Parke Zemin Boyama Hizmeti

Parke döşeme, zemini çekici hale getirmek için tasarlanmış geometrik bir desenle döşenen bir ahşap döşeme türüdür. Bununla birlikte, parke zemininiz eski, lekeli veya hasar görmüşse, artık çekici olmayabilir. Boya, hasarlı bir zemini kaplamak veya döşemenin rengini değiştirmek için kullanabilirsiniz. Farklı bölümlere farklı renkler uygulayarak veya ahşaba vurgu renkleri ekleyerek zeminin desenini geliştirmek için boyayı da kullanabilirsiniz.

İstanbul Parke Zemin Boyama Hizmeti

1- Odadaki tüm mobilyaları çıkarın ve süpürgelik gibi boyanmasını istemediğiniz alanları bantlamak için boyacı bandını kullanın.

2-Yerleri temizleyin. Yağlı veya kuru lekeler için ev temizleyici ve yağ çözücü kullanarak nemli bir süngerle yıkayın. Parke zemini cilaladıysanız bir cila sökücü kullanın. Temizledikten sonra fazla nemi silin. Çok fazla su ahşabın şişmesine neden olur.

3- Oyuk, çatlak veya delikleri tahta macunu ve macun bıçağıyla doldurun. Zeminin tamamen pürüzsüz olmasını istiyorsanız tahta parçaları arasındaki çatlakları doldurun. Bu çatlakları doldurmazsanız, zeminin deseni boyanızda görünebilir, bu da bazı durumlarda istenen etkidir. Zemini farklı renklere boyamak istiyorsanız, orijinal ahşap desenini görebilmenizde fayda var. Tüm macunun kurumasına izin verin.

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası