ÇATI TAMİRİ VE ÇATI BAKIMI

Bir çatı sistemi, bir binanın dış cephesinin tartışmasız en savunmasız kısmıdır. Ultraviyole radyasyon, rüzgar, yağmur, dolu, kar ve karla karışık yağmur, bir çatı sisteminin performansını etkiler.

Performans, iyi tasarım, kaliteli malzemeler, doğru kurulum ve önleyici bakım programına dayanır. Çatı bakımı, çatı sorunlarını önlemek ve çatıyı su geçirmez durumda tutmak için çok önemlidir. Çatı sorunlarının erken tespiti ve onarımı, uzun ömürlü bir çatı sistemi sağlamaya yardımcı olacaktır.

Bina Personeli


Resmi, kurum içi bir çatı bakım programını başlatmak, genel bir çatı bakım programının ilk adımıdır. Çatı bakımının bazı yönlerinin çatı ustaları tarafından yapılması gerekmez, ancak binanın bakım personeli tarafından yapılabilir.

Binanın personeli, çatının enkazdan arındırılması gibi en temel bakım öğelerinden bazılarında yardımcı olabilir. Enkaz, çatı kanalizasyonlarına su akışını engelleyebilir ve çatı sistemine vaktinden önce zarar verebilecek lokal göllenmeye neden olabilir. Kalıntılar ayrıca tahliye hatlarını tıkayabilir; Aşırı durumlarda, göllenme suyu çatının çökmesine neden olabilir.

Çatı trafiğini minimumda tutmak da bina personeli için bir öncelik olmalıdır. Yaya trafiğinin beklendiği durumlarda, membran koruması sağlanmalıdır. Yürüme yolu yastıkları veya çatı döşeme taşları, çatı yüzeyini koruyacaktır . İnşaat personeli, en azından ilkbaharda ve sonbaharda çatıda yürümeli ve ardından yönetime gözlemleri ve / veya tavsiyeleri içeren yazılı bir rapor sunmalıdır.

Çatı yenilemeleri, bir bina sahibi veya yöneticisinin yapabileceği en pahalı yatırımlardan biridir. Düzenli çatı onarımı ve önleyici çatı bakımı, çatı ömrünüz için fazladan yıllar anlamına gelebilir ve zaman içinde binlerce lira tasarruf sağlar.

İstanbul Çatı Kaplama Hizmetlerinde felsefemiz, çatıların kullanım ömrünü uzatmak ve erken çatı değişimini önlemek amacıyla bina sahiplerine ve yöneticilerine mevcut çatı sistemlerinin bakımında yardımcı olmaktır.

BAKIM KURULUMDA BAŞLAR

Yeni çatı sistemleri, en başından bakıldığında, garantilerini aşabilir. Başlangıçtan itibaren bir bakım programınız varsa, bazı çatı kaplama üreticileri çatı garantinizi bile uzatacaktır.

KÜÇÜK SORUNLARI ERKEN BULUN

Yıllık veya altı aylık teftişler, küçük çatı problemlerini büyük baş ağrısına dönüşmeden önce tespit etmeye yardımcı olur. Onarım için çatı sorunları bulmak, binaya nem sızmasının yalıtıma, zemin kaplamasına ve muhtemelen stoka zarar vermesini önlemeye yardımcı olabilir.

ÇATI GARANTİNİZİ KORUYUN

Ticari çatı garantilerinin çoğu, garanti durumunuzu korumak için aslında düzenli çatı muayeneleri ve bakımı gerektirir.

PARA BİRİKTİR

Düzenli bakım sadece erken çatı değişimlerinde tasarruf sağlamakla kalmaz, aynı zamanda küçük çatı sorunları erken çözüldüğünde zaman içinde daha az maliyetli onarımlar sağlar.

ÇATI TAMİR UZMANLARI

Ayrı ve özel bir tam zamanlı servis ve bakım departmanı ile İstanbul Çatı Ustası, sitenize 24 saat içinde bir temsilci gönderme yeteneğine sahipken, diğer çatı kaplama şirketleri çatı onarım ve bakım işlerini yapmak için şirketin arıza süresine güveniyor.

ÖNLEYİCİ ÇATI BAKIM PROGRAMLARI
DÜZENLİ BAKIM, ÇATINIZIN ÖMRÜNE KOLAYCA YILLAR EKLEYEBİLİR VE ÇATI KAPLAMA SİSTEMİNİZDEN EN İYİ PERFORMANSI ALMANIZI SAĞLAYABİLİR

Çatı değişimlerinin maliyeti ne olursa olsun, neden bu kadar büyük bir yatırımı korumayasınız? İstanbul Çatı Kaplama Hizmetleri, çatı yatırımınızı korumaya yardımcı olmak için kapsamlı bir bakım planı programı sunar ve her bütçeye uyacak şekilde üretilmiştir.

“Altın Avantaj” bakım planımızın üç seviyesi vardır: Gümüş, Altın ve Platin, hepsi farklı seviyelerde çatı bakımı sunar. Bu bakım planlarından birine yapılan yatırım size zaman içinde kolayca binlerce dolar tasarruf sağlayabilir.

Çalışmalar, proaktif olarak bakımı yapılan çatıların, reaktif olarak bakımı yapılan çatılardan% 60’a kadar daha uzun sürdüğünü göstermiştir.

Çatı arızalarının% 1’inden daha azı, kusurlu çatı kaplama malzemelerinden kaynaklanır; Kötü kurulum, şiddetli hava koşulları ve bakım eksikliğini suçlamak.

Bir çatı sistemi düzgün bir şekilde muhafaza edildiğinde daha iyi performans gösterir, daha uzun sürer ve bir binanın ve içeriğinin daha güvenilir bir şekilde korunmasını sağlar.

 

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası