vermeyecektir. Size gösterdiği şey, neyin çok pahalı ya da şüpheli bir şekilde maliyetinin çok düşük olduğu. Ulusal ortalamaları biliyorsanız, diğer tüketicilerden daha fazla bilgiye sahipsiniz demektir. Bu, hangi açıpan ustasını işe alacağınız konusunda en iyi kararı vermenize yardımcı olabilir.

Belirli yüklenicilerinizin malzeme, işçilik ve hatta çalışma sahanıza seyahat için nasıl ücret aldıklarına bağlı olarak proje maliyetlerinizin ne kadarını değiştirebilecek bazı şeyler. Bazı şirketler metrekare başına sabit bir ücret alırken, diğerleri her bir faktörü dikkate alır ve yukarıda belirtilenlerin tümüne dayalı bir tahmin oluşturur.

Türkiye’de ortalama olarak, alçıpanın kurulumunun metre kare başına yaklaşık 25 TL’ye mal olmasını bekleyebilirsiniz . Malzeme ve işçilik ekledikten sonra, ulusal ortalama alçıpan panel başına 70TL. civarındadır. Projenizin toplam maliyeti, alçıpan monte etmeyi planladığınız oda veya odaların boyutuna bağlı olacaktır.

Projenizin bu aralığın neresine girebileceğini düşünürken aklınızda bulundurmanız gereken bazı ekstra faktörler vardır. Bazı alçıpan ustaları, daha küçük projeler için metrekare başına biraz fazladan ücret alırken, daha büyük projeler, genel olarak daha fazla para ödediğiniz için, metrekare başına bir “toplu indirim” olarak düşünebileceğiniz şeyi alır.

Ayrıca kullanılan alçıpanın türünü de düşünmek isteyebilirsiniz. Birkaç seçenek var ve bazıları diğerlerinden daha pahalı.

Hangi Alçıpan Türleri Mevcuttur?

 

alçıpan türleri

 

Hangi alçıpan ustası şirketine iş verdiğinize ve şirketlerinde ne sunduklarına bağlı olsa da, tüketici olarak farkında olabileceğiniz beş tür alçıpan vardır . Bu beş tür hakkında bilgi sahibi olmak ve her türün ne sunduğunu (ve türünün ne kadara mal olabileceğinin yanı sıra), alçıpan kurulum projenizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olabilir.

NORMAL ALÇIPAN:

Bu, alçıpanın neye benzediğini düşündüğünüzde muhtemelen aklınızda bulundurduğunuz temel gri alçıpandır. En ucuz alçıpan seçeneğidir ve evinizin veya ofis binanızın çoğu alanı dahil olmak üzere çok çeşitli durumlarda kullanılabilir. Özellikle dar bir bütçeniz varsa ve yine de projenizde size yardımcı olması için iyi bir alçıpan ustası şirketlerine ihtiyacınız varsa, bu çok yönlü bir seçenektir.

YEŞİL ALÇIPAN:

Bu tip alçıpan, küfe dayanıklıdır ve yüksek nemin sorun olacağı alanlarda kullanılabilir. Bu tür bir alçıpanı, nem birikimi için çok fazla potansiyel olan banyonuz veya çamaşır odası gibi alanlarda kullanmayı düşünün. Genel olarak, yeşil alçıpan, normal alçıpanın sizi çalıştıracağından yaklaşık % 20 daha pahalı olabilir.

MOR ALÇIPAN:

Küf, küf ve neme dayanıklı bir şeye ihtiyacınız varsa, bu iyi bir seçenektir. Yeşil alçıpan ile neredeyse aynıdır, ancak aynı zamanda daha dayanıklı ve çok yoğun trafik alanları için daha uygun olma avantajına da sahiptir. Duvarlarınızın çok fazla suistimale maruz kalacağını biliyorsanız, mor alçıpan hakkında soru sormayı düşünün.

İstanbul’ta, ülkenin diğer bölgelerinden daha nemli olan hava koşullarıyla zaten karşı karşıya olabileceğinizi unutmayın. Bu, evinizin doğal olarak diğer evlerden daha fazla neme dayanıklı malzemeye ihtiyaç duyduğu anlamına gelebilir. Mor alçıpan bir seçenektir, ancak normal alçıpandan % 30 daha pahalı olabileceğini unutmayın.

X ALÇIPAN:

Tüm alçıpan doğal olarak yangına dayanıklı olacaktır (alçıpan kullanmanın en büyük faydalarından biridir) bu tip piyasadaki diğer tüm alçıpandan daha dayanıklıdır. Tip X alçıpan daha kalındır ve cam elyafı alçıya karıştırılmıştır. Yanmaz olmasa da, yangına karşı 1 saatlik bir derecesi vardır.

Evinizde veya ofisinizde alçıpanı nereye monte ettiğinize bağlı olarak, binanızın koda ulaşması için Tip X alçıpan gerekebilir. Durum buysa, yüklenicinizin size haber vereceğinden emin olabilirsiniz, ancak zaten farkında olacağınız için bunu da sorabilirsiniz. Tip X alçıpanın maliyeti normal alçıpanın sizi çalıştıracağından yaklaşık % 10 daha fazladır.

SES YALITIMLI ALÇIPAN:

Normal vs Tip X alçıpanda olduğu gibi, tüm alçıpan, evinizdeki odalarda geçen ses miktarını azaltacaktır. Sesi sönümleyen alçıpan, sesin normal alçıpandan daha az hareket etmesini sağlamak için sadece ekstra bir adımdır. Bu işleme yardımcı olmak için iki kat alçı arasında bir zar vardır.

Çoğu zaman muhtemelen ses yalıtımlı alçıpanın takılması konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Ancak, alçıpan kaplı bir kayıt stüdyosu gibi bir odanız varsa, bu yardımcı olabilir. Bununla birlikte, bunun normal alçıpandan önemli miktarda daha pahalı olmasını bekleyin. Ortalama olarak bu tür bir alçıpan yaklaşık % 400 daha pahalıdır.

Normal alçıpan kullanmak çoğu insana çok iyi hizmet eder. Yüklenicinizin dikkate almasını istediğiniz özel hususlar varsa, onları önceden bilgilendirdiğinizden emin olun. Bu tür malzeme değişiklikleri, size daha doğru ve özel projenize ve ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmış bir tahmin sağlamada büyük bir fark yaratacaktır.

 

istanbul Bölgesinde Alçıpan Montajının Maliyeti Nedir?

istanbul alçıpan maliyeti

 

İstanbulbölgesinde epeyce alçıpan montaj şirketi var, bu yüzden bu alıntılar aradığımız veya isimsiz olarak e-posta ile gönderdiğimiz bazı yerel şirketlerden. 200 metrekarelik bir ofisin sahte bir projesine dayanıyorlar. Teklifler, 4. seviye cilalı normal alçıpan içindir ve son bir boya kaplaması içerir. İşte bu özelliklere dayalı bazı tahminler:

ŞİRKET1: 

Kurulum Maliyeti: 320 TL.

Bitirme Maliyeti: 400 TL.

Boyama Maliyeti: 320 TL. + 100 TL. değerinde boya

Toplam Tahmin: 12000 TL.

ŞİRKET2:

Kurulum Maliyeti:  480-550 TL. arası

Bitirme Maliyeti: 240 TL.

Boyama Maliyeti:  250 TL.

Toplam Tahmin: 12000 TL – 13000 TL.

ŞİRKET3: 

Kurulum Maliyeti: 480 TL.

Bitirme Maliyeti: 480 TL.

Boyama Maliyeti: 240 TL. işçilik + 150 TL. boya

Toplam Tahmin: 15000 TL – 16600 TL. 

ŞİRKET4: 

Kurulum Maliyeti: 480 TL.

Bitirme Maliyeti: 480 TL

Boyama Maliyeti: 480 TL.

Toplam Tahmin: 17500 TL.

Bu alıntılar, belirtildiği gibi, hepsi aynı değişkenlere dayanmaktadır. İstanbul bölgesindeki her alçıpan müteahhitlik şirketi olmasa da, size bölgenin ortalamasının ne olduğunu görme şansı veriyor. Yine, ulusal ortalamalarda olduğu gibi, bu, tahminlerinde çok düşük veya çok yüksek olan herkesi ayıklamanıza yardımcı olur.

Bölgede bunun gibi küçük bütçelerle çalışmayacak bazı firmalar var. Örneğin, Alçıpan İç Mekanları , bütçesi  80.000 TL’den az olan hiç kimseyle çalışmayacaktır. Bu, projenizde ilerlerken akılda tutulması gereken bir şeydir. İrtibat kurduğunuz herkese, süreçte çok ileri gitmeden önce harcayabileceğiniz minimum bir bütçeye sahip olmanızı bekleyip beklemediklerini sorabilirsiniz.

 

İstanbul Bölgesindeki Alçıpan Projeleri İçin Özel Hususlar Nelerdir?

alçıpan ustası hizmeti

 

Özel alçıpan projeniz için neye ihtiyacınız olduğuna bağlı olarak, İstanbul bölgesi için dikkate almanız gereken bazı özel hususlar olabilir. Bunların çoğu, bölgenin ortalama nem ve sıcaklığı etrafında dönecektir. Alçıpanın ısıya ve neme dayanmasını sağlamaya yardımcı olacak seçenekleriniz olduğunu unutmayın.

Alçıpanın uzun ömürlülüğünden endişeleniyorsanız, kullanılabilecek diğer alçıpan türlerini sorun. Yeşil alçıpanın ve mor alçıpanın küflenmeye karşı dayanıklı olacak şekilde yapıldığını, mor alçıpanın özellikle dayanıklı olduğunu ve yüksek trafikli alanlar için iyi yapıldığını unutmayın.

İstanbul’daki mürettebatın bölgedeki hava koşullarından haberdar olduğundan da emin olabilirsiniz. Farklı türde bir alçıpan kullanmanızı önerirlerse, muhtemelen sizin en iyi ilginizi çekecek şekilde yapıyorlardır. Yüklenicinizin çok dikkate aldığı herhangi bir öneride bulunun. Daha önceden ödenmesi gerekenler uzun vadede paradan tasarruf etmenizi sağlayabilir.

SONUÇ:

alçıpan işinin sonucu

 

Bir alçıpan montaj projesine girebilecek çeşitli şeylerin farkında olmak, kime işi vereceğiniz konusunda daha iyi bir karar vermenize yardımcı olacaktır. Daha etkili bir şekilde iletişim kurabilecek ve size sunulanların daha fazla farkında olacaksınız. Daha bilgili sorular sorabilir ve proje başlamadan önce gerçekten istediğinizi aldığınızdan emin olabilirsiniz.

Bitirme türlerinden oradaki alçıpan türlerine kadar burada okuduğunuz her şeyi aklınızda bulundurun. Tüm bunlar, doğru bir teklif  almanıza ve projenin tamamlanması boyunca bütçenize bağlı kalmanıza yardımcı olacaktır. Bir alçıpan projesinin hayal ettiğiniz kadar stresli olması gerekmez.

Artık bilgilendirildiğinize göre, bu bilgileri kullanıma sunmanın zamanı geldi. Bazı aramalar yapın, bilgili bir tüketici olduğunuzdan emin olun, telifler alın ve nihai işi verme kararını verin. Başlamadan önce yaptığınız tüm araştırmalar nedeniyle yakında mutlu olduğunuz bitmiş bir projeye sahip olacaksınız. Harika bir araştırma ve projenizde iyi şanslar!

Rate this post

Alçıpan Hizmeti - Boyacı Ustası Hizmeti İstanbul - Alçıan Tamir, Montaj Meta açıklaması önizlemesi: ⋅ Alçıpan Hizmeti , Cephe Kaplama, Alçıpan Kapatma, Ofis Tadilatı, Asma Tavan, Alçıpan, Boya, Duvar Kağıdı, Seramik Mermer Ustası Hizmeti.

Alçıpan Ustası HizmetiAlçıpan Ustası Hizmeti

Evinizin birleşim yerlerinde temel yerleşmesinden kaynaklanan çatlaklar mı oluşuyor? Duvarlarınızdaki öğelerin mevcut yerleşimini değiştiriyor musunuz?

Koridorda veya merdiven boşluğunda biraz hasar aldınız ve düzeltmeye mi ihtiyacınız var?

Evinizdeki mevcut alçıpan koşullarınıza zarar verebilecek pek çok sorun vardır, ancak bunları tamir ettirmek ve duvarlarınızın temiz ve herhangi bir çatlak ve deliksiz görünmesini sağlamak, bir yaşam alanını tamamen yeni bir duruma dönüştürebilir.

Onarım Seçenekleri

İster bir duvardaki eşyaları hareket ettiriyor olun, ister yeni bir alanı miras alıyor olun, hemen hemen her zaman duvarlarda önceki sakinlerden bazı çivi delikleri veya küçük delikler olacaktır. Yüzeye yeni bir kat boya uygulamadan önce bunların daha büyük sorunlara benzer şekilde onarılması gerekir.

Döşemedeki çivi delikleri tamamen farklı bir karardır, çünkü deliklerin konumu genellikle boyama öncesinde onarım gerekip gerekmediğini belirler.

Deliklerin evde yaşayanlar için ne kadar görünür olduğuna bağlı olarak, orijinal çivilerin doğru şekilde takılması koşuluyla, bunların var olmasına izin verilebilir.

Boyamak için pürüzsüz ve dolgulu bir alan sağlamak nihayetinde amaçtır ve alanı orijinal haline döndürmek için başarılması gerekir.

Bu, daha geniş alanlar için zor olabilir ve bu, mobilyaların taşınmasının neden olduğu hasar veya belirli bir duvardaki bir şeye (örn. Borular, kablolar, kanallar vb.) Erişme ihtiyacının bir sonucu olabilir.

Bu projeler için, daha geniş bir alan için spackle ve zımparalama veya hatta savunmasız alanın güçlendirilmesi için bir metal levha gerekebilir.

Doku Kullanımı ve Stil

Mekana sağlam ve yumuşak bir görünümden daha fazlasını vermek için farklı tipte alçıpan dokuları kullanılabilir. Bunlar, söz konusu alana bağlı olarak tavanlara veya duvarlara uygulanabilir ve genellikle ev sahibinin kişisel tercihine bağlıdır.

Mevcut birden fazla stil, kişilere, genellikle mekanın farklı bir alanını belirtmek için kullanılan çeşitli farklı uygulama seçenekleri sunar.

Örneğin, duvarlar herhangi bir dokudan arınmış olabilir, ancak tavanın karakter için bir tür tasarımı olabilir. Bu aynı zamanda banyoyu, bodrumu veya herhangi bir odayı evin diğer alanlarından ayırmak için doku uygulanmış duvarlar için de geçerli olabilir.

Alçıpan işine ihtiyacınız varsa – boyutu ne olursa olsun – o zaman Alçıpan Hizmetindeki yüksek nitelikli uzmanlardan başkasına bakmayın. Lütfen bu konuda uzmanız biz, son derece Kalifiye alçıpan ustası hizmeti personeli ile birlikte bir teklif hazırlayalım!

Rate this post

istanbul boya, badana,tadilat,yenileme, komple tadilat, tamirat, banyo, mutfak, duvar kağıdı, kurumsal , profesyonel, ustası, ustaları, usta, ADALAR, ARNAVUTKÖY, ATAŞEHİR, AVCILAR, BAĞCILAR, BAHÇELİEVLER, BAKIRKÖY, BAŞAKŞEHİR, BAYRAMPAŞA, BEŞİKTAŞ, BEYKOZ, BEYLİKDÜZÜ, BEYOĞLU, BÜYÜKÇEKMECE, ÇATALCA, ÇEKMEKÖY, ESENLER, ESENYURT, EYÜPSULTAN, FATİH, GAZİOSMANPAŞA, GÜNGÖREN, KADIKÖY, KAĞITHANE, KARTAL, KÜÇÜKÇEKMECE, MALTEPE, PENDİK, SANCAKTEPE, SARIYER, SİLİVRİ, SULTANBEYLİ, SULTANGAZİ, ŞİLE, ŞİŞLİ, TUZLA, ÜMRANİYE, ÜSKÜDAR, ZEYTİNBURNU,

Kurumsal Alçıpan UstasıKurumsal Alçıpan Ustası

Alçıpan oldukça hijyenik, doğaya ve insana zararı olmayan bir yapı malzemesidir. Bu nedenle alçıpan kullanımı ev iş yerleri içerisinde alçıpan bölme duvar, knauf bölmeler, alçıpan duvarlar ve alpıçan tavanlar gibi birçok şekilde uygulanmaktadır.

Alçıpan esnek yapıya sahip olduğu için deprem gibi sarsıntılarda yıkılmaz ve patlama riski oluşturmaz. Alçıpan maddesinin ph değeri ile insan vücudunun ph değeri aynı olduğundan bakteri üretimine neden olmaz. Özellikle sağlığa zararı olmadığı için tercih sebebidir.

KURUMSAL ALÇIPAN USTALARIMIZ İSTEKLERİNİZ DOĞRULTUSUNDA YENİ MEKANLAR OLUŞTURUR.

Alçıpan bölme duvar ev ve iş yerlerinde ki alanların daha verimli kullanılması adına uygulanan bir uygulamadır. Bir ofis ortamında sayısı oldukça fazla kişinin masa başı çalıştığı alanda bölmeler kullanılarak çalışma alanları ayrılabilir ve mekan daha kullanışlı bir hale gelebilir.

Aynı şekilde evlerde Amerikan mutfak modellerin de salon ve mutfak ayrımı yapmak içinde alçıpan bölme duvar kullanımı oldukça yaygındır. Büyük odaların bölme duvar ile ayrılarak küçük iki oda haline getirilmesi işlemleri içinde kullanılarak kolaylıklar sağlamaktadır.

 

Alçıpan yapısının yangına dayanıklı olması tercih edilme sebeplerinden biridir Ayrıca alçıpan bölmeleri diğer uygulamalardan klasik tuğla örme işlemlerinden daha düşük maliyetlidir.

Alçıpan tuğla ağırlığının 9’ da 1 ‘i kadara daha hafif olduğundan yaşanabilecek olumsuz durumlarda yaralama riski çok düşüktür. Bu olumlar yönleri değerlendirildiğinde bölme işlemi için alçıpan bölme duvar yapılır.

Alçı bölme duvarlar ev iş yerinde alandan tasarruf ve kullanım kolaylığı sağlamanın yanı sıra ısı ve ses yalıtımını da sağlayarak her bölmenin ayrı bir oda olarak kullanılmasına olanak sağlamaktadır. Alçıpan bölme duvar montajların da alan içerisinde yer kaybı yaşanmamaktadır.

Kısa sürede uygulanabildiği için işçilik ücretleri yüksek değildir, zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlar. Alçıpan bölme duvar yapımı sonrasında oluşabilecek yer değiştirme işlemleri için de oldukça ideal bir malzemedir çünkü; ek yapılabilir, bölme daraltılabilir veya genişletilebilir.

Bölme duvar işlemleri için herhangi bir inşaat işi yapan firma ile çalışmak bir takım sorunlar yaşamanıza neden olabilir. Çünkü bölme alçıpan işleri bu konuda tecrübeli ve bu alçıpan bölme duvar yapan usta tarafından yapılmalıdır.

Herhangi bir kurumsal alçıpan ustasının alçıpan işlemlerinizi yapmasına izin vermeniz durumunda uygulama bittikten sonra bazı

sorunlar yaşayabilir ve bu iş için kullandığınız bütçeyi yeniden farklı bir kurumsal alçıpan ustasına yaptırmak için tekrar harcayabilirsiniz.

Bu nedenle konusunda tecrübeli ve bilgili kurumsal alçıpan ustaları ile çalışmanız çok önemlidir. Ev ve iş yerinizde yaptıracağınız bu

işlemler bir süre evinizin ya da iş yerinizin kullanılmaması anlamına gelmektedir. Tekrar tadilat işleri yaptırmak alanın kullanımı açısından ve maddi açıdan zahmetli olacaktır.

Konusunda tecrübeli ve bilgili, sektörde bu tip uygulamaları yapan referansları olan alçıpan bölme duvar yapan firma ile iletişime geçerek alandaki keşif çalışmasının ardından alçıpan bölme duvar fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Rate this post