Penceresiz bir ofisin aydınlatılması

Mükemmel bir dünyada, hepimizin etrafımızda büyük, parlak pencereleri olan geniş ofisler olurdu. Tüm bu doğal ışıkla hepimiz daha mutlu ve daha üretken olurduk. Maalesef pek öyle çalışmıyor.

Birçoğumuz odacıklarda veya penceresiz ofislerde sıkışıp kalıyoruz. Ev ofisinizdeki veya iş yerinizdeki durum buysa, endişelenmeyin.

Çalışmak için doğal ışığa sahip olmasanız da, çalışmak için yine de pencerelerle dolu bir ofis kadar havalı, şık ve rahat bir alan yaratabilirsiniz.

PENCERESİZ BİR OFİS NASIL DEKORE EDİLİR

PENCERESIZ BIR OFIS NASIL DEKORE EDILIR

Penceresiz bir odanız olduğunda, dekorasyona başlamadan önce göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey vardır.

Odada yapısal değişiklikler yapabilirseniz, bunun çok büyük bir etkisi olabilir. Bir şeyleri aydınlatmak için cam bir kapı veya duvar ekleyebilir misiniz?

Açılmasına yardımcı olması için odalar arasında bir pencere oluşturabilir misiniz?

Bunlar, birçok alan için mümkün olmayabilecek büyük değişikliklerdir, bu nedenle büyük tadilatlara girişemezseniz üzülmeyin! Ofisinizi daha parlak hale getirmek için hala yapabileceğiniz birçok şey var.

YENİ BİR BOYA RENGİ SEÇİN

YENİ BİR BOYA RENGİ SEÇİN

Karanlık bir odayı aydınlatmanın en iyi yolu, duvarlardaki boya rengini değiştirmektir. Bu, odanızın nasıl hissettirdiği açısından büyük bir fark yaratabilir.

Parlak beyaz, penceresiz bir oda için en iyi renk gibi görünse de, aydınlatma doğru değilse, aslında odayı daha karanlık hale getirebilir.

Ofisinizi canlandırmak için biraz daha renkli veya daha sıcak beyaz tonlu bir şey seçin . Favorilerimizden birkaçı yumuşak gri, allık pembe tonları ve pudra mavileridir.

AYDINLATMANIZI AYARLAYIN

Floresan ışıklarınız varsa, odanızı karanlık ve donuk göstereceklerdir. Tepe ışıklarını yakmaktan kaçının ve bunun yerine lambalarla daha sıcak bir ışık yaratın.

Işık kaynaklarını değiştirdiğinizde büyük bir fark göreceksiniz.

Ayrıca, daha fazla ışık oluşturmak için mobilyaların arkasına, raflara ve diğer daha gizli alanlara küçük lambalar yerleştirerek gizli ışıklar eklemenin yollarını da arayabilirsiniz.

PENCERELERİN YANILSAMASINI YARATIN

PENCERELERIN YANILSAMASINI YARATIN

Pencereniz yoksa neden onları taklit etmiyorsunuz? Hafif ve havadar perdeler ekleyerek, geniş tabandan tavana pencereler izlenimi verin.

Bütün bir duvarı kullandığınızda bu görünüm gerçekten öne çıkıyor. Gerçekte olmasa bile, arkada daha fazla alan olduğu hissini verir.

AVANTAJINIZ İÇİN AYNALARI KULLANIN

İyi yerleştirilmiş bir ayna, küçük bir odayı çok daha büyük gösterebilir. Sadece bir pencereyi taklit etmekle kalmaz, aynı zamanda odayı görsel olarak genişletebilir ve bir derinlik hissi katabilir.

Aynalar ayrıca ışığın bir kısmını yansıtır ve bu da odanın aydınlık ve sıcak hissetmesine yardımcı olur.

BAZI DOĞAL UNSURLARI GETİRİN

BAZI DOĞAL UNSURLARI GETIRIN

Bitkiler, odanızın daha büyük ve daha parlak olmasına gerçekten yardımcı olabilir. Ancak doğal ışık eksikliği ile baş ettiğinizde bitkilerinizi dikkatli seçmeniz gerekir. Düşük ışıklı alanlarda iyi sonuç veren ve fazla ışığa ihtiyaç duymayan belirli çeşitleri arayın.

Birkaç öneri yılan bitkisi, dua bitkisi ve bazı eğrelti otları ve palmiyelerdir.

Aydınlatmak istediğiniz bir ofisiniz var mı? Alanınızı boyamaktan bahsetmeye hazır olduğunuzda , bizimle ücretsiz bir fiyat ve dekorasyon tahmini almak için bize iletişim telefonumuzdan hemen ulaşın!

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası