Mutfak Tadilatı İçin Nasıl Hazırlanır?

Mutfak Tadilatı İçin Nasıl Hazırlanır? Mutfak tadilatı ustası, Komple mutfak tadilatı, Profesyonel Mutfak tadilatı, fiyatları, renkleri,boya.

Mutfağınızı yeniden biçimlendirmeyi mi düşünüyorsunuz? Yalnız değilsiniz. Beş ev tadilat projesinden dördü bir mutfağın yenilenmesini içerir. İster tam bir revizyon, ister basit bir tadilat isterse arada bir yerde olsun, bir mutfağı yeniden şekillendirme adımlarını anlamak, yenileme stresini minimumda tutmanıza yardımcı olabilir.

Mutfak’ta Tadilatınızın Kapsamını Belirleyin

Peki, yeni modeliniz ne kadar kapsamlı olacak? Örneğin, kat planını değiştirmeyi veya genişletmeyi mi planlıyorsunuz? Yoksa mutfağınızın görünümünü ve işlevselliğini yine de değiştirecek daha az karmaşık bir proje mi planlıyorsunuz?

Herhangi bir yeniden modellemenin ilk adımı, kapsamını belirlemektir ve bu, genellikle harcamayı karşılayabileceğiniz miktarla belirlenir. Örneğin, büyük bir mutfak tadilatının ortalama maliyeti yaklaşık 20.000 TL, küçük bir mutfak bunun yaklaşık üçte biri kadardır.

Mutfağınızın düzeninden memnunsanız ve dolaplarınız iyi durumdaysa, mutfak makyajını tercih edebilirsiniz. Dolapları söküp değiştirmek yerine, tezgahınızı değiştirebilir, mevcut dolaplarınızı yenileyebilir ve eski aydınlatmayı yenisiyle değiştirebilirsiniz.

Mutfak dolaplarınızı boyamak, bir mutfağı güncellemenin kolay ve etkili bir yoludur – en son trendlerden biri, lekeli veya açık cilalı meşe veya akçaağaçları beyaz, kırık beyaz veya gri tonlarında boyamaktır.

Yüklenicinizi veya Tedarikçinizi Seçin

Neyi değiştirmek istediğinizi belirledikten sonra, işi yapması için bir müteahhit ve / veya satıcı tutmak isteyeceksiniz. Bir satıcı veya yüklenici seçerken, tavsiye isteyin, ancak maliyetin dikkate alınması gereken tek faktör olduğunu unutmayın. Bulabileceğiniz en ucuz kişiyi aramaktansa, şiddetle tavsiye edilen (ve daha pahalı olabilecek) bir mutfak tadilatı şirketini seçmeniz genellikle daha iyidir .

Tek kelimeyle, kalite önemlidir. Tavsiyelere ek olarak, bitmiş çalışma örneklerini görmeyi isteyin. Satıcının bütçeniz dahilinde istediğinizi sağlayabileceğini onaylayın ve işe aldığınız kişiye bir mutfak tadilatı için nasıl hazırlanacağını sorun.

Süreci Anlayın

Tadilatınızın kapsamı, işin gerçekleştirilme sırasını belirleyecektir. Örneğin, sıhhi tesisatın taşınması veya eklenmesi veya kat planının yeniden yapılandırılması ilk önce yapılmalıdır. Bir sonraki adım, gerekirse dolapları değiştirmek, aydınlatma eklemek veya taşımak ve yeni tezgahları değiştirmek ve kurmaktır. Daha sonra, istenirse dolaplarla birlikte duvarlar, tavan ve döşeme boyanabilir. Son olarak, lavabolar, musluklar ve cihazlar kurulabilir.

Bir ipucu – boyamayı işin sonuna bırakmak akıllıca olacaktır. Süreç içinde daha erken boyarsanız, son işlem sırasında taze boyanın hasar görme veya solma ihtimali yüksektir. Bu, makul miktarda rötuş ve onarım ve hatta yeniden boyama gerektirebilir.

İşlem ne kadar sürer? Duruma göre değişir. Mutfağınızın ayak izini değiştiriyorsanız, iş daha az kapsamlı projelerden daha uzun sürecektir. Elektrikçiler, tesisatçılar, alçıpan son işlemcileri, boyacılar gibi her bir işi tam olarak ne zaman getireceğini bilen deneyimli bir genel mutfak tadilatı ustası, bir projeyi zamanında getirme olasılığı daha yüksektir.

Mutfak tadilatlarının çoğu dört ila altı hafta içinde tamamlanabilirken, küçük elektrik işleri, tezgah üstü yükseltme ve mutfak dolaplarının yeniden boyanması veya yeniden cilalanmasını içeren işler tipik olarak üç haftalık bir süre içinde yapılabilir. Elbette, planlarda önemli değişiklikler yaparsanız veya planlama sürecinde gidip gelirse, yenileme muhtemelen daha uzun sürer.

Paranızdan En İyi Şekilde Yararlanın

Bir mutfak tadilatına nasıl hazırlanacağınızı düşünürken, ulaşmak istediğiniz konusunda net olmak ve doğru mutfak tadilatı ustasını seçmek çok önemlidir. Sadece bitirme işine yardımcı olmakla kalmayıp, aynı zamanda en iyi sonuçları elde etmek için bitişleri ve renkleri birbirine bağlayabilen bir mutfak tadilatı ustasını arayın. Örneğin, profesyonel renk danışmanlığı sunan bir boyama şirketi seçmek, mutfağınızın her alanı için doğru yüzeyleri ve renkleri seçmenize yardımcı olabilir.

Mutfak dolaplarının yeniden cilalanması ve yeniden boyanması, tam bir yeniden modellemeden daha ucuzdur, ancak yine de bir yatırımdır. Mutfak dolaplarınızı yeniden boyamak için 1.000 ila 4.000 TL. harcayacaksanız, doğru renkleri seçtiğinizden emin olmak istersiniz. Bir profesyonel mutfak tadilatı şirketinin yardımıyla renk ve kaplama seçimlerinizi seçmek, yenilemenizin hayallerinizdeki mutfakta sonuçlanmasını sağlayabilir.

Kurumsal Mutfak Tadilatı Şirketi olarak, tüm müşterilerimize temiz, güvenilir ve profesyonel bir mutfak tadilatı hizmetleri sunmaktadır.

Asla alt yüklenicileri işe almıyoruz ve tüm ve  tam zamanlı mutfak tadilatı ustalarını evinizde en kaliteli işi üretmek için gerekli becerilere sahip olmasını sağlamak için kapsamlı bir eğitim programı oluşturduk.

Tüm çalışmalarımızı on yıl garanti ile garanti eden, tamamen sigortalı, lisanslı bir mutfak tadilatı ve dekorasyon yüklenicisiyiz. Ücretsiz mutfak tadilatı teklifi almak için 0216 449 94 01 numaralı telefondan teklifinizi hemen isteyebilirsiniz.

Rate this post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Post