Renkleri Kullanarak Evinizi Karantinaya Hazırlayın

Renkleri Kullanarak Evinizi Karantinaya Hazırlayın. Ev dekorasyon, Ev Boyama, Ev Tadilat, Komple Ev Yenileme ve boya ustası hizmeti İstanbul.

Ev, bizi günde birkaç saat besleyen ve barındıran bir yerdir. Ancak Mart ayında, ön saflarda çalışan olmayan çoğumuz için ülkenin tecrit altına alınmasıyla büyük bir değişiklik oldu.

Ev, 7/24 günlerimizi geçirdiğimiz bir yer haline geldi.

Bu, birbirimize yakın yaşamak zorunda olduğumuzda hayatımızda büyük bir değişikliktir. Herşey. . Zaman. Hane halkımızın büyüklüğüne bağlı olarak bunun farklı sonuçları olacaktır. 200 metrekarelik bir evde yaşamak yerine 80 metrekarelik bir dairede yaşayan 5 kişilik bir aile veya önde ve arkada bahçesi olan 2000 metrekarelik bir mülk düşünün .

Ama oraya gitmeyelim ve evlerimizin daha büyük olmasını dileyelim çünkü bu zaman ve enerji kaybıdır. Şu anda önümüzde olanla ilgilenelim. Hangi durumda olursak olalım, önemli olan tavır olduğunu hatırlayalım. Başka bir deyişle, önemli olan bizim durumumuz değil, onunla nasıl başa çıktığımızdır.

Öyleyse pragmatik şapkamızı takalım.

Her Hane halkı Üyesinin İhtiyaçları

Bu zamana kadar, aile üyelerinizin sahip olduğu ihtiyaçlar hakkında çok net bir fikriniz olabilir. Bazılarını aşağıda bulabileceğiniz birçok farklı etkinlik için alanlara ihtiyacınız olacaktır.

Henüz yapmadıysanız, ailenizle konuşun ve her bir üyenin ihtiyaçlarını öğrenin. Bunların hepsi için evinizde yer bulmaya çalışın.

Müzik dinlemek, okumak veya sadece biraz mahremiyet için takılmak için ayrı bir oda olabilen yatak odasına bir WFH istasyonu veya çalışma alanı eklemek gibi farklı türden etkinlikler için bir odanız olabilir. Bahçıvanlığın zevklerini keşfettiniz mi? Sonra bir terasınız veya küçük bir bahçeniz yoksa , bitkileriniz veya sebze süslemeleriniz için mutfakta kendin yap dikey bir bahçe veya cep bahçesi kurun.

Uzay İşlevine Göre Renk Şemaları

Evinizi ailenizin ihtiyaçlarına göre yeniden düzenlemek istiyorsanız, işte size farklı yaşam alanlarını nasıl yeniden dekore edebileceğiniz konusunda rehberlik edebilecek bazı renk şemaları.

Yatak Odası Renk Şeması

Bahsedildiği gibi, yatak odası uyumaktan başka ihtiyaçları da karşılayabilir. Orada bir çalışma istasyonunuz olabilir ve kitap okumak veya müzik dinlemek için bir köşeniz olabilir. Germe, yoga, meditasyon ve dua gibi bilinçli uğraşlarınızı yapmak için tüm bunlar yatak odasında da yapılabilir. Bu aktiviteler için sadece bir köşeye veya bir yere ihtiyacınız var. Tabii ki, aynı alanı kullanacak olan diğer aile üyeleriyle programları tartışmanız gerekebilir. Barışı korumak için birbirinizin zamanına ve mekanına saygı gösterin.

Bu çoklu kullanımlar için, o havalı ve dingin havayı elde edebilmek için nötr renkler veya pastellerden oluşan tek renkli veya tonal bir renk şemasına sahip olmak en iyisidir.

Açık Mutfak-Oturma Odası-Yemek Alanı İçin Renk Şeması

Günümüzde çoğu apartman dairesi veya dairenin oturma odası, mutfak ve yemek alanı için açık bir alanı vardır. Alanları tanımlamak için, duvarlarınızda veya dolaplarınızda boya renkleriyle oynayabilir veya mobilya ve mobilyalarda renklere sahip olabilirsiniz.

Tüm bu yaşam alanları yemek yemek, birlikte olmak gibi sosyal işlevler içindir. Tabii ki, oturma odaları ve yemekli mutfaklar eğlence amaçlıdır, ancak karantina sırasında, güvenlik nedeniyle sadece ev halkı üyeleriyle buluşmalar için olmalıdır.

Renk engelleme, bir alandaki farklı işlevler için açık bir alandaki alanları bölümlere ayırmak için kullanılır, böylece bir oda içinde “odalar” yaratırsınız. Ancak bundan daha fazlası, renk engelleme, büyük bir alana görsel bir çarpıcı etki verir.

Üçlü bir renk şeması kullanılabilir. Bu şema, renk çarkında birbirinden eşit uzaklıkta üç renge sahip olduğunuz anlamına gelir.

Bu mutfakta sarı-kırmızı-mavi üçlü renk şemasına sahipsiniz. Yani açık alanınız varsa ve mutfak dolaplarınız mavi ise, örneğin oturma odasında sarı bir kanepe ve yemek alanınızda kırmızı vurgulu bir duvar olabilir.

Birincil tonlardan uzaklaşmak için renk değerleri ve doygunlukları açısından düşünün. Çoğu yüzeyde beyaz boya boyamak, renklerin “nefes alması” için negatif bir boşluk sağlar.

Evinizde Renk Kullanımı İçin İpuçları

Tüm odalarda tutarlı bir renk hikayesine sahip olmak, evinizin uyumlu ve uyumlu görünmesini sağlar.

Yukarıdaki örneklerde nötr bir renk seçin ve tüm evin içinden akmasını sağlayın. Yani yatak odası duvarının beyazını takip ederseniz bu rengi diğer mekanlarda da taşıyabilirsiniz. Daha sonra renk engellemeniz için yapabileceğiniz şey, duvarlara veya dolaplara, kanepe veya sandalyeler gibi mobilyalarınıza veya kilim, yastık, perde gibi mobilyalara vurgu renkleri eklemektir.

Evinizin uyumlu görünmesini de sağlayan şey, evin her yerinde aynı tür desenlere, şekillere ve malzemelere sahip olmaktır. Örneğin, yatak odasında bir rattan masanız varsa, bu malzemeyi yemek sandalyelerinizde veya dışarıdaki sarkıt lambalarda tekrarlayabilirsiniz.

Birleştirilmiş ve uyumlu görünen bir eve sahip olmak için dokular, desenler ve formlar gibi diğer öğeleri (renklerin yanı sıra) kullanabilmeniz için İç Tasarımın Yedi Unsurunu unutmayın.

Şu anda önemli olan evinizin, sizi ve ailenizi güvende tutan sığınak, hepinizin kendini beslenmiş ve gençleşmiş hissettiği bir yer olmasıdır. Endişelerinizden ve endişelerinizden size rahatlık ve rahatlık sunan bir alan. Bu belirsiz zamanlarda hepinizin bir aile olarak ve bireyler olarak birlikte büyüyebileceğiniz bir konuttur.

Boyama, evlerinizi aydınlatmanın ve yenilemenin en kolay ve en uygun maliyetli yoludur. Size derinlemesine yankılanan tonları seçin ve duvarlarınıza sıçratın. Boya hakkında daha detaylı destek için bizlerle iletişime geçin.

Rate this post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Post