Küçük Odanızı Daha Büyük Gösteren Boya Renkleri

Neredeyse 2 asırdır, bildiğimiz boya insan gözünü kandırmak için kullanıldı. Daha küçük odaları olan ev sahipleri için sorunun cevabı, boyut algısını değiştirmek için boyayı akıllıca kullanmaktır.

Küçük odalarla ilgili sorun, çoğu zaman boğulmalarıdır ve bu da alanı rahatsız eder. Gözü kandırarak, bir odanın görünümünü çok daha büyük görünecek ve hissedecek şekilde değiştirebilirsiniz. Akıllı renk seçimi, teknikler, mobilya yerleştirme ve uygun aydınlatmanın bir kombinasyonu, en küçük odalarda bile harikalar yaratacaktır.

RENK SEÇENEKLERİ

Bir odanın daha büyük görünmesini istiyorsanız, alan açtığı bilinen daha parlak renkleri tercih etmek genellikle iyi bir harekettir. Bu, ışığın yansıması ile sağlanır ve odanın çok daha geniş hissetmesini sağlar. Kirli beyaz, mavi veya yeşil gibi yumuşak tonlar rahatlatıcıdır ve gerçekten sınırlı bir alan açar. Odanın boyutlarından çok daha uzak duvarlar izlenimi vermek için süsleri boyayarak daha açık renkler kullanabilirsiniz.

IŞIK ETKİSİ

Boyanın yanı sıra ışığın da etkili kullanımı sizin dostunuzdur. Boyanızdan yansıyan doğal ışık, odayı aydınlatacak ve daha konforlu bir yaşam alanı yaratacaktır. İyi yönlendirilmemiş odalar için doğal ışık izlenimi sağlamak üzere özel olarak tasarlanmış aydınlatma armatürleri de mevcuttur.

Panjurlar tarafından engellenmeyen pencereler, doğal ışığın içeri girmesine izin vermek ve bir odanın daha büyük görünmesini sağlamak için idealdir. Görüşünüz çekici değilse, daha çekici bir özellik oluşturmak için pencerelerin etrafındaki bitkileri kullanabilirsiniz. Lambalar ayrıca donuk ve cansız pencere duvarlarının görünümünü iyileştirmeye yardımcı olur.

DAĞINIKLIKTAN KAÇININ

Dağınıklık, küçük odaların düşmanıdır. Odada yer kaplayan çok sayıda gereksiz eşya varsa, hiçbir akıllı boya ve aydınlatma odanın daha büyük görünmesini veya hissetmesini sağlamaz. Kendi rahatınız için, küçük yaşam alanınızda vakit geçirirken daha kolay nefes alabilmek için odada olması gerekmeyen her şeyi atın.

Dağınıklığı azaltmanız, odalardaki duvarları da içermelidir. Posterler ve diğer süslemeler, satın aldığınızda harika görünse de, odanızın boyutunu nasıl algıladığınızı ciddi şekilde etkileyebilirler. Duvarda göze çarpan ve daha büyük bir oda yanılsamasına katkıda bulunan büyük bir özelliğe sahip olmak daha iyidir.

ODAK NOKTALARI

Odak noktaları, daha küçük bir oda açmak istediğinizde önemli bir tekniktir. Bir odaya girdiğinizde, dikkatinizi çeken ilk şey odak noktası olmalıdır. Oda tipine göre ana odak noktası olması gereken yatak ve yemek masası gibi mobilya objelerini düşünün. Bu özellik odadaki en önemli şeydir, bu nedenle dikkatini ana odak noktasından ayıran öğelerden kaçının.

Halılar gibi öğeler daha fazla alan algısını kesintiye uğratırsa, zeminler odak noktası yanılsamasını kırabilir. Bu öğeleri kaldırın, böylece zemin alanı daha geniş görünür ve boya, ışık ve odak noktanızla yarattığınız illüzyonu tamamlamaya yardımcı olur.

AYNA BÜYÜSÜ

Aynalar algılama tünelleri oluşturur, bu yüzden onları akıllıca yerleştirirseniz, gözü odanın önemli ölçüde daha büyük olduğunu düşünmesi için kandırabilirsiniz. Aynalarınızı odak noktasına gelecek şekilde yerleştirmeniz tavsiye edilir. Bu teknik, doğru renkleri en etkili yollarla kullandığınızda daha da iyi sonuç veren daha derin bir görünüm yaratır.

Aynaları dışarıdan gelen yansımayı yakalayacak şekilde yerleştirebilir, doğanın unsurlarını içinde büyütülmüş boyut illüzyonunu yarattığınız odaya getirebilirsiniz. Aynalarla ilgili harika olan şey, kolayca geri döndürülemeyen herhangi bir değişiklik yapmak zorunda kalmadan deneyler yapabilmenizdir.

BİR UZMANA DANIŞIN

Bu tekniklerin yeteneklerinizin ötesinde olduğunu düşünüyorsanız endişelenmeyin – Ev Boyama Ustası Şirketi’ndeki profesyonellere her zaman danışabilirsiniz . Küçük odanızı profesyonel boyama hizmetleriyle hayata geçirmek için adım atmaya ve uzmanlığımızı sağlamaya hazırız.

Daha küçük bir odanın algılanan sınırlamaları ne olursa olsun, her zaman istediğiniz yaşam alanını elde etme sürecinde size rehberlik etmekten mutluluk duyacak olan ekip üyelerimizden biriyle bugün bir fiyat teklifi veya danışma için arayın . Bu, İstanbul’un bir numaralı boya şirketi olarak size sözümüzdür.

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası