En İyi Boyaya Nasıl Karar Verilir?

Ev veya İş Yeri Projeniz İçin En İyi Boyaya Nasıl Karar Verilir

Kolunuzdan daha uzun bir renk ve kaplama listesi ile, yeniden dekore ederken nereden başlayacağınızı bilmek zordur, bu nedenle, siz para harcamayı düşünmeden önce bazı tavsiyeleri bir araya getirdik. Umarım yardımcı olur!

Duvarda veya Eşyada Neler Olduğunu Şimdi Öğrenin.

Pek çok durumda, ya gözle görerek ya da daha önce işi yaptığınız için halihazırda neyin kullanıldığını muhtemelen bileceksiniz. Ancak emin değilseniz öğrenmenin kolay bir yolu var.

Yerel dekorasyon mağazasından biraz metil alkol alın ve eski bir çay havlusunun üzerine yavaşça duvara veya eşyaya sürün. Boya çay havlusuna aktarılırsa, boya emülsiyon gibi su bazlı bir boyadır ve temiz kalırsa kesinlikle yağ bazlıdır.

Neyi Sevdiğinize ve İhtiyacınız Olduğuna Karar Verin.

Bir büyükanne veya büyükbabanın evinden alınan mat kahverengi boyayla ilgili korkunç çocukluk anılarınız mı var? Ya da belki bir zamanlar ipek, parlak cilalı çağdaş gri duvarlarla kaldığınız bir butik otelin mutlu bir anısı? Zevklerimiz değişir ve bazen tuttuğumuz hatıralar tarafından dikte edilir, bu nedenle neyi sevdiğinizi ve stilinizin ve mülkiyet yaşınızın neye uygun olduğunu görmek için dükkanlara ve boya tablolarına bakın.

Bir mobilyayı perişan etmeye mi çalışıyorsun? Veya bir kapı veya duvar mı boyayacaksınız? O zaman muhtemelen kişisel favorimiz olan Klasik boya renkleri gibi özel bir ürüne ihtiyacınız olacağını biliyorsunuz (Abanoz rengi özellikle havalı).

Neyin Mevcut Olduğunu Anlayın.

Bizimki gibi yapı marketlerinin çoğunda, dört ana boya grubu stoklar. Bunlar;

  • Mat veya Düz Mat – adından da anlaşılacağı gibi bu ürün kadifemsidir ve mükemmelden daha az olabilecek duvarlar için kusurları iyi gizler.

 

  • Saten ve İpek – bu ikisi orta parlaklıkta yüzeylerdir, bu nedenle hafif cilalı bir yüzey izlenimi verir, bu nedenle biraz ışığı yansıtır. Bunlar aynı zamanda duvarda daha çok yumrular ve çıkıntılar gösterir, ancak ahşap işçiliğinde saten kaplama her türlü kusuru kapatır ve ‘daha yumuşak’ bir görünüm verir.

 

  • Yumurta kabuğu – Bu güzellik, saten ve mat yüzeyler arasında bir yerde oturur, tıpkı bir yumurtanın kabuğu gibi (adından da anlaşılacağı gibi!). Hem ahşaba hem de duvarlara klasik, çok yönlü bir görünüm kazandırır.

 

  • Parlak – Esas olarak ahşap işleri için kullanılan ve ışık yükünü yansıtan ultra parlak bir kaplama.

Uzun Ömür Konusunda Gerçekçi Olun.

Mat bir görünümden gerçekten hoşlanabilirsiniz, ancak bunun ihtiyaçlarınıza uyup uymayacağını ve bir sonraki dekorasyonunuza kadar ne kadar beklemeye istekli olduğunuzu düşünün.

Yüksek trafikli bir alanı silmeniz gerekiyorsa, buna sempati duyan ancak 6 ay içinde yeniden yapılması gerekmeyecek bir yüzey aramanız gerekir.

Biz süper sosyal bir ekibiz, bu yüzden düşüncelerimizi paylaşmak ve müşterilerimizle iletişim halinde kalmak için Facebook , Twitter’ı kullanıyoruz, bu yüzden gelin ve İstanbul Boyacı ve Dekorasyon ekibinin bir uzantısı olun, sizi aramızda görmek isteriz.

Ticari boyanızı ertesi gün teslimat için tıklayıp tahsil etmek için bizimle birlikte sipariş edebileceğinizi veya İstanbul’daki tek şirket olan bizlere boya ve dekorasyon işlerinizi gönül rahatlığıyla verebilirsiniz.

Düzenli olarak teklifler almak için 0216 449 94 01 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası