Oluk Temizleme Hizmeti

Olukların temizlenmesi, bekleyebilecek bir ev geliştirme projesi gibi görünebilir, ancak beklemek daha fazla iş ve maliyetli onarımlar yaratabilir. Olukları elle nasıl temizleyeceğinizi ve bir yaprak üfleyici ile olukları nasıl temizleyeceğinizi öğrenin. Ayrıca, döküntü oluşumunu önlemek için nasıl onarım yapılacağını ve oluk korumalarının nasıl kurulacağını da anlatacağız.

Oluk Bakımı

Yapraklar ve dallar zamanla birikebilir ve oluklarınızı ve iniş borularınızı tıkayabilir. Bu, oluklarınızın taşabileceği ve çatıya, ön panoya zarar verebileceği ve – daha da kötüsü – evinizin temeli boyunca bitebileceği anlamına gelir. İyi haber şu ki, birkaç basit adımı izlerseniz tüm bu su hasarı önlenebilir:

  • Oluklarınızı yılda en az iki kez temizleyin – bir kez ilkbaharda ve ardından bir kez daha sonbaharda.
  • Oluklarınızın hala temiz olduğundan emin olmak için şiddetli yağmur duşlarından önce ve sonra kontrol edin.
  • Temizlik, havanın ve enkazın kuruması için birkaç gün kaldığında genellikle en kolayıdır, ancak bu her zaman bir seçenek değildir ve bazen ıslak yapraklarla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

Oluk Temizliği : Neden Bir Profesyoneli İşe Almak Verdiğiniz Paraya Değer?

Şimdi lisanslı, deneyimli bir temizleyiciye ödeme yapmak sizi daha sonra daha pahalı onarımlardan kurtarabilir.

Olukların temelleri basittir: Suyu çatınızdan evinizden uzağa yönlendirirler, böylece bahçenizin belirlenmiş alanlarına yavaşça akabilir. Oluklarınız olmasaydı, yağmur ve eriyen karlar evinizden dökülecek ve büyük bir kuvvetle yere çarpacak ve bu da toprağı parçalayacak ve muhtemelen evinizi su basacaktır.

Nerede yaşadığınıza ve evinizin yakınında kaç tane ağaç olduğuna bağlı olarak, oluklarınızın yılda bir veya iki yılda bir temizlenmesi gerekir . Bazı ev sahipleri merdiveni kırar ve kendi oluklarını temizler, ancak bir DIY işinin zamanını, risklerini ve kalitesini düşündüğünüzde, profesyonel bir oluk temizleme hizmeti almanın neredeyse her zaman karşılığı değer olduğu açıktır .


Uygun Maliyetli

On dairelik bir apartman ortalama her ev sahibi için 250 TL. öder onların olukları ve iniş boruları profesyonelce temizlenmiş olması için yeterlidir . Bu maliyet, evinizin yüksekliğine, olukların boyutuna ve genel durumuna göre biraz değişecektir. Oluklarınızı bir süredir temizlemediyseniz veya önemli kalıntılar varsa, iş muhtemelen daha fazla zaman alacak ve temizlik maliyetleriniz bunu yansıtacaktır.


Riski Azaltma

Merdiven üzerinde çalışma deneyiminiz yoksa, kendi oluklarınızı temizlemek zorlu ve potansiyel olarak tehlikeli bir görev olabilir. Lisanslı oluk temizleyicileri ile çalışmak, sizi işi kendi başınıza yapmanın baş ağrısından kurtarabilir ve düşme riskinden sizi kurtarabilir.

Saygın, sigortalı oluk temizleme uzmanları kullanmak , sizi, bir komşunuz veya bir gencin işi yaparken maruz kalabileceği yaralanmalarla uğraşmaktan ve bunları ödemek zorunda kalmaktan sizi korur.


Kalite

Açıkça bir oluk temizleme uzmanının işi iyice yapmasını bekleyebilirsiniz , ancak aksi takdirde gözden kaçırmış olabileceğiniz sorunları da belirleyebilir.

Oluklarınız gevşekse veya iniş borularınız suyu bahçenizin doğru alanına boşaltmıyorsa, bu sorunları şimdi düzeltmek, oluk hattının aşağısındaki onarımlarda size büyük paralar kazandırabilir.

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası