Boyama İpuçları

İster okul ister iş için olsun, herhangi bir projeye gelince, her bireyin işini yapmak için belirli bir yolu vardır. Aynı şey boyama işleri için de geçerli! Her boyacının başarılı projeleri nasıl teslim ettiğine dair farklı yöntemleri ve sırları vardır.

Profesyonel boyacılar işlerinde iyidir çünkü sadece verimli değiller, aynı zamanda hazırlıkları da üst düzeydedir. Bitmiş ürünü içermeden hızlı sonuçlar üretirler. Çoğu ev boyacısının farklı teknikleri ve boyama ipuçları varken, önemli olan tek şey projenin nasıl sonuçlanacağıdır. Bazı en iyi boyama ipuçları istiyorsanız okumaya devam edin  

Zımpara kağıdı senin en iyi arkadaşın 

İç mekan boyamasını düşünmeden veya belirli bir renk seçmeden önce, yüzeyin pürüzsüz olması gerekir. Mükemmel pürüzsüzlükte bir yüzey olmadan boyama yapmanın bir anlamı yoktur çünkü sonunda duvarlarınız iyi görünmeyecektir. Duvarlarınızı zımparalamak, döşeme ve çapaklarınızdaki pürüzlü noktaları gidermeyi garanti eder.

Etkili zımparalamak için süpürgelikten tavana doğru başlayın. Zımpara kağıdına (elbette) ve bir zımpara çubuğuna ihtiyacınız olacak. Süpürgelik ve tavan boyunca yatay olarak zımparalayın. Duvara zarar vermemek için duvarı nazikçe zımparalayın. Ardından, çatlaklara girmek için bir zımpara süngeri kullanın. Tüm bunlar, duvarlarınızı zımparalamanın boyama işinizin genel başarısı için son derece önemli olduğunu söylemek içindir.

Kaliteli malzemeler satın alın 

Aldığınız tüm boyama ipuçları yardımcı olacaktır, ancak en iyisi muhtemelen kaliteli malzemeler satın almaktır . “Nicelik yerine nitelik” ifadesini duydunuz, değil mi?

Kaliteli boya malzemeleri satın almak sadece iyi bir yatırım olmakla kalmaz, aynı zamanda size her zaman uzun vadede yardımcı olacaktır. 5 Liralık bir plastik boya fırçası satın almak, duvarlarınızın işi bir çocuk yapmış gibi görünmesini sağlayacaktır.

Plastik boya fırçalarının yanlış bir ekonomi olduğundan ve kılların hepsinin düşeceğinden bahsetmiyorum bile. Bu gereksiz sorundan kaçınmak için 2,5 cm. açılı bir fırça satın almalısınız çünkü her zaman yıkayabilir ve yeniden kullanabilirsiniz.

Ayrıca son derece dayanıklıdır ve pahalı bir boya üzerinde kullandığınızda bile sorunsuz çalışarak size mükemmel bir örtücülük sağlar.

Kaliteli bir boya fırçası size en iyi işi sunacak ve boyama işleminin hızlı ve verimli olmasını sağlayacaktır.

Ek boyama ipuçları 
  1. Mobilyalarınızı örtün : Mobilyaları tek bir alanda hareket ettirmek son derece zor olabilir, özellikle de çekmeceler ve yataklarda hareket etmeniz gerektiğinde. Bu durumda mobilyalarınızı plastik örtülerle örtmeli ve altına bantlamalısınız. Bu şekilde, onları odadan tamamen çıkarmanız gerekmedi ve damlayan boya ve zımpara tozundan korunmuş olurlar.
  2. Bandı kapatmak için bir macun bıçağı kullanın: Boyayı bitirdiğinizde olacak en cesaret kırıcı şey nedir? Bandı sadece boyanın kanadığını fark etmek için soyun. Bu olabilir, ancak önlenebilir olduğu için paniğe kapılmayın. Bundan kaçınmak için, bandın yüzeye düzgün bir şekilde yapıştırıldığından emin olmanız gerekir. Bandı tahtaya uygulayın, ardından bir macun bıçağıyla üzerine bastırın. Bu, iyi bir sızdırmazlık sağlar ve boyanın geçmesini önler. Ayrıca, maskeleme bandı yapışkan bir kalıntı bıraktığından boyacı bandı kullanın ve maskeleme bandı kullanmayın. Boyacının bandını kullanmak daha güvenilirdir çünkü yüzeyde uzun süre kalabilir ve yine de hızla soyulabilir.
  3. Damla bezlere ihtiyacınız var : Başlangıç ​​seviyesindeki boyacılar olarak, damlayan boyaları korumak için yatak çarşaflarını kullanabilirsiniz, ancak bu asla iyi bir fikir değildir. İnce tabakalar, dökülmelerin zeminden sızmasını asla tamamen durdurmaz, bunun yerine damla bezler kullanmalısınız. Dökülen boyayı emerler ve kaygan değildirler, böylece istenmeyen bir yaralanmayı önleyebilirsiniz.
  4. Aynı anda çok fazla şeyin üstesinden gelmeye çalışmayın: Bazen çok fazla şeyi aynı anda ele alma eğiliminde olduğumuzu biliyoruz çünkü her şeyin daha hızlı yapılmasını istiyoruz, ancak boya yaparken bunu asla yapmamalısınız. Tüm köşeleri boyamak ve düzeltmek kolaydır, ancak yapmayın. İç mekan boyama hizmetleri bir duvarı keser ve bir sonraki bölüme geçmeden önce onu yuvarlar. Bu şekilde yaparak boyanın güzelce birbirine karışmasını sağlayacaktır.
Güvende Kaldığınızdan Emin Olun 

Deneyimli boyacılar için bile boya yapmak kolay bir iş gibi görünebilir, ancak en kötüsü de olabilir. Örneğin, kötü bir sette olmak (boyacının fiziksel olarak kötü bir konumda olduğu için kullandığı dil) iyi bir haber değildir. Bahsetmiyorum bile, kesinlikle önlenebilir! Diyelim ki merdiveniniz yeterince uzun değil, böylece tavana ulaşamazsınız. Sorun yok. Kendinize zarar verip kollarınızı uzatmak yerine merdivenden inip daha rahat bir konuma getirmek daha iyidir. Olası bir yaralanmadan kaçındınız.

Kendin yap işini değil mi? Neden bunun yerine uzman profesyonel boyacılarımıza güvenmiyorsunuz? Ev Boyacıları İstanbul’da 30 yılı aşkın süredir hizmet veriyor. Uzman iç mekan  ev boyacılarımız kalite takıntılıdır!

ÜCRETSİZ fiyat teklifi için  e-posta  gönderin . Ve aşağıdaki sosyal medya kanallarımızdan bizi takip etmeyi unutmayın!

 

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası