Boya Renkleri ve Ruh Hali

Dünya renklerle dolu. Doğa bize her yerde güzel, canlı gölgeler verir. Yollarımız farklı şık tonlarda arabalarla dolu. Marketteki ürün reyonu bile gerçek bir gökkuşağı. Renkler, gözler için arka plandan daha fazlasıdır, aynı zamanda hissetme şeklimiz üzerinde de muazzam bir etkiye sahiptir. Bu hiçbir yerde kendi evlerimizden daha doğru değil.

Yatak odanızın duvarında yanlış boya renginin olmasının her gün yanlış bir başlangıç ​​yaptığınızı hissetmenize neden olacağını biliyor muydunuz? Doğru rengi doğru boya rengiyle ayarlamak zor olabilir. Duygusal sağlığınızı göz önünde bulundurarak, en uygun oldukları yeri keşfetmek için 8 iç renge baktık.

Sarı Renk

Nihai canlandırıcı, sarı, bir korkudan kurtulmak istediğinizde gitmeniz gereken yerdir. Daha yumuşak pastel sarılar bir yatak odasında işe yarayabilirken, daha parlak herhangi bir şey uykusu hafif olanlar için fazla uyarıcı olabilir. Kanarya rengi seçimi, mutfaklarda veya yemek odalarında ana renk düzeni yerine idareli bir şekilde çalışacaktır. Araştırmalar, insanların parlak sarı bir odada öfkelerini kaybetme olasılıklarının daha yüksek olduğunu ve bebeklerin de daha çok ağladığını gösteriyor.

Sarı renk

Mavi Renk

Sakinleştirici ve rahatlatıcı, mavi genellikle yatak odaları ve banyolar için tavsiye edilir. Gevşemenizi en üst düzeye çıkarmak için, duvarda soğuk görünmesine neden olabilecek bir pastel maviyi yumuşatmak için bol miktarda doğal ışık olduğundan emin olun. Oturma odasında baskın bir renk için maviyi düşünürseniz, mavinin süper koyu tonlarının ters bir etkiye sahip olduğunu ve üzüntü uyandırdığını unutmayın.

mavi renk

Kırmızı Renk

Öfke duygularını tanımlayan “kırmızıyı görmek” ifadesi haksız değildir. Kırmızı, çark üzerindeki en yoğun renk seçeneğidir ve tansiyonu yükseltir. Çoğu, bir yatak odası rengi seçimi için kırmızıdan kaçınmak isteyecek olsa da, bir yemek odası veya ofis için kırmızı tonları göz önünde bulundurun, çünkü uyarıcı varlığı sohbetlerin akmasına yardımcı olabilir.

Kırmızı Renk

Gri Renk

Huzur gri bir boya Renkya darbesi uzakta. Yatak odanızda Zen benzeri bir atmosfer yaratan açık griler, sakin hissetmek isteyenler için işe yarar. Gri, huzuru temsil eder ve size denge sağlayarak onu banyo için mükemmel bir seçim haline getirir. Grinin donuk ve hatta üzücü olabileceği fikrine karşı koymak için, gri odalar vurgulu dekorda en çok renk patlamalarından yararlanır.

gri renk

Yeşil Renk

Mavinin dinginliği ile sarının neşesini birleştiren yeşil, en çok yönlü renktir ve evin her odasında işe yarayabilir. Kanıtlanmış bir stres gidericidir ve ruh halleri üzerindeki zihin açıcı etkisiyle, huzursuz uyuyanlar veya her güne zinde başlamak için bir ofis için ideal bir yatak odası seçimidir.

yeşil renk

Beyaz Renk

Yeniden başlama duygularını uyandıran beyaz, evinizi daha açık hissettirmek için mükemmel bir boş sayfadır. Beyaz ve bej ailesindeki nötr renklerin ruh hali üzerinde çok fazla etkisi yoktur, ancak insanları endişeli hissettirebilecek saf beyazlardan kaçınmak istersiniz. Modern ama rahat bir his yaratmak için mutfakta daha sıcak tonları tercih edin.

beyaz renk

Mor Renk

Belki de grubun en dramatik olanı olan mor, yaratıcılığı harekete geçirerek onu bir ev ofisi için eşsiz bir seçim haline getirebilir. Daha açık lavanta tonları, sakinliğini korurken romantik ve lüks bir hava verdiği yatak odasında iyi çalışır. Daha koyu erik tonları biraz daha karmaşık olabilir, aynı zamanda enerji seviyelerini de düşürerek vurgu duvarı olarak en iyi şekilde muhafaza edebilirler.

mor renk

Portakal Renk

Hayatınızda biraz heyecan mı arıyorsunuz? Turuncu, bu antrenmanı ezmek için bir enerji patlaması ve coşku getirdiği için ev spor salonunuz veya oyun odanız için gerçek bir oyun değiştirici olabilir. Portakal, yatak odasında gevşemene yardım edemeyecek kadar canlıdır, ancak güne başlamak için sizi heyecanlandıracak bir banyo için ilginç bir seçimdir.

portakal renk

Evinizi boyamayı veya tazelemeyi seçmek, sadece evinizin değerini değil aynı zamanda moralinizi de yükseltmenin harika bir yolu olabilir. Doğru boya rengini elde etmek, boyama sürecinin sadece bir parçasıdır. İşi hızlı ve verimli bir şekilde halletmek için deneyimli bir boya uzmanına güvenin, böylece ruh halinizi yükselten yeni renkli duvarlarınızın keyfini çıkarmak için size daha fazla zaman ayırın.

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası