Boyada Kabarcıklanma ve Çözümü

Boyadaki Kabarcıklar, cilt kabarcıklarıyla veya genellikle paltos olarak adlandırdığımız şeyle aynı görünümü paylaşır . Daha önce cildiniz su toplamış olabilir, bu yüzden konuya girelim, neye benzediğine dair net bir vizyonunuz vardır. Bu boya kabarcıkları, evinizin boya çalışmasıyla ilgili tüm kavramlarınızı veya fikirlerinizi mahvedecektir.

Görsel olarak o kadar hoş değil, değil mi? Aynı şey duvarınızda da olabilir.

 

Kabarcıklar, cilt kabarcıklarıyla veya genellikle paltos olarak adlandırdığımız şeyle aynı görünümü paylaşır . Daha önce su toplamış olabilirsiniz, bu yüzden bahse girerim neye benzediğine dair net bir vizyonunuz vardır. Bu boya kabarcıkları, evinizin boya çalışmasıyla ilgili tüm kavramlarınızı veya fikirlerinizi mahvedecektir.  Görsel olarak o kadar hoş değil, değil mi? Aynı şey duvarınızda da olabilir.

 

Boya kabarcıkları, boyanın alttaki yüzeyden ayrılması sonucu duvarınızda hafifçe kalkmış boya filmidir. En yaygın neden nem sıkışmasıdır. Yüzey hazırlığında bir sorun olabilir veya su yolunda sızıntılara neden olan bir sorun olabilir. Hangisi olursa olsun, eğilim şudur, güneşten gelen ısı doğrudan yüzeye çarptığında, su buhara dönüşür ve boyayı yukarı doğru iter ancak içinden geçmez, böylece duvarınızda kalarak çıkıntılar oluşturur. Bu kabarcıklı!

Hemen işleme tabi tutulmazsa, kabarma, boyanın dökülmesi ve soyulması dahil olmak üzere daha fazla boya sorununa bile yol açabilir. Her iki durumda da, rehberlik için her zaman bir profesyonel boya ustasına  danışabilirsiniz.

 

boyada kabarcıklanma

 

Kabarcıklar hakkında da bilmeniz gereken bir şey, genellikle yeterli parlaklık veya parlaklığa sahip boyalarda oluşmasıdır. Düz yüzey nadiren kabarcıklıdır. Bunun nedeni, daha parlak boyaların, düz yüzeyler için neredeyse hiç geçerli olmayan basınçla esneme eğiliminde olmasıdır. Ancak yine de dikkatli olmanız gerekir, kabarcıklardan kurtulabilirsiniz, ancak şu filmden başarılı bir şekilde kurtulurken duvarınızda çiçeklenme oluşturan tuz birikintileri bırakacağını unutmayın. 

Boya Kabarcıklarını Önlemek İçin Önleyici Tedbirler

Ancak, sevimli küçük kafanız için endişelenmenize gerek yok, duvarınızı bu yaklaşan felaketlerden kurtarmak yalnızca şu basit önleyici tedbirleri alacaktır:

1. Yüzeyi temizleyin

Uygun yüzey hazırlığının önemini yeterince vurgulayamıyorum. Her boya işinden önce kendinize bir iyilik yapın ve duvarınızı temizlemek ve olası sorunlar için incelemek için birkaç dakikanızı ayırın. Kir partiküllerini ortadan kaldırın, delikleri doldurun ve çatlakları onarın.

2. En Önemli bölümünü atlamayın

Oops! Yine yaptın. Yine, maliyeti düşürmek için astarı atladınız. Yanlış. Onarım ve tadilat nedeniyle uzun vadede size daha pahalıya mal olacak. 

Herhangi bir tür ev boyası fikrini sürdürmek pek kolay değildir, çünkü boyanın bir sistem olduğunu anlamak gerekir. En iyi sonucu elde etmek için, özellikle boyayı tek başınıza yapıyorsanız, doğru prosedürleri kesinlikle izlemelisiniz ve buna uygun yüzey hazırlığı (yukarıda açıklandığı gibi) ve son kattan önce astar uygulanmalıdır. Bir astar, yüzeyi istenmeyen partiküllerden koruyan bir sızdırmazlık maddesi görevi görmesinin yanı sıra, üst katın daha iyi yapışmasını da sağlar. 

Not: Yüzeyi temizledikten ve hazırladıktan sonra astar uygulamadan önce tamamen kurumasını bekleyin. 

 

Not: Yüzeyi temizledikten ve hazırladıktan sonra astar uygulamadan önce tamamen kurumasını bekleyin.

 

Unutmayın Anahtar, Baskının Kaynağını Bulmaktır

Kabarcıkların değerli duvarınıza giden yolu bulduğunu söyleyin, şimdi bir oyun planına ihtiyacınız var. İşte yapmanız gerekenler: 

Kabarcıkları tamamen ortadan kaldırmak için sorunun kökenini bulmanız gerekir. Tüm kabarcıkları duvardan kazıdığınızda, boyayı arkadan itmeye devam eden nem ve basıncın kaynağını bulmanız ve adreslemeniz gerekir, yoksa aynı döngüyü tekrar tekrar tekrar eder.

 

Anahtar, Baskının Kaynağını Bulmaktır

 

Su söz konusu olduğunda hatırlanması gereken iki şey vardır, su geçerse dışarı çıkması gerekir. Ve çıkmaya karar verdiğinde, daima en az direniş yolunu seçer. Bu yüzden bazı durumlarda kaynaktan uzakta kabarcıklar oluşur. İşin zor kısmı bu. Boyanın altındaki yapışma kaybı, suyun içeri akması için bir iz oluşturmuş olabilir. Kendinizi bu durumda bulursanız, yüzey etrafındaki her olası su girişini kontrol etmeniz gerekir. Olası tıkanmalar ve sızıntılar için boruları ve olukları kontrol edin.

Komplikasyon kabiliyetinizin ötesine geçerse, daha fazla hasarı önlemek için yardım için bir profesyonel çağırmanın zamanı geldi. Yardım istemekten korkmayın. En önemli şey, uğruna uğraştığınız duvarı kurtarmaktır. Kim bilir duvarına bakma konusunda bir iki şey öğrenebilirsin! 

Doğru Noktayı Bulma

            Boyacı ustası hizmeti, aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli üstün astar ve sızdırmazlık malzemeleri sunar, yalnızca ihtiyacınıza uygun ürünü bulmanız gerekir ve istediğiniz evi mükemmelleştirmek ve korumaktan bir adım uzaktasınız.

            İşte sizin için sayısız seçenekten 3’ü:

 Astar 1
  • Suyu iten ve sızıntıyı önleyen pürüzsüz, su geçirmez bir film oluşturan akrilik solvent bazlı bir kaplama
  • Kuruma süresi: 30 dakika, Tekrar kat: 2 saat
Astar 2
  • Hemen hemen her yüzeye olağanüstü yapışma ve mükemmel korozyon direnci ve sızdırmazlık özelliklerine sahip yüksek kaliteli bir epoksi-poliamid sistemi
  • Kuruma süresi: 2-3 saat, Tekrar kat: 8-12 saat

Astar 3

  • Beton ve alçıpan yüzeylerde kullanılan çevre dostu akrilik su bazlı astar
  • Kuruma süresi: (Dokunma) 30 dakika, Tekrar kat: 2 saat

Mükemmel bir yüzey hazırlığı, kusursuz bir boyama işi sağlar. Temel boyama bilgileri hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizi izleyin  veya bire bir danışma için bizi mesai saati bitimine kadar kadar arayın.

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası