Koridor Boyama Fikirleri

Koridorlar – uzun, dar ve genellikle penceresiz – belirli bir yaratıcı sorun oluşturabilir: Kasvetli olmalarını önlemek için onları hangi renge boyuyorsunuz? Bu koridor boyası fikirleri, alanınız için bazı çözümleri harekete geçirebilir.

Geniş Açık Mavi

Kısa bir koridorda en-suite banyolu yatak odaları yanıltıcı olabilir. Manzarayı karıştıran, koridoru da açan dolap veya çamaşırhane kapılarınız olabilir. Ve oda bunun gibi açık bir plandıysa, salonu kapatan bir kapı yoksa, her köşe görünür. Bu yüzden alanı birleştiren bir renk seçin. Bu durumda, soluk, sulu mavi ışıktan en iyi şekilde yararlanırken, beyaz kaplama ve kapılar her şeyin canlı ve açık kalmasını sağlar.

Sofistike Alan

İyi tasarlanmış bir giriş holü gibi hiçbir şey eve hoş geldin diyemez. Ama doğası gereği çok sayıda kapı, merdiven ve ikinci kat koridoru ile bölünmüş bir alanı nasıl yönetirsiniz? Baştan sona tek ve nötr bir ton seçin. Döşemeden sadece birkaç ton daha koyu olanı seçin. Yüksek alanlarda, tavanda tek tıklamayla daha karanlığa gidebilirsiniz. Bu tasarımcı numarası, alanın daha uzun görünmesini sağlar.

Mimari Detaylar

Geleneksel evler genellikle güzel mimari detaylara sahiptir ve bir alana çok fazla doku ekler. Bu iyi haber. Kötü? Bu, yanlış boya rengiyle görsel olarak bunaltıcı hale gelebilir. Duvarlarda, süslemelerde ve tavanda basit bir beyaz, güzel ahşap işçiliğinin optik kaosa dönüştürülmeden parlamasını sağlar.

Maksimum Kontrast

Unutulmaz bir giriş oluşturmak için genellikle fuayeleri dramatik bir renge boyarız. Ancak bu rengi evin geri kalanına da taşımak istemiyoruz. Alanınızda durum buysa, fuayeye ikinci rengi getirmeye başlayın. Merdiven boşluğunu veya süslemeyi deneyin – yeni bir renk için anlamlı olan doğal kırılmalar. Sonra ikinci rengi merdiven boşluğuna ve yukarıdaki koridora doğru ilerlerken, hepsi akacak.

Mobilya Mekanı Yaratır

Koridorunuz penceresi olmadığı için karanlık mı? Işıktan en iyi şekilde yararlanmak için birkaç koridor boyası fikri. Duvarları ve tavanı aynı açık, nötr renge boyayın, ardından alanı beyaz kaplama ve kapılarla aydınlatın. Sanat eseri ve mobilya eklemek de bir koridorun bir geçişten çok bir oda gibi hissetmesine yardımcı olur.

İstanbul’da Harikalar Diyarı

Güzel lambri kaplama ile geleneksel bir evde yaşıyorsanız, bundan en iyi şekilde yararlanın. Lambri, döşeme ve kapıları bir renge (beyaz veya krem) boyayın, ardından ahşap bordürü çıkarmak için yatıştırıcı bej, gri veya açık gri duvarları çekin.

Karanlık Aksan

Penceresiz bir koridoru boyamak için en iyi renk nedir? Her zaman hafif olmak zorunda mı? Bu koridorun gösterdiği gibi, daha koyu bir renk drama ve zarafet katıyor. Oyalanmak istediğiniz bir alan yaratmak için onu hafif süslemeler ve koyu vurgularla eşleştirin.

Orta Yüzyıl Modern

Bazı evlerde, özellikle de orta çağdaki evler, lekeli süslemelere ve kapılara sahiptir. Mod stilini orijinal renklerini bırakarak devam ettirin. Ardından müzeyi beyaza boyayın ve şık vurgular ekleyin. Bir ayna, ışığı pencereli bir yatak odasından dışarı ve koridora yansıtarak güneş ışığının olmadığı yerlerde güneş ışığı etkisi yaratabilir.

Yaprak yeşili

Yapraklı zeytin yeşili modernden geleneksele her tarzdaki ev için harika bir renktir. Özellikle ahşap ve metal gibi diğer doğal unsurları getiren alanlarda çekici. Daha koyu tonları beyaz kaplama, kapılar ve tavanla belirleyin, ancak yeşili merdivenlerden yukarı ve yukarıdaki koridora taşıyarak çarpıcı bir etki yaratın.

Sanat Galerisi olarak Koridor

Süper şık bir alanda, beton zeminler evin her yerinden gelen ışığı dar bir koridora yansıtır. Bunun arasında beyaz-beyaz boya ve yüksek tavanlar arasında bir koridoru bir sanat galerisi gibi hissedebilirsiniz.

Soğuk Gri

Eviniz kısmen açık plan olsa bile tüm odalarda aynı rengi kullanmak hoş bir görüş hattı oluşturur. Açık gri, zeminlerde ve korkuluklarda ahşap tonları oluşturarak bir mekanın ferah ve modern hissetmesini sağlar.

Daha fazla koridor boyası fikri için 2021’imize göz atın yılın boya paleti. Ve bizim hakkında daha fazla bilgi edinin iç mekan boyama hizmetleri – o koridoru sizin için halletmekten mutluluk duyarız.

Rate this post

Yorum yapın