Tarihi Boya Renkleri Rehberi

Geri Dönüş Yapan Tarihi Boya Renkleri

Tarihin tekerrür ettiğini söylüyorlar ve konu renklere gelince, bunun iyi bir şey olduğunu söylüyoruz. Çeşitli tarzlar ve mekanlarla çok iyi çalıştıkları için belirli gölgeler on yıllar, hatta yüzyıllar boyunca varlığını sürdürür. Kökleri geleneklere dayanan tarihi renkler, çok çeşitli ortamlarda hala taze görünüyor.

Bazı tarihi boya paletleri geçmişten gelenleri taklit ederken, diğerleri onlardan daha çok ilham alıyor. Ama sırf tarihsel önemi olduğu için sıkıcı olduklarını varsaymayın; Kolonyal evlerde kullanılan doygun tonları, Viktorya döneminin derin mücevher tonlarını ve Art Deco döneminin canlı pastel tonlarını düşünün.

Denenecek Tarihi Boya Renkleri
Zengin Mavi

Denenecek Tarihi Boya Renkleri Zengin Mavi

 

Bir miktar yeşil ve siyah bir dokunuşla,  bu mavi renk hem canlılığa hem de derinliğe sahip. Burada, geleneksel ahşap işçiliğindeki ayrıntıları ortaya çıkarmak için kullanılır. Ama aynı zamanda tüm odayı bu gür, sofistike renkte kaplayabilirsiniz.

Canlandırıcı Altın Sarısı

Canlandırıcı Altın Sarısı

 

Daha hoş ne olabilir? Bir parça turuncu içeren bu enerjik sarı, sıcak ve çok fazla yer kaplamadan davetkar. Gri süslemeyle temperlenmiş, bu giriş alanındaki koyu zanaatkar tarzı meşe mobilyaları dengeliyor.

Kadife Yosun Yeşili

Kadife Yosun Yeşili

 

Karakteri olan bir renk mi arıyorsunuz? Bu koyu sarı-yeşil, Viktorya döneminin zengin mücevher tonlarını çağrıştırıyor. Aynı zamanda bu oturma alanının güçlü ve şık karışımına da uygundur: yakışıklı bir Chesterfield kanepe, modern metal aksanlar ve sığır derisi tarzı bir halı.

Nötr Soluk Pembe

Nötr Soluk Pembe

 

1930’larda evlerde popüler olan bir pastel tondan esinlenen PPG’den gelen bu pembe, kahverengi bir alt ton ve onu topraklayan ve ona nüans veren bir gri dokunuşla güncellendi. Sonuç, tatlıdan daha sofistike olan yatıştırıcı bir gölgedir. Banyoyu aydınlatmak, yatak odasında sakinlik yaratmak veya oturma odasını ısıtmak için kullanın.

 

Zarif Toprak Gri

 

Hafif yeşil bir alt ton, Behr’in 18. yüzyıldan kalma yıpranmış ahşap yapıları uyandırmak için geliştirdiği bu orta ton grisinin çekiciliğini artırıyor. Gücü, sadeliği ve saran sıcaklığı, onu şık bir yatak odası da dahil olmak üzere her alan için rahatlatıcı bir zemin haline getirir.

Çok Yönlü Adaçayı Yeşili

Çok Yönlü Adaçayı Yeşili

 

Nötr olacak kadar yumuşak, ancak bir ruh hali oluşturacak kadar belirgin olan bu yeşil –  18. ve 19. yüzyıl renklerinden esinlenen Tarihsel Koleksiyonunun bir parçası – sıcak bir gri alt tonu var. Doğal olarak çeşitli ahşap tonları ile iyi eşleşir ve bunları zenginleştirir.

“Tarihsel renkler, parlaklıklarını hafifleten gri veya kahverengi bir alt tona sahip olma eğilimindedir. Sessiz ve sofistike, mimari tarzların ötesine geçiyorlar. ”-

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası