En Çok Satılan Boya En İyisi Mi?

İşlevselliğe ve amaca göre iç duvarlar için en iyi boyayı bulun.

 

İç duvar boyası seçimi söz konusu olduğunda , odak noktamız genellikle duvar boyalarının gölgesi veya cilasıdır. Doku veya kompozisyon gibi ayrıntılara nadiren giriyoruz Ancak sevgili eviniz için en iyi boyayı seçmek istiyorsanız, bir boya türünün temelde diğerinden nasıl farklı olduğunu anlamalısınız . Her boya türü, belirli bir amaç için tasarlanmış benzersiz bir işlev ve özellik seti ile birlikte gelir .

Evinizin görünümünü yeni bir kat boya ile yükseltmeyi planlıyorsanız, taahhütte bulunmadan önce iç duvarlar için beş farklı boya türüne bakın :

Emülsiyon boyası

Emülsiyon boyası

Emülsiyon boyalar su bazlı olduğundan neredeyse kokusuzdur ve iç cephe boyası renkleri için en çok tercih edilen seçimdir . Boya çabuk kurur ve çok düşük seviyede uçucu organik bileşikler içerir. Ayrıca emülsiyon boyalar dayanıklı ve yıkanabilir olduğundan ıslak bir bez veya yumuşak sabun solüsyonu kullanarak lekeleri kolayca çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda parlak, ipek ve mat gibi çeşitli yüzeylerde mevcuttur ve ev duvarlarınızı boyamayı planlıyorsanız mükemmel bir seçimdir.

Şunlar için idealdir: Girişler ve koridorlar gibi yoğun trafikli alanlar ve mutfak, banyo, çalışma odası ve çocuk odası gibi dağınık odalara eğilimli alanlar.

Emaye boya

Emaye boya

Emaye boya genellikle metalik ve ahşap yüzeyleri kaplamak için kullanılır .  Zor koşullardan korumak için duvarlara da boyanabilir . Örneğin ticari mutfaklar için emaye boya suya, lekeye ve ısıya dayanıklı olduğu için iyi bir seçimdir . Neme maruz kalan banyo kapıları da emaye boya ile boyanabilmektedir.

Şunlar için idealdir: Tüm iç ve dış mekan ahşap ve metal yüzeyler.

Dokulu boya

Dokulu boya

Dokulu boya , duvarlarda bir vurgu hissi yaratmak için mükemmel bir estetik değer sunar . İç cephe boyası tasarımlarında mermer, sıva, kum girdap ve patlamış mısır dokusu gibi duvarda özel efektler oluşturmak için kullanılabilir . Bu boya, duvarlardaki küçük kusurları ve tutarsızlıkları gizlemenin harika bir yoludur . Dokulu boyayla çalışmak zordur ve yalnızca uzman boyacılar onunla iyi bir iş çıkarabilir.

Şunlar için idealdir: Küçük kusurlar ve tutarsızlıklar içeren herhangi bir oda ve duvardaki vurgulu duvarlar.

Distemper boya

Distemper boya

Distemper boyasının kullanımı eski Mısır’a kadar uzanmaktadır. Ancak boya zamanla gelişti ve farklı çeşitleri de mevcut. Bu da bilinir badana veya çimento boyadan elde edilebilir ve doğrudan uygulanabilir. Üzerine sıvalı yüzeyi olmayan herhangi bir kullanımıda elde edebilirsiniz . Boyamadan önce yüzeye uygulanırsa diğer boyaların daha uzun süre dayanmasına yardımcı olabilir.

Şunlar için idealdir:  Balkon, teras ve çatı ve endüstriyel kullanım.

Metalik boya

Metalik boya

Adından da anlaşılacağı gibi metalik boya, bronz, çelik, bakır veya alüminyum gibi küçük metal parçacıkları içerir . Aksanlı bir duvar için duvar kağıdına harika bir alternatif olarak çalışarak herhangi bir odayı daha lüks ve zengin gösterir . Dahası, ahşap ve metal yüzeylerde de muhteşem bir görünüm kazandırmak için kullanılabilir .

Şunlar için idealdir: Herhangi bir odadaki ve ahşap ve metal yüzeylerdeki vurgulu duvarlar.

Duvarlarınızı boyamaktan ilham alıyorsanız, hızlı ve güvenli bir boyama deneyimi için ev boyama uzmanlarını arayın.

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası