Ahşap Dış Cephe Kaplama

Ahşap Dış cephe kaplaması veya sıva için maliyetinin ne kadar olduğunu bilmek ister misiniz? Bu yazıda, farklı malzemelerin ev kaplama fiyatlarına, artılarını ve eksilerini ve işi yürütmek için bir tüccar tutmanın maliyetine bakıyoruz.

Dış Cephe Kaplamanın Faydaları

Önceki bölümlerde de belirtildiği gibi, dış cephe kaplaması esas olarak mülkün hava koşullarına dayanımını arttırmak, gerekli olan bakım maliyetini ve zorluğunu azaltmak için uygulanmaktadır.

Bir evin dış tabakası, eğer tuğladan yapılmışsa, aslında oldukça gözeneklidir ve bir kaplama veya deri tabakası olmadan, havadan ve yağmurlardan nemi emerek nemin binaya kolayca nüfuz etmesine neden olur.

Kaplama, elemanlardan blok çalışmasına emilen nem miktarını azaltmak için iyi bir çözümdür.

Ayrıca kaplamanın, mülkün yalıtım seviyelerinde bir artış gibi çeşitli ek faydaları vardır. Bu da sadece paradan tasarruf etmenin değil, aynı zamanda evinizin çevreye olan etkisini azaltmanın da iyi bir yolu olabilir.

Bakım masraflarından ve zamandan tasarruf etme, ısınmadan tasarruf etme ve evinizin yıpranma sürecini azaltma avantajlarına sahip değilsiniz; dış kaplama, duvarlarınıza nem girme riskini azaltmaya yardımcı olur.

Bir ev sahibi olurken nem ve küf büyük bir sorundur. Sadece çirkin ve bakmaya itmekle kalmazlar, önemli bir sağlık tehlikesi oluştururlar. Nem ve küf bir mülke bulaştığında, ortadan kaldırılması maliyetli bir kabusa dönüşebilir ve bu nedenle önleme genellikle bir tedaviden çok daha kolaydır.

Sonuç olarak kaplama, bu tür istilalara karşı ilk engeli oluşturur. Kaliteli, bakımlı bir kaplama tabakası ile su ve nem evin dışına nüfuz edemez ve nemin duvarlarınıza girmesini engeller.

Dış Kaplama Çıkarma Maliyeti

Dış kaplamanın sökülmesi, bir gün onu çıkarmak isteyebileceğiniz için, hiç takılmadan önce düşünülmelidir.

İster artık kaplamanın estetiğinden hoşlanmıyor olun, ister dış duvarlarınızı kaplamak istediğinize karar verin, dış kaplamayı kaldırmanız için bir takım nedenler vardır.

Ayrıca, mülkünüzde halihazırda eski harap bir kaplama varsa, bunu daha yeni, daha güzel görünümlü bir kurulumla değiştirmek isteyebilirsiniz, çünkü bu, genel mülk değerinizi azaltabilir.

Tek katlı bir dış cephe kaplaması genellikle kendine güvenen bir kişi tarafından yıkılabilir; ancak deneyimsiz biri için çok karmaşık olabilir. Takılan kaplamanın boyutuna ve türüne bakılmaksızın, atlama veya atık giderme, işçilik ve temel temizlik malzemeleri gibi birkaç temel unsur gerektirecektir.

Genellikle tam bir bina giydirme tesisatını kaldırırken en iyi şekilde genel inşaatçı gibi bir tüccar işe alırken hizmet alırsınız. Genellikle ihtiyaç duyulan tüm araçları temin edebilir ve hatta üretilen atıkları imha edebilirler.

Ortalama bir inşaatçı, standart iki katlı, tamamen giydirilmiş bir evin kaldırma projesini 4 ila 7 günlük bir süre içinde tamamlayabilecektir. 

Ahşap kaplama ne kadar kalın?
Kaplama, çeşitli farklı kalınlıklarda olabilir. Bununla birlikte, ahşap kaplama için en yaygın kalınlık 12mm -18mm kalınlıktadır.
Kaplamanın yerleştirildikten sonra boyanması veya mühürlenmesi gerekiyor mu?
UPVC ve alüminyum, fabrika standartlarına uygun koruyucu kaplama ile birlikte geleceği için yalnızca ahşap kaplamanın kapatılması gerekir. Öte yandan ahşap kaplama nadiren ön işleme tabi tutulur ve genellikle tahtaları mülkünüze yerleştirmeden önce boyamak veya lekelemek iyi bir fikirdir.
Dış kaplamanın değiştirilmesi gerekmeden önce ne kadar dayanır?
Hava durumuna, bakıma ve malzeme seçimine bağlı olarak, kaplamanın tipik olarak 20-60 yıl sürmesi beklenebilir. Sedir gibi ahşap kaplamalar, uygun şekilde bakılırsa ve bakımı yapılırsa muhtemelen en uzun süre yaklaşık 40-60 yıl kadar dayanacaktır.
Dış cephe giydirme montajı mülküme değer katabilir mi?
Mülkünüzü dışardan mümkün olan en iyi durumda tutmak her zaman önemlidir, mülkü satmak istiyorsanız bu daha da önemlidir. 

Herhangi bir evin ilk izlenimi genellikle dış görünümden yapılır; bu nedenle, bakımlı ve çekici bir dış mekanın, evinizi ilk kez görüntülerken bir satın almanın sahip olabileceği genel izlenimi artıracağı mantıklı olacaktır.

Mülkümün dış cephe kaplaması için planlama iznine ihtiyacım olacak mı?
Dış cephe kaplaması kurmak için herhangi bir şekilde izin veya planlama iznine ihtiyaç duymanız pek olası değildir. Planlama izni, yalnızca mülkünüzün koruma altındaki bir bina veya koruma alanı içinde olması durumunda gerekli olacaktır. 

Bununla birlikte, emin değilseniz veya bu konuda tavsiye almak istiyorsanız, yerel konseyinize veya planlama otoritenize danışmak her zaman iyi bir fikirdir.

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası