Sultanbeyli Boya

Sıcak Sultanbeyli güneşi altında dış cephe boyası özellikle yorucu – ve sadece boyacı için değil.

İşi doğru yapmak ve yeni boyanızın sürmesini sağlamak için özel bir uzmanlık gereklidir.

Sultanbeyli’deki mükemmel ev boyama projesi için bazı ipuçları.

Sultanbeyli Dış Cephe Boyama Koşulları

Sultanbeyli’deki evinizin dışını boyarken göz önünde bulundurmanız gereken ilk şey, hava koşullarıyla ilgili koşullardır.

 

Boyanızın nasıl sertleşeceği, dış cephe boyası kullanıyor olsanız bile, büyük ölçüde bağıl ısı ve nem tarafından belirlenir. Çok hızlı kurumasına izin verilen bir yüzey, basınç altında çatlayabilir.

En iyi sonuçlar için, Sultanbeyli’de dış cepheleri boyarken sıcaklık 25 ila 35f derece arasında olmalıdır.

Yüzde 50’den daha düşük nem de tavsiye edilir.

Boyanacak yüzeyde 20 derecelik ek bir ısıyı hesaba katmanız gerekeceğini unutmayın.

Projenizi asla doğrudan güneş ışığı altında boyamayacak şekilde planlayın.

Ne yazık ki Sultanbeyli’deki dış cephe boyasının tek düşmanı güneş değil . Olası yağmur için hava tahminini kontrol edin; Yağıştan hemen sonra veya yağıştan önce boyamak istemezsiniz.

Yağmurdan sonra yüzeyin tamamen kuruması için bol bol zaman verin ve sonraki 48 saat içinde yağmur yağma ihtimali varsa boyamaktan kaçının.

Son olarak, yüksek rüzgar tahmini olduğunda boyamaktan kaçının çünkü bu, yeni boyanmış yüzeylere sıçrayan kir miktarını önemli ölçüde artırır.

Kaliteli Malzemeler

Daha ucuz malzemeler satın alarak tasarruf etmeyi düşünüyorsanız, tekrar düşünün.

Amacınız bir teneke boya için daha az para ise boyanızın ömrü olumsuz etkilenir – ve bu da boyanın ilk etapta doğru şekilde gerçekleşmesi durumunda.

“Tüm hava koşullarına uygun” boyalar en iyisidir ve kaliteli ürünler size teneke başına en az 25 Tl’ye  mal olacaktır.

Aynı prensip, ağır hizmet tipi ve dış cephe boyası için uygun olması gereken fırça ve rulo gibi boya malzemeleri için de geçerlidir.

Sultanbeyli’deki iç cephe ve dış cepheyi boyamadan önce yüzeyin her köşesine ulaşabileceğinizi bilmeniz gerekir. Bu, işe uygun merdivenler satın almak anlamına gelir.

Merdivenler söz konusu olduğunda, her zaman güvenliğin çok önemli olduğunu unutmayın. Boyamak için merdiven kullanırken asla fazla uzatmayın. Her zaman üç temas noktasının korunduğundan emin olun.

Sultanbeyli’de Boya Hazırlama

Yüzeylerinizi boyamadan önce hazırlamazsanız asla mükemmel bir sonuç elde edemezsiniz. Bu, özellikle sıva boyaması söz konusu olduğunda geçerlidir.

Uygun olan her yüzeyde tazyikli su ile yıkadığınızdan emin olun. Örneğin, su basıncı çok yüksekse, güçlü yıkama siding malzemeleri yüzeye gerçekten zarar verebilir.

Güvenli ve etkili sonuçlar için güçlü yıkama ekipmanınızın talimatlarını kontrol edin.

Küflü yüzeyler için, 1/3 fincan deterjan ve 10 kilo su başına bir litre çamaşır suyu karışımı kullanarak naylon bir fırçayla fırçalamanız gerekecektir.

Yüzey küf içermiyorsa, ağartıcıyı karışımdan çıkarabilirsiniz. Kaliteli boya kullanıyorsanız ince çatlaklar iyi olmalıdır, ancak tırnağınızı sıkıştırabileceğiniz her şey boyamaya geçmeden önce onarılmalıdır.

Sultanbeyli’deki Evinizin Dışını Boyamak

Astarınızı kovaya koymadan önce biraz buz ekleyerek boyanın soğuk kalmasına yardımcı olabilirsiniz. Bu, boyanın sıcaklıkta kalınlaşmasını önleyecektir.

Doğrudan güneş ışığı altında boyamaktan kaçınmak için, projeye mülkün güney tarafında başlayın. Ardından, örtü için mevcut herhangi bir gölgeyi kullanarak yolunuzu çalışabilirsiniz.

Sultanbeyli’de aşırı sıcakla uğraşırken, ek kat eklemeden önce kuruma süresi için önerileri ikiye katlamak genellikle en iyisidir.

Sonuç, eğer yapmazsanız, potansiyel olarak soyulma ve sıkı çalışmanızı mahvetme potansiyeli olan ilk kattır. Akşamları da çok geç boyamak istemezsin.

Boyalı bir yüzeyde hızlı soğutma etkilerini önlemek için gün batımından en az iki saat önce bitirin. Sıva boyarken, boyamak için daima bir rulo veya sprey kullanın ve asla fırçalamayın.

Profesyonel bir Sultanbeyli Boya Ustası İşe Alın

En iyi planlanmış planlarda bile, Sultanbeyli’de evinizin dış mekanlarını boyarken mükemmel bir sonuç elde etmek zor olabilir. Profesyonel bir şirket ile çalışmak, İstanbul güneşine kendiniz göğüs germekten kaynaklanabilecek stresi, teri ve olası gözyaşlarını ortadan kaldıracaktır. Güvenebileceğiniz profesyonel bir boya ustasına ihtiyacınız varsa, Sultanbeyli Boyama Şirketi yardım etmek için sizi bekliyor.

Sultanbeyli’de boya yapmanın zorluklarını anlamakla kalmıyoruz, deneyimli profesyonellerden oluşan ekibimiz rüya gibi bir bitiş için tüm çözümlere sahip. İçin bir teklif almak projeniz için veya temsilcilerimizden biri bugün Sultanbeyli Boyama Şirketi, çağrı ve konuşmasını işe yararları hakkında daha fazla bilgi edinmek için hemen bizle iletişim kurun.

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası