Boya Öncesi, Sırası ve Sonrası Sağlık ve Güvenlik

Çoğu insan onlara sağlık ve güvenliğin her zaman bir öncelik olduğunu söyler. Gerçekten de, insanların rüzgara dikkat etmesi ve gereksiz riskler alması nispeten nadirdir. Ancak konu iç mekân boyama ve dekorasyon olduğunda, her şey şaşırtıcı derecede tehlikeli bir iş olabilir.

Sadece birkaç iç yüzeyle uğraşırken bile , her an kazalar ve yaralanmalar meydana gelebilir. Yani gerekli önlemler alınmadıkça.

Elbette, riski süreçten tamamen kaldırmanın en kolay yolu, yardım almaktır. Projeyi kendi başınıza halletmek yerine, uzman katılımını dikkate almaya değer. Siz ve aileniz için sağlık ve güvenliği en üst düzeye çıkarmanın yanı sıra, profesyonelleri işe almak size zaman ve para tasarrufu da sağlayabilir.

Tüm bunlar, eksiksiz bir gönül rahatlığı için kapsamlı bir garanti ile desteklenen, kusursuz sonuçların ek bonusu ile.

Değilse, boyama projeniz öncesinde, sırasında ve sonrasında sağlık ve güvenliğe öncelik vermek önemlidir . Yol boyunca size yardımcı olacak birkaç önemli nokta:

Boyamadan Önce Sağlık Ve Güvenlik
 • Boyaları seçerken her zaman dikkatli olun ve iç mekan boyama için en az toksik ve tehlikeli olmalarını sağlayın. İstanbul‘da en iyi mağazalarda bulabileceğiniz düşük uçucu bileşikler içeren boyaları seçmek mutlak bir zorunluluktur.
 • Devam etmeden ve herhangi bir boya veya astar kullanmadan önce üreticinin yönergelerini ve uyarılarını dikkatlice okuduğunuzdan emin olun.
 • Sprey boyama hızlı, kullanışlı ve ekonomik olabilir, ancak aynı zamanda boya partiküllerinin ve dumanlarının tehlikeli solunması riskini de artırır. Bu nedenle tipik olarak iç mekan boyaması için tavsiye edilmez.
 • Mülkünüzdeki yüzeylerden herhangi biri en son 20 yıldan daha uzun bir süre önce boyandıysa, devam etmeden önce bunların kurşun açısından test edilmesi gerekecektir.
 • Soluma riskini en aza indirmek ve gözlerinizi korumak için, yüzeyleri zımparalarken ve hazırlarken daima kaliteli kişisel koruyucu ekipman kullanın.
Boyarken Sağlık Ve Güvenlik
 • Havalandırmadan daha önemli bir şey yoktur, bu nedenle işlem boyunca olabildiğince çok pencere ve kapıyı açık tuttuğunuzdan emin olun.
 • Temiz hava sirkülasyonunu iyileştirmek için, iyi bir salınımlı fana yatırım yapın ve boyadığınız odanın ortasına yerleştirin.
 • İyi bir havalandırma ve sirkülasyon sağlamış olsanız bile, bol miktarda temiz hava almanızı sağlamak için yine de düzenli molalar vermeniz gerekecektir.
 • Küçük çocuklar, evcil hayvanlar ve hamile kadınlar yeni boyanmış odalardan güvenli bir mesafede tutulmalıdır. Yine, boya ağırlıklı olarak toksik olmasa bile, güvende olmak üzülmektense daha iyidir.
 • Yakınlarda başka bir sorumlu kişi yoksa merdiven kullanmaktan kaçının. Bir kaza durumunda yakınlarda yardım edecek veya alarmı çalıştıracak birine sahip olmak her zaman iyidir.
 • Boya ve astarınızın kullanılmadığı zamanlarda sıkıca kapatıldığından ve sızdırmaz olduğundan emin olun, aynı zamanda kullanılmış fırça, rulo ve pedlerinizi vb. Güvenli bir yere koyun.
 • Boyanın her yere sıçrama alışkanlığı olduğu için göz koruması zorunlu kabul edilmelidir. Gözünüzdeki küçük miktarlarda boya veya astar bile ciddi tahrişe neden olabilir.
 • Özellikle tehlikeli olma eğilimi gösterdikleri için boyadığınız odanın etrafına yerleştirilmiş kablolara ve elektronik cihazlara dikkat edin.
Boyadıktan Sonra Sağlık Ve Güvenlik
 • Sertleşme süreleri ve havalandırma söz konusu olduğunda üreticinin yönergelerini dikkatlice izleyin. Tipik olarak, yeni boyanmış alanlar yaklaşık 2 ila 3 gün havalandırılmalıdır.
 • Boya kuru görünse ve güçlü veya hoş olmayan bir koku yaymasa bile, potansiyel olarak tehlikeli buharlar yayıyor olabileceğini unutmayın. Yine özellikle küçük çocuklar ve hamile kadınlar yeni boyanmış alanlardan en az birkaç gün uzak durmalıdır.
 • Kullandığınız boyaların her birinin küçük miktarlarını kaydettiğinizden emin olun, ancak daha sonraki bir tarihte rötuşlar ve ayarlamalar yapmanız gerekebilir.
 • Hiçbir koşulda atık boya, astar ve diğer kimyasal ürünler kanalizasyona dökülmemeli veya çöpe atılmamalıdır. Güvenli ve sorumlu bir şekilde elden çıkarmak için yerel belediyeniz veya geri dönüşüm merkezinizle iletişime geçmeniz gerekebilir.

İhtiyacınız olan boya ve astarların güvenliği veya başka türlüsü ile ilgili endişeleriniz varsa, onları yerel mağazanıza yönlendirmeye değer. Ölçeğin her iki ucunda da her zaman istisnalar olsa da , standart altı kalitede daha ucuz ürünler genellikle daha az güvenli seçenekler olma eğilimindedir .

İç mekan boyama hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak veya ihtiyaçlarınızı daha detaylı tartışmak için istediğiniz zaman Boyacı Ustası ekibinin bir üyesiyle iletişime geçin .

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası