Kapı Boyama Fiyatları 2022

Evimizdeki kapılar sürekli kullanılmaktadır. İster bir toplantı için ofiste biraz sessiz zamana ihtiyacınız olsun, ister banyoda kendinize bir dakika ayırmak. Her zaman açık ve kapalı oluyorlar.

Çocuklarınız veya evcil hayvanınız olduğunda oluşan tüm aşınma ve yıpranmalardan bahsetmiyorum bile! Bu nedenle, her yıl kapılarınızda iç mekan boyama yapmayı düşünmek iyi bir fikirdir.

2022 iç kapıları boyamanın maliyetini merak ediyorsanız  , okumaya devam edin!

Dış Meşe Kapıların Yenilenmesi ve Boyanması
Farklı iç kapılar

Modern evlerde her türlü iç kapı vardır. Çoğu için, bunu genellikle iki seçeneğe daraltabilirsiniz: sıva altı ve yükseltilmiş panel. İşte farkı nasıl anlayabileceğiniz:

  • Düz kapılar , onlar sadece pürüzsüz bir yüzeye sahip. Bunların üzerinde herhangi bir panel bulunmaz. Basit ve temiz görünüyorlar. Ayrıca boyaması da oldukça kolaydır. Sıva altı iç kapıların yapıldığı doğrusal yol nedeniyle, bu proje için bir boya rulosu bile kullanabilirsiniz. Bir şeyleri temizlemek ve dar kenarları boyamak için bir boya fırçasına ihtiyacınız olabilir.
  • Yükseltilmiş panel kapıların boyanması biraz daha zordur. Yatay raylar, dikmeler ve çıtalar gibi üzerlerinde bölümler olduğu için – tüm yükseltilmiş veya ayrıntılı bölümler, daha fazla planlama gerektirir. İç kapı boyası için, yukarıdan başlamak ve aşağı inmek için iyi çalışabilir. Yatay raylar, stiller ve çerçevelerden herhangi biri için bir boya fırçası kullanın. Ve daha pürüzsüz ara bölümler için bir boya silindiri kullanabilirsiniz.
Diğer popüler iç kapıların Boyanması

İç kapıları boyamanın maliyeti hakkında konuşmadan önce, dikkate alınması gereken birkaç popüler kapı türü vardır.

  • Ahır kapıları : Bu tip, büyük pahalı yapıları nedeniyle kapı boyaması yapmak oldukça kolaydır. Rustik bir vibe için gidiyorsanız, iç ahır kapıları harika görünüyor. Kapı boyaması yaparken, tüm panellerde bir boya fırçası kullandığınızdan emin olmanız yeterlidir. Ayrıca, bu kapılar bir üst raydan sarktığından, onları yerine kilitleyebiliyorsanız, bunu yapın. Kapıların ray üzerinde hareket etmemesi, boyama yaparken işinizi çok daha kolaylaştıracaktır.

 

  • Fransız kapılar : Bu tür iç kapılar, her odaya girdikleri ışık nedeniyle popülerdir. Öyleyse, bir ev tadilatının veya hatta binanın ortasındaysanız, ışığın içeri girmesine izin vermek için Fransız kapıları düşünün! Bunları boyamak zor olabilir, ancak kesinlikle yapılabilir. Cam paneller olduğu için etraflarını bantlayabilirsiniz. Bu, her şey söylendiğinde ve yapıldığında bardağınızın temiz ve taze kalmasını sağlayacaktır.

 

kapı boyama maliyeti

İç kapıları boyama maliyeti

Peki, profesyonel kapı boyamanın maliyeti nedir? İşe gelip işi yapmak için profesyonel boyacılar kiraladığınızda, zamanında, temiz ve sorunsuz bir süreç sağlar. Gerçekten yaşadığınız bölgeye ve hangi profesyonel boyacılara geldiğinize bağlı, ancak iç kapı boyası için 75 – 260 TL arasında değişiyor .

Yine, ne tür bir iç kapıya sahip olduğunuzu ve zımpara ve kalafatlama ile tazelenmesi gerekip gerekmediğini düşünmelisiniz. Ayrıca, belki kapının etrafındaki süslemenin de boyanmasını istersiniz. Bu yüzden, işi sizin için yapacak bir boyacı şirketi ararken, tüm bunları düşünce sürecinize dahil edin.

Renkli boya patlamalarından korkmayın!

İç kapı boyamasının gerçekten eğlenceli yanlarından biri, renkle oynamanın gerçekten eğlenceli olabilmesidir. Belki odanız bir bütün olarak oldukça monokromatiktir ve onu patlatmak istersiniz. Neden kapınızda canlı bir iç boyama rengini tercih etmiyorsunuz?

Örneğin, duvarlarınız beyaza hatta griye boyanmışsa, pembe bir kapı her türden kişiliği katacaktır! Bir bastırılmış pembe diyoruz bu düşünce hala bir yumruk gibi güçlü. Ayrıca, mavi veya yeşil için bir şeyiniz varsa, neden harika bir deniz mavisi denemiyorsunuz? Ege mavisi kesinlikle çok etkileyici ve aynı zamanda 2022 Yılın kapı boya renk kartelasına bakıp zevkinize göre bir kapı boya rengi seçebilirsiniz.

 

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası