Mutfak Dolabı Boyama Yorumları Resimleri

Mutfağınızı pahalı, tam ölçekli bir mutfak yenileme zahmeti olmadan güncellemenin harika bir bütçe dostu yolu. Mutfak dolabı boyama, zahmetsizce yeni bir görünüm elde etmenin en iyi yoludur. Eğer mutfak dolabı boyama işinden anlamıyorsanız hiç bu işe başlamayın işi yaptığınıza pişman olabilirsiniz. Dolap boyama işini profesyonel mutfak dolabı boyacı ustasına bırakın.

Elinize bir fırça alıp boyamaya başlamak ne kadar cezbedici olursa olsun, mutfak dolaplarının nasıl boyanacağına dair biraz daha detay var. Özellikle pürüzsüz bir yüzey elde etmeye çalışırken.

Bugün mutfak dolaplarının nasıl boyanacağına ve profesyoneller gibi pürüzsüz bir yüzey elde edilmesine ilişkin adımları paylaşmak istiyoruz. Süreci olabildiğince sorunsuz hale getirmek için birkaç ipucu ve püf noktası ile birlikte. Ayrıca mutfak dolaplarının boyanmasıyla ilgili en çok sorulan birkaç soruyu cevaplayacağız.

Bir şeyler atıştırın, bu uzun olacak.

Öncelikle bir ton mutfak dolabı boyadığımızı söyleyerek başlayayım. Ve biz derken, sahip olduğumuz son derece yetenekli profesyonel boyacı ekibinden bahsediyorum. Yıllardır mutfak dolaplarını boyuyorlar ve süreci mükemmelleştirdiler.

Bir profesyonel gibi mutfak dolaplarını nasıl boyayacağınızı öğrenmek istiyorsanız, profesyonelleri dinleyin!

MUTFAK DOLAPLARINI BOYAMANIN FAYDALARI

Mutfak dolaplarınızı boyamanın birkaç göze çarpan faydası vardır.

Eski dolapları yıkıp söküp yenilerini takmaktan çok daha hızlıdır.
Mutfak dolaplarınızı boyamak, yeni dolaplar kurmaktan çok daha ekonomiktir.
Büyük bir tadilattan kaçınmanıza ve mevcut dolaplarınızla aynı düzeni korumanıza olanak tanır.
Çevre dostudur. Sadece yeni bir dolap rengi için mükemmel kullanılabilir malzemeleri atmaktan kaçınırsınız.

3 ORTAK MUTFAK DOLAP BOYAMA YÖNTEMİ

Dolapları boyamak için izleyebileceğiniz birkaç farklı yol var. Hepsi sizin için bir seçenek olabilir veya olmayabilir. Her şey, hangi boyama araçlarına sahip olduğunuza bağlıdır .

BOYA FIRÇASI
Dolaplarınızı boyamak için kullanabileceğiniz ilk yöntem bir boya fırçasıdır. Bu en çok zaman alan yöntem olabilir, ancak kesinlikle bir boya fırçası kullanabilir ve yine de dolaplarınızda pürüzsüz bir yüzey elde edebilirsiniz. Bu yöntemin anahtarı birinci sınıf bir boya fırçası kullanmaktır .

BOYA RULOSU
Ortalama bir ev sahibi için ikinci ve en yaygın yöntem, bir boya silindiri kullanmaktır. Ve bu yöntemin anahtarı, yüksek kaliteli bir köpük boya rulosudur .

BOYA PÜSKÜRTME
Üçüncü ve en hızlı kabin boyama yöntemi, bir boya püskürtücü kullanmaktır . Bu, birçok boya profesyoneli için tercih edilen yöntemdir. Mutfak dolaplarınızda garantili pürüzsüz bir yüzey istiyorsanız, bir boya püskürtücü harika bir seçenektir.

Herkesin bir boya püskürtücüye erişimi olmadığını anlıyoruz. Ancak bunun mutfak dolaplarınızı boyamanıza engel olmasına izin vermeyin. Yüksek kaliteli bir rulo ve boya fırçası kullanarak yine de pürüzsüz bir kabin cilası elde edebilirsiniz.

Eski okul boya ustalarından bazıları fırça yöntemini diğerlerine tercih ediyor. Yani orada her şeyi söylüyor.

Mutfak dolaplarınızı boyarken kullanabileceğiniz birkaç farklı seçenek olduğunu biliyoruz. Şimdi işi halletmek için gerekli olacak malzemelere geçelim.

PÜRÜZSÜZ BİR BİTİŞ İÇİN MUTFAK DOLAPLARI NASIL BOYALANIR.

Bu sürece başlamadan önce sizi uyarmalıyım, bu bir günlük bir proje değil. Ciddi bir zaman ve çaba harcamanızı gerektiren birçok adım var.

MUTFAK DOLABI BOYA ÖNCESİ İÇİN GEREÇLER

Koruyucu muşamba
Boya karıştırmak için yayvan plastik kap
Yağ Çözücü
Boyacı Bandı
100, 150 ve 200 zımpara kağıdı
Boyacı Bandı
Premium naylon/polyester fırça Boya Fırçası
Köpük boya rulolarının çoklu paketi
Matkap
Astar
Mutfak Dolabı Boyası

MUTFAK DOLABI BOYA HAZIRLIĞI
Mutfak dolaplarını nasıl boyayıp o ipeksi pürüzsüz yüzeyi elde edersiniz? Hazırlıkla başlıyor! Hazırlık, boyama işleminin kendisi kadar, hatta daha fazla %100 önemlidir. Mutfak dolaplarınızı boyamaya giden hazırlık çalışmalarını atlarsanız, kendinizi başarısızlığa hazırlıyorsunuz demektir.

Tüm bu sürecin ilk adımı, mükemmel kabin boya rengini bulmaktır. Birini tamamen taahhüt etmeden önce boya renklerini örneklemenizi şiddetle tavsiye ederiz. Bunun zaman alıcı bir proje olacağını biliyorsunuz, bu nedenle mutfağınızda işe yarayacak bir boya rengi seçtiğinizden emin olmak istiyorsunuz.

Bu popüler boya renklerinden bazılarına göz atın.

Favorim gri
Güzel Mavi-Gri Boya Renkleri
En İyi Filli Boya Renkleri
Dyo Boya Kaymaktaşı
Marshall Gri HC-173
Soğuk Boya Renkleri- Jotun Boya
Polisan Bej
Popüler Siyah Boya Renkleri

TÜM MALZEMELERİNİZİ TOPLAYIN
Başlamadan önce, ihtiyacınız olacak tüm malzemeleri toplamak iyi bir fikirdir. Bu şekilde her şeye tek bir noktada sahip olursunuz ve gidip aletlerinizi almak için yaptığınız işi durdurmak zorunda kalmazsınız.

MUTFAK DOLAPLARINI BİR PROFESYONEL GİBİ BOYAMAK İSTER MİSİNİZ?

DOLAP BOYAMA VE KURUTMA ALANI OLUŞTURUN
Tüm malzemelerinizi bir araya getirdikten ve kolayca erişilebilir hale getirdikten sonra, bir çalışma alanı oluşturmaya geçin. Düz bir alanda çalışmak için bolca alana sahip olmak isteyeceksiniz.

Testerelere ve 2 uzun tahta parçasına erişiminiz varsa, bunları yükseltilmiş bir iş istasyonu yapmak için kullanabilirsiniz.  Ancak, testere tezgahınız yoksa, ahşabı bir boya damlasın diye muşamba üzerine serebilir ve oradaki dolap kapaklarını ve çekmeceleri boyayabilirsiniz.

Çekmecelerin ve kapıların yerden biraz yukarıda olmasını daha kolay buluyorum. Kenarları boyamayı kolaylaştırır. Bunun için uzun bir merdiven de çalışır.

TÜM KAPI VE ÇEKMECELERİ ÇIKARIN
Dolap kapaklarınızı, çekmecelerinizi ve kutularınızı etiketlediğinizden emin olun. Bunu yapmanın kolay bir yolu, boyacı bantı kullanmak ve dolapları numaralandırmaktır.

Her dolap bölmelerinin ve kapaklarının içine bir parça bant yerleştirin ve sol üstten başlayarak sağa doğru numaralandırın. Ardından, her kapıya başka bir bant parçası yerleştirin ve aynı numara sistemini kullanın. Bu şekilde, kapıları bir kez çıkardığınızda, tekrar yerine koyma zamanı geldiğinde nereye gittiklerini kolayca bulabilirsiniz.

Son olarak, her şey etiketlendikten sonra tüm mutfak dolabı kapaklarını ve çekmecelerini çıkarın.

Her şeyi yerine koymanız gerektiğinde bu önemli bir adımdır. Can sıkıcı görünebilir ama bunu atlarsanız, bu projenin sonunda dolap kapaklarınız ve çekmecelerinizle kibrit oyunu oynuyor olacaksınız.

BANDI ÇIKARIN VE ÇEVRE ALANLARI KORUYUN
Şimdi mutfak dolaplarının etrafındaki alanları bantlamanın tam zamanı. Boyanın dokunmasını istemediğiniz her şeyi bantlayın ve tezgahınızı ve cihazlarınızı korumak için bir muşamba ve boyacı bandı kullanın.

DONANIM VE MENTEŞELERİ ÇIKARIN
Dolap çekmecelerinden ve kapılarından tüm donanımın çıkarıldığından emin olmak istersiniz. Bu tamamlandıktan sonra, dolaplara koyduğunuz bandı hareket ettirmeniz gerekir. Biliyorum, biliyorum, onu oraya koyduk! Yine de tekrar kontrol edin!

Bandı menteşenin oturduğu yere taşımanız ve bunun üzerine başka bir bant parçası yerleştirmeniz gerekir. Ne? Niye ya?

Hayır, fazladan iş yapmaktan hoşlandığımız için değil, bu, dolapları boyadığımız zaman içindir. Menteşenin arkasını göremiyorsunuz, bu da onu bant parçanızı koymak için mükemmel bir yer haline getiriyor. Numaralı olanların üstündeki diğer bant parçasına gelince, numarayı boyadan korur.

TÜM YÜZEYLERİ TEMİZLEYİN VE YAĞLARINI ALIN
Bu süreçte çok önemli bir adımdır. Dolaplarınızda birikmiş kalıntı, pişirme yağı veya kiri temizlemeli ve yağdan arındırmalısınız . Bu yağ giderici bu adım için harikadır. Temiz bir başlangıç ​​yüzeyine sahip olmak, en iyi sonucu almanızı sağlayacaktır.

YAMA DELİKLERİ VE KUSURSUZLUKLAR
Bu adım, dolaplarınızın şekline ve mutfak dolabı donanımınızı değiştirip değiştirmediğinize bağlıdır . Eğer öyleyseniz ve seçtiğiniz yeni donanım eski deliklere uymuyorsa, şimdi onları doldurmanın zamanı geldi. Delikleri ve diğer kusurları yüksek kaliteli bir dolgu macunu maddesiyle yamalayın ve kurumasını bekleyin.

DOLAPLARI VE ÇEKMECELERİ KUMLAMA
Dolaplarınızı hafifçe zımparalamak, cilayı giderecek ve boyanın uygun şekilde
yapışmasını sağlayacaktır. 100-150 kumlu zımpara kağıdı kullanın ve dolapları zımparalayın. Yüzeyi zımparalamanız gerekmez, tüm astarın düzgün bir şekilde yapışmasına yetecek kadar zımparalayın.

Ayrıca aşındırıcı bir ped ile parlaklık giderici bir sıvı da kullanabilirsiniz . Bu yola giderseniz, uygun koruyucu donanıma ve iyi havalandırılmış bir alana sahip olduğunuzdan emin olun ve ürün üzerindeki talimatları izleyin.

Bunu her iki tarafta da yapın.

DOLAPLARI TEKRAR TEMİZLEYİN
Bir sonraki adıma hazırlanırken tüm zımpara tozunu ve kiri çıkardığınızdan emin olmanız gerekir.

Tüm tozu temizlemek için vakumlu veya nemli bir bez kullanın. Ardından, kaçırmış olabileceğiniz her şeyi yakalamak için yapışkan bir bezle içerileri silin.

DOLAPLARI, ÇEKMECELERİ VE KUTULARI TEMİZLEYİN
Temiz, yağdan arındırılmış ve tozsuz bir şey varsa, dolaplarınıza bir damla astar koymadan önce, tüm bu süreci tehlikeye atabileceğini açıkça belirtmek isterim. Bu nedenle, bu noktaya kadar uygun adımların atıldığından emin olun.

Dolapların tüm yüzeylerine bir kat yüksek kaliteli astar uygulayın. Astar kullanmanın amacı, boyanın yüzeye daha iyi yapışmasını sağlamak ve bu da uzun ömürlü bir sonuç elde etmektir.

Astarın gece boyunca kurumasını bekleyin, ardından çekmeceleri ve kapıları dikkatlice çevirin ve işlemi tekrarlayın.

Mutfak dolaplarınız için kullanılacak en iyi astarların, içlerinde yapıştırma özelliği olan astarlar olduğunu düşünüyorum. Birkaç denenmiş ve gerçek astar seçimi, Dyo Boya · Polisan Boya · Betek Boya (Filli Boya) · Marshall Boya · Jotun Boya  astardır. Markalar duvar, kapı, panel, cam ve ahşap alanlar için farklı özelliklerde boya üretimi yapar.

DOLAPLARI TEKRAR HAFİF ZIMPARA İLE KUMLAMA
Astar kat kalınlaşmaya meyillidir ve bazen birikebilir, bu nedenle bu adım yüzeyi pürüzsüzleştirir. Astar genellikle 24 saat olan tamamen kuruduktan sonra, tüm yüzeyleri (ön ve arka) hafifçe zımparalamak için 220 kumlu zımpara kağıdı kullanın. Oluşan havuzları veya damlamaları sıfırlayın.

DOLAPLARI BİR KEZ DAHA TEMİZLEYİN
Biliyorum, çok temizlik gerekiyor ama mutfak dolaplarınızda pürüzsüz bir yüzey istiyorsanız bu gerekli.

Tüm tozu temizlemek için vakumlu veya nemli bir bez kullanın. Ardından, kaçırmış olabileceğiniz her şeyi yakalamak için yapışkan bir bezle içeri girin.

Dolap boyama hazırlık adımlarını başarıyla tamamladıysanız, artık mutfak dolaplarını yüksek kaliteli boya ile nasıl boyayacağınıza geçebilirsiniz.

BİRİNCİ BOYA KATMANINI UYGULAYIN
1″ veya 1½” açılı bir fırça kullanarak ahşap damar yönünde boyama yapın , önce dolap kapağının yalnızca girintili veya ayrıntılı bölgelerine ince ve eşit bir kat boya uygulayın. Ardından mini köpük rulonuzu alın ve kalan düz alanları boyayın. Üst üste binen fırça izlerini veya boya damlalarını nazikçe düzeltmek için rulonuzu kullanın.

Buradaki anahtar, ince kat boya kullanmaktır. Bu, boyama sırasında oluşabilecek damlama, havuzlanma ve diğer kusurların sayısını sınırlayacaktır. Ayrıca dolaplara sonunda daha pürüzsüz bir yüzey verecektir.

Önce kapaklardan ve çekmecelerden başlamak iyi bir fikirdir, bu şekilde kururken dolap kutularına ilk kat veya dolap emayesini uygulayabilirsiniz.

İlk kat boyanın 24-48 saat kurumasını bekleyin, ardından her şeyi ters çevirin ve aynı işlemi diğer tarafta tekrarlayın.

HAFİF KUMLAMA VE TÜM YÜZEYLERİ SON BİR KEZ TEMİZLEYİN
Evet yine zımparalayıp temizliyoruz ama bu son.

220 kumlu zımpara kağıdı kullanarak, son kat boya hazırlığı için tüm yüzeyleri (ön ve arka) mümkün olduğunca eşit şekilde hafifçe zımparalayın. Şimdi, yol boyunca meydana gelebilecek herhangi bir kusur için dolaplarınızı incelemenin tam zamanı. Bir sonraki adım son kat boyadır, bu nedenle dolaplarınızdaki cam benzeri pürüzsüz yüzey için mükemmel olduklarından emin olmanız çok önemlidir.

Tüm tozu ve kiri temizlediğinizden emin olarak yüzeyleri iyice temizleyin. Tüm tozu temizlemek için vakumlu veya nemli bir bez kullanın. Ardından, kaçırmış olabileceğiniz her şeyi yakalamak için yapışkan bir bezle içeri girin.

İKİNCİ BOYA KATMANINI UYGULAYIN
Ahşap yönünde boyama yapın, ince ve eşit bir kat dolap boyası uygulayın. Unutmayın, pürüzsüz bir yüzey için ince bir kat boya kullanın. Dolap çekmeceleri ve kapıları ile başlayın, ardından dolap kutularına geçin.

Yine, bu ikinci kat boyayı 24-48 saat kurumaya bırakmak isteyeceksiniz, sonra her şeyi ters çevirin ve aynı işlemi diğer tarafta tekrarlayın.

Pürüzsüz, kaliteli bir yüzey için her zaman ikinci bir kat boya gerekir. İki ince kat boya, bir kalın kat yerine her zaman daha iyi kapatıcılığa ve daha pürüzsüz bir yüzeye sahip olacaktır. Bu süreçte bu kadar ileri gittin, şimdi köşeleri kesmeye çalışmanın bir anlamı yok!

 ÇEKMECE VE KAPILARINI YENİDEN TAKIN
Mutfak dolaplarının tamamen kurumasını sağladıktan sonra (24-48 saat) Tüm dolap çekmecelerini ve kapaklarını tekrar yerine takın. Bu projenin başlangıcında zahmetli bir şekilde yapmak için zaman ayırdığınız etiketleme nedeniyle bu kolay olmalıdır.

YENİ DOLAP DONANIM DELİKLERİNİ DELİN
Yeni donanım kuruyorsanız ve yeni delikler açmanız gerekiyorsa, bunu şimdi yapın.

Yeni donanımınızı kurmanın en kolay yolu bu donanım şablonunu kullanmaktır . Sürecin tüm ölçüm ve tahminlerini alır.

İki kez ölçmeyi unutmayın, bir kez delin!

DONANIMI MONTE EDİN
Tüm donanımınızı kurun, ardından geri çekilin ve yeni boyanmış mutfak dolaplarınıza hayran kalın.

DOLAP BOYAMA İPUÇLARI
Bunlar, mutfak dolaplarını nasıl boyayacağınızı öğrenirken kullanabileceğiniz birkaç yararlı ipucu.

Boya hazırlığı son derece önemlidir. UNUTMAYIN.
Yağ bazlı astar, en iyi bağı oluşturur ve ahşap damarlarını lateks astardan daha iyi kaplar. Bununla birlikte, bazı boyalarda, yüksel kimyasal bileşenler nedeniyle yağ bazlı astarın kullanılması yasaklanmıştır.
Koyu renk dolapları daha açık bir renge boyayacaksanız, astarınızı bitiş boya rengine boyatın. Bunu yapmak, daha iyi kapsama alanı ve daha az kat boya sağlayacaktır.
Birinci sınıf, yüksek kaliteli boya ve ürünler kullanın. Doğru, asırlık “ödediğinizin karşılığını alıyorsunuz” sözü %100 doğrudur. Ürünler ne kadar iyi olursa, sonuç o kadar iyi olur. Mutfak dolaplarınızı boyamak için zaman ve emek harcayacaksanız, onların uzun ömürlü olması için elinizden gelen her şeyi yaptığınızdan emin olmak istersiniz,
Bir dolap boyası seçerken yarı parlak veya çok parlak bir boya ile yapıştırın. Bu boya kaplamaları, sert bir kaplamaya sahip oldukları için mutfak dolapları için en iyi sonucu verir. Bitirmek ne kadar zorsa, o kadar uzun ömürlüdürler. Ayrıca temizlenmesi kolaydır ve kabul edelim ki mutfak dolapları çok fazla trafik görür ve kirlenebilir.
Ahşap damar yönünde boyayın. Fırça darbelerini sınırlayacaktır.
ACELE ETMEYİN! Dolaplarınızın harika ve kalıcı görünmesini istiyorsanız bu uzun bir süreç. Acele etmek ve adımları atlamak, yalnızca sonunda sizi ısırmak için geri dönecektir. En iyi sonuçları elde etmek için zaman ayırın ve mutfak dolaplarınızı doğru şekilde boyayın.

Halihazırda boyanmış olan dolapların üzerini boyayabilir miyim?

Evet, önceden boyanmış dolapların üzerini boyayabilirsiniz, ancak biraz ek çalışma gerektirebilir. Dolaplarınız yontuyorsa ve boya soyuluyorsa, ufalanan boyayı dolaplardan sıyırmanız gerekecektir. Sonra onları pürüzsüz bir şekilde zımparalamalısınız. Onları tekrar pürüzsüz hale getirmek için ahşap dolgu macunu eklemeniz gerekebilir.

Zımparalanıp pürüzsüz hale geldikten sonra astarı uygulamanız gerekir.  2 kat gereklidir ve katlar arasında 220 kumlu zımpara kağıdı ile hafifçe zımparalamanız gerekir.

Son olarak, kaliteli bir boya kullanın ve önceki adımları izleyin.

Kullanılacak en iyi mutfak dolabı boyası nedir?

Dolaplar için harika boya seçeneklerini yukarıda belirtmiştik.

Mutfak dolaplarınızı rulo ile yuvarlamak mı yoksa fırça ile boyamak mı daha iyi?

Hem boya fırçası hem de rulo ile pürüzsüz bir yüzey elde edebileceğinizi söyleyebiliriz. Buradaki en önemli şey, birinci sınıf yüksek kaliteli araçlar ve ürünler kullanmaktır. Ürün ne kadar iyi olursa, sonuç o kadar iyi olur.

Kullanılacak en iyi rulo hangisidir?

Mutfak dolaplarını boyarken kullanılacak en iyi rulo mini köpük rulodur. Köpük rulo, daha pürüzsüz bir yüzey sağlayan yoğundur. Normal bir tüylü rulo kullanacak olsaydınız, dokulu bir yüzey elde edersiniz. Bu tip rulo kullanmayı tercih ederiz.

Mutfak dolaplarını zımparalamadan nasıl boyayabilirsiniz?

Zımparalama, dolap boyama sürecinde çok önemli bir adımdır. Astar ve boyanın bağlanmasına yardımcı olur. Şimdi, mutfak dolaplarını zımparalamadan boyamanın bir yolu ve bu da tebeşir boyası kullanmak.

İnsanlar tebeşir boyayı sever, bizde dahil çünkü bu “hazırlıksız” boya, yani zımpara yok. Ancak, tebeşir boyasını birden fazla kat dayanıklı tebeşir boyası ile kapatmanız gerekir.

Dürüst olmak gerekirse, mutfak dolaplarınızı zımparalamadan boyamak iyi mi yoksa kötü bir fikir mi diyemeyiz çünkü daha önce hiç yapmadık.

MUTFAK DOLABI BOYAMA – ÖNCESİ & SONRASI

Bir boya bin kelime değerinde bir olup. Boyalı mutfak dolaplarının öncesi ve sonrası resimlerine bakmak, dolaplarınızın boyalı olduğunu düşünmenize yardımcı olabilir. Bu süreci denemeye karar vermenize yardımcı olabilir.

Biraz görsel ilhama ihtiyacınız varsa, kurumsal Whatsapp numaramızdan boyalı mutfak dolabına göz atın – öncesi ve sonrası resimler.

Mutfak dolaplarınızı boyamanın biraz göz korkutucu ve emek yoğun görünebileceğini biliyoruz. Bizi yanlış anlamayın, parkta yürümek gibi ama yapılabilir. Başta hazırlanış aşamaları olmak üzere tüm adımları uyguladığınız sürece pürüzsüz boyalı mutfak dolapları elde edebilirsiniz. Zaman ve emek harcarsanız, hayalini kurduğunuz mutfak dolabı tasarımına sahip olacaksınız.

Eğer bu adımlar sizler için zorlu geliyorsa yerinde mutfak dolabı boyama için profesyonel dolap boyama ustalarımız sizin için bu süreci üstlenebilir.

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası