Metal Yüzeyleri Yeniden Boyama

Metal Yüzeyleri Boyama hakkında boyacı ustalarımız sizler için toparladı; boya, astar, pas sökücü, boya renk seçenekleri, okunulası makale.

Daha önce de söyledik ve tekrar söylüyoruz: Hiçbir şey iyi yapılmış bir hazırlık işinin yerini tutamaz. Boya işinizi başarılı kılar ve sadece birkaç isim vermek gerekirse soyulma, çatlama ve dökülme gibi gelecekteki boyama sorunlarını önler . Burada, boya uzmanlarımızın yemin ettiği metal yüzeyleri yeniden boyamak için yüzey hazırlığı için basit bir kılavuz hazırladık .

İyi durumda boya katı

İyi durumda boya filmi

 

Metal yüzeydeki boya katı hala sağlam mı? Hala yüzeye yapışıyor mu? Cevabınız evet ise metal boya katının iyi durumda olduğu anlamına gelir. Gresi, tozu veya diğer kir parçacıklarını temizlemek için yüzeyi silmeniz yeterlidir. Ardından, yeni son katı uygulamadan önce yüzeyi hafifçe zımparalayın ve zımpara parçacıklarının tozunu alın.

Yeni boyanın eski boyayla uyumluluğunu kontrol etmek de önemlidir. Daha önce yağ bazlı bir boya kullandıysanız, yağ bazlı bir boya ile yeniden boyamanız gerekir. Uyumsuz boyaların kullanılması, boyanın yüzeye yapışmasını önleyecek ve daha sonra soyulmaya neden olabilecek bir reaksiyon oluşturacaktır .

Boya ve paslı yüzeylerin soyulması

Boya ve paslı yüzeylerin soyulması

 

Boya gevşek, çatlamış veya soyulmuşsa, bir kazıma aleti kullanarak herhangi bir boya izini gidermelisiniz. Ardından, toz parçacıklarını nemli temiz bir bezle tamamen silin.

UYARI: Kurşun içerikli eski boyayı kazırken dikkatli olun. Kurşun bazlı boyanın nasıl güvenle kaldırılacağı hakkında daha fazla bilgi için gerekirse boya uzmanlarımızı arayın.

Bundan sonra, gevşek pası bir tel fırça ve zımpara kağıdı ile temizleyin. Zımparalama sonrasında hala inatçı pas varsa , paslı alanlara saf boya sökücü uygulayın. 10-15 dakika bekletin. Ardından asit kalıntısını temizlemek için suyla durulayın ve temiz bir bezle kurulayın. Pasın tekrar oluşmasını önlemek için hemen astar uygulayın.

 

Ciddi pas veya hasarlı metal

Ciddi pas veya hasarlı metal

 

Bazı metal yüzeyler pastan öylesine zarar görür ki bükülür ve çatlar. Yüzeyi ne kadar fırçalayın ve zımparalayın, artık metali eski ihtişamına geri döndüremezsiniz. Bu durumda, hasar görmüş metali yeniden boyamak yerine değiştirmek en iyisidir.

Diğer yüzeylerin nasıl hazırlanacağı hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizi izleyin  .

Herhangi bir teknik sorunuz veya açıklamanız varsa, bize boyaciustasihizmeti@gmail.com adresinden bir e-posta gönderin veya mesai saatleri içinde bizleri arayın ve Teknik Ekibimizle görüşün.

Rate this post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Post