Pencere Tadilatı

Kışın kar, buz ve dondurucu soğukları nihayet ülkenin çoğunun gerisinde kalırken (parmaklar çaprazlanmış), ülkenin dört bir yanındaki ev sahipleri şüphesiz pencerelerini açmaya ve tüm o taze bahar havasını ve güneş ışığını solumaya hevesli.

Büyük soru şu: Pencereleriniz hazır mı?

Kış boyunca, pencere çerçeveleriniz boyunca süzülen hava akımlarını hissetmiş, camın içinde yoğunlaşmayı fark etmiş veya ısınız her soğukta kaçarken enerji faturalarının yükseldiğini görmüş olabilirsiniz.

Bahar, ertelediğiniz pencere tadilatına nihayet başlamak için mükemmel bir zamandır.

Pencere tadilatına / değişimine ihtiyacınız olan işaretler nelerdir?

Bir pencere yenileme veya değiştirme zamanının geldiğini nasıl anlarsınız ?

Öncelikle, tam bir değişim değil, yalnızca onarım gerektiren, aşınmış hava koşullarında soyulma veya hatalı mandallar gibi görünür hasarları arayın. Ancak boyanın soyulduğunu, eğrildiğini, çürdüğünü, sudan zarar gördüğünü veya sisli yoğunlaştığını görürseniz, büyük olasılıkla tam bir pencere değişimine yatırım yapmanız gerekecektir.

Ardından, pek görünmeyen işaretlere dikkat edin. Belki kapalı bir pencerenin yakınında bir hava akımı hissettiniz veya dışarıdaki seslerin içeriden güçlü bir şekilde duyulabildiğini fark ettiniz. Benzer şekilde, pencerelerinizi açıp kapamakta zorlanıyorsanız, bu, eskime ve nemin pencerelere artık çalışamayacak kadar zarar verdiğinin ve değiştirilmesi gerektiğinin bir işareti olabilir.

Son olarak, enerji faturalarınız yıl boyunca yüksekse, şimdi bir profesyonel tarafından monte edilen enerji tasarruflu pencereleri kullanarak bir pencere yenileme zamanı. Türkiye Enerji Bakanlığı’na göre  , konut ısıtma ve soğutma enerjisi kullanımının% 25 ila% 30’undan pencerelerden ısı kazanımı ve ısı kaybı sorumludur.

Mevcut pencereleri  sertifikalı pencerelerle değiştirmek , potansiyel olarak önemli ölçüde enerji tasarrufu sağlayabilir. Bununla birlikte, pencerelerin denklemin yalnızca bir parçası olduğunu unutmayın. Çatınız, cephe kaplamanız ve kapılarınız gibi diğer faktörler de enerji verimliliği ve tasarrufunda rol oynar!

Pencere yenileme işleminin başlatılması.

İstanbul bölgesinin ev geliştirme ve pencere değiştirme uzmanlarındanız. İşçilik ve malzeme üzerinde ömür boyu garantisi ile tüm İstanbul metro bölgeleri boyunca yüksek kaliteli pencereleri yeniden yaptık veya yeniledik.

Pencere seçenekleriniz.

pencere tamiri

Dışarıda çok çeşitli pencere seçenekleri var, ancak endişelenmeyin: Pencere uzmanınız, ev içi pencere yenileme danışmanlığınız sırasında bunların hepsinde gezinmenize yardımcı olacaktır. Bilmeniz gereken birkaç şey:

Malzemeler: Pencere çerçeveleri, hepsi farklı avantajlar sunan birkaç farklı malzeme türünden yapılabilir.

  • Alüminyum: Hafif, dayanıklı, özel şekiller oluşturması kolay
  • Ahşap: İyi yalıtkan, harika estetik
  • Vinil: Düşük bakım, dayanıklı, iyi izolatör, en uygun fiyatlı pencere seçeneği
  • Kompozit: Yeniden kullanılan talaş (“yeşil” faktör), boyanabilir ve / veya ahşap gibi görünmesi için yapılabilir
  • Hibrit : Farklı ürünlerin en iyilerini birleştirin

Cam: Piyasada dört temel tip işlenmiş pencere camı vardır: Tekli, ikili, üçlü veya dörtlü camlı. Bu terimler, çerçeve içine yerleştirilmiş bölmelerin sayısını ifade eder.

Ayrıca yaz ve kış aylarında ısıyı dışarıda tutmak için cam ve kaplama uygulanır. Bu malzemeler aynı zamanda ultraviyole ışınlarını da bloke ederek, doğrudan ışığın evdeki döşeme ve diğer eşyalar üzerindeki etkisini azaltır. Daha fazla cam genellikle daha fazla enerji verimliliği anlamına gelir.

Pencere camlarını işlemek için sıklıkla kullanılan üç tip kaplama, düşük emisyonlu (düşük e), yansıtıcı ve spektral olarak duyarlıdır.

Stil: Piyasada çok daha fazla seçenek var, ancak işte en yaygın beş pencere türü.

  • Çift Açılan: En popüler seçenek. Bir seferde pencerenin yarısının açık olmasına izin veren, yukarı ve aşağı hareket eden iki kanattan oluşur.
  • Kanat: Diğer bir popüler seçenek olan kanatlı pencereler, bir kapı gibi açılıp kapanmak için dikey olarak menteşelenmiştir. Bunlar genellikle bir krank veya tutacakla çalıştırılır.
  • Tente:  Kanatlı pencerelere benzer, ancak yatay olarak menteşelidir. Açıldıklarında bir tente şekline benzerler.
  • Kayar: Bu pencereler açılır, üst ve alt raylar üzerinde hareket eder. Bir buçukta açılırlar ve dikey bir toplantı rayına sahiptirler.
  • Pruva ve Bölme: Genellikle daha büyük olan bu pencereler, bir dış duvardan dışarıya doğru çıkıntı yapacak şekilde yapılmıştır. Pencereler, odada bir “bölme” oluşturarak “eğilir”.
Evinizin görünümü ve hissiyle nasıl eşleşirsiniz.

Her evin benzersiz bir mimari tasarımı olduğu gibi, pencereleriniz de öyle olmalıdır. Evinizin farklı tarzına sadık kalan yeni pencereler seçmek önemlidir .

Mimarlar pencereler üzerine şöyle yazıyor : “Farklı pencere stilleri hem geleneksel hem de modern farklı mimari dönemleri kaçınılmaz olarak çağrıştırıyor, bu nedenle evinizin tarzıyla çelişmek yerine tamamlayıcı pencereler seçmek önemlidir .

Örneğin, Eski tarza sahip bir eviniz varsa, çift kanatlı pencereleri tercih edebilirsiniz. Daha modern tarzı bir evin sürgülü cam pencereler olmadan düşünülemez olduğunu ve neredeyse tüm dönem canlanma ev stillerinde kanatlı tarzı bir pencere bulunabileceğini belirtiriz.

Boyaciustasihizmeti.Com , “İster tavandan tabana cam pencerelere ve kapılara sahip modern ve çağdaş bir eviniz olsun, ister klasik elmas şeklindeki dikmelerle geleneksel Tudor tarzı bir eviniz olsun, rehberlik için evinizin mimari tarzına uygulayalım” diyor.

Yeni pencerelerin faydaları.

yeni pencerelerin faydaları

Bir pencere yenileme projesinin, görünüşte sıradan olanlardan (yeni pencerelerin temizlenmesi daha kolaydır) daha ezoterik olanlara (evinizin görünümünü ve konforunu iyileştiren) birçok faydası vardır.

Ayrıca, yeni pencerelerin enerji verimliliği açısından size para tasarrufu yapma ve hatta satmaya karar verdiğinizde evinizin değerini artırma potansiyeli olduğu gerçeği var. Yeni pencereler, halıya ve mobilyalara zarar veren zararlı UV ışınlarını da engelleyerek, bu değiştirme maliyetlerinden de tasarruf etmenizi sağlar.

Son olarak, eski, hatalı pencereler suçluların evinize girmesini kolaylaştırabileceğinden , yeni pencerelerin de güvenliği ve güvenliği artırdığı gerçeği var .

Pencerelerinizi değiştirme zamanı geldi mi? 

Pencereleriniz cereyanlı, sisli, hasarlıysa veya artık düzgün çalışmıyorsa, enerji açısından verimli, güvenli ve güzel olan yeni yedek pencereleri düşünün. Ücretsiz bir değerlendirme için  Pencere Tadilatı Hizmeti ile iletişime geçin veya çevrimiçi ücretsiz bir fiyat teklifi isteyin .

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası