Ofis Renklerine Dikkat

Ofis alanınız için doğru rengi seçmek çok önemlidir çünkü üretkenliği ve havayı etkileyebilir. Renk duyguları ortaya çıkarabilir, beyni kandırabilir ve tadı daha iyi ya da daha kötü hale getirebilir.

Herkes aynı renklerden aynı şekilde etkilenmez. Bununla birlikte, insanların çoğunda belirli bir psikolojik tepkiyi uyandırma eğiliminde olan bazı renkler vardır. İşletmelerin genellikle müşteri katılımını veya çalışan üretkenliğini artırmak için pazarlama ve dekorda kullandıkları bu renklerdir.

Ofis Renk uzmanı Boyacı Ustası Hizmeti tarafından yürütülen araştırma, kanıtlanabilir bir dizi sonuçla sonuçlandı. Bir kişinin herhangi bir renge tepkisinin öznel kabul edilebileceği kabul edilirken, renk uyumunu psikolojiden zaten bildiklerimizle birleştirmek genellikle öngörülebilir ve doğru sonuçlar verir.

Hayvanlar aleminde, potansiyel olarak ölümcül birçok tür, “aposematizm” olarak tanımlanan bir şekilde evrimleşmiştir. Yırtıcılar parlak renkli bir yaratık gördüklerinde, onu av olarak görme olasılıkları daha düşüktür. Aslında, parlak renkli böceklerin veya hayvanların çoğunun ölümcül zehir salabileceği veya başka aktif savunma mekanizmalarına sahip olduğu doğrudur.

Boyacı Ustası Hizmeti’nin araştırmasını açıklamaya yardımcı olmak için tanımladığı özelliklerden biri, uçan böceklere atıfta bulunurken siyah üzerinde sarı şeritlerin varlığıdır. “Siyah veya lacivertse, muhtemelen küçük bir tahriş bulacağız, ancak sarı şeritleri varsa reaksiyonumuz farklı olacak – çoğumuz geri tepeceğiz.”

Bilimin renge tepkilerimizi doğru bir şekilde tahmin edebileceği pek çok alan var. Boyut, mesafe, kütle vb. Perspektifimiz genellikle renge göre belirlenir. Araştırmanın gösterdiği gibi, renklere nasıl tepki verdiğimiz de renk uyumları ve şemaları tarafından belirlenir. Peki, ofisinizde üretkenliği artırmak için rengi nasıl kullanabilirsiniz? Bu, ne üretmeye çalıştığınıza bağlı.

Mavi

İşletmeniz problem çözmeye ve mantığa odaklanmışsa, çalışanları dikkatli tutmak önemlidir. Mavi, iletişimi geliştirdiği, zihinsel yorgunluğu azalttığı ve sakinliği desteklediği için BT endüstrisindeki çalışanlar için harika bir renktir.

Kırmızı

Yüksek tempolu ve fiziksel yoğun işyerleri kırmızıdan faydalanabilir. Bu, fizikselliğin ve gücün rengidir ve çalışanlara zaten zorlu bir günün sonunda ekstra güç sağlayabilir. Bununla birlikte, ekibinizin daha rahat bir ortamda dinlenmek için zamanı olduğundan emin olun.

Sarı

Yaratıcılığa ilham vermek istiyorsanız, yumuşak sarıyı düşünün. Direksiyondaki en mutlu renklerden biri olan sarı, kötümserleri iyimserlere dönüştürür. Çalışanların sanat eserleri üretmek için motive olmalarına ihtiyaç duyduğunuzda, çalışma alanlarını sarı renkte dekore etmek her şeyin hafif ve havadar olmasını sağlar.

Yeşil

Bazı endüstriler fazla mesai talep eder ve bu da ofis ortamında ciddi göz yorgunluğuna neden olabilir. Yeşil – doğanın rengi – uzun vardiyalı işler için idealdir. Ayrıca yeşilin denge için harika çalıştığını göreceksiniz, özellikle de her gün meydana gelen olayların tahmin edilemez olma olasılığının olduğu yerlerde.

Mor

Mor seçerken dikkatli olun. Lüks ofis alanları üretmek için etkili bir renktir, ancak yanlış ton kullanılırsa çok kuvvetli olabilir. Maneviyata odaklanan işletmeler, ürünlerde, pazarlamada ve ziyaretçi alanlarında genellikle koyu mor kullanır. İşletmenize çekmek istediğiniz müşteri türlerinden emin değilseniz, denge için nötr bir ton seçin.

Turuncu

En güçlü renklerden ikisi (sarı ve kırmızı) bir araya gelerek turuncuyu oluşturur. Portakal seçmek, işletmenizin doğasına veya teşvik etmek istediğiniz ortamın türüne bağlı olabilir. Örneğin portakal, hem yaratıcılığa hem de tutkuya ilham verdiği için genellikle çalışma mutfaklarında kullanılır. Alternatif olarak, yüksek enerji ve eğlenceye yönelik bir ofis turuncudan yararlanabilir.

Gri

Herhangi bir alandaki en nötr renklerden biri gridir. Üretken alanlarda grinin kullanılması donuk ve cansız bir ortam önerebilir, bu da tam olarak motive edici değildir. Bununla birlikte, grinin muhafazakar kullanımı, yeterli ortam aydınlatması veya renk dengesi olması koşuluyla zarif işler veya müşteriye dönük alanlar üretebilir.

Renk ve Çocuklar

Yetişkinler, maruz kalmanın orta düzeyde olması koşuluyla, rengin psikolojik etkilerine karşı biraz duyarsızlaşır. Bununla birlikte, çocuklar disiplinsiz gözlerle renge tepki verirler. Çocuklar tarafından kullanılan iş alanlarında renk ilkelerini düşünürken, duyusal girdiye anında ve sınırsız bir yanıt bekleyin. Bunu göz önünde bulundurarak, en iyi sonuçlar için renkleri azaltın veya yoğunluğu artırın.

Ofisinize veya iş yerinize profesyonel bir göz atmak isterseniz, Ofis Boyama Şirketi yardımcı olabilir. Herhangi bir alandaki renk psikolojisini anlıyoruz. Profesyonel ofis boya ustası ekibinden oluşan ekibimiz, üretkenlikte minimum kesinti sağlayarak hızlı ve verimli bir şekilde çalışabilir. Doğru ve uygun fiyatlı bir fiyat teklifi için bugün arayın .

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası