Mükemmel Boya Rengi Nasıl Seçilir

Eviniz için doğru rengi / renkleri seçmek çok zor bir görev olabilir – aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda renk örneği ve renk cipsi var!

Akıl sağlığınızı korumanıza ve eviniz için mükemmel tonu bulmanıza yardımcı olmak için, mükemmel rengi nasıl seçeceğiniz konusunda çeşitli renk uzmanlarından tavsiye aldık.

 
Sevdiğiniz Şeylere odaklanın

Başlamak için dergilerden çekimler yapın ve yeni bir Pinterest panosunu ağzına kadar doldurun .

Size hitap eden her şeyi – birkaç saniyeden fazla durmanızı sağlayan her şeyi – alın ve modellerin ortaya çıktığını görmeye başlayacaksınız. Belki de gözünüzün her zaman koyu yeşillere çekildiğini ya da pastel renkleri taze ve çekici bulduğunuzu fark edeceksiniz. Nereden başlayacağınıza dair genel bir fikriniz olduğunda, renk örneklerine bakmaya başlama zamanı.

Dikkate alınması gereken bir diğer faktör, odanın sahip olmasını istediğiniz titreşimlerdir.

Odanın nasıl hissetmesini istediğinizi düşünün. Ardından, uyandırdıkları ruh hali ve duygulara göre renkleri daraltabilirsiniz. “

 
Sadece Trendlere Odaklanmayın

Trendler bir ilham kaynağı ve zaten sevdiğiniz renklere bakmanın bir yolu olsa da, en sevdiğiniz nesnelerden veya yadigarlarınızdan bazılarını da göz önünde bulundurun. Kendi renk tercihleriniz zamanın ötesine geçer!

 
Mobilyalarınızı Dikkate Alın

Boş bir sayfa ile başlamıyorsanız, yaşam alanınızda zaten var olan sert malzemeleri hesaba kattığınızdan emin olun.

İnsanlar genellikle değişmeyecek parçalar olan bir kanepe, dolaplar, parke döşeme, karo veya halı ile başlıyor. Önce bunları düşünün! Kiraz renkli dolaplarınız varsa, boya seçenekleriniz [beyaz meşe ağacınız olduğundan] farklıdır.

Parke zeminler, tezgahlar ve mobilyalar gibi bu öğelerdeki renkler, odada hangi renk ailelerinin en iyi çalışacağını belirlemede çok yardımcı olacak ve renk seçeneklerini daraltmaya gerçekten yardımcı olacaktır.

Ancak, bir odayı sıfırdan dekore ediyorsanız, önce mobilya ve perdeleri seçin, ardından odayı bir araya getiren bir boya rengi seçin!

“Harika bir boya rengi bir odayı tamamlar.”

Işığınızı Kontrol Ettiğinizden Emin Olun

Işık ve renk el ele gider.

Hem doğal hem de yapay ışık rengi etkiler

Bu nedenle, boyadığınız odadaki koşulları anlamak, renk kararında önemli bir faktördür. Bir boyanın duvarlarında bir rengin nasıl göründüğünü sevebilirsiniz, ancak aynı renk evinizde çok farklı görünebilir.

Hızlı bir kısa bilgi notuna ihtiyacınız var: “Alanınız daha soluksa, güneş ışığı eksikliğini telafi etmek için daha sıcak bir renk seçimi uygun olabilir. Öte yandan, odanız gün boyu en fazla ışığı alırsa, bu durumda nötr tonlar daha iyi olabilir. Ayrıca lambalarınızdan gelen ışığın da renklerin farklı görünmesine neden olabileceğini unutmayın.

 
Rengi Test Edin

Renk seçiminizi tamamlarken, duvarınızı boyamak için eve götürebileceğiniz küçük boya örnekleri sunup sunmadığını yerel boya mağazanıza danışın. Renginizi yerinde görmek için odanızın küçük bölümlerini bantlayın ve boyayın. Aydınlatma bir rengi değiştirebilir, bu nedenle boyadığınız odada rengi görmek her zaman en iyisidir. Taahhüt etmeden önce duvarlarınızdaki renklerle yaşamak, son kararınızı güvenle vermenize yardımcı olabilir.

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası