KÜÇÜK ODALAR İÇİN BOYA RENKLERİ

Küçük alanlarla ilgili en büyük yanılgılardan biri, beyazların veya bejlerin renkler için tek seçeneğiniz olduğudur. Ancak, durum böyle değil! Küçük odalar her tür renk için idealdir. Doğru renk, karanlık veya kasvetli hissettirmeden küçük bir odaya derinlik ve karakter katabilir.

KÜÇÜK ODALAR VE MEKANLAR IÇIN EN İYI BOYA RENKLERI
KÜÇÜK YATAK ODALARI

KÜÇÜK ODALAR İÇIN BOYA RENKLERI

Yatak odalarının rahat ve dinlendirici hissetmesi amaçlanmıştır, bu nedenle küçük bir yatak odası için bir renk seçerken bunu aklınızda bulundurmanız gerekir. Çoğu insan için bu, daha yumuşak, pastel renkler anlamına gelir, ancak gerçekten rahatlatıcı bulduğunuz renklerin türüne bağlıdır.

Her şeyi nötr tarafta daha açık ve daha fazla tutmak istiyorsanız, sıcak allık pembesi veya kremsi bej tonlarını deneyin. Daha soğuk tonlar için leylak, lavanta, gök mavisi veya yumuşak bir gri düşünün. Daha cesur bir şey denemek istiyorsanız, tavus kuşu mavisi, kesinlikle parlak ama yine de oldukça rahatlatıcı olan harika bir renktir.

KÜÇÜK OTURMA ODASI

KÜÇÜK OTURMA ODASI

Küçük oturma odaları, daha cesur renkleri denemek için mükemmel bir yerdir. Odanın nasıl hissetmesini istediğinize bağlı olarak iki farklı yoldan gidebilirsiniz. Oturma odanızın enerji dolu ve canlı sohbetleri teşvik eden bir yer olmasını istiyorsanız, daha parlak bir renkle gidin – parlak mavi, zümrüt yeşili veya koyu kırmızı bir ton düşünün.

Arkanıza yaslanıp rahatlayabileceğiniz bir yer olmasını istiyorsanız, adaçayı yeşili, yumuşak gri veya yumurta kabuğu veya kirli beyaz gibi beyazın daha açık tonlarını tercih edin. (Not: Beyaz, çok sayıda pencereye ve doğal ışığa sahip odalarda en iyi sonucu verir.) Sofistike bir nötr için başka bir seçenek, çok fazla güç vermeden biraz yoğunluk ekleyen tunç grisidir.

KÜÇÜK KORIDORLAR

Koridorlarınızı hangi renge boyadığınız , gün boyunca ne kadar ışık aldığına bağlıdır. Penceresiz bir koridor için, alanı biraz aydınlatmaya yardımcı oldukları için mavi, yeşil veya pastel sarının daha açık tonları idealdir. Pencereniz varsa, mor veya lacivert gibi daha koyu renklerle daha dramatik bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu koyu renkler, genellikle duvarlarda ortaya çıkan kir ve izleri gizlemekte harikadır çünkü girişler için mükemmeldir.

KÜÇÜK MUTFAK

KÜÇÜK MUTFAK

Mutfaklar genellikle daha canlı mekanlardır ve bu da onları renk seçimlerinizle biraz eğlenmek için mükemmel kılar. İster nötr duvarlı bir vurgu rengi, ister özel bir duvar veya allover duvar rengi olsun, küçük bir mutfakta kesinlikle daha parlak olabilirsiniz. Bazı harika seçenekler arasında orman yeşili, parlak sarı, robin yumurtası mavisi veya turkuaz bulunur. Hala biraz renk istiyorsanız ama biraz sessiz kalmak istiyorsanız, nane yeşili veya aqua deneyin.

KÜÇÜK BANYO

KÜÇÜK BANYO

Daha küçük taraftaki eksiksiz bir banyo için anahtar, odayı açan ve daha geniş görünmesini sağlayan bir renk seçmektir. Bu, daha açık taraftaki renklere bağlı kalmak isteyeceğiniz anlamına gelir. Banyonuza spa benzeri bir his verecek bazı muhteşem seçenekler buzlu mavi, krem ​​veya çok hafif aqua’dır.

Küçük bir toz odası boyuyorsanız, renk seçimlerinizle çok daha cesur olabilirsiniz. Bu alanların gerçekten daha büyük görünmesi gerekmez, bu nedenle çok karanlık veya çok parlak gidebilirsiniz. Daha dramatik bir görünüm için sevdiğimiz bazı seçenekler deniz mavisi, safir mavisi, şakayık pembesi veya zengin altın tonlu şeftalidir.

Evinizi boyamaya hazırsanız (ister küçük bir oda, ister büyük bir oda veya tüm eviniz olsun) BOYACI USTASI HİZMETİ size yardım etmeye hazır. Eviniz sadece 1 günde yepyeni bir görünüme kavuşabilir. Kendiniz görmek için, ücretsiz, zorunluluk içermeyen önerilerimiz için bugün  zaman ayırtın !

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası