SAYİT USTA – BOYACI USTASI

Boyacı Sayit usta diyor ki; Kışın kar ve buz, birçok ev geliştirme projesini yavaşlatabilir. Ancak, normalde iç mekan boyama projelerini durdurmaz. Buna göre kar günleri boyama yapmak için mükemmel bir zaman olabilir.

Karlı bir günü nasıl iyi değerlendirebilirsiniz? Evinize hapsolmuşken sadece oturup perişan olmayın. Listenizdeki bir ev geliştirme projesine bakın. Neden iç mekan boyama projenizle uğraşmıyorsunuz?

SAYİT USTA – BOYACI USTASI

 

Aşağıda kışın boya yapmak için Boyacı Sayit usta bazı harika ipuçları verilmiştir:

  • Boyama sırasında mükemmel aydınlatma şarttır. Yalnızca renklerin daha iyi görünmesini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda yüzeylerinizdeki boyalı ve boyasız alanları ayırt etmenize yardımcı olarak çalışmayı da hızlandırabilir. Bu, çok az ışığın neden olduğu gözden kaçan alanları ortadan kaldıracaktır.
  • Bu, kışın boya yapmanın olumlu yönlerinden biridir: doğal ışık genellikle harikadır. Güneşli, karla kaplı bir manzara, bol miktarda ışığı odanıza yansıtır. Kar olmasa bile, çok soğuk günler genellikle açık ve güneşlidir – boyama için mükemmeldir.
  • Kış günlerinin çok kısa olduğunu unutmayın, bu nedenle harika doğal ışıktan yararlanmak için erken bir başlangıç ​​yapmanız gerekecek. Odanızı bir sonraki kar gününe hazırlayarak mevcut zamanınızı en üst düzeye çıkarabilirsiniz. Tüm perdeleri, priz kapaklarını ve anahtarları çıkarın. Boyanızın, fırçalarınızın ve diğer malzemelerin önceden satın alınmış ve kullanıma hazır olduğundan emin olun.
  • Boya satın alırken, boya ve astar ürünleri kombinasyonunu seçin. Bu, mevcut rengi daha iyi gizlemeye yarar ve muhtemelen daha az kat uygulamanıza izin verir. Bu, kısa bir kış gününde zamanınızı en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olacaktır.
  • Boyama sırasında havalandırmayı dikkate almak önemlidir. Soğuk aylarda bu zor olabilir. Ya camları hafifçe kırın ya da bir egzoz fanı çalıştırın.
  •  Daima su bazlı lateks boya ile çalışın (yağ bazlı veya alkid kaplamaların aksine) ve VOC içeren boyalarda  (uçucu organik bileşikleri) düşük boya arayın.
  • Bu boya türü daha az koku yayar ve boyama işiniz bittiğinde kalan boya kokusunun bir kısmını ortadan kaldırır.

Biraz önceden plan yapmak için zaman ayırırsanız, karlı bir günde evde sıkışıp kaldığınız zaman zamanınızı en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz. Malzemelerinizi hazırlayın ve şansınız, kar yağması için uzun süre beklemek zorunda kalmayacaksınız 🙂


Ve her zaman olduğu gibi, iç mekan boyama projenizin çok büyük veya karmaşık olduğunu fark ederseniz, Boyacı Sayit ustayı arayın. Küçük ya da büyük her türlü projenin hızlı çalışmasını sağlayacağız. Size kaliteli çalışmanın ne olabileceğini gösterelim.

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası