Etiket: çatı temizleme

Çatı Temizleme HizmetiÇatı Temizleme Hizmeti

Düzenli çatı temizliği çatının kiremit ve kiremitlerinin ömrünü korur, zararlı yosunları, kum tanelerini, kiri, yosunu ve kurumu giderir ve aynı zamanda çatının rengini eski haline getirir. Çatı yıkama, özellikle nemli bölgelerdeki evler için veya herhangi bir büyük sahil veya sahil mülkünün yakınında bulunanlar için hayati önem taşır, çünkü yakındaki bir plajdan gelen kum ve kum, bir çatının kuytularına ve çatlaklarına yerleşerek ciddi hasara neden olabilir.

Çatı Temizleme Kendinizin Yapabileceği Bir İş Değildir

Asla bir basınçlı yıkayıcı kiralayabileceğinizi ve çatı yıkamayı kendi başınıza yönetebileceğinizi düşünmeyin. Bir evin çatısını düzgün bir şekilde temizlemenin bir kendin yap işi olmamasının birçok nedeni vardır; bu nedenlerden birkaçını burada not edin:

 • Bir çatıda dengede kalmaya çalışmak başlı başına tehlikelidir; Eğimli ve kaygan bir yüzeyde dururken beceriksiz ve güçlü bir basınçlı yıkayıcıyı yönetmeye çalışmak, çatı kaplama konusunda deneyimli olmayanlar için çok zor ve neredeyse imkansızdır. Çatıdan düşmek ölüm olmasa bile ciddi yaralanmalara neden olabilir.
 • Bir merdiven üzerinde dengelemek de zor olsa da, elektrikli yıkayıcı ile biraz daha idare edilebilir olsa da, çatı kiremitlerini aşağıdan püskürtmek çivi ve zımba tellerini gevşetebilir. Bu zonaların şiddetli rüzgarlarda ve güçlü fırtınalarda gevşemesi daha olası olabilir! Alttan zona püskürtmek de tehlikeli ve rahatsız edici sıçramalara neden olabilir.
 • Düzgün ve kapsamlı bir çatı yıkama, çatı kiremitlerinin çatlakları ve yarıkları arasında gizlenmiş veya bu kiremitlerin koyu rengiyle gizlenmiş kir ve döküntülere ulaşmak için biraz beceri ve uzmanlık gerektirir. “ Çatı zona nasıl temizlenir ” videolarını izleyip çatı yıkama hakkında bilinmesi gereken her şeyi öğrenemezsiniz! Profesyonel bir basınçlı yıkama müteahhidi, bir çatının bacaları, havalandırma delikleri, çakma ve benzeri diğer özelliklerin etrafını iyice ama bu alanlara zarar vermeden nasıl temizleyeceğini bilecektir.
 • Bir çatıyı yıkarken çok fazla basınç kullanmak, zona üzerindeki granülleri gevşeterek bu kiremitlerin ince ve kırılgan olmasına neden olabilir. Hatta eski ve gevşek zonaları gevşetebilir veya zonaları bir elektrikli yıkayıcıdan çok fazla basınç uygulayarak çatıdan üfleyebilirsiniz!
 • Profesyonel bir elektrikli yıkama yüklenicisi, kiremitleri kurutmadan ve hasara neden olmadan kiri ve kiri çözmek için çatıda kullanılacak doğru deterjanı veya yüzey aktif maddeyi bilecektir.

Tüm bu sebeplerden dolayı çatı yıkama işini profesyonel bir dış cephe temizlik firmasına ya da çatı yıkama ve temizliği konusunda tecrübeli birine bırakmak en doğrusudur.

Eski Çatılar En İyi Yumuşak Yıkama Sistemiyle Temizlenir

Yumuşak bir yıkama temizliği, belirli yüzey aktif maddelerin veya deterjanların uygulanmasıyla başlar. Bu temizleyiciler, bir evin çatısının çukurlarına ve gözeneklerine sızarak, çatı kiremitlerinin ve kiremitlerin alt kısımlarında ve ayrıca yanıp sönen ve diğer çatı malzemelerinin çevresinde çalışır. Yumuşak yıkama temizleyicileri nazik ama güçlüdür ve kalın kum, kiri, tozu, kiri, çamuru, kurumu ve bu tür diğer kalıntıları çözmeye çalışır.

Yumuşak yıkama sistemleri, kiri çıkarmak için düşük basınçlı durulama kullanır. Bu basınç, tipik olarak, püskürtme ağızlığına sahip bir bahçe hortumunun yarattığı kuvvetten sadece biraz daha güçlüdür. Düşük basınçlı yıkama, eski, kırılgan çatı kiremitlerini gevşetmez veya hasara neden olmaz ve hasarlı granülleri yüzeyleri boyunca yıkamaz. Profesyonel bir elektrikli yıkama yüklenicisi, yaşına ve temizlenmesi gereken kir miktarına bağlı olarak, çatınız için yumuşak bir yıkama temizliğinin tavsiye edilip edilmediğine karar verebilir.

Yosun ve Yosun Bir Evin Çatısına Zarar Veriyor

Yosun ve yosunlar özellikle bir evin çatısına zarar verir. Bu kirleticiler, çatı kiremitlerine ve çatı kağıdına karşı ekstra nem tutar; bu eklenen nem, zonaların yumuşamasına ve ufalanmasına neden olur ve çatı kaplama kağıdının yırtılmasına neden olarak su sızıntılarına neden olabilir.

Bir evin çatısındaki diğer döküntülerin aksine, yosun, yosun, küf ve küf zamanla büyümeye devam eder! Bu kirleticiler, bir evin çatı kiremitlerinin altında çalışabilir ve sonunda bu kiremitleri yayılmaya devam ettikçe yerinden çıkarabilir. Çatınızda yosun, yosun ve benzeri oluşumları görmezden gelebileceğinizi asla düşünmeyin, çünkü gerekli yıkamayı gözden kaçırmak çatının zarar görmesine ve tehlikeli iç su sızıntılarına neden olabilir.

Profesyonel Bir Çatı Temizleme Şirketiyle Çalışmak Evinize Yapılan Bir Yatırımdır

Düzenli, profesyonel çatı katı yıkaması, evinizin çatısının genel görünümünü eski haline getirecek, biriken kurum, kir, toz ve diğer kalıntıların yanı sıra çeşitli leke ve renk bozulması alanlarını ortadan kaldıracaktır. Çatı kiremitleri ve fayansları daha sonra taze ve canlı görünecek, böylece tüm eviniz daha temiz ve daha yeni görünecektir.

Yumuşak bir yıkama sistemi ayrıca standart bir hortum veya basınçlı yıkayıcı ile tipik olarak ulaşılamayan yosun, küf, yosun ve küfü de temizleyecektir. Yumuşak basınçlı yıkama sırasında kullanılan deterjanlar ve yüzey aktif maddeler, bir çatının tüm köşelerine ve çatlaklarına nüfuz ederek, kiremitlerin altında ve çatı saçaklarının çevresinde biriken kir ve kalıntıları çözmeyi amaçlar. Düşük basınçlı durulama, kiremitlerin üzerindeki gevşek kiremitleri veya granülleri soymaz ve yine de bu kiremitleri fırtına kalıntılarına zarar vermekten korur.

Kapsamlı bir güç yıkama, bir çatı yüzeyi boyunca hasar alanlarını da ortaya çıkarır. Bir evin çatısında, su lekeleri veya kurum ve kir katmanları altında gizlenmiş, yapısal onarım ihtiyacını gösteren yumuşak noktalar olabilir. Profesyonel bir temizlik, hasarlı alanları ortaya çıkarır, böylece onarımlar hemen yapılabilir, evin çerçevesi korunur ve çatı sızıntıları ve olası su hasarı önlenir.

Neden Bir Evin Çatısı Temizlenmeli?

Çatı temizleme maliyetiniz, evinizin tüm dış cephesinin elektrikli yıkanması gibi, evinizin yapısına ve durumuna yapılan bir yatırımdır. Her ev sahibi için ev basıncının düzenli olarak yıkanmasının neden iyi olduğuna dikkat edin:

 • Evin olukları, pencereleri, dış duvarları, havuz güvertesi ve dış beton ve döşeme taşlarının tutarlı temizliği, boyalı beton, tuğla duvarlar ve döşeme taşlarının rengini eski haline getirebilir ve dış pencerelerden göze hoş gelmeyen çizgileri ve kiri kaldırabilir. Düzenli temizlik daha sonra bir evin genel kaldırım çekiciliğini arttırır, bu yüzeylerin ve malzemelerin yeni ve iyi durumda görünmesini sağlar.
 • Bir evi elektrikle yıkamak, tıpkı bir çatıda olduğu gibi, gerekli onarım alanlarını ortaya çıkarır! Bir evin dış duvarlarını temizlemek, tuğladaki çatlakları veya alüminyum dış cephe kaplamasında yırtıkları ortaya çıkarabilirken, basınçlı yıkama beton yolları ve yürüyüş yolları da çatlakları, talaşları ve bu tür diğer hasarları ortaya çıkarabilir.
 • Birikmiş toz, kir, çamur, silt, kum ve pislik tuğla, beton ve teras taşlarını yumuşatabilir ve başka şekilde zarar verebilir. Kirli camlar zamanla incelir ve zayıflar. Bu malzemelerin düzenli olarak yıkanması, ömrünü uzatır ve aksi takdirde gereksiz onarım ihtiyacını azaltır.
 • Bir evin oluklarını yıkamak, tıkanmalara neden olan biriken kalıntıları ve kiri temizler. Tıkanan oluklar, yağmur suyunun yanlarına sıçramasına ve evin dış duvarlarına ve temeline zarar vermesine izin verir. Temiz oluklar, bu su hasarını önlemeye yardımcı olmak için tropik bölgelerde veya şiddetli, sık fırtınalara eğilimli bölgelerde özellikle önemlidir.

Neden yeni bir çatıyı temizlemelisiniz?

Herhangi bir yaştaki bir çatı, zararlı kurum, kum ve kir ile kaplanabilir ve yosunların ve diğer kirleticilerin çatı kiremitlerinin altında ve çevresinde büyümeye başlaması uzun sürmez. Bir çatının düzenli olarak elektrikle yıkanması, yaşı ne olursa olsun, durumunu ve görünümünü koruyacaktır.

Kil çatı kiremitlerini yıkayabilir misiniz?

Kil çatı kiremitleri, zarar verici kiri, kiri, alüvyonu ve bu tür diğer kalıntıları gidermek için düzenli olarak elektrikle yıkanmalıdır. Yumuşak bir yıkama temizliği, eski veya kırılgan kiremitler ve kalın kir ve kirle kaplı kil çatılar için mükemmel bir seçenektir.

Bir deterjan veya yüzey aktif madde çatı kiremitlerini ve kiremitleri kurutur mu?

Bir evin çatısı veya dış yüzeyleri için kullanılan bir deterjan veya yüzey aktif madde, zona veya fayansları kurutmaz. Çatı temizliğinde deneyimli profesyonel bir elektrikli yıkama yüklenicisi de bu tür temizleyicilerin tüm izlerini durulayacaktır, böylece evin çatısı temiz ve iyi durumda olur.

Çatı Temizleme Maliyeti Ne Kadardır?

 • Ulusal ortalama maliyet: 2700TL
 • Tipik fiyat aralığı: 3900 – 4250 TL. 
 • Aşırı düşük uç: 2600 TL 
 • Aşırı yüksek : 15000 TL.

Tipik bir çatı temizleme işi için büyük olasılıkla 3750 ila 8500 TL. arasında bir ödeme yapacaksınız . Ancak, bazı temizleme yöntemlerinin daha fazla zaman ve çalışma gerektirdiğini, dolayısıyla daha pahalıya mal olduklarını unutmayın. 

Çatınızın ihtiyaçlarına bağlı olarak, 10000 TL’ye kadar harcama yapmanız gerekebilir . Çatınız küçük, basit ve derinlemesine temizlik gerektirmiyorsa, paradan tasarruf etmeyi ve en düşük 2550 TL’ye  yakın harcama yapmayı bekleyebilirsiniz .

Ev Boyutuna Göre Çatı Temizleme Maliyeti

Çatı boyutu, çatı temizleme bütçenizin nasıl görüneceğinin en büyük göstergesidir. Çatı ne kadar büyük olursa, temizlenmesi o kadar uzun sürer ve saatlik işçilik oranlarında profesyonel bir çatı temizleyicisine o kadar çok borçlu olursunuz. 

Çatınızın boyutunu bilmiyor musunuz? Evinizin kare görüntülerine göre oldukça yakından tahmin edebilirsiniz. Yaklaşık çatı boyutunu bulmak için formül:

 • 1.5 x evin kare görüntüsü = Çatının kare görüntüsü

Çatınızın büyüklüğüne ilişkin bir basketbol sahası tahminine sahip olduğunuzda, tipik olarak metrekare başına 45 ila 75 aralığını veya metrekare başına 46 TL. ortalama oranını kullanarak çatı temizliğinin toplam maliyetini hesaplayabilirsiniz .

Aşağıdaki tablo, birkaç yaygın çatı boyutunun tipik maliyet aralığını göstermektedir. 

EV BOYUTU YAKLAŞIK ÇATI BOYUTU ORTALAMA TEMİZ ÇATI MALİYETİ (metrekare başına maliyet aralığına göre)
1.000 metre kare 1500 metrekare 3900 TL  – 10000 TL
1500 metrekare 2250 metre kare 6100 TL – 15000 TL.
2.000 metre kare 3000 metrekare 7650 TL –20500 TL.
2500 metre kare 3.750 metre kare 9700 TL  – 25500 TL
3000 metrekare 4500 metre kare 11750  TL  – 30600 TL

Diğer Maliyet Faktörleri

Nasıl bir çatınız var? Çatının ne tür bir temizliğe ihtiyacı var? Eviniz kaç katlı ve çatı yerden ne kadar yüksek?

Bütçenizin nasıl olması gerektiğine dair daha net bir fikir istiyorsanız, sadece çatının boyutunu değil, tüm bu bilgileri göz önünde bulundurmanız gerekir. Şimdi bu ek maliyet faktörleri hakkında ayrıntılara gireceğiz.

Profesyonel çatı ustaları temizlemek için çatınıza çıktığında, düzeltilmesi gereken başka sorunlar bulabilirler. Bu olası ek maliyetlere önceden hazırlanın, böylece planladığınızdan çok daha fazla para harcamazsınız.

Çatı Temizliği hakkında SSS

1. Bir çatıyı elektrikle yıkayabilir misiniz?

Çoğu profesyonel çatı ustası, yoğun basınç zona ve fayanslara zarar verebileceğinden veya gevşetebileceğinden, elektrikli yıkama çatılarını önermez. Bununla birlikte, metal çatılar sağlam ve güçlü yıkama için yeterince dayanıklıdır.

2. Kendi çatınızı temizleyebilir misiniz?

Hayır. En önemlisi, çatıya çıkmanız güvenli değil. Her zaman profesyonel çatı temizleyicileri kiralamanızın bir başka nedeni de, hırdavatçıdan satın alabileceğiniz kendin yap kitlerinden daha iyi ekipman ve temizlik ürünlerine erişimlerinin olmasıdır.

3. Çatınızı ne sıklıkla temizlemelisiniz?

Her yıl en az bir kez çatı temizliği çatınızın daha uzun ömürlü olmasını sağlayabilir. Çok yağışlı hava veya çatınızı kire, yosuna veya tuza maruz bırakan başka bir iklime sahip bir yerde yaşıyorsanız, çatınızın daha sık temizlenmesi gerekebilir.

4. Çatınızdaki güneş panellerini temizlemeniz mi gerekiyor?

Kirli güneş panellerinin temiz olanlardan daha az verimli olduğu doğrudur, ancak genellikle onları temizleme konusunda endişelenmenize gerek yoktur çünkü yağmur sizin için kiri ve kalıntıları yıkayacaktır.

Çok sık yağmur yağmayan çok kuru bir iklimde yaşıyorsanız, güneş panellerinizi ara sıra temizlemeniz gerekebilir. 

Rate this post

Oluk Temizleme HizmetiOluk Temizleme Hizmeti

Olukların temizlenmesi, bekleyebilecek bir ev geliştirme projesi gibi görünebilir, ancak beklemek daha fazla iş ve maliyetli onarımlar yaratabilir. Olukları elle nasıl temizleyeceğinizi ve bir yaprak üfleyici ile olukları nasıl temizleyeceğinizi öğrenin. Ayrıca, döküntü oluşumunu önlemek için nasıl onarım yapılacağını ve oluk korumalarının nasıl kurulacağını da anlatacağız.

Oluk Bakımı

Yapraklar ve dallar zamanla birikebilir ve oluklarınızı ve iniş borularınızı tıkayabilir. Bu, oluklarınızın taşabileceği ve çatıya, ön panoya zarar verebileceği ve – daha da kötüsü – evinizin temeli boyunca bitebileceği anlamına gelir. İyi haber şu ki, birkaç basit adımı izlerseniz tüm bu su hasarı önlenebilir:

 • Oluklarınızı yılda en az iki kez temizleyin – bir kez ilkbaharda ve ardından bir kez daha sonbaharda.
 • Oluklarınızın hala temiz olduğundan emin olmak için şiddetli yağmur duşlarından önce ve sonra kontrol edin.
 • Temizlik, havanın ve enkazın kuruması için birkaç gün kaldığında genellikle en kolayıdır, ancak bu her zaman bir seçenek değildir ve bazen ıslak yapraklarla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

Oluk Temizliği : Neden Bir Profesyoneli İşe Almak Verdiğiniz Paraya Değer?

Şimdi lisanslı, deneyimli bir temizleyiciye ödeme yapmak sizi daha sonra daha pahalı onarımlardan kurtarabilir.

Olukların temelleri basittir: Suyu çatınızdan evinizden uzağa yönlendirirler, böylece bahçenizin belirlenmiş alanlarına yavaşça akabilir. Oluklarınız olmasaydı, yağmur ve eriyen karlar evinizden dökülecek ve büyük bir kuvvetle yere çarpacak ve bu da toprağı parçalayacak ve muhtemelen evinizi su basacaktır.

Nerede yaşadığınıza ve evinizin yakınında kaç tane ağaç olduğuna bağlı olarak, oluklarınızın yılda bir veya iki yılda bir temizlenmesi gerekir . Bazı ev sahipleri merdiveni kırar ve kendi oluklarını temizler, ancak bir DIY işinin zamanını, risklerini ve kalitesini düşündüğünüzde, profesyonel bir oluk temizleme hizmeti almanın neredeyse her zaman karşılığı değer olduğu açıktır .


Uygun Maliyetli

On dairelik bir apartman ortalama her ev sahibi için 250 TL. öder onların olukları ve iniş boruları profesyonelce temizlenmiş olması için yeterlidir . Bu maliyet, evinizin yüksekliğine, olukların boyutuna ve genel durumuna göre biraz değişecektir. Oluklarınızı bir süredir temizlemediyseniz veya önemli kalıntılar varsa, iş muhtemelen daha fazla zaman alacak ve temizlik maliyetleriniz bunu yansıtacaktır.


Riski Azaltma

Merdiven üzerinde çalışma deneyiminiz yoksa, kendi oluklarınızı temizlemek zorlu ve potansiyel olarak tehlikeli bir görev olabilir. Lisanslı oluk temizleyicileri ile çalışmak, sizi işi kendi başınıza yapmanın baş ağrısından kurtarabilir ve düşme riskinden sizi kurtarabilir.

Saygın, sigortalı oluk temizleme uzmanları kullanmak , sizi, bir komşunuz veya bir gencin işi yaparken maruz kalabileceği yaralanmalarla uğraşmaktan ve bunları ödemek zorunda kalmaktan sizi korur.


Kalite

Açıkça bir oluk temizleme uzmanının işi iyice yapmasını bekleyebilirsiniz , ancak aksi takdirde gözden kaçırmış olabileceğiniz sorunları da belirleyebilir.

Oluklarınız gevşekse veya iniş borularınız suyu bahçenizin doğru alanına boşaltmıyorsa, bu sorunları şimdi düzeltmek, oluk hattının aşağısındaki onarımlarda size büyük paralar kazandırabilir.

Rate this post

%%title%% Tıkanmış çatı olukları temizliğe ihtiyaç duyuyor ve ne kadara mal olduğundan emin misin? Oluk Ustası

Oluk Temizleme Maliyeti Ne Kadardır?Oluk Temizleme Maliyeti Ne Kadardır?

Oluklarınızın serbestçe akmasını sağlamak için düzenli bir bakım ücreti için bütçe yapmak, tıkanmış oluklardan kaynaklanan uzun vadeli su hasarını riske atmaktan daha ucuzdur. Oluk temizleme maliyetlerinde 400 ile 980 lira arasında veya ortalama 780 lira ödemeyi bekleyin.

 • Tipik Aralık: 400 ila 980 Lira
 • Ulusal Ortalama: 1600 Lira

Olukları hafife almak ve düzenli bakıma ihtiyaçları olduğunu unutmak kolaydır. Düzgün çalıştıklarında, fazla suyu evden uzaklaştırdıklarından endişelenmenize gerek yok. Ancak oluklar enkaz toplamaya eğilimlidir. Dallar, yapraklar, zonalar ve hatta kaybolan oyuncaklar bile bir oluğu hızla boğabilir, bu nedenle serbestçe akmalarını sağlamak için düzenli oluk temizliği planlamak önemlidir.

Oluk temizleme maliyetleri 400 ila 980 lira arasında veya ortalama 1600 lira arasında değişmektedir. Maliyet genellikle doğrusal ayak ile hesaplanır ve çok katlı evler her zaman daha yüksek bir fiyat noktasından başlar. Oluklar nadiren temizlendiyse, onları tekrar eski haline getirmek için daha fazla ödeme yapabilirsiniz.

Oluk Temizleme Maliyetinin Hesaplanmasındaki Faktörler

Olukları temizlemek basit bir iş gibi görünüyor, ancak oluk temizleme maliyetlerini hesaplamak için birkaç karmaşıklık var. Bir oluk uzmanı, evin yüksekliğini, oluk uzunluğunu ve durumunu ve olası onarımları dikkate alacaktır. Seyahat süresi, belirli konumunuz gibi oluk temizleme maliyetlerini de etkileyecektir. İşte oluk temizleme hizmetleri için ödeyeceğiniz fiyatı etkileyen en önemli faktörler.

Ev Yüksekliği

Tek katlı evlerdeki oluklar, ulaşılması ve temizlenmesi en kolay olanlardır, bu da temizlemenin genellikle daha büyük çok katlı evlerdekinden çok daha ucuz olduğu anlamına gelir. Tek katlı bir ev için doğrusal ayak başına genellikle  bu da toplamda ortalama 1600 Lira’dır. Bir oluk temizleyicisinin ikinci veya üçüncü kat oluğuna ulaşması gerekiyorsa, maliyet lineer ayak veya daha fazla başına 45 lira yani iki katına çıkar. Tavan çizgisinin karmaşıklığına, eğime ve diğer risk faktörlerine bağlı olarak, 9800-1600 lira arasında bir ek ücret alınabilir.

%%title%% Tıkanmış çatı olukları temizliğe ihtiyaç duyuyor ve ne kadara mal olduğundan emin misin? Oluk Ustası

Oluklarınızı temizlemekten nefret mi ediyorsunuz?
Kirli işleri sizin yerinize yapması için bir profesyonel kiralayın. Oluk uzmanlarından ücretsiz, taahhüt gerektirmeyen proje tahminlerini hemen alın.
Oluk Uzunluğu ve Durumu

Olukların uzunluğu, oluk temizleme maliyetinin ne kadar olduğu konusunda en önemli değişkendir . Tek katlı bir ev, ortalama bir evden daha büyük olan büyük bir ayak izine sahip olabilir. Çoğu teklif, oluk uzunluğunu, temelde her bir oluğun uzunluğu olan doğrusal ayak ile hesaplar. Bazı müteahhitler, tüm evin metrekaresi, eksi oluk olmayan alanlar tarafından teklif verebilir. Metrekare maliyetlerini hesaplamak için, bir müteahhit evin toplam kare görüntüsünü tahmin edecek ve bunu tek katlı bir ev için yaklaşık fiyatı ile çarpacaktır.

Eğim

Çoğu ev nispeten düz yüzeyler üzerine inşa edilmiş olsa da, en az bir tarafı dik eğimli olabilir ve bu da oluklara ulaşmayı daha zor hale getirir. Oluk temizleyici, işi tamamlamak için fazladan zaman, çaba ve risk gerektirebilir, bu nedenle sizden biraz daha fazla ücret alınabilir. Aynı şey, olukların çevresinde onlara erişmeyi zorlaştıran çok sayıda peyzaj düzenlemeniz varsa da geçerlidir.

Oluk Aksesuarları ve Ekstraları

Oluk temizleyicileri, olukların kalıntı içermediğinden emin olduğundan, her bir parçanın doğru şekilde çalıştığından emin olmak için bazı hızlı denetimler yapacaklardır. Aşınmış korumaların, köşelerin, kapakların veya ön panonun değiştirilmesini önerebilirler. Olukların iniş borusu temizliğine ihtiyacı varsa, muhtemelen iş başına 450 ila 875 lira  arasında bir ek ödeme yapacaksınız.

Ek olarak, bir profesyonel, büyük döküntülerin olukları tıkamasını önlemeye yardımcı olan oluk koruyucuları takabilir. Bunları temizlemek için ekstra çalışma, temizlik maliyetini artırabilir, ancak yeterince etkilidirler ve sık sık temizlemeniz gerekmeyebilir.

 

Emek, Seyahat, Ekipman ve Talep

İşçilik, toplam oluk temizleme maliyetlerinin adil bir bölümünü oluşturur. Ekstra hizmetler olmadan standart oluk temizliği için malzeme ve ekipman genellikle 280 ila 460 lira arasındadır. Bir oluk temizleme şirketinin hizmet alanı içinde değilseniz, sizden seyahat ücreti de alınabilir. Özellikle yoğun temizlik mevsiminde oluk temizliği talebinin yüksek olduğu alanlar da daha yüksek maliyetlerle karşılaşabilir.

Risk ve Erişilebilirlik

Merdiven üzerinde çalışmayı içeren her iş, ek risklerle birlikte gelir. Bu, iki veya daha yüksek katlı evlerde çalışmayı gerektiren işler için daha da doğrudur. Oluk temizleme maliyetlerinin büyük kısmı işçilik ücretlerinden oluştuğundan, risk faktörü, maliyetin ayak başına xxx lira veya daha fazlasına neden iki katına çıkmasıdır. Dik eğimli çatı hatları, erişilemeyen oluklar ve çok katlı evlerin tümü, oluk temizleme hizmetlerinin maliyetini artıracak artan risk faktörlerine sahiptir.

Konum

Yaşadığınız bölge, oluk temizliğinin toplam fiyatını etkileyecektir. İşgücü oranları, yaşam maliyetinin daha yüksek olduğu metropollerde ve hatta banliyölerde daha yüksek olma eğilimindedir. Ayrıca, yaşadığınız yerde artan talep ve düşük bir oluk temizleyici arzı olabilir, bu da fiyatı yükseltir.

Ek Maliyetler ve Hususlar

Bakımlı bir oluk genellikle sadece düzenli bir temizlik hizmetiyle iyi sonuç verir, ancak yaşlanıyorsa veya nadiren bakımı yapılıyorsa, ek temizlik ve onarım gerektirebilir. Oluk temizleme uzmanınız, ihtiyaç duyabileceğiniz diğer hizmetleri ve bunlarla ilişkili maliyetleri gözden geçirebilir.

Rate this post