Duvar boyası Fikirleri

Boyayı duvara yapıştırmayla ilgili sorunların yanı sıra, büyük projelerdeki sorunlar genellikle kötü planlamadan kaynaklanır.

Tipik bir aile evinde üç yatak odası, iki banyo, oturma odası, mutfak ve yemek alanı olacaktır. Tüm bu odaları boyamak günlük hayatınızı bozabilir ve çok fazla karmaşaya neden olabilir. Ancak İstanbul Boyacı Şirketinde, başarılı bir projenin anahtarının odalara öncelik vermek olduğunu biliyoruz.

Neden  Duvar boyası Fikirlerine öncelik verilmeli?

Duvar boyası Fikirlerinde odalara öncelik vermenin bu kadar önemli olmasının nedeni, hala evinizde yaşamak zorunda olmanız gerçeğidir. Basitçe söylemek gerekirse, fikir tam bir makyajın günlük yaşamınız üzerindeki etkisini en aza indirmektir. Uzman Duvar boyası Fikirleri sunacak boyacı ustalarımızdan konuyu değerlendirmelerini istedik. Hepsi aynı fikirde, aşağıdaki sıraya göre Duvar boyası Fikirleri çok daha az stresle sonuçlanacak.

Yatak Odası Duvar Boyası Fikirleri

Yatak odalarını boyamanın arkasındaki mantık ilk önce basittir: Bunlar uyuduğunuz odalardır. Önce yatak odalarını boyamak, odaların geri kalanına başladığınızda size boya kokularından uzak durma yeri sağlayacaktır. Ayrıca, projenizin büyük bölümünü oluşturacakları için bu odaları ortadan kaldırır.

Gün içinde boya dumanlarının dağılması için zaman tanıyarak yatak odalarını mümkün olduğunca erken boyamaya başlayın.

Yatak Odası Duvar Boyama sırasında ve sonrasında her odanın iyi havalandırıldığından emin olun, ancak yeni boyanmış duvarlarda doğrudan güneş ışığının parlamasına izin vermeyin. Güçlü güneş ışığı boyanın çok çabuk kurumasına ve boyaya zarar vermesine neden olur.

Banyo Duvar Boyası Fikirleri

Listede ikinci sırada, banyo olmadıkları sürece banyolar var. Yatak odalarınızın duvarlarını boyarken, sonraki yatak odasına geçmeden önce en-suite banyoları boyayın. Yatak odaları gibi, banyolar da bir evde en çok kullanılan odalardır.

Sabahları çok erken boyamaktan kaçının; akan duşlar veya sıcak banyolar buhar oluşturur. Odada yüksek ısı veya nem olmadan boyanın kuruması için maksimum süreye sahip olduğu zaman başlamak istersiniz. Birden fazla banyonuz varsa, proje planlarınız çerçevesinde banyo yapmayı ve duş almayı planlamak iyi bir fikirdir.

Mutfak Duvar Boyası Fikirleri

Sonra mutfak duvarlarını boyayın. Bu önemli bir oda, bu yüzden iyi hazırlanmış olduğunuzdan emin olmak isteyeceksiniz. Erişimini kaybedeceğiniz günlük cihazları düşünün ve buna göre plan yapın. Örneğin, buzdolabınızın, ocağınızın veya fırınınızın fişini çekmeniz gerekirse, bu yemek hazırlama becerinizi etkileyecektir.

Yemekleri önceden hazırlamak, israfı azaltmaya yardımcı olacak ve sizi dışarıda yemek zorunda kalmaktan kurtaracaktır. Mutfağı boyarken hafif alışveriş yapmayı planlayın. Yiyecekleri aileniz veya arkadaşlarınızla saklayabiliyorsanız, gereksiz yere yiyecek israfı da önemli ölçüde azalacaktır.

Oturma odası duvar boyası fikirleri

Oturma odası, herhangi bir boyama projesi sırasında genellikle en korkulan odadır. Bunun birkaç nedeni var, en önemlisi, genellikle en büyük oda olduğu gerçeği. Diğer nedenler arasında taşınması gereken mobilya miktarı ve sürekli yaya trafiği sayılabilir.

Mobilyaları taşımak gerekli bir kötülüktür; ancak yoğun trafik çoğunlukla önlenebilir. Yetişkinler işteyken ve çocuklar okuldayken oturma odanızı boyamayı planlayın. Mümkünse, sandalye gibi önemli mobilyaları tamamen hizmet dışı bırakmamaya çalışın. Mobilyaları yeterince örttüğünüz ve yoldan çekildiğinden emin olduğunuz sürece, odanın dışına taşımanıza bile gerek kalmayabilir.

Oyun, Yemek ve Çamaşır Odası duvar boyası fikirleri

Bu odalar muhtemelen çok kullanılsa da, mutlaka gerekli değildir. Bu odaları boyarken onlara oturma odası gibi davranın. Projenin bu aşamasında aynı kuralları uygulayın ve trafiği kontrol edin.

Son olarak, herhangi bir çamaşır veya benzeri odayı boyayarak projenizi tamamlayın. Çamaşır odanızı boyama işlemi sırasında çamaşır yıkamayınız. Boyamaya başlamadan önce gerekli tüm çamaşırların yıkandığından emin olun.

En İyi Duvar boyama Fikirleri Şirketi İpuçları

Büyük boyama projeleri söz konusu olduğunda havalandırma çok önemlidir. Sabrınız varsa, bir sonraki odaya geçmeden önce her odadaki boyanın tamamen kurumasını bekleyin. İsteyeceğiniz son şey, evinizin her yerinde boya kokusu karşısında bunalmaktır.

Evinizdeki en az yoğun zamanları düşünün ve projenizi buna göre planlayın. Eviniz ne kadar yoğunsa, projenizi tamamlamak o kadar çok zaman alır. Etrafta çok fazla insan olması boya kutularının devrilmesi olasılığını artıracaktır.

Büyük projeler için İstanbul Duvar boyası Fikirleri Şirketinden profesyonel boyacıları getirin. İşi verimli bir şekilde tamamlayarak sizi güçlükten kurtaracak uzmanlığa sahibiz. Çok odalı duvar boyama fikirleri ve projeleri hakkında daha fazla bilgi için bugün İstanbul Duvar Boyası Şirketini  0216 449 94 01’den hemen arayın.

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası