Boyacı Ustası Yatak Odasını Boyama

Yatak odanızda nasıl hissetmek istediğinize dair hedefleriniz çok sayıda olabilir, ancak büyük olasılıkla dinlenmeyi teşvik eden bir ortam yaratmak istersiniz.

Yatak odanızı renk terapisi ile nasıl boyayacağınıza yaklaşmak, yatak odanızla ve uyku ile olan ilişkinizi yenileyebilir!

Renk terapisi kesin bir bilim olmasa da – belirli bir rengin sizi nasıl hissettireceğine dair bir reçete yoktur – tipik olarak yatak odalarıyla ilişkilendirilen renkleri ve yeni bir kat boya ile elde edebileceğiniz titreşimleri bir araya getirdik .

Mavi

Mavilerin sakinlik ve huzur yaydığı iyi bilinir. Ancak çok koyu bir mavi serseri gibi hissedebilir, insanların aynı renge farklı şekillerde tepki verebileceğinden bahsetmeye bile gerek yok – örneğin, soğuk bir mavi partnerinizi sakinleştirebilir ama sizi üşütebilir!

Maviyi seçerseniz , sahneyi ayarlamak için gri mavi veya benzer şekilde açık, havadar bir gölge seçin. İç mimarlar, oda boyunca enerjiyi ısıtabilecek vurgu renklerine sahip olduğunuzdan emin olmanızı önerir.

En çok koyu maviye veya hatta koyu bir deniz mavisine çekiliyorsanız, ancak bu rengi tüm odanıza uygulamak istemiyorsanız, yaratıcı olabilir ve sadece tavanı veya vurgulu bir duvarı boyamayı deneyebilirsiniz.

Yeşil

Toprak yeşilleri, bu renkler uyumu ve sevgiyi teşvik edebileceğinden, yatak odaları için popüler bir seçimdir.

İster oda adaçayınızı boyamayı seçin, ister avcı yeşili bir boya işi yaparak ahşap mobilyaların üstünü değiştirin , ister nane pencere işlemlerini seçin , yeşiller ister açık ister koyu olsun çok rahatlatıcı olabilir.

Yeşiller, cinsiyetten bağımsız bir renk olduğu için bebek kreşleri için de yaygın bir seçimdir. Sadece uyku için fazla uyarıcı olabilecek parlak, cesur yeşilliklerden uzak durun. 

Menekşe

Menekşe, sakinleştirici ve arındırıcı özellikleriyle bilinir. Menekşe çeşitleri arasında lavanta ve soluk pembeler bulunabilir . Cesur ve koyu mor ile bir açıklama yapabilirsiniz; tersine, odanızı bu renge boyamayı taahhüt etmek istemiyorsanız, yatak odanıza mor renk terapisi getirmek için bir yatak örtüsü, halı veya pencere uygulamaları düşünebilirsiniz.

Daha ince vurgular denemek istiyorsanız, abajurlara, çekmece düğmelerine veya kırlentlere menekşe patlamaları eklemeyi deneyin.

Nötr

Birçoğumuz ahşap zeminlerden beyaz pervazlara kadar evlerimizde zaten nötr tonlara sahibiz. Yatak odalarında nötrler dinginliği temsil edebilir ve aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok seçenek vardır! Yatak odaları için en uygun nötrler , açık kahverengiler ve bejler beyazlar kremler ve grilerdir . Maksimum rahatlık için daha sıcak tonlar seçmenizi öneririz.

Griyi tercih ederseniz, duvarınızda bir renk örneği boyayıncaya ve hem güneş ışığında hem de karanlıkta nasıl göründüğünü gözlemleyinceye kadar grilerin yeşil, mavi veya mor alt tonlarına sahip olabileceğini unutmayın.

Genel olarak, sonucun sizi geceleri ayakta tutmadığından emin olmak için boyama işlemine yatırım yapmadan önce renk örneklerini boyamanızı öneririz.


Eğer ek olarak biliyor muydunuz İstanbul’da Boyacı Ustası bulabilirsiniz. İç Tasarım Boyacı Ustası Hizmeti aracılığıyla yardım ister misiniz? Bunun yerine duvar kağıdı rotasına gitmeyi mi düşünüyorsunuz ?

Bir Boyacı Ustası Hizmeti rezervasyonu yapmak, sizi en iyi şekilde dinlenmiş hissetmenizi sağlayan yatak odası görünümünü elde etmeyi kolaylaştırır!

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası