Etiket: kapı boya ustası

Bir kapıyı boyamak için basit nasıl yapılır adımlarımızı izleyin. Taze bir kat boyanın neler yapabileceğini seveceksiniz! Kapı boya ustası.

Bir İç Kapıyı Bir Profesyonel Gibi Boyamak için Bu Uzman Teknikleri KullanınBir İç Kapıyı Bir Profesyonel Gibi Boyamak için Bu Uzman Teknikleri Kullanın

Küçük bir değişiklik olsa da, yeni boyanmış bir iç kapı, evinizin tamamen farklı görünmesini sağlayabilir. Bir mekanın kişiliğini güçlendirmek için rengi atmış veya hasar görmüş bir kaplamayı yeni bir kat ile yenilemeyi veya kapıyı vurgu rengine boyamayı seçebilirsiniz .

Kapılar evinizin giriş ve çıkış noktaları olduğundan, onları en son boyamayı planlayın, böylece boyalar bozulmadan kalır ve tamamlandığında uygun şekilde kuruyabilir. Evinize baktığınızda, kapı yüzeylerinin biraz farklı olduğunu fark edebilirsiniz: bazıları tamamen düz, diğerleri panelli, diğerleri ise karmaşık kalıplara sahip.

Benzer şekilde, bu kapı stillerini boyama yaklaşımı da biraz farklıdır. ( Bir dış kapıyı boyamak ayrıca benzersiz değerlendirmeler gerektirir.) İster panelli ister düz olsun, bir iç kapının nasıl boyanacağına ilişkin bu uzman ipuçlarını izleyin.

Aşağıdaki boyama adımları, masif ahşap ve içi boş kapılar için en iyi sonucu verir. Vinil kaplı veya plastik kapılar için zımparalamadan sonra ve boyamaya başlamadan önce en az bir kat astar uygulamanız gerekecektir.

Günlük kullanıma ve sık temizlemeye uygun, yarı parlak veya parlak parlaklığa sahip dayanıklı bir boya seçin.

 • ÇALIŞMA ZAMANI  – 2 saat
 • BİTİRMEK İÇİN BAŞLA – 1 gün
 • ZORLUK  – Kolay
 • İÇERİR – Zımparalama, Boyama
Neye ihtiyacın var
Aletler
Nasıl yapılır?

AŞAMA 1

Düz Kapı Nasıl Boyanır: Kapı Yüzeyini Zımparalayın

Kapı donanımını çıkardıktan sonra, kapı yüzeyini zımparalayarak başlayın . En temiz sonuç için boyamak için pürüzsüz, düz bir yüzey istiyorsunuz. Zımparalama ayrıca kapı üzerinde bulunan boya veya kaplamayı da kaldırarak, boyayı tutmak için daha iyi bir yüzey olmasını sağlar. Elektrikli zımpara kullanmayı tercih edebilirsiniz , ancak biz bunu basit tuttuk ve bir zımpara bloğu kullandık. Yüzey pürüzsüz hale geldiğinde, yapışkan bir bezle tozu silin.

ADIM 2

Kapının Kenarını Boya

Düz bir kapıyı boyamak için, menteşenin iç kenarını boyayarak başlayın, kapının etrafında bir yönde çalışın. Alt kısımdan yukarı, başlık boyunca ve forvet tarafında aşağı doğru çalışın.

Daha iyi kontrol için bu dar alan için bir fırça kullanın . Ayrıca fırçanıza aynı anda çok fazla boya yüklememeye dikkat edin. Fazla boya gözle görülür damlamalara neden olur.

AŞAMA 3

Düz Kapıyı Boya

Ardından, kapının yüzeyini boyayın. Boyayı 4 inçlik kapalı uçlu bir köpük rulo ile uygulayın. Tam yükseklikte ve kapı yüzü boyunca iki veya üç silindir genişliği çalıştırın. Herhangi bir çizgiyi gidermek için, hafif yüklü bir fırça veya istenirse hafif kaplanmış küçük bir rulo ile aşağıdan yukarıya doğru fırçalayarak cilayı yayın. Bu teknik, rulonun boyayı yüzeye hızlı ve eşit bir şekilde dağıtırken, ıslak bir kenar ve pürüzsüz bir yüzey bırakmasını sağlar. Kurumaya bırakın.

4. ADIM

Panelli Kapı Nasıl Boyanır: Kapıyı Zımparalayın

İşlem, panelli bir kapıyı boyamaya benzer. Kapı kolu dahil tüm donanımı çıkarın. Kapının yüzeyini düz bir kapı gibi zımparalayın. Panelli kapının detaylı kenar ve köşelerinin yakınında daha iyi kontrol sahibi olabilmeniz için bunun için bir zımpara bloğu kullanmanızı öneririz. Pürüzsüz hale geldikten sonra, tozu temizlemek için yüzeyi yapışkan bir bezle silin.

ADIM 5

Kapıyı Boya

Her paneli, sol üst panelden başlayarak ve sırayla kapı yüzü boyunca çalışarak boyayın. Her panel için önce panelin kenarlarını bir boya fırçası ile boyayın. Zaten hepsi boyanacağından, burada çizgilerin biraz dışında boyamak sorun değil. Kenarlar kaplandığında, panellerin ortasını doldurmak için 4 inçlik bir rulo kullanın.

6. ADIM

Stilleri Boya

Tüm paneller boyandığında, paneller arasındaki döşemeleri boyayın. Ortadaki dikey stillerle başlayın, ardından yatay panelleri boyayın. Kalan en dıştaki iki dikey uzantıyı boyayarak kapınızın yüzeyini bitirin.

7. ADIM

Boya Kenarları Ve Son İşlem

Son olarak, kapının kenarını boyayın. Boyarken herhangi bir koşuyu veya sarkmayı bırakın. Boyanın kurumasını bekleyin, hafifçe zımparalayın ve ikinci katı uygulayın. Kuruduktan sonra yeni donanım takın ve kapıyı takın.

Editörün İpucu: Hala menteşeleri üzerinde olan bir kapıyı boyamayı seçerseniz, kapının altına bir parça karton kaydırarak boyayı yerden uzak tutun. Sabit tutmak için kapıyı ahşap şimlerle destekleyin.

Boyamadan önce menteşeleri boya bandıyla kapatın, kenarlarını hassas bir bıçakla çizin ve menteşelerin etrafındaki fazlalıkları soyun. Boya kuruduğunda bandı çıkarın ve kapı donanımını değiştirin veya kapınızı profesyonelce biz boya yapalım. 0216 449 94 01‘den hemen ulaşın.

Rate this post

Boya ve onarım hizmetleri yelpazesi sunuyoruz ve tüm ihtiyaçlarınızı karşılıyoruz. İster iç kapı boyama hizmeti, ister ön kapı boyama hizmeti

Kapınızı Yeniden Boyamalı mı Yoksa Yenisini mi Almalısınız?Kapınızı Yeniden Boyamalı mı Yoksa Yenisini mi Almalısınız?

Ön kapınız evinizin yüzüdür. Ziyaretçilerin ve yoldan geçenlerin ilk gördüğü şeylerden biridir ve evinizin cephesinin diğer herhangi bir unsurundan daha fazla izlenim bırakma yeteneğine sahiptir.

Eskimiş bir ön kapı, bir mülkün ucuz görünmesine neden olabilirken, yıpranmış ve uygun bakımın yapılmamış olması, insanlara evin bir bütün olarak aynı izlenimini bırakabilir.

Ön kapınızı iyi durumda tutmak, evinizden günlük keyif almanız ve evinizden gurur duymanız için önemlidir, ancak satmayı düşünüyorsanız daha da hayati hale gelir.

Ön kapının mülkün daha geniş görünümü üzerindeki etkisi, eviniz için alacağınız fiyat üzerinde ciddi bir etkisi olabileceği anlamına gelir.

 

Bir mülkün ön kapısının değiştirilmesi, Ulusal Emlakçılar Birliği’nin çeşitli ev geliştirme projelerinin yatırım getirisini değerlendiren yıllık anketinde sürekli olarak üst sıralarda yer almaktadır.

Aslında, 2015 araştırması, giriş kapınızı değiştirmenin ortalama % 101,8’lik bir yatırım getirisi sağladığını gösteriyor – başka bir deyişle, mülkünüze, ilk etapta değiştirmeyi gerçekleştirmenin maliyetinden daha fazla değer katıyorsunuz.

Bu, ön kapınızı değiştirmenin pahalı olmadığı veya alternatif olmadığı anlamına gelmez. En çekici alternatif, yeni bir yaşam süresi vermek için kapınızı yeniden boyamak.

Kapınızı yeniden boyamak veya tamamen yeni bir tane satın almak arasında bir ikilemle karşı karşıya kalırsanız, göz önünde bulundurmanız gerekenler burada.

Ön kapınızı değiştirmenin faydaları

Mevcut kapınız özellikle kötü bir durumdaysa, tüm domuzu alıp basitçe değiştirmek isteyebilirsiniz. Maliyetin basit bir yeniden boyama işinden daha yüksek olması muhtemeldir.

Türkiye’deki bir çelik kapıyı değiştirmenin ortalama maliyeti, yine Ulusal Emlakçılar Birliği’ne göre 4700TL’dir – ancak değilse, bunun çoğunu geri kazanmayı bekleyebilirsiniz.

Artan ev değerinde orijinal harcamanızdan daha fazla. Ayrıca, bir kapıyı yeniden boyamak için menteşelerinden söküp çıkarma çabasına girecekseniz, onu tamamen değiştirebileceğiniz fikrinde de bazı gerçekler var.

Ön kapınızı tamamen değiştirmeyi tercih ederseniz, sadece en sevdiğiniz rengi seçmekle kalmayacak, aynı zamanda tamamen yeni bir malzemeye geçebileceksiniz.

Farklı malzemeler, mülkünüzün daha geniş tasarımını farklı şekillerde tamamlayabilir, bu nedenle seçeneklerinizi düşünmek ve akıllıca seçim yapmak için biraz zaman ayırmak isteyeceksiniz.

Ana seçenekler arasında çelik, ahşap ve fiberglas bulunur. Bunlardan çelik en ucuzudur, ahşap çekicilik ve karakter katabilir – özellikle eski evlere – ancak yüksek bakım gerektirir ve fiberglas, ahşap görünümü sunabildiğinden ancak daha fazla dayanıklılık sağladığından belki de en popüler seçenektir.

Dayanıklılık cephesinde de unutmamalısınız ki çelik kapılar en ucuz seçenek olsa da,

Ön kapınız için yeni bir malzeme seçme sürecinde, daha fazla enerji tasarruflu, içeride daha fazla ısı tutmanıza ve yakıt faturalarını kesmenize olanak tanıyan bir malzeme seçme şansınız var.

Bir kapının enerji verimliliği, yalnızca malzemeden daha fazlasına bağlıdır – çerçevenin yapısı ve pencerelerin varlığı da rol oynar – bu nedenle, karşılaştırmanızda her bir kapının Energy Star derecesini dikkate almak isteyeceksiniz. Bununla birlikte, benzeri ile karşılaştırırken, cam elyafı üç popüler malzemenin enerji açısından en verimlisi olma eğilimindedir.

Ön kapınızı yeniden boyamanın faydaları

Ön kapınızı tamamen değiştirmek yerine yeniden boyamanın en büyük avantajının maliyeti düşürmeye yardımcı olduğunu söylemeye gerek yok.

Kapıyı menteşelerinden çıkarma ve ardından asıl resme geçmeden önce yıkayıp astarlama ihtiyacını hesaba katsanız bile, sıfırdan değiştirmek yerine yeniden boyamak daha ekonomik olabilir.

Bu, giriş kapılarının her halükarda düzenli olarak yenilenmesi gerektiği gerçeğinden bahsetmiyoruz, bu nedenle, bu sefer sizinkini tamamen değiştirmeyi seçseniz bile, bir kez daha yeniden boyanması veya başka bir şekilde rötuş yapması uzun sürmeyecektir.

Kapılarınızı her kusur gösterdiğinde değiştirerek yakacak paranız yoksa, zaten sahip olduğunuz şeyi yeniden boyamak mantıklı görünebilir.

Basitçe yeniden boyamayı tercih etmek elbette sizi kapınızın malzemesini değiştirme şansından mahrum bırakacak olsa da, bu kendi başına arzu edilebilir.

Örneğin, çok çekici olan ve dönem evinizin karakterine katkıda bulunan eski bir masif ahşap kapınız varsa, muhtemelen daha modern ve daha az sevecen bir şeyle takas etmekten daha az yapmak isteyeceğiniz çok az şey vardır.

Öyle olsa bile, eski bir kapıyı bu şekilde yeniden boyamak – ister aynı zamansız gölgede, ister daha cesur ve daha abartılı bir şekilde – şüphesiz ona yepyeni bir yaşam süresi verecektir.

Şok edici bir pembe tonunda boyamayı düşünüyorsanız, bunu yapmanızı engelleyebilecek yerel düzenlemeleri kontrol etmeyi unutmayın.

Son olarak, zaten yerinde olan ve menteşelerinde asılı olan bir kapıyı yeniden boyamak, hayatı çok daha kolay hale getirebilir. Yepyeni bir kapı satın alma yoluna giderseniz, doğru boyut ve şekilde olduğundan emin olmanız ve ardından hem güvenli hem de çekici olması için düzgün şekilde astığınızdan emin olmanız gerekir.

O zaman, tüm işi kendiniz yapıyorsanız, geziler arasında gidip yeni kapıyı satın alıyor ve gerçekten yerine koyuyorsanız, bu, halihazırda altında oturduğunuz bir şeyi yeniden boyamak için gereken sürenin çok ötesine geçebilir. senin burnun.

İyi planlanmış ve düzgün bir şekilde yürütülen bir yeniden boyama makyajı bile (tüm boyamalarda olduğu gibi, etkili hazırlığın başarının anahtarı olduğunu unutmayın!) genellikle bir günde veya daha karmaşık bir işse belki biraz daha uzun sürede tamamlanabilir.

Ahşap ön kapınızı yeniden cilalamaya ilişkin ipuçları ve onu düzenli olarak yeniden boyamanın neden bu kadar önemli olduğuna dair bazı hatırlatmalar için önceki blog yazılarımızdan bazılarına göz atın. Ancak kapınızı yeniden boyamak istiyorsanız, ancak bir kendin yapacağı işle ilgili tüm ayak işleriyle uğraşamıyorsanız, Profesyonel kapı boyama şirketini, ekibini 0216 449 94 01’den arayın, biz sizin için her şeyi halledelim.

Rate this post

İç Kapı Boyama Hizmeti . Evinizin içindeki kapıları boyamak da büyük bir fark yaratabilir! İç mekan boyama yenilemeleri söz konusu ise kaçırma

Oda Kapısı ve Çelik Kapı BoyamaOda Kapısı ve Çelik Kapı Boyama

Kapılarınızın çizikleri ve donuk görünümü konusunda endişeli misiniz?

Kapıların herhangi bir alanın odak noktası olduğunun farkındayız ve size genel çekiciliği artırmanın uygun maliyetli bir yolunu sunuyoruz.

Kapınızın monoton göründüğünü fark ederseniz, sıra dışı sprey boyama hizmetlerimizle görünümünü yenileyebilirsiniz.

Eksiksiz bir boya ve onarım hizmetleri yelpazesi sunuyoruz ve tüm ihtiyaçlarınızı karşılıyoruz. İster iç kapı boyama hizmetine, ister ön kapı boyama hizmetine ihtiyacınız olsun, ihtiyaçlarınızı karşılayabiliriz. Evinizin görünümünü yükseltmek için hizmetimizden yararlanın.

 

İstanbul Kapı Boyama

 

Tüm İç Mekan Boyalı Kapılarda Hızlı ve Etkin Hizmet

Biz uzmanız ve beklentilerinizi karşılayan veya aşan bir sonuç sunmaya çalışıyoruz. Tecrübemiz, işi doğru yapmak için bizi bilgi birikimiyle zenginleştirdi ve kusursuz bir sonuçtan emin olabilirsiniz.

Kapılarınıza mükemmel bir görünüm kazandırmak için en iyi boyayı ve en son tekniği kullanıyoruz. Gereken boyanın  ölçeği ne olursa olsun, işinizin son derece yetkin bir ekip tarafından ele alınacağından emin olabilirsiniz.

Dış kapı boyacılarımız yeteneklidir ve uzman boyama hizmeti ile mekanınızın görünümünü değiştirebilirler. .

İstediğiniz renk ne olursa olsun, sizin için sahip olduğumuz harika seçeneklerden sizi memnun edeceğiz.

Hizmetimizle, sahip olduğunuz seçenekler sınırsızdır. Kapılarınız yorgun veya iyi durumda görünüyorsa, değiştirmek yerine onları restore etmeyi ve yeniden boyamayı düşünebilirsiniz.

 

İstanbul Kapı Boyama

 

Amacımız, kapılarınızın yeniden yeni görünmesini sağlamak ve zamandan ve paradan tasarruf etmenize yardımcı olmaktır.

Bizim Kapı boyama hizmeti  makul fiyatlı ve profesyonel sonuçlara emin her zaman e edilebilir. Sağladığımız üstün kaplama, kapılarınızın her türlü hava koşulunda iyi görünmesini sağlar. Eski kapılarınıza yeni bir hayat vermek ister misiniz?

Bugün bizimle 0216 449 94 01‘den  iletişime geçin, size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Rate this post

Lake, Bahçe, Garaj, Kompozit, Amerikan, Melamin, Mdf, Masif, Laminat, Okul, Hastane, Daire Çelik Kapı, Bina Giriş Kapıları Boya Ustası.

Kapı Boyama UstasıKapı Boyama Ustası

Günlük geliş gidişlerinizde iç kapılar çokça kullanılabilir. İç kapıları boyamak, görünümlerini iyileştirmenin ve odalarınızı aydınlatmanın kolay bir yoludur. Bu kılavuz, ister menteşelere bağlı ister kapı çerçevesinden ayrılmış olsunlar, iç kapıların nasıl boyanacağını ve ayrıca iç kapıların boyama için nasıl hazırlanacağını gözden geçirmektedir.

kapı boyama ustası

 

İç kapıları boyamadan önce aşağıdaki adımları izliyoruz.

 • Boya uygulamasını basitleştirmek için kapı boyama ustamız kapı kollarını ve diğer tüm donanımları iç kapınızdan çıkarır. Eski donanımı değiştirmek istiyorsak, yeni donanımın eşleşeceğinden emin olur.
 • Dayanıklı parlaklığa veya temizlemeyi kolaylaştıran yarı parlak parlaklığa sahip tipler gibi iç kapılar için önerilen boyayı seçer.
 • Mümkünse, iyi havalandırılan bir alanda boyayın veya havayı dolaştırmak için bir fan kullanır.
 • Boyamadan önce kapıyı yağdan arındırıcı bir temizleyici ile temizler. 
 • Delikleri doldurur ve kusurları zımparalanabilir dolgu maddesi ile onarır. 
 • Astarı veya boyayı daha kolay emecek daha pürüzsüz bir yüzey için kapıyı hafifçe zımparalamak için 120-gritli zımpara kağıdı kullanır.
 • Zımparalamadan sonra, astarlamadan veya boyamadan önce alandaki tozu temizler.
 • Damlasın diye bezleri koyar .
Ekli Kapıyı Boyama

ekli-kapı-boyama

Bazı iç kapılar ağırdır ve çıkarılması zordur, ancak bu yöntemi menteşelerinde kalan bir panel kapıyı boyamak için kullanabiliriz. Ekli kapıları boyamanın bir avantajı, diğerini boyamadan önce bir tarafın kurumasını beklemek zorunda kalmamamızdır.

 • Menteşeleri boyadan uzak tutmak istiyoruz ve boyacı bandıyla kaplıyoruz.
 • Panel kapıyı boyarken, boya fırçası rulodan daha etkili olabilir.
 • Üst panellerin içine boya uygulayarak başlıyoruz. Önce girintili alanları, ardından panellerin yüzeylerini kaplıyoruz. 
 • Kapının dikey bir orta döşemesi varsa, bunu daha sonra boyayın ve ardından yatay rayları boyarken orta döşemedeki fırça işaretlerini karıştırıyoruz. 
 • Üst raydan başlayıp aşağıya doğru ilerleyerek rayları veya yatay çerçeveleme elemanlarını boyuyoruz. 
 • Soldan başlayarak kalan dikey stilleri boyuyoruz. Hala ıslakken raylardaki fırça izlerini yumuşatıyoruz. Çizgiyi, direklerin raylarla birleştiği kenar boyunca mümkün olduğunca düz tutuyoruz. Kenarları fırçalayıp veya yuvarlayıp, ancak kapının ön yüzünde herhangi bir çıkıntı olmamasına dikkat ediyoruz.
 • Kapının tamamen kuruyana kadar açık kalabileceğinden emin oluyoruz. Bir kapı hala ıslakken kapatılırsa kapı çerçevesine yapışabilir.
Bağlı Olmayan Bir Kapıyı Boyama

kapı boyama

 

Bir kapının nasıl boyanacağını incelerken, bir çift testere tezgahı üzerine düz bir şekilde yerleştirilmiş serbest bir kapıyı boyamanın, damlama veya akma olmadan eşit bir kaplamayı teşvik ettiğini ve kenarları boyamayı kolaylaştırdığını görebilirsiniz.

 • Kapıyı çıkarmak için, menteşe ile menteşe pimlerinin üst kısmı arasındaki bağlantıya düz uçlu bir tornavida veya keski sıkıştırıyoruz. Menteşe pimleri gevşeyene kadar tornavidayı bir çekiçle hafifçe vuruyoruz. Kapının ağırlığını destekleyen bir yardımcı ile pimleri çıkarıp ve kapıyı boyamak için seçtiğimiz yere taşıyoruz. 
 • Kapıyı testere tezgahlarının üzerine düz bir şekilde yerleştirip.
 • Kenarları bir fırça ile boyayarak başlıyoruz.
 • Panelli bir kapıyı boyarken, gömme panellerle başlayıp, ardından yatay raylar ve son olarak dikey stiller. 
 • Kapıyı ters çevirmeden ve karşı tarafı boyamadan önce bir tarafının tamamen kurumasını bekliyoruz. 
 • Tamamen kuruduktan sonra kapıyı tekrar monte ediyoruz.
Düz Kapı Boyama

kapı boyama ustası

Panel kapıya kıyasla, düz bir kapı boya rulosu ile nispeten hızlı bir şekilde boyanabilir , ancak tercihimiz buysa bir fırça kullanabiliriz.

 • Düz bir kapıyı boyarken dikey silindir darbeleri veya uzun, pürüzsüz fırça darbeleri kullanıyoruz.
 • Menteşelerin etrafındaki kenarı küçük bir fırça ile bitiriyoruz.
Kapı Nasıl Boyanır İpuçları

kapı nasıl boyanır

Bir iç kapıyı boyarken aşağıdaki ipuçlarını göz önünde bulundurun.

 • Boyamadan önce kapıyı astarlamanız gerekip gerekmediğini seçin. Kapı orijinal olarak lateks boya ile boyanmışsa, astarlamaya gerek yoktur. Yağ bazlı boya ile boyanmışsa, lateks bazlı bir boya kullanmadan önce astarlayın.
 • Ahşap kapıları boyarken, çürümeye, çatlamaya ve genişlemeye karşı korumak için kapınızın altı tarafının da kaplandığından emin olun.
 • Alt kenarı boyasız bırakırsanız, nemin ahşaba girmesini önlemek için şeffaf bir ahşap kapatıcı ile kaplayın. Herhangi bir su, ahşabın bükülmesine ve şişmesine neden olarak, düzgün kapanmayan bir kapıya neden olur.
 • İkinci kat boya gerekiyorsa, kapıyı hafifçe zımparalayın ve yeniden boyamadan önce yapışkan bir bezle silin.
 • Döşemeyi ve kapı çerçevesini uyumlu veya tamamlayıcı boya renkleriyle boyayın.

İç kapıları boyamak, evinizin iç mekan görünümünü yenilemenin etkili ve oldukça kolay bir yoludur.

Hangi Kapıları Boyuyoruz.
 • Lake Kapı
 • Bahçe Kapısı
 • Garaj Kapısı
 • Kompozit Kapı
 • Amerikan Kapı
 • Melamin Kapı
 • Membran Kapı
 • Highgloss Kapı
 • Mdf Kapı
 • Masif Kapı
 • Laminat Kapı
 • Okul Kapıları
 • Hastane Kapıları
 • Alüminyum Kasalı Kapı
 • Compact WC Kabin
 • Daire Çelik Kapıları
 • Bina Giriş Kapıları

Evinizdeki  veya iş yerinizdeki kapıları boyamak için kapı boyama ustasının yardımına mı ihtiyacınız var? Hemen 0216 449 94 01‘i arayın veya whatsapp’tan ulaşın.

Rate this post

İç Kapıların Boyanması ve Donanımın Değiştirilmesi. Ahşap iç kapı boyama, metal kapı boyama, demir kapı boyama, kapı boyacı ustası hizmeti.

İç Kapıların Boyanmasıİç Kapıların Boyanması

Bir kapı boyama projesi nasıl kurulur ve yürütülür

Bir evin iç dekorunu güzelleştirmenin birçok yolu vardır. Ancak, bazı ev projeleri çok fazla zaman alır. Ayrıca, genellikle harcayacağımızı düşündüğümüzden daha fazlasını oluşturan birçok kaynağa ihtiyaç duyma eğilimindedirler. İç mekanınıza büyük bir değişiklik sağlamanın kolay ve verimli bir yolu,  iç kapıları boyamaktır . Konu bir alanı dönüştürmek olduğunda basit bir boya renginin yaratabileceği farka şaşıracaksınız.

 

Hazırlık

 

Önce evinizde boyanacak kapıyı seçin. Birine karar verdikten sonra, kapının boyanacak durumda olup olmadığını kontrol etmeniz gerekecek  . Kapıda şu anda bir su tabanı kullanılıyorsa, yeni renginizle üzerini boyayabilirsiniz. Kapı üzerine boya astarlandığında, son rengi uygulamadan önce o boya katmanını kaplamak için bir miktar astar satın almanız gerekecektir. 

 

Eski bir kapıyı yeniden boyuyorsanız, atmanız gereken birkaç adım daha vardır. Kapıda geniş çatlaklar veya kusurlar varsa, bunları ahşap dolguyla doldurduğunuzdan emin olun. Doldurulduktan sonra, kapıyı zımparalayın, böylece yüzey pürüzsüz ve kapının geri kalanıyla aynı seviyede olur. 

Kapı 80’lerden daha eskiyse ve üzerinde boya varsa, zımparalamadan veya üzerinde herhangi bir çalışma yapmadan önce bir kurşun test kiti satın almanızı öneririz. 80’lerden önce, evlerin içini ve kapılarını boyamak için kurşun kullanıldı. 

Evlerdeki bu kurşunlu boya insanlar için zehirli hale geldi ve bugün artık boyada kullanılmıyor. Kapınız kurşun için negatif test yaparsa, zımparalayın ve hazırlayın. Olmazsa, profesyonel boyacıları aramanızı ve ilgilenmelerine izin vermenizi öneririz.

 

Tasarım ve Stil

 

Kapınız hazırlandıktan sonra, bir stil  seçip üzerini boyamaya hazırsınız  . Bir stil ve renge karar vermeden önce, kapının nerede olduğunu ve etrafındaki boşluğun ana tasarım yapısını düşünün.

 60-30-10 tasarım kuralını düşünün.

 Bu kural, bir alandaki rengin yüzde 60’ının temel renk, yüzde 30’unun tamamlayıcı veya ikincil renk olması ve yüzde 10’unun odanın vurgusu olması gerektiğini söylüyor.

Kapının etrafındaki boşluğu incelerken, kapının hangi kategoriye en uygun olduğunu görün. Tüm oda ve mobilyalar beyazsa, kapı için beyazdan farklı bir renk seçebilirsiniz.

 

Odanın iyi bir tabanı ve ikincil rengi varsa, kapı oda için iyi bir vurgu olabilir. Ancak, odadaki tek aksan parçası olmasına izin vermeyin. Kapının odadaki her şeyden farklı bir renk olmasına karar verirseniz, boyadıktan sonra aynı renkten birkaç vazo veya havlu eklemeyi düşünün. Bu, odadaki renk dağılımını dengeleyecektir.

 

Kapıyı Boyamak

 

Başlamak için, boyamaya başlamadan önce kapıyı menteşesinden ayırmanızı öneririz. Kapıyı boyamak için kapı kollarını ve kolları çıkarmak, bantlamak ve etraflarını boyamaktan çok daha kolaydır. 

 

Fark etmiş olabileceğiniz gibi, tüm kapılar aynı şekilde tasarlanmamıştır ve bir kapının boyanma şekli çok önemlidir. Çoğu, aralarında iki uzun dikdörtgen olan dört küçük, kare panele sahiptir. 

Yakından bakarsanız, bu kapıların üst ve alt kısımlarında yatay olarak uzanan olukların, orta kısımların ise dikey olarak hareket ettiğini fark edeceksiniz. 

Bu olukların çalıştığı şekilde fırçalamanızı ve okşamanızı öneririz. Yatay olarak uzanan bölümleri aşağı yukarı boyamaya çalışmak  , kapıda çirkin görünümlü fırça darbeleriyle sonuçlanacaktır.

 Herhangi bir boyama projesinde olduğu gibi, ikinci bir kat boya eklemeden veya diğer tarafı boyamak için çevirmeden önce kapının tamamen kuru olduğundan emin olun. Sonuç, yaşam alanınız için ferahlatıcı bir görünüm sağlayan pürüzsüz, temiz ve göz alıcı bir kapı olmalıdır. 

 

Yardım Etmek İstiyoruz!

 

İç kapıları kendiniz boyamak kadar basit, bazen hala yardıma ihtiyacımız var. Herhangi bir noktada ne yapacağınızdan veya nasıl ilerleyeceğiniz konusunda emin değilseniz, bizi  0216 449 94 01 numaralı telefonumuzdan hemen arayın! Her türlü iç ve dış boya projelerinde uzmanız. 

Müşterilerin hayallerindeki alanları yaratmalarına yardımcı olmak için kapı boyama, renk seçimi, boya hazırlama ve proje yürütmeye yardımcı oluyoruz. 

Rate this post

Evinizde veya iş yerinizdeki iç kapıları boyamanın maliyeti? En İyi Kapı boyası markası, Kapı Boyama Ustası. 2021- 2022 Kapı Boya Fiyatı ist.

Kapı Boyama Fiyatları 2022Kapı Boyama Fiyatları 2022

Evimizdeki kapılar sürekli kullanılmaktadır. İster bir toplantı için ofiste biraz sessiz zamana ihtiyacınız olsun, ister banyoda kendinize bir dakika ayırmak. Her zaman açık ve kapalı oluyorlar.

Çocuklarınız veya evcil hayvanınız olduğunda oluşan tüm aşınma ve yıpranmalardan bahsetmiyorum bile! Bu nedenle, her yıl kapılarınızda iç mekan boyama yapmayı düşünmek iyi bir fikirdir.

2022 iç kapıları boyamanın maliyetini merak ediyorsanız  , okumaya devam edin!

Dış Meşe Kapıların Yenilenmesi ve Boyanması
Farklı iç kapılar

Modern evlerde her türlü iç kapı vardır. Çoğu için, bunu genellikle iki seçeneğe daraltabilirsiniz: sıva altı ve yükseltilmiş panel. İşte farkı nasıl anlayabileceğiniz:

 • Düz kapılar , onlar sadece pürüzsüz bir yüzeye sahip. Bunların üzerinde herhangi bir panel bulunmaz. Basit ve temiz görünüyorlar. Ayrıca boyaması da oldukça kolaydır. Sıva altı iç kapıların yapıldığı doğrusal yol nedeniyle, bu proje için bir boya rulosu bile kullanabilirsiniz. Bir şeyleri temizlemek ve dar kenarları boyamak için bir boya fırçasına ihtiyacınız olabilir.
 • Yükseltilmiş panel kapıların boyanması biraz daha zordur. Yatay raylar, dikmeler ve çıtalar gibi üzerlerinde bölümler olduğu için – tüm yükseltilmiş veya ayrıntılı bölümler, daha fazla planlama gerektirir. İç kapı boyası için, yukarıdan başlamak ve aşağı inmek için iyi çalışabilir. Yatay raylar, stiller ve çerçevelerden herhangi biri için bir boya fırçası kullanın. Ve daha pürüzsüz ara bölümler için bir boya silindiri kullanabilirsiniz.
Diğer popüler iç kapıların Boyanması

İç kapıları boyamanın maliyeti hakkında konuşmadan önce, dikkate alınması gereken birkaç popüler kapı türü vardır.

 • Ahır kapıları : Bu tip, büyük pahalı yapıları nedeniyle kapı boyaması yapmak oldukça kolaydır. Rustik bir vibe için gidiyorsanız, iç ahır kapıları harika görünüyor. Kapı boyaması yaparken, tüm panellerde bir boya fırçası kullandığınızdan emin olmanız yeterlidir. Ayrıca, bu kapılar bir üst raydan sarktığından, onları yerine kilitleyebiliyorsanız, bunu yapın. Kapıların ray üzerinde hareket etmemesi, boyama yaparken işinizi çok daha kolaylaştıracaktır.

 

 • Fransız kapılar : Bu tür iç kapılar, her odaya girdikleri ışık nedeniyle popülerdir. Öyleyse, bir ev tadilatının veya hatta binanın ortasındaysanız, ışığın içeri girmesine izin vermek için Fransız kapıları düşünün! Bunları boyamak zor olabilir, ancak kesinlikle yapılabilir. Cam paneller olduğu için etraflarını bantlayabilirsiniz. Bu, her şey söylendiğinde ve yapıldığında bardağınızın temiz ve taze kalmasını sağlayacaktır.

 

kapı boyama maliyeti

İç kapıları boyama maliyeti

Peki, profesyonel kapı boyamanın maliyeti nedir? İşe gelip işi yapmak için profesyonel boyacılar kiraladığınızda, zamanında, temiz ve sorunsuz bir süreç sağlar. Gerçekten yaşadığınız bölgeye ve hangi profesyonel boyacılara geldiğinize bağlı, ancak iç kapı boyası için 75 – 260 TL arasında değişiyor .

Yine, ne tür bir iç kapıya sahip olduğunuzu ve zımpara ve kalafatlama ile tazelenmesi gerekip gerekmediğini düşünmelisiniz. Ayrıca, belki kapının etrafındaki süslemenin de boyanmasını istersiniz. Bu yüzden, işi sizin için yapacak bir boyacı şirketi ararken, tüm bunları düşünce sürecinize dahil edin.

Renkli boya patlamalarından korkmayın!

İç kapı boyamasının gerçekten eğlenceli yanlarından biri, renkle oynamanın gerçekten eğlenceli olabilmesidir. Belki odanız bir bütün olarak oldukça monokromatiktir ve onu patlatmak istersiniz. Neden kapınızda canlı bir iç boyama rengini tercih etmiyorsunuz?

Örneğin, duvarlarınız beyaza hatta griye boyanmışsa, pembe bir kapı her türden kişiliği katacaktır! Bir bastırılmış pembe diyoruz bu düşünce hala bir yumruk gibi güçlü. Ayrıca, mavi veya yeşil için bir şeyiniz varsa, neden harika bir deniz mavisi denemiyorsunuz? Ege mavisi kesinlikle çok etkileyici ve aynı zamanda 2022 Yılın kapı boya renk kartelasına bakıp zevkinize göre bir kapı boya rengi seçebilirsiniz.

 

Rate this post