Duvar Boyası Dökülmesi mi?

Hala ıslakken harekete geçin ve lateks neredeyse her yüzeyden çıkarılabilir.

Halıya Dökülen Boya

halı

Kolay olmayacak, ancak doğru araçlarla yapılabilir. İlk olarak, mümkün olduğunca çok boya toplamak için plastik bir macun bıçağı kullanın. Sonra, bir sprey şişesinde ılık su ve bulaşık sabunu (1 su bardağı: ½ çay kaşığı) solüsyonunu karıştırın. Çözelti ile lekeyi püskürtün, ardından hemen alan üzerinde ıslak / kuru bir vakum uygulayın; boya gidene kadar tekrarlayın. Kalan nemi temizlemek için temiz, kuru bir bez kullanın.

Ahşaptan Yüzeye Dökülen Boya

ahşaptan boya temizleme

Sızdırmaz ahşap üzerine dökülmeyi karton veya bez gibi emici malzeme parçalarıyla sınırlayın. Elinizden geleni almak veya almak için bunları kullanın, ardından ıslak bir sünger veya bezle bitirin. İşlenmemiş ahşap daha zordur: Boyanın damarlara nüfuz etmesini önlemenin anahtarı hızdır. Her geçişte temiz, kuru bir bez kullanarak boyayı çıkarın. Ardından alanı ovalama alkolüyle ıslatın ve tüm boya izleri gidene kadar temiz bir bezle daha ovalayın.

Pürüzlü Yüzeylere Dökülen Boya

pürüzlü yüzey

Gazete, kağıt havlu veya paçavra kullanarak yapabildiğiniz her şeyi silin. Daha sonra pürüzlü yüzeye yapışan boyayı çıkarmak için naylon bir sert fırçayla ovalayın. Bir kova su ile durulayın ve temizlenene kadar tekrarlayın. Bölgenin üzerinden bir hortum veya basınçlı suyla geri dönerek, kalanları tamamen silmeli.

Vinil ve Linolyum

Vinil ve Linolyum

Kazalar tanım gereği plansızdır, ancak bir teneke kutuyu tökezleyip devirecekseniz, uzmanlar bunun yapılabilecek en iyi yüzey türü olduğunu söylüyor. Çoğu vinil ve linolyum zemin, koruyucu bir şeffaf kaplama ile kapatılmıştır, bu nedenle, dökülmenizi ılık su ve paçavralarla temizlemek meselesidir. Renklerin oyalanabileceği tek yer dikişlerdir, bu yüzden onlara özel ilgi gösterin.

Fayans

fayans

Hasar kontrolünü olabildiğince çabuk yapın. Ilık su ve paçavra kullanarak, boyanın harç hatlarına akmasını önlemek için döküntüyü kontrol altına alın. (Harç hatlarının içini silmeyin! İçlerine pigmentleri bastırabilirsiniz.) Mümkün olduğu kadar çok boya çıkardıktan sonra, eski bir diş fırçasını sabun ve su solüsyonuna batırın ve harç yönünde fırçalayın çizgiler. Ilık suyla durulayın ve tekrarlayın.

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası