Alçıpan Tamiri, Hazırlama ve Boyamada Uzmanlar

Bu sana benziyor mu? Evinde bir oda boyamaya can atıyorsun. Yerel boya mağazanızdaki boya örneklerine özlemle bakıyorsunuz. Hatta yeni duvar süslerini ve mobilya organizasyonunu bile gözünüzde canlandırıyorsunuz… ama hala yerel boyacılarınıza yer ayırmadınız.

 

O şey senin alçıpanın . Nasıl ele alınacağını bilmediğiniz, hasar görmüş bir duvarınız veya tavanınız var. Çatlamış, lekeli, çökmüş veya eğilmiş. Küçük bir alanda olabilir, ancak bir şeyden oldukça eminsin… muhtemelen üzerini boyamamalısın.

Haklısın ve biz senin kısıtlılığını takdir ediyoruz!

Boyamadan Önce Daima Alçıpanınızı Onarın

Hasar görmüş alçıpanın üzerini boyamak, açık bir yaraya yara bandı koymak gibidir. Sorunu çözmez. Aslında, onu iyi saklamıyor bile. Alçıpan hasarı ile kaynağından başlamanız gerekir. Yaptığına sevineceksin!

Alçıpanın düzgün bir şekilde tamir edildiğinde, duvarlarınız veya tavanınızla ilgili hiçbir temel sorun olmadığını bilerek içiniz rahat olabilir. Artı, boyan olması gerektiği gibi yapışacak. Hasarın başlıca nedenlerine bir göz atın ve hangisinin sizin için geçerli olduğunu görün …

İlk 3 Alçıpan Hasarına Neden Olur

 

  • Su hasarı. Hepimiz su hasarından kaynaklanan çirkin kahverengi lekeleri gördük. Sızıntının nereden geldiğinden emin değilseniz, başlamak için iyi bir yer. Onarımlar yapıldıktan sonra, alçıpanın kaldırılması, değiştirilmesi ve boyanması gerekir.
  • Gevşek alçıpan bandı . Alçıpan bölümleri arasındaki bant gevşediğinde, uzun şeritler halinde çatlama ve soyulma eğilimi gösterir. Bu, aşırı nemden veya yanlış kurulumdan kaynaklanabilir. Her iki durumda da boyaya zarar verir ve alanın değiştirilmesi, yamalanması ve boyanması gerekir.
  • Aşınma ve yırtılma . İster mobilya çizikleri, ister sallanan kapılar veya ne yazık ki yerleştirilmiş bir dirsek olsun, alçıpan ezik ve çürüklerden nasibini alır. Alçıpanın yüzeyi çatladığında veya tamamen kırıldığında, bazı gerçek onarımlar yapılması gerekir.
Alçıpan Onarımının Esasları

İyi niyetli bir tamirci değilseniz, alçıpan tamiri kolay bir kendi yapabileceğiniz iş değildir. Alçıpan profesyonellerini aramanızı öneririz . Bir takım isteyeceksiniz.

  • Hasarlı alanı değerlendirin
  • Eski malzemeyi kesin, çıkarın ve atın
  • Gerektiğinde metal yamalar, dikiş bandı, macun ve tutturucular kullanın
  • Yeni alçıpanı sorunsuz bir şekilde kurun
  • Elektrik armatürleri için boşlukları uygun şekilde kesin
  • Yeni duvarları veya tavanı zımparalayın, astarlayın ve boyayın
İstanbul Bölgesinde Alçıpan Onarım Uzmanlarına mı ihtiyacınız var?

Alçıpan Ustasından başkasına bakma. Sahip olduğunuz tüm alçıpan sorunlarını onarmak için profesyonel uzmanlığa sahip, etraftaki en sıcak bir ekibiz. Alçıpan onarımınızı, değişiminizi ve iç mekan boyamanızı planlamak için bugün ofisimizle iletişime geçin ! Zeminden tavana sizi örtüyoruz.

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası