Sprey boya nemi su geçirmez ve engeller

Yağmur mevsimi başlar ve evinizin duvarlarında küf oluşabilir. Bu mantar, tavanlarda, duvarlarda özellikle karanlık mekanlarda yeşilimsi görünümde ve hemen hemen hiç havalandırmasız koyu lekeler şeklinde ortaya çıkar. Sprey boya nemi su geçirmez ve engeller . Bu projede sprey leke önleyici boya sayesinde bunun nasıl etkili bir şekilde yapılacağını açıklıyoruz  . 

Anti-leke boyası nasıl uygulanır?
  • Öncelikle etkilenen bölgeyi bir dezenfektan veya klor solüsyonuyla temizleyin, bir bez, temizleme fırçası veya kazıyıcı kullanın.
  • İşlemin zararlı etkilerinden kaçınmak için eldiven, gözlük ve maske takılması tavsiye edilir. Her türlü  sprey boya kullanarak yapacağınız ve uygulayacağınız her projede güvenlik her zaman önemlidir.

  • Pürüzsüzleştirmek için yüzeyi zımparalayın ve mantar öldürücü bir ürün uygulayın. Her zaman ürün talimatlarını takip edin
  • Küf bırakmadan tüm yüzeyi iyice temizleyin . Yüzeyin kurumasına ve alanı bir gün havalandırmasına izin verin.
  • Karşıtı lekeler  boya spreyi Uygulayın. Duvar ve tavanlardaki kesinlikle zorlu lekeleri örten ve yalıtan  mat beyaz  leke önleyici sprey boyadır . Yüksek kapsamlı üründür. Sararmaz ve nemi engeller.

Beton, alçıpan, sıva ve ahşaba uygulanabilir ve duvarda da faydalıdır. Kalem, duman, nikotin, nem vb. Gibi farklı lekeleri kapatmak için idealdir. Uygulamadan önce yüzeyi önceden temizleyin.

  • Karıştırma toplarının sesinden sonra kutuyu 1 dakika kuvvetlice çalkalayın. Önce yatay sonra dikey olarak ince ve hızlı katlar uygulayarak 25/30 cm mesafeden püskürtün. Eşit bir kaplama elde etmek ve boya sarkmalarını önlemek için tek kalın tabaka yerine iki ince tabaka püskürtmek tavsiye edilir.

İşlem tamamlandığında, teneke kutuyu ters çevirin ve nozül tıkanmasını önlemek için sadece gaz çıkana kadar nozulu itin.

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası