Zeminden Kurumuş Boya Nasıl Çıkarılır

Kendin-yap Boyacıları için, zeminlerinizdeki boya sıçramaları hemen fark edilmeyebilecek yaygın bir durumdur. Evinizin iç duvarlarını boyadıysanız ve daha sonra zeminlerinizin üzerlerinde kurumuş boya olduğunu fark ettiyseniz, kurumuş boyayı sahip olabileceğiniz herhangi bir döşeme türünden çıkarmak için bazı ipuçları aşağıda verilmiştir.

Halı – Taze boyayı halıdan çıkarmak çok daha kolay olsa da, kurutulmuş boyanın WD-40 veya Goo Off gibi özel temizleme çözümlerine ihtiyacı olacaktır. İyi çalışacağından emin olmak için önce daha küçük, daha az fark edilen bir alanda denediğinizden emin olun.

Linolyum veya Vinil – Muşamba veya vinil zeminlere yapışan kurumuş boya için plastik bir kazıyıcı kullanın.

Sert ağaç – Sert ahşap zeminler, boya sıçramalarına karşı dikkatli olunmasını gerektirir. Alkol ve temiz bir bez kullanabilirsiniz, ancak ahşabı ıslatmamaya dikkat edin, aksi takdirde renk değişikliği veya başka bir hasar olabilir. Ayrıca biraz dirsek yağı alacaktır, bu yüzden hazırlıklı olun.

Boya sıçraması ve daha sonra gerekli olabilecek dağınık temizlik içermeyen profesyonel boya işleri için, bugün Boyacı Ustası Hizmeti ile iletişime geçtiğinizden emin olun. Herhangi bir dökülmeyi önlemek için ekstra özen gösteriyoruz ve her seferinde temiz ve kapsamlı bir boya işi yapıyoruz.

Rate this post

Yorum yapın

Boyacı Ustası