Etiket: oluk temizleme hizmeti

Oluk Temizleme HizmetiOluk Temizleme Hizmeti

Olukların temizlenmesi, bekleyebilecek bir ev geliştirme projesi gibi görünebilir, ancak beklemek daha fazla iş ve maliyetli onarımlar yaratabilir. Olukları elle nasıl temizleyeceğinizi ve bir yaprak üfleyici ile olukları nasıl temizleyeceğinizi öğrenin. Ayrıca, döküntü oluşumunu önlemek için nasıl onarım yapılacağını ve oluk korumalarının nasıl kurulacağını da anlatacağız.

Oluk Bakımı

Yapraklar ve dallar zamanla birikebilir ve oluklarınızı ve iniş borularınızı tıkayabilir. Bu, oluklarınızın taşabileceği ve çatıya, ön panoya zarar verebileceği ve – daha da kötüsü – evinizin temeli boyunca bitebileceği anlamına gelir. İyi haber şu ki, birkaç basit adımı izlerseniz tüm bu su hasarı önlenebilir:

  • Oluklarınızı yılda en az iki kez temizleyin – bir kez ilkbaharda ve ardından bir kez daha sonbaharda.
  • Oluklarınızın hala temiz olduğundan emin olmak için şiddetli yağmur duşlarından önce ve sonra kontrol edin.
  • Temizlik, havanın ve enkazın kuruması için birkaç gün kaldığında genellikle en kolayıdır, ancak bu her zaman bir seçenek değildir ve bazen ıslak yapraklarla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

Oluk Temizliği : Neden Bir Profesyoneli İşe Almak Verdiğiniz Paraya Değer?

Şimdi lisanslı, deneyimli bir temizleyiciye ödeme yapmak sizi daha sonra daha pahalı onarımlardan kurtarabilir.

Olukların temelleri basittir: Suyu çatınızdan evinizden uzağa yönlendirirler, böylece bahçenizin belirlenmiş alanlarına yavaşça akabilir. Oluklarınız olmasaydı, yağmur ve eriyen karlar evinizden dökülecek ve büyük bir kuvvetle yere çarpacak ve bu da toprağı parçalayacak ve muhtemelen evinizi su basacaktır.

Nerede yaşadığınıza ve evinizin yakınında kaç tane ağaç olduğuna bağlı olarak, oluklarınızın yılda bir veya iki yılda bir temizlenmesi gerekir . Bazı ev sahipleri merdiveni kırar ve kendi oluklarını temizler, ancak bir DIY işinin zamanını, risklerini ve kalitesini düşündüğünüzde, profesyonel bir oluk temizleme hizmeti almanın neredeyse her zaman karşılığı değer olduğu açıktır .


Uygun Maliyetli

On dairelik bir apartman ortalama her ev sahibi için 250 TL. öder onların olukları ve iniş boruları profesyonelce temizlenmiş olması için yeterlidir . Bu maliyet, evinizin yüksekliğine, olukların boyutuna ve genel durumuna göre biraz değişecektir. Oluklarınızı bir süredir temizlemediyseniz veya önemli kalıntılar varsa, iş muhtemelen daha fazla zaman alacak ve temizlik maliyetleriniz bunu yansıtacaktır.


Riski Azaltma

Merdiven üzerinde çalışma deneyiminiz yoksa, kendi oluklarınızı temizlemek zorlu ve potansiyel olarak tehlikeli bir görev olabilir. Lisanslı oluk temizleyicileri ile çalışmak, sizi işi kendi başınıza yapmanın baş ağrısından kurtarabilir ve düşme riskinden sizi kurtarabilir.

Saygın, sigortalı oluk temizleme uzmanları kullanmak , sizi, bir komşunuz veya bir gencin işi yaparken maruz kalabileceği yaralanmalarla uğraşmaktan ve bunları ödemek zorunda kalmaktan sizi korur.


Kalite

Açıkça bir oluk temizleme uzmanının işi iyice yapmasını bekleyebilirsiniz , ancak aksi takdirde gözden kaçırmış olabileceğiniz sorunları da belirleyebilir.

Oluklarınız gevşekse veya iniş borularınız suyu bahçenizin doğru alanına boşaltmıyorsa, bu sorunları şimdi düzeltmek, oluk hattının aşağısındaki onarımlarda size büyük paralar kazandırabilir.

Rate this post

%%title%% Tıkanmış çatı olukları temizliğe ihtiyaç duyuyor ve ne kadara mal olduğundan emin misin? Oluk Ustası

Oluk Temizleme Maliyeti Ne Kadardır?Oluk Temizleme Maliyeti Ne Kadardır?

Oluklarınızın serbestçe akmasını sağlamak için düzenli bir bakım ücreti için bütçe yapmak, tıkanmış oluklardan kaynaklanan uzun vadeli su hasarını riske atmaktan daha ucuzdur. Oluk temizleme maliyetlerinde 400 ile 980 lira arasında veya ortalama 780 lira ödemeyi bekleyin.

  • Tipik Aralık: 400 ila 980 Lira
  • Ulusal Ortalama: 1600 Lira

Olukları hafife almak ve düzenli bakıma ihtiyaçları olduğunu unutmak kolaydır. Düzgün çalıştıklarında, fazla suyu evden uzaklaştırdıklarından endişelenmenize gerek yok. Ancak oluklar enkaz toplamaya eğilimlidir. Dallar, yapraklar, zonalar ve hatta kaybolan oyuncaklar bile bir oluğu hızla boğabilir, bu nedenle serbestçe akmalarını sağlamak için düzenli oluk temizliği planlamak önemlidir.

Oluk temizleme maliyetleri 400 ila 980 lira arasında veya ortalama 1600 lira arasında değişmektedir. Maliyet genellikle doğrusal ayak ile hesaplanır ve çok katlı evler her zaman daha yüksek bir fiyat noktasından başlar. Oluklar nadiren temizlendiyse, onları tekrar eski haline getirmek için daha fazla ödeme yapabilirsiniz.

Oluk Temizleme Maliyetinin Hesaplanmasındaki Faktörler

Olukları temizlemek basit bir iş gibi görünüyor, ancak oluk temizleme maliyetlerini hesaplamak için birkaç karmaşıklık var. Bir oluk uzmanı, evin yüksekliğini, oluk uzunluğunu ve durumunu ve olası onarımları dikkate alacaktır. Seyahat süresi, belirli konumunuz gibi oluk temizleme maliyetlerini de etkileyecektir. İşte oluk temizleme hizmetleri için ödeyeceğiniz fiyatı etkileyen en önemli faktörler.

Ev Yüksekliği

Tek katlı evlerdeki oluklar, ulaşılması ve temizlenmesi en kolay olanlardır, bu da temizlemenin genellikle daha büyük çok katlı evlerdekinden çok daha ucuz olduğu anlamına gelir. Tek katlı bir ev için doğrusal ayak başına genellikle  bu da toplamda ortalama 1600 Lira’dır. Bir oluk temizleyicisinin ikinci veya üçüncü kat oluğuna ulaşması gerekiyorsa, maliyet lineer ayak veya daha fazla başına 45 lira yani iki katına çıkar. Tavan çizgisinin karmaşıklığına, eğime ve diğer risk faktörlerine bağlı olarak, 9800-1600 lira arasında bir ek ücret alınabilir.

%%title%% Tıkanmış çatı olukları temizliğe ihtiyaç duyuyor ve ne kadara mal olduğundan emin misin? Oluk Ustası

Oluklarınızı temizlemekten nefret mi ediyorsunuz?
Kirli işleri sizin yerinize yapması için bir profesyonel kiralayın. Oluk uzmanlarından ücretsiz, taahhüt gerektirmeyen proje tahminlerini hemen alın.
Oluk Uzunluğu ve Durumu

Olukların uzunluğu, oluk temizleme maliyetinin ne kadar olduğu konusunda en önemli değişkendir . Tek katlı bir ev, ortalama bir evden daha büyük olan büyük bir ayak izine sahip olabilir. Çoğu teklif, oluk uzunluğunu, temelde her bir oluğun uzunluğu olan doğrusal ayak ile hesaplar. Bazı müteahhitler, tüm evin metrekaresi, eksi oluk olmayan alanlar tarafından teklif verebilir. Metrekare maliyetlerini hesaplamak için, bir müteahhit evin toplam kare görüntüsünü tahmin edecek ve bunu tek katlı bir ev için yaklaşık fiyatı ile çarpacaktır.

Eğim

Çoğu ev nispeten düz yüzeyler üzerine inşa edilmiş olsa da, en az bir tarafı dik eğimli olabilir ve bu da oluklara ulaşmayı daha zor hale getirir. Oluk temizleyici, işi tamamlamak için fazladan zaman, çaba ve risk gerektirebilir, bu nedenle sizden biraz daha fazla ücret alınabilir. Aynı şey, olukların çevresinde onlara erişmeyi zorlaştıran çok sayıda peyzaj düzenlemeniz varsa da geçerlidir.

Oluk Aksesuarları ve Ekstraları

Oluk temizleyicileri, olukların kalıntı içermediğinden emin olduğundan, her bir parçanın doğru şekilde çalıştığından emin olmak için bazı hızlı denetimler yapacaklardır. Aşınmış korumaların, köşelerin, kapakların veya ön panonun değiştirilmesini önerebilirler. Olukların iniş borusu temizliğine ihtiyacı varsa, muhtemelen iş başına 450 ila 875 lira  arasında bir ek ödeme yapacaksınız.

Ek olarak, bir profesyonel, büyük döküntülerin olukları tıkamasını önlemeye yardımcı olan oluk koruyucuları takabilir. Bunları temizlemek için ekstra çalışma, temizlik maliyetini artırabilir, ancak yeterince etkilidirler ve sık sık temizlemeniz gerekmeyebilir.

 

Emek, Seyahat, Ekipman ve Talep

İşçilik, toplam oluk temizleme maliyetlerinin adil bir bölümünü oluşturur. Ekstra hizmetler olmadan standart oluk temizliği için malzeme ve ekipman genellikle 280 ila 460 lira arasındadır. Bir oluk temizleme şirketinin hizmet alanı içinde değilseniz, sizden seyahat ücreti de alınabilir. Özellikle yoğun temizlik mevsiminde oluk temizliği talebinin yüksek olduğu alanlar da daha yüksek maliyetlerle karşılaşabilir.

Risk ve Erişilebilirlik

Merdiven üzerinde çalışmayı içeren her iş, ek risklerle birlikte gelir. Bu, iki veya daha yüksek katlı evlerde çalışmayı gerektiren işler için daha da doğrudur. Oluk temizleme maliyetlerinin büyük kısmı işçilik ücretlerinden oluştuğundan, risk faktörü, maliyetin ayak başına xxx lira veya daha fazlasına neden iki katına çıkmasıdır. Dik eğimli çatı hatları, erişilemeyen oluklar ve çok katlı evlerin tümü, oluk temizleme hizmetlerinin maliyetini artıracak artan risk faktörlerine sahiptir.

Konum

Yaşadığınız bölge, oluk temizliğinin toplam fiyatını etkileyecektir. İşgücü oranları, yaşam maliyetinin daha yüksek olduğu metropollerde ve hatta banliyölerde daha yüksek olma eğilimindedir. Ayrıca, yaşadığınız yerde artan talep ve düşük bir oluk temizleyici arzı olabilir, bu da fiyatı yükseltir.

Ek Maliyetler ve Hususlar

Bakımlı bir oluk genellikle sadece düzenli bir temizlik hizmetiyle iyi sonuç verir, ancak yaşlanıyorsa veya nadiren bakımı yapılıyorsa, ek temizlik ve onarım gerektirebilir. Oluk temizleme uzmanınız, ihtiyaç duyabileceğiniz diğer hizmetleri ve bunlarla ilişkili maliyetleri gözden geçirebilir.

Rate this post