Duvarlarınızı Ne Sıklıkta Boya Yapmalısınız?

Duvarlarınıza yeni bir kat boya eklemek, odayı iyileştirecektir, duvarlarınıza yeni bir hayat getirecek ve o belirli alanı tazeleyecektir.

Duvarlarınızı boyamak tek seferlik bir iş değildir ve modern boyaların birkaç yıl dayanması amaçlansa da, odanın işlevi, aşınma ve

yıpranma ve boyanın bitişi gibi bazı faktörler daha sık boyama yapmanızı gerektirebilir, çünkü standart zaman çizelgesi size ve evinize uygun olmayabilir.

Mutfak ve banyolar, bir evde en sık kullanılan odalardır, yani hızla ve sık sık kirlenirler. Bu odalar yıkanabilir yüzeyli dayanıklı boya gerektirir; aksi takdirde bu odalarda meydana gelen trafik ve aktiviteleri idare edemeyecektir. 

Çoğu boya, banyo sırasında meydana gelen yiyecek sıçramalarına ve pisliklere dayanacak şekilde yapılmıştır. Ancak, nemle birlikte bu unsurlar sonunda boyaya zarar verecek ve duvarlarınızın yüzeyini etkileyecektir. 

Her üç ila dört yılda bir yeni bir kat boya eklemek, profesyonel boyacıların bu belirli odalar için önerdiği şeydir.

Bir salonun sık sık boyanması gerekmiyor çünkü bu oda günlük olarak kullanılsa da bu mekanda devam eden aktiviteler açısından mutfak kadar aktif görülmüyor. 

Bu nedenle yedi yılda bir oturma odası boyamak, odanın doğası gereği banyo veya mutfak kadar telaşlı değildir. 

Bu zaman çerçevesi mükemmeldir çünkü renk tercihiniz yeni bir rengin boyanması için tam zamanında değişebilir. 

Aynı şey, her beş ila yedi yılda bir boyanabilen yemek odaları için de geçerlidir.

Yetişkin yatak odalarındaki duvarlar, düşük trafikli alanlar oldukları için on yıla kadar dayanabilir, bu nedenle her iki yılda bir boyamaya gerek yoktur. Stil tercihleriniz değişirse, duvarları daha erken boyayabilirsiniz; aksi takdirde aciliyet yoktur ve renkten memnunsanız uzun süre bekleyebilirsiniz. 

Öte yandan, çocuk yatak odalarındaki duvarlar çok farklıdır çünkü aynı zamanda bir oyun odası işlevi görürler, yani duvarlar renklenebilir, oyuncaklardan sıyrılabilir ve çok fazla aşınma ve yıpranma görülebilir. 

Bu nedenlerden ötürü, çocukların hareketlerini ve aktivitelerini idare edebilecek dayanıklı bir yüzey elde etmek için her iki yılda bir taze bir kat boya, tercihen yumurta kabuğu veya saten boya uygulanmalıdır.

Evinizin içini boyamak kolay bir iş değildir ve Boyacı Ustası Hizmetindeki profesyonel boyacılar yardımcı olabilir. Ev boyama hizmetlerinin yanı sıra ticari boyama hizmetleri de sunarlar , bu nedenle yeni bir kat boya zamanı gelmişse, bugün onlarla iletişime geçin!

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası