İç Kapıları Boyamak İçin Profesyonel İpuçları

İlk bakışta, iç kapıları boyamak basit bir egzersiz gibi görünür: En üstten başlayın ve aşağı doğru ilerleyin. Ancak profesyoneller sizi şaşırtabilecek bazı sırları biliyor. En iyi ipuçlarımızı almak için okumaya devam edin.

Takım Zamanı

Elbette boyaya ve fırçaya ihtiyacınız olacak, ancak işte size iç kapıların boyanması bitmiş ürünü daha kolay ve iyileştirin.

 • Zımpara kağıdı
 • Tack kumaş
 • Odun dolgu
 • Damla bez
 • Boya fırçası
 • Boyacı bandı
 • Maket bıçağı
 • 4 ”silindirler (köpük iyi çalışır) ve bir silindir tutacağı
 • Mini rulo tepsisi

Hazırlık Okulu

İster iç kapıları, duvarları veya başka herhangi bir şeyi boyamaya odaklanan harika bir boyama işi, kapsamlı bir hazırlık çalışmasıyla başlar.

 1. Kapı kollarını çıkarın – etraflarını boyamaktan daha kolaydır.
 2. Kapıları testere atlarına boyamak için aşağı indirmek isteyip istemediğinize karar verin ya da onları bırakıp yerine boyayın. Her iki durumda da damlamaları yakalamak için damla bezinizi kullanın. (Bir parça karton da işe yarar.)
 3. Bunları yerinde boyarsanız, menteşeleri bantlayın, ardından kenarlardaki fazla bandı kesmek için bir maket bıçağıyla menteşenin dışını gezdirin.
 4. Herhangi bir çentik veya düzensiz yerleri ahşap dolguyla doldurun, ardından pürüzsüz olana kadar 150 kumlu zımpara kağıdı ile zımparalayın. NOT: Kapınız 80’lerden önce boyandıysa, kurşun boya ile boyanmış olabilir. Zımparalamadan önce kurşun boyayı test edin ve gerekli önlemleri alın.
 5. Tüm kapıyı 220 kumlu zımpara kağıdı ile hafifçe zımparalayın.
 6. Kapıyı bir bezle tozlayın, ardından çok temiz olması için yapışkan bir bezle üzerine geri dönün.

İç Cephe Boya Hizmeti

Yeni, önceden astarlanmış kapılarla çalışıyorsanız veya zaten lateks ile boyanmış bir kapıda lateks boya kullanıyorsanız, astar yapmanıza gerek yoktur.

Astarlamanız gerekiyorsa, boyadığınız sırayla boyayın (aşağıya bakın).

İç Kapıları Patron Gibi Boyamak

Hangi tarzda kapıyı boyarsanız boyayın (düz veya panelli), en iyi sonuçlar için fırça ve rulo kombinasyonu kullanın.

Düz Kapı

Kenarları boyayın – İç kenardan başlayın (menteşelerin olduğu yer). Ardından başlığı ve forvet tarafını boyayın (en iyi kontrol için forvetin etrafına bir fırça kullanın). Fırçayı aşırı yüklemeyin, yoksa damlalar olacak.

Yüzeyi boyayın – Rulonuzu kullanarak, iki veya üç rulo genişliği boyunca ve kapının tam yüksekliğine uygulayın. Ardından bir fırça veya hafifçe kaplanmış rulo ile aşağıdan yukarıya fırçalayın. Bu, boyayı hızlı ve eşit bir şekilde kapıya iletir, ıslak bir kenar bırakır ve en pürüzsüz finişi elde eder.

Panelli Kapı

Panelleri boyayın – Sol üst panelden başlayın ve sırayla kapıyı aşağı doğru inin. Panellerin kenarlarını bir fırça ile boyayın, ardından panelleri rulo ile doldurun.

Levhaları boyayın – Levhalar, paneller arasındaki parçalardır. Merkez dikey olanlarla başlayın, yatay parçalara hareket edin. Kapıyı en dıştaki iki dikey çerçeveyle bitirin.

Kenarları boyayın – Kapının kenarlarını düz kapı ile aynı sırayla boyayın, damlayan veya çıkıntıları giderken düzeltin.

Kapıyı Boyamayı Bitirin

İster düz ister panelli iç kapıları boyuyor olun, bitirme adımları aynıdır:

 • Boyanın kurumasını bekleyin.
 • Hafifçe kum.
 • İkinci katı uygulayın.
 • Kuruduktan sonra donanımı takın ve kapıları indirdiyseniz yeniden asın.

İç kapılarınızı boyadıktan sonra başka bir boyama projesine hazırsanız, bizde sizin için bazı fikirler verdik. Ayrıca şunları da yapabilirsiniz ücretsiz boya örnekleri sipariş edin ve bizim hakkımızda daha fazla bilgi edinin konut boyama hizmetleri.

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası